Вишивана сорочка

Тема у розділі 'Вишивання', створена користувачем Chortenia, 21 Грудень 2006.

  1. Chortenia

    Chortenia Well-Known Member

    [mod]
    у відповідь на 135 запитання про кількість тканини на вишиванку :girl_crazy: тема тепер має закріплений топ (для тих, кому ліниво читати і користуватися пошуком), а для тих, кому буде ліниво читати топ, модератор зробить жовий або червоний подарунок [/mod]
    Імель: в цій темі обговорюємо теоретичні аспекти вишивання сорочки.

    Ось підбірка найчастіших запитань та відповідей. Прошу бути пильними та не повторюватися:

    Оздоблення вирізу/горловини чоловічої сорочки обговорюється тут, ще також тут, тут, тут
    про оздоблення комірця і не тільки технікою зубцювання, і тут,
    про розташування взору на реглані
    защіпки на рукав 1, 2
    про кількість полотна на сорочку 1, 2, 3
    кутасики 1, 2, 3, 4

    Тема для фото завершених вишиванок знаходиться за цим посиланням: Вишивана сорочка. Завершені роботи
    Для процесів вишиванки в роботі маємо окрему тему.
    Бісерній вишиванці також виділено окреме обговорення.
     
    Останнє редагування модератором: 26 Травень 2014
    • Подобається Подобається x 2
  2. Aster

    Aster Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    На жаль, чекати поки пошиють заготовку зовсім нема часу. Цей процес дуже довгий, а вишиванка потрібна вже скоро.

    Дівчата, невже ніхто не може підказати, де купляють заготовки? Я б поїздила, подивилася - можливо і знайшла б таку, як хочемо. :)
     
  3. simona

    simona Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    заготовки продаються у всіх рукодільних магазинах (по вул. Шевячнка трішки вище ц.Анни, навпроти статистики, в Антошці є рукодільний, у форумлянки Окси можна взнати в неї також були)
     
  4. Pampulichka

    Pampulichka Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    В мене халепа,вишила сорочку на льоні і тільки зараз дочиталась що може підскочити після прання,запасів великих не робила,кроїла мама. А тепер ще до того придумала краї рукавів робити зюбцюванням. Може то тепер попрати її і вже тоді робити зубчики?
     
  5. OlichkaI

    OlichkaI New Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    я купляла заготовки в "Бабусиній скрині", якщо немає розміру то за тиждень відшиють потрібний
     
    Останнє редагування модератором: 29 Березень 2013
  6. silvia

    silvia Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    потребую поради. ніколи не вишивала сорочок, зараз планую для малого
    отож є викрійка [​IMG][​IMG]
    скільки я маю відступити від горловини і почати вишивати ( щоб було що підкотити + сорочка буде не на стійку а з комірцем), і скільки відступити посередині між 2-ма полосками узору ( я так розумію між 2 полосками узору буде прорізь...1 см. хватить чи більше? узор буде не геометричний тому не треба так щоб були 2 рядочки в міліметрі один до одного...)
     
  7. Rusalonka

    Rusalonka New Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    Дівчата, підкажіть будь-ласка, скільки коштує розкроїти, обкинути оверлоком, а потім зшити вишиванку. А то кравчиня знайома хороша і самаціни не скаже......
     
  8. Marigold

    Marigold Мама дівчинки-перлинки

    Відповідь: Вишивана сорочка

    Мені розкроїти, обкинути тіки ті частини, на яких вишиваю і зметати щоб трималось купи - обійшлось 50 грн за сорочку.
     
  9. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    Відповідь: Вишивана сорочка

    підкажу тільки щодо цього: я починаю вишивати знизу догори: 1) знизу гарно, логічно і в потрібному місці починається (чи то закінчується) взір, 2) зверху трохи залишаю (1,5 см, але то для сорочки на дорослого чоловіка), і дошиваю під комірець після того, як заберу в кравчині.
    то ви фото переду показали? відстань залежить, напевно від того, як будете обробляти горловину (вічками чи петельковим швом (гляньте в топі, там виведені посилання з обговоренням)), точніше сказати не можу, бо вишивала сорочки зі швом спереду і приховною планочкою, такий спосіб дозволяє вишивати взір чітко "в стик"
     
  10. iriwa

    iriwa Особлива мама

    Відповідь: Вишивана сорочка

    Дівчата, хто вміє кроїти вишиванки? Киньте мені інформацію як правильно зконструювати ту викрійку для дитини.
     
  11. Aster

    Aster Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    Будь-ласка. порадьте кравчиню, що має досвід в пошиті чоловічої чи хлопчачої вишиванки. Щось не можу знайти. :sad: Бажано в районі Сихова. Але буду вдячна за будь-які контакти. Бо щось всі тутешні кравчині не ризикують взятися за таке замовлення.
     
  12. Bogdanka

    Bogdanka Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    зверніться до окси (Оксани Летнянчик) в неї кравчиня гарно і акуратно шиє
     
  13. APR

    APR Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка в процесі

    Я б низ не вишивала (тай той узор,на мою думку,там не пасує),я б пасок може додала,вузенький, червоний,такий кручений з ниток.
     
  14. Gajka

    Gajka Well-Known Member

    Відповідь: Поради вишивальницям

    Підкажіть мені, будь ласка, як правильно зробити розріз для чоловічої вишиванки, якщо перед суцільний?
    Щось таке
    [​IMG]
     
  15. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    Відповідь: Вишивана сорочка

    Олюшка, в топі за першим посиланням обговорювалося ваше запитання, Наталя-Ніфертіті відповідала

    не можу згадати інші варіанти, щоб не красти частину взору, крім як 1) нашити купони, 2) зробити шов на животі
     
  16. Gajka

    Gajka Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    Оце я собі і так гадала, але бачу, що є такі сорочки в неті і без цього шва. Ну і тут такий узор, що на половину не дуже і поділиш.

    А що це означає?
     
  17. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    Відповідь: Вишивана сорочка

    то може бути ще така складочка
    принцип той самий, але шов не йде до самого низу, то вже треба дивитися, що вам більше до душі, складочка може бути доброю, коли животик присутній :)
    вишивають на шматках панами/полотна, а потім нашивають/вшивають в сорочку.
    Наприклад, як тут
     
  18. Gajka

    Gajka Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    То виходить, що немає ніякого секрету, бо я думала що чогось не знаю.
    О, ні. Це не підходить однозначно.
    То вже краще таки шов, як на мене.
    Але тоді виникає питання, як поділити той рисунок на двоє.
     
  19. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    Відповідь: Вишивана сорочка

    шов майже не помітний, це з моєї практики
    рисунок поділити можна також 2-ма способами, бо там непарна кількість в ширину буде і питання в тому рядочку, що посередині: 1) на одну сторону дати на один рядочок більше, та асиметрія не буде помітною, 2) продублювати центральний рядочок хрестиків (вийде парна кількість хрестиків в ширину)

    намудрувала з поясненнями, надіюся, що зрозумієте
     
  20. Gajka

    Gajka Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    Так, дякую.
    Щодо шва. Попередню вишиванку я вишивала так, що рисунок виходив на різних частинах тканини і потім їх зшивали до купи. Бачу що вишивають на одній із певною відстанню між половинками.
    Як правильно? І чи від того більше помітно той шов? Бо мені видається що мій варіант кращий у плані розрізу.
     
  21. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    Відповідь: Вишивана сорочка

    якщо не розрізати - тоді буде складочка
    як вам більше подобаєтья, або шукайте. як притаманно тому краю
    можу сказати від чого шов видно менше :)
    коли вишивки багато і вона йде майже до ременя, тоді того шва сантиментрів 2-3-4-5