Viewing blog entries in category: Харчування. Дієтологія. Психодієтетика
-
якщо я вам скажу, що більшість з нас неправильно снідає, в тому числі і я, бо частенько просто не снідаю, ніц не зміниться, але про важливість залужнити організм, особливо вранці, таки напишу.
на зміну жостким протеїновим дієтам, а-ля дядечка дюкана, прийшла алкалінова. Файно є, бо й без протеїнових перенавантажень, теперішній ритм життя зміщує pH організму в кислу сторону (стан ацидозу)
Його прояви:
- печіння і неприємна гіркота у роті;
- наявність сірого нальоту на язиці;
- неприємний запах з рота вранці;
- напруженість плечових і шийних м'язів;
- наявність частої печії і відрижки;
- болі в епігастральній ділянці;
- виникнення нападів нудоти, закрепи;
- наявність темних кіл під очима.
Намагаючись нормалізувати кислотно-лужний стан, в організмі включаються такі ось компенсаторні механізми:
- затримка рідини, що приводить до появи набряків і збільшення ваги;
- активна втрата залишених на «чорний» день алкалінових, тобто лужних мінеральних речовини - кальцій, магній, калій, залізо.
Це сприяє виникненню у людини швидкої втомлюваності, зниження розумової та фізичної активності, безсоння, депресії та дратівливості. Відповідно якщо така ситуація повторюється регулярно, це загрожує розвитку остеопорозу, серцево-судинних захворювань, зниження нормальних показників імунної системи та інших хронічних захворювань.
У такому випадку щоденний раціон харчування повинен на 50% складатися із продуктів та страв з обволікаючими властивостями.
В якості профілактики ацидозу, корисними є розвантажувальні дні ( наприклад два рази на тиждень ), при цьому вживаючи лише сирі свіжі овочі, фрукти та соки з них.
Найбільш потужними антиокислювачами є морквяний та кавуновий соки. Непогано включати в раціон харчування такі корисні спеції як, куркума, кмин, коріандр, гвоздика, кориця.
Тепер власне про сніданок, який задає ритм роботи організму на весь день.
Звичні нам на сніданок кислотоутворюючі продукти, від яких варто відмовитися, це
-цукор
-дріжджі
-тваринний білок
-кофеїн
А ідеальний сніданок виглядає ось так:
- склянки теплої води натще з долькою лимона
- через 30 хв у нас приготовлена на воді вівсяна КРУПА, з додаванням рослинного молока та насінням Чіа.
- на другий сніданок - "хлорофілова бомба" ( зелене смузі )
Ясне діло, на довго нас не хватить з такими сніданками, але два рази на тиждень, думаю можнаmaavka, innamorata, Freedom UK та 4 іншим подобається це. -
На жаль, мою попередню публікацю про "психодієтетика" видалив модератор, вбачаючи там рекламу... То ж коротко про нього й детокс)))
........ ніякої логіки публікацій,- вся я!
Власне, детокс не детокс без психології й переживання цього всього дійства, як і грамотне здорове харчування та відчуття себе у власному тілі.
Грамотний детокс - це не солодкі смачненькі соки, а пектин!!! Ну хіба ви дещо не такі, як інші, і вам в кайф сік з капусти, селери й бурячка :P
Про пектин:
Виводить зайву воду, стимулює роботу товстого кишечника, в якому власне й відбувається всмоктування води, більшості вітамінів, та виведення токсинів. І механізм діє його надзвичайно простий: як і рослини, всмоктує в себе воду й те,що в ній, а також просто подразнює кишечник, оскільки організм людини не має ферментів які б могли його перетравити. Відповідно не трудно здогадатися,що сам по собі пектин, це просто хороша ідеальна платформа для запуску очистки організму.
А що потрібно ще?! Антиоксиданти! Ними виступають вітаміни та мінерали.
Якщо вже так зовсім філософствувати та заглибитися в механізм детоксикації організму, то потрібні всі вітаміни й мінерали!
Але достатньо знати про вітамін C, A та Е.
З віт. С особливих знань не потрібно, головне не розчинити його в кип'ятку, а ось із віт. А та Е є річ про яку усі забувають, вони відносяться до жиророзчинних....Жир, так, те страшне слово,- ЖИР!))) Це наприклад, крапля олії грецького горіха, чи мигдалю.
Тепер про інгредієнти детокс програмки:
- огірок
- капуста білокачанна
- рукола
- морська капуста
- цибуля
- часник
- буряк
- селера
- петрушка
- імбир
- фенхель
- помідор
- яблука
- гранат
- цитрусові
- кіноа (лобода)
- насіння льону
- пророщена пшениця
- мигдаль
- авокадо
- чорниця
- кавун
як це все вживати?! сирими у вигляді смузі
Як планувати програму?! можна один день в тижні, можна один тиждень в місяць, а можна кожного дня один із прийомів їжі зробити у вигляді такого смузі.
Все впирається у ваші відчуття, бажання, емоції, мету...Farbovana, Black Sheep, samogonohka та 2 іншим подобається це.