Школа: влаштування і наука (2)

Тема у розділі 'Діти-квіти', створена користувачем Myroslava82, 9 Листопад 2013.

  1. Diana

    Diana мрійниця

    От ми на перший дзвінок у вишиванці. До речі багато дітей також були у вишиванках. 11015073_1043760192324879_6636823199145652116_n.jpg
    і це не значить що ми менше любимо України, чим той, хто вчиться в українськомовній школі.
     
    Останнє редагування: 26 Лютий 2016
    • Подобається Подобається x 1
  2. Colombina1982

    Colombina1982 Well-Known Member

    Однозначно, я теж за вивчення мов, в т.ч. російської, незважаючи на теперішню політичну ситуацію. І мені, і чоловікові (навчалися в українських школах, але російську знаємо, майже як рідну) це знання 100 разів пригодилося і в побуті, і на роботі, сумно, що більшість дітей зараз просто не можуть працювати з російськими книжками, особливо, якщо українською немає аналогічної інформації (це більше студентів стосується, правда), і за кожним реченням треба "питати маму". Знання багатьох мов ще нікому не зашкодило.
    Стосовно патріотизму, то я також не вважаю, що російськомовні є менш патріотичні, аж ніяк. І навіть не у вишиванках чи їх відсутності суть. Але навіть згадуючи слова своєї подруги, яка свого часу навчалася у тім же селищі (разом з іншими дітьми, батьки яких походили фактично з усього Союзу, і, звісно, спілкувалися тодішньою "мовою міжнаціонального спілкування", і це так якби об"єднавчий фактор виявився зрештою) в "перехідний період" з російської на українську мову навчання про те, як вони "забанили учілку-прєдатєльніцу", яка викладала російську, а потім почала викладати українською, гм.. Просто реально якщо в маленькому населеному пункті все "вариться в своєму соці" десятиліттями, і є таке несприйняття, то як там буде новому "інгрідієнту"?
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  3. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Сходіть в гості, поспілкуйтесь з директором, з вчителькою . Багато речей можна помітити в розмові.
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  4. Colombina1982

    Colombina1982 Well-Known Member

    Так і планую зробити найближчим часом. Реально бачу багато переваг і для нашої сім"ї в цілому, і для малого зокрема. Навіть в тій галузі, яка його зараз цікавить, бачу, що він мав би хороші можливості для базового розвитку, незважаючи на те (або й завдяки тому), що це "не Львів". Правда, є ще багато проблемних моментів, але то вже школи не стосується, і все можна організувати. Для мене основне питання - це психологічний комфорт сина, бо все-таки це і так була б дуже різка зміна в житті, а ще як обтяжена "нюансами".. А туди-назад вертатися в разі чого - такий варіант нам точно не підходить.
    Добре, менше з мовно-культурним питанням. Підкажіть, які ще є проблеми навчання у маленькій школі маленького населеного пункту, щоб мати уявлення, під що ми хочемо підписатися ))
     
  5. Veresk

    Veresk Well-Known Member

    Це наша школа! Нам дуже подобаэться ставлення до дiтей, вчителька. Ми поки що першачки!
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. exmargarytka

    exmargarytka мрійниця зі стажем

    Можуть бути об'єднані класи. Наприклад, 2 і 3 займаються разом:girl_crazy:, або вчитель математики веде ще паралельно фізкультуру і малювання:girl_wink:. У період сільсько-господарських робіт акцент з науки зміщається на городи(і у вчителів, і у учнів)
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  7. NataliaFed

    NataliaFed Active Посиденька з баяном

    @Patty мова йде про села віддалені? Такі малі класи в школах при області, мабуть, не зустрічаються. А загалом в селі просто відіграє найбільшу роль те, що всі один одного знають). Новенькі приходять і за моєї пам'яті ніхто ніколи в гіршому сенсі їх не виділяв, а швидше навпаки допомагали ознайомитись з усім. Про рівень чи ступінь знань в школі можна дізнатись в директора, думаю- це не секретна інформація і її нададуть.

    Надіслано від мого GT-I9505, використовуючи Tapatalk
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  8. Colombina1982

    Colombina1982 Well-Known Member

    Нє, ну ще дітей в садочку об"єднувати - куди не йшло, а класи.. звісно, за старшим тягнутися - то добре, але.. це дійсно :girl_crazy: Треба буде уточнити.
    Це точно, головне, щоб не навпаки. Але ніби з кадрами не все так зле щоб довіряти фізруку фізику ))...
    Щось мені підказує, що там аж так не буде. Але дякую за інформацію, є привід задуматися і з"ясувати все.
    Власне, щодо цього я спокійна - там дуже навіть непоганий рівень. Якщо відкинути зовнішній "лоск" будівлі та приміщень, точніше, його повну відсутність :girl_crazy:, то, думаю, навчають, як і всюди, а з окремих предметів може, і краще.
    Це обнадіює.
     
  9. exmargarytka

    exmargarytka мрійниця зі стажем

    @NataliaFed ,не пригадаю зараз назви сіл тих знайомих, з котрими спілкувалася на цю тему,але зовсім близько до Львова. Одне за Рясне2, а друге за Гамаліївкою. Тобто, в межах якихось 10-15км від Львова.
    Мене то дуже здивувало.Не думала,що таке в наш час буває. Тим більше,не в глухих селах, а ось так близько:girl_nea:.
    --- дописи об"єднано, 26 Лютий 2016 ---
    @Patty, це ніби смішно звучить, але поцікавтеся,чи туалет в приміщенні школи чи надворі..:girl_wink:
     
    • Корисно Корисно x 1
  10. Colombina1982

    Colombina1982 Well-Known Member

    да, кстаті.. )) Таки 100% всередині, то не самий запущений хутір.
    --- дописи об"єднано, 26 Лютий 2016 ---
    В таких межах НЕ возити до Львова, особливо маючи машину - геть нерозумно. Я розглядаю варіант "запертися всім разом в Тьмуторакань і ходити в школу пішки". Не зараз і негайно, спішити нема куди, але в принципі. Є плюси, є мінуси. Благо дитини - в першу чергу, звісно. І далеко не факт, що ми туди виберемося. Хоча..
     
    Останнє редагування: 26 Лютий 2016
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  11. Supernatural

    Supernatural Well-Known Member

    @Fish а потім у старшу школу теж в Лінгвістичну гімназію плануєте їхню давати? Про неї відгуки різні. А молодша 4 школа займає місце колишнього садка. Ми туди не давали малу, бо нам в початкову далеко водити. Про старшу школу то взагалі окрема історія.
     
    • Оптимістично Оптимістично x 1
  12. Supernatural

    Supernatural Well-Known Member

    Якраз недавно говорила з батьтками, то не одні звідти дітей будуть забирати. Кажіть що за ті гроші нічого такого вони не вчать. Єдине - знають пісеньки-віршики. Якщо у школі англійська нормально викладається, то в 1 класі такі курси не потрібні. Ще батьки з досвідом кажіть що краще вже у трохи старших класах займатись з репетитором, і то при потребі. Мала в нас в садку мала англійську, вони там вчили букви, кольори, цифри, основні слова. Того цілком вистачає. Ще можу порадити включати дітям перед школою на ютубі мультики англійською (Напр. Бебі Енштейн), так діти ще букви і нові слова засвоять, потім буде легше у школі. Ми теж вчимось за цією програмою Fly High.
    Ні, це не Оксфордська програма (по ній в 4 школі початковій знаю що вчаться), їхня ще інакша:girl_smile: Та кажуть що ця навіть краща, і нічого надскладного я в ній не бачу. В мене мала має проблему з тим що повільно пише, і тому не завжди встигає позаписувати речення. Але слова, речення сказати, назвати предмето то проблем нема, і вимова хороша (правдя і я англійську знаю, тому вдома ще пояснюю і все повторюєм). Ще від дуже вчителя багато залежить:girl_yes2:. Про репетиторство в 1 класі теж чула - вважаю то вже занадто:girl_impossible:. Особливо здивувало мене, що родичі з 4 школи вже з 1 класу з репетитором, і кажуть що в них більшість так вчаться. Для чого тоді "спеціалізована англійська школа" якщо всі або з вчителями або х репетиторами вчаться? Не розумію того, напевно роблять так щоб заробити додатково.
     
  13. Supernatural

    Supernatural Well-Known Member

    Таке часто буває. У нас в країні, в такий час, коли треба захищати українське і надалі нерідко бувають такі закиди. Зато україномовні діти та загалом україномовні переважно переходять на російську мову якщо співрозмовник російськомовний. А коли ж навпаки буде? Реально, так бути не має. У школах, державних установах, вузах має бути українсьтка мова, а вдома, з друзями можна ж хоч китайською розмовляти.
    --- дописи об"єднано, 26 Лютий 2016 ---
    О, та той Дід мороз то взагалі негативний персонаж (подивіться програму з Давидом Кіпіані про нього), і його таки немає:girl_crazy:
     
  14. Nastylove

    Nastylove Well-Known Member

    Не погоджусь. Ще ні разу не чула, щоб україномовні діти в спілкуванні з російськомовною дитиною переходили на російську, приниймні у віці мого сина. Дорослі - так, чула неодноразово.
    Зовсім немаю бажання розвивати цю тему. Принаймні не в темі про школу.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  15. Supernatural

    Supernatural Well-Known Member

    От якраз відео, це ще далекий 1989 рік, а видно що слова пісні про мову і досі актуальні:girl_yes2:. І то, врахуємо, що у Львові з українською мовою ситуація в рази краща:girl_in_dreams:. То уявіть яке становище української в інших областях. Та недавно в Києві хотіла купити газету українською, то ніде не знайшла. І до навчання українською в інших регіонах отаке ставлення, то про що можна говорити? Зато львівські школи комусь "замало толерантні", виявляється :girl_smile:
     
    • Подобається Подобається x 3
    • Погоджуюся Погоджуюся x 3
  16. MamIrinka

    MamIrinka New Member

    Якщо так гостро повстало мовна тема, то в мене питання--а як ставляться до російськомовних в євшані? Може чиїсь дітки там навчаються? Бо я тут такого почитала, що вже й страшно до Львова їхати. Раніше Львів здавався мені дуже толерантним містом((
     
  17. Colombina1982

    Colombina1982 Well-Known Member

    НМСД, російськомовній дитині в українській школі адаптуватися легше, ніж навпаки. Принаймні у Львові - 100%. Зважаючи на досвід навчання в школі дітей з Донбасу і Криму, які аж ніяк не планували переходити в українські школи, якби не обставини, то не все так зле. Більше значення для успішного "влиття в колектив" мають особисті якості дитини, комунікабельність, доброзичливість і т.д. Толерантність львів"ян до приїжджих, в т.ч. російськомовних, все ще досить висока, так що їхати сюди зовсім не страшно. Хоча на неї таки досить впливають окремі випадки, які "не сприяють" прихильності. От, наприклад, в нашу школу прибуло двоє дітей. Одне - ну чисте нещастя - порушник всіх можливих правил, агресивний, ще й підбурювач інших, більш слабовольних дітей. Це в нього третя львівська школа за 2 роки. Мама каже, що це через "мовне питання" і несприйняття їх російськості. Ну але, вибачте, це повний неадекват, який тільки спекулює на тому, що його нібито "ущемляють". А ущеми реально (чи хоча б спробуй якось втихомирити) - 100% скарга від них, знедолених, забезпечена. І доводь, що це ти нормальний. Друге - надзвичайно зверхнє мале, і теж постійно наголошує на своїй "інакшості". В іншому випадку - остерігалися би взяти, незалежно від мови і походження, а так - не прийняти не можна.. Інші ж діти навчаються без проблем, вивчають українську і на уроці, і в побуті легко, а однокласники нормально сприймають і російську на перервах, і мовні огріхи на уроках. Навіть більшість самі в спілкуванні переходять на російську, що, як на мене, вже зовсім зайве...
     
    Останнє редагування: 29 Лютий 2016
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  18. octavia

    octavia Well-Known Member

    Як до всіх дітей . В Євшані лише українська мова , англійська , німецька і по бажанню польська . Російської мови дякувати Богу немає ! Щоб поступити в Євшан треба здати тести з української мови і математики , якщо дитина їх здасть то які проблеми . В нас в Світанку були переселенці з Донецька дитина на протязі 2 місяців прекрасно розмовляла на українській мові (на відміну від батьків).
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  19. MamIrinka

    MamIrinka New Member

    З тестами якраз все зрозуміло) здав - добре, не здав - погано, будемо в іншу намагатися поступити. Цікавить саме атмосфера в середині гімназії. Я розумію що як дитина себе поставить з початку так і буде. Дякую за відповіді. Сподіваюсь все буде добре:girl_smile:
     
  20. Vesnyanka

    Vesnyanka Well-Known Member

    А поговоріть зі мною про 90 і 93 школи. Знаю, що 93 сильніша, краща англійська і тд. Але крім іноземної інші предмети набагато кращі? Точніше знання з інших предметів дають набагато сильніші? Бо нам 90 під боком, плюс цього року дууже хороша вчителька, мала з нею добре пішла на контакт. Але мучить питання, що 93 ніби сильніша, а мала дуже смекалиста і легко та швидко вхоплює все нове. Але в 93 щось з вчителями цього року тяжко. Плюс чи сподобається вчителька ( а донька від того дуже залежна і наперед немає можливості познайомитися); плюс англійську так не дуже любить. Ніби математик вона більше. Ну і ще меншу маємо. Якщо старша по тестах має шанси пройти, то з меншої складніше. Такий собі шалтай- балтай. Якби менша йшла перша до школи, то віддавала б певно зразу в 90. Скажіть щось, бо вже остаточно заплуталася. ( пи.си. Здавати тести будемо пробувати. Питання, якщо пройде, то куди давати- в 93, чи не морочити голову).