Педагогічне догодовування

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Suzi, 5 Травень 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    В цій темі пропоную ділитись досвідом, порадами саме щодо педагогічного прикорму.
    Для мене педприкорм є природною частиною розвитку дитини (яка перебуває на правильному ГВ) перших років життя.
    Суть педприкорму (педагогічного прикорму), полягає в ознайомленні з новою для дитини їжею, навчити жувати, добувати їжу не тільки з маминої груді. Метою педприкорму не є нагодувати маля, а саме ознайомити. Дитина отримує мікродози (шматочки їжі, які вміщаються між подушечками вказівного і великого маминих пальців) їжі з маминої тарілки, які поступово збільшуються і збільшується кількість їжі, що дозволяє уникнути перевантаження дитячого ШКТ. Таким чином організм знайомиться і з раціоном сім‘ї і поступово вчиться пережовувати шматочки, перетравлювати «дорослу» їжу. Участь у сімейній трапезі допомагає малюку навчитись поведінки за столом, чого важко (на мою думку, майже неможливо у перші роки) досягнути, коли дитина їсть окремо від решти членів сім‘ї.
    Детальніше можна почитати, наприклад, тут :

    Педагогічне догодовування, ч.1
    Педагогічне догодовування, ч.2

    http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/статьи
    http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/теория+ПП


    З теорією ознайомилась, але маю ряд питань до тих, хто вже прикормлювався за цією схемою.
    1.Починати можна з будь-якого продукту? Тобто навіть з м‘яса?
    2. Як виглядає процес запивання молоком? Денис ще не сидить сам, тобто я його підтримую. Чи я маю дати мікро дозу, прикласти до грудей, так 2-3 рази , потім сушку в руку і знімаю на підлогу? Чи не хоче, то й не треба?
    3. Чи тільки мама бере прикормлює? Чи може тато дати з своєї тарілки?
    4. Саме болюче питання – маєм атопічний дерматит. Вже трохи краще, почервоніння нема, але висипка є. Чи я маю чекати поки зовсім шкіра почиститься, чи можна прикормлювати коли нема почервонінь? Як при такій халепі вводити продукти? Один продукт в день? Чи декілька ?
    Взагалі-то ми вже почали, якось майже підсвідомо почала  Давала мікродозами картоплю з зупи, крупинку пшоняної каші вареної на молоці, твердого сиру. В руку – сушку.
    9F

    Раджу почитати статті (1,2, 3, 4, 5, 6) про прикорм, тоді якщо ще залишаться питання, задавайте.
    Про те, що варто обмежити.
     
    Останнє редагування: 3 Січень 2017
    • Подобається Подобається x 7
  2. Deidra

    Deidra Well-Known Member

    Поділюся з вами нашими досягненнями в прикормі, а ви полайте чи похваліть. Діма просить їсти і любить сидіти з нами за столом (в мами чи у тата на колінах). Перші 15-20 хвилин ;) Ложкою їсть те, що я набираю, але часто намагається другою ручкою помацати вміст ложки. Шматочки їсть з моїх рук, лише хліб-печиво чи яблучко тримає самостійно. З кухлика п'є, але сам не бере - я підношу до ротика. Якщо сам - то полоще там пальці, при тому паралельно може нити, щоб дали пити.
    Порції стають більші щодня, але і відмовитися від їжі Діма може. Я пропоную 1-2 рази, а далі даю лиш як проявить хоч якийсь інтерес. Загалом, комунікація у нас сформувалася.
    Дитина ДУЖЕ любить помідори. З задоволенням їсть диню, яблучко, абрикоси, огірок, банан, кисломолочні продукти, рис, м'яско. Рівно ставиться до варених овочів, більшості каш, яєць. Пробує все, на все кривиться, але щось просить ще, а щось ні :)
     
    • Подобається Подобається x 2
  3. Kvitneva

    Kvitneva Well-Known Member

    У нас все те саме, за винятком хіба сидіння. Малинка сидить в своєму кріселку, але разом зі всіма за столом. Їсть все так само, як ви описуєте.
    З помідорами в нас смішна ситуація. Коли пробувала впереше, то дуже скривилася - як на кисле. Але все одно продовжує просити. Прям, як в тому анекдоті. Миші плакали, кололися, але продовжували їсти кактус )))) Так і в нас - лизне, посмокче скибочку помідора, відвернеться, скривиться, аж замружиться, але потім далі тягнеться за ним.
     
    Останнє редагування: 14 Вересень 2015
    • Подобається Подобається x 3
  4. loveterapy

    loveterapy Матуся-Анюсі

    А підкажіть но мені, нам 1,2 роки і ми щось мало, як для мене їмо. На педприкормі, їсть те, що і дорослі, але молочного зовсім не хоче, хоч до року добре їла сир зі сметаною і каші молочні. Наприклад, на сніданок може зїсти 7-8 ложок гречки або пюре, чи одну печінкову котлетку і все. Часом, як засмакує, то більше з'їсть. Любить пити воду, компоти. А от фрукти, яблука груші, то, коли не даси, любить гризти. То нормально для нашого віку?

    Надіслано від мого SM-G350E, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Нормально для віку Вашої дитини.
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Ми і того не з'їдаємо.
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    ого :)
    на сніданок моя доця, якій за місяць буде 2 рочки, стільки не з'їдає
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. loveterapy

    loveterapy Матуся-Анюсі

    Ну, то як засмакує, та й то не столові, а чайні ложечки))
    У вас дюймовочка, то я так про свою кажу- ''одно зьорнишко в день''))

    Надіслано від мого SM-G350E, використовуючи Tapatalk
     
  9. cjomcjomka

    cjomcjomka Content - fairy

    я теж про чайні :)
    от нині (від 07.00) моя Віруся з'їла 3 чайні ложки гарбузової каші, 1 бублик і чверть яблука. І багато маминого молочка. Стандартний раціон Мурашечки...
    по кількості їжі - так, по вазі - 15 кг
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    А в мене і по їжі і по вазі.
    Ох як дістало вигрібати регулярно, що голодом морю дитину.
     
    • Подобається Подобається x 2
  11. Isa

    Isa Well-Known Member

    В мене Ілля взагалі рідко снідає, а тепер взагалі відмовився від м*яса, все ість більш менш, а тільки м*ясо, то зразу випльовує, ну і зараз почав балуватись, то набирає їжі в рот і плює на всі чотири сторони)))

    а як навчити пити з горня, не проливаючи, п*є,але весь потім мокрий,таке, доречі, і з питтям з пляшки(в нас трубочка, або часом Спортик), перше ніби п*є, а потім як то все на себе, то на вулиці навіть не даю пити, переростемо?)
     
  12. svoybox

    svoybox Well-Known Member

    Напишу і я свій відгук про наш педприкорм. Сказати, що я задоволена, це нічого не сказати, я готова оди педприкорму співати. Я дуже рада, що знайшла в свій час цю темку і ні разу не парилась, яку кашку купляти, з якого пюре починати, що сьогодні зварити і т.д. Моя дитина десь з 10 місяців попробувала практично всю дорослу їжу, а в рік, коли не стало ГМ, майже безболісно це прийняла. Я противник каш з порошків і баночної їжі (мені воно на корм для котів схоже)))) і я безмежно рада, що моя дитина такого не їла.
     
    • Подобається Подобається x 8
  13. solana rok

    solana rok Well-Known Member

    Розкажу про свій досвід. То в мене вийшло практично інтуїтивно. Просто для мене було неприйнятним, що дитина буде заглядати нам в тарілки і не скуштує))) Ясно, що в межах розумного і самі ми харчуємось в межах правил ЗХ. Ніколи про то не шкодувала, і не могла зрозуміти підходів тиждень їмо одне, потім інше, то ж така одноманітність.

    Надіслано від мого Lenovo A2010-a, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 4
  14. Oresia

    Oresia Well-Known Member

    Нам 6 місяців. Знаю що прикорм треба починати з часу самостійного сидіння. І от цікаво чи всі його дочекалися?А якщо він пізно сяде,то все одно чекати?
    Просто він так до всього тягнеться,так і хочеться дати йому щось спробувати))Я розумію,що спішити не варто,але не знаю чи довго витримаю його благальні очі. І цікаво як у вас із тим.
     
  15. Akina

    Akina Така, як всі, - лиш крила з-за плечей :)

    З часу появи харчового інтересу. Мій сів у 7,5, їв з 6,5, а перший зуб виліз після 10 міс.
     
    • Подобається Подобається x 4
  16. hryka

    hryka Member

    І ми орієнтувалися на харчовий інтерес. Він був найпізнішим. В 6 міс. перший зуб, 6,5 - сидів самостійно, а в 7 почався прикорм
     
    • Подобається Подобається x 2
  17. Oresia

    Oresia Well-Known Member

    Він у мене так сильно тягнеться, свариться. Але йому взагалі все цікаво і він багато до чого тягнеться.
    Дуже любить кружку нашу"жувати" бачить,що ми з неї п'ємо і собі хоче. Все що попадається у руки тягне до рота. То думаю,що це поки що просто інтерес. А як визначити,що він саме їжу хоче??просто пробувати забавити і дивитися чи вийде?
     
  18. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Коли захоче їжу, це питання зникне ))
     
    • Подобається Подобається x 2
  19. Miss Sixty

    Miss Sixty Double Boy Mama

    Останніми днями активніше пробуємо дорослу їжу, зокрема минулих вихідних спробували м'ясо, на тижні і гречку їв пару раз і рибку мікродози, і яйце, і кашу 7 злаків, і зупку вчора з різними овочами і курячим філе, хлібчик, банан, і мандаринку навіть смоктав мою. Трохи п'є водичку з горнятка, трохи чай мій. Гв на вимогу, але не завжди "запиваємо".
    І от щойно був довгий процес викакування з червонющим лицем і легким плачем. Явно важко і дискомфортно йому було. То нормально? Чи треба обмежити знайомство з їжею?
    Каки густі, ковбаскою, і, здається, з досить великими кусками банана, який вчора повідкушував сам і проковтнув так. Не можна дозволяти, щоб такими шматками кусав чи, якщо не дуситься і нормально ковтає, то ок?
     
  20. Deidra

    Deidra Well-Known Member

    Ми були місяць в Азії, лиш половину часу мали власну кухню, ще менше готували самі. Тобто Дмитрик їв разом з нами в кафе і ресторанах :) Спершу брали овочі варені і овочеві супчики, а до кінця місяця вже наминали і макарони з морепродуктами. Правда, якщо потрапляло гостре - відмовлявся сам. Решта незвичних нам смаків (напр.каррі) навіть подобалися :) Особливо полюбився сік (практично, пюре) з суміші фруктів. Спершу я дууууже боялася і пробувала обмежувати кількість нового спробуваного, десь за тиждень розслабилася і давала дитині все, що хотів.
    Зараз малюку 1 рік і майже 2 місяці. Порції наші стали великими - десь третина маминої іноді з'їдається. Все, що у нас на столі (крім шоколаду, вина, кави і подібного) Дмитрику можна. Єдине, що мало все-таки пробували рибки - боїмося кісточок.
    Пити навчився за Азію. Водичку не любить, але дууууже рідко пив. Гарно ішов кокос, кавуновий сік, часом з інших фруктів соки. Вдома узвар гарно п'ється. Ну і беззмінний фаворит з початку прикорму - кефір :)
    А як балдіють бабусі, коли Дмитрик, гуляючи повз стіл, хапає ложку і в тарілку чи кастрюльку її з величезним ентузіазмом запихає і тарабанить там. То так дитина їсти просить.

    Надіслано від мого HUAWEI P6-U06, використовуючи Tapatalk
     
    • Подобається Подобається x 2
  21. Sandoryk

    Sandoryk Well-Known Member

    Вчора я їла яблуко і дитина взяла з моїх рук собі до рота і почала гарно пробувати їсти, бабця з дідусем втішилися що я нарешті щось дала дитині крім цицьки. Сьогодні сказали що дитині обов"язково терти бо вона може відкусити кусочок і подавитися (в сусідки так було). І я мачуха, бо нехочу терти яблуко дитині. Прикорм ще не починаємо бо нема зубів, тільки почала сідати і дитина ще не дуже просить.
    Перл від свекрухи - дитині не можна показувати процес споживання їжі поки дитина не їсть, бо вона хоче а неможе сказати, так чиясь дитина померла бо бачила як їдять дорослі.:swoon2:
     
    • Подобається Подобається x 3