Відповідь: Ти чи ви? Я легко переходжу на "ти", але виключно при спілкуванні віч-на -віч, у віртуалі мені важко, оскільки я не зустрічалася в реалі ні з ким із форумчанок. Тому я буду все ж таки звертатись на "ви", а до мене - як забажаєте.
Відповідь: Ти чи ви? Мені подобаються обидва звертання. На "ви" - на початку знайомства та до старших, як вираз особливої поваги, крім того до батьків чоловіка. На "ти" теж люблю, однак вважаю, що між "ти" і "ви" має бути певний проміжок часу для того, щоб зробити декілька кроків одне до одного. Інколи питання переходу на "ти" відпадає саме по собі. Дуже люблю звертатись на "ви" до підлітків, відразу видно радість і дорослість в їх очах. Якщо Вам подобаються мої дописи та хочете подружитись - робімо кроки... і переходьмо на "ти".
Відповідь: Ти чи ви? не знаю все не прочитала, але бачу, що більшість за "ти". А мене аж підкидає. Для мене це не питання віку. До своїх учениць (вік від 5 до 20) звертаюсь на "ви" і навіть в маленьких дітей не виникає питань. Дисциплінує однозначно. "Ти" для близьких друзів, родичів. "Ти" зовім не означає для мене зближення. Сама не пам'ятаю коли пропонувала звертатися до мене на "ти". Всі хто до мене так звертаються - однокласники - однокурсники і знайомі з студентських часів. А з "дорослого" життя то всі самовільно "тикають" і переважно це люди з якими я спілкуюсь дуже рідко і собі їх в знайомі не вибирала.
Відповідь: Ти чи ви? до мене можна звертатися на "ти", правда я тоді тикатиму у відповідь (хоча ні, певний час все одно буду "викати" з пошани, доки поступово таки не перейду на "ти") чесно кажучи, не люблю коли старші незнайомі люди починають мені зверхньо "тикати" (на зразок "дівчинко, дай я сяду, в мене ноги болять"), хоч і розумію, що вони старші, але сприймаю це як невихованість з їхнього боку (але то таке, то їхні проблеми), бо сама звертаюся на "ви" навіть до 12-13річних. а ще часом я люблю звертатися на "ви" до чоловіка (тоді наші діалоги виходять, як із середніх віків: лицар і дама серця )
Відповідь: Ти чи ви? Мене вчили звертатися до старших тыльки на"Ви".Дітей не вчила "викати"--вийшло саме по собі:по-сусідськи жив хлопчик трохи старший за мого і звертався до батьків на "ви",мій син за ним почав звертатися так до нас,в доньки вибору не було,повторяла за братом.Внучка до батьків на "ти",а до нас на "ви". До нас звертається "бабуся" і "дідусь",а до чужих старших людей "пані" або "пан".
Відповідь: Ти чи ви? здається, що все залежить від віку людини. зрозуміла з дописів, що старші форумляни надають перевагу "ви". але то все в реальному житті. а у віртуалі здається, трохи менша різниця. звісно, зі звертання можна зрозуміти наміри, але ж у віртуалі ти не бачиш людини, навіть стать інколи не можеш знати. тому думаю, тут це трохи нігелюється. хоча всюди повинні бути свої закони ввічливості.
Відповідь: Ти чи ви? а що за кордоном всі не ввічливі?!адже там такого звертання як "ви"не існує.не уявляю як до мене дитина зверталася б на Ви.хіба повага в цьому вимірюється???і хто таке вигадав.
Відповідь: Ти чи ви? в певному розумінні так. Особливо, якщо батько-священник (хоча мій дідусьо був священником а мама говорила "тату, ти"), або коли "саме так було прийнято протягом років в роді" до мене можна звертатись, як зручно, більше люблю на ти, якось не задумувалась чому а про "заграніцу" неправда, "ви" там дуже є, і виражене, просто інакше як в нас, але це не означає нема!
Відповідь: Ти чи ви? за всі країни не буду говорити а от в Америці точно такого не чула.в принципі це справа кожного.
Відповідь: Ти чи ви? Не буду винятко....ТИ...тільки Ти....але як скажете Ви - не буду вознікати, яка різниця головне, щоб люди розуміли один одного...це на рахунок спілкування на довільні теми. А от на роботі - тільки Ви...так щось прийнято..., я не буду змінявати давно до мене установлених правил...
Відповідь: Ти чи ви? Мене завжди дивувало, як хтось до своїх батьків казав "Ви". Якось не по-рідному.. Але до своїх бабусь і дідуся я завжди зверталася на "Ви", напевно так батьки привчили мене! Хоч мої двоюрідні брат з сестрою до них говорили на ти, а мені це ніколи не подобалося, бо це не просто старші люди, але й мудрі все-таки!! Чогось я так собі думаю В моєї двоюрідної сестри синок як підріс, то до мами з татом на "ти" говорив, але батьки чоловіка були в шоці і переконали їх перевчити малого звертатися на "Ви". Це було жахливо... Малий цілий час забував, а потім мусив вибачатися і переходити на "ви". Для мене це якісь застарілі стереотипи. Повага до батьків проявляється не в тому... А от до чужих людей , випадкових перехожих, чи в маршрутньому таксі,тільки на ви. Навіть якщо людина молода і навіть молодша за мене. Якось так виходить само!
Відповідь: Ти чи ви? Я теж за те, аби діти говорили до батьків на "ти". Бо ж рідні люди. А вже дідусь і бабуся - то на "ви". А от була в Марусі, то там Анна любить на "ви" говорити, і навіть до своєї 2-річної сестрички каже іноді "Адріяна, ви не стійте так близько до телевізора" або "Адріяна, ви будете йти надвір?" Так кумедно!
Відповідь: Ти чи ви? Нас вчили на «ви» щоб зберігали субординацію. А малі між собою і справді говорять на «ви», але то до певного віку, бо потім вже все на ти як піду до школи. Плюс, а я не дуже їх виправляю як до мене скажуть «ти». Хоча привиклось вже що до нас кажуть на «ви». Але то звертання нічого не міняє, бо неслухаються одинаково чи на ви чи на ти.
Відповідь: Ти чи ви? О...і я з цим погоджуюся...адже пискувати всі беруться недивлячись на то "Ви"...
Відповідь: Ти чи ви? Ой, ще й як... а звучить як... колись в одній хаті почула від малої дитини, як казала до бабці: "а пішли ви до с...ки". Дитя мале, сенсу слів не розуміло, за дорослими повторило. Але все одно неприємно.