Педагогічне догодовування

Тема у розділі 'Харчування малюків', створена користувачем Suzi, 5 Травень 2009.

Партнер розділу - Львівська група підтримки ГВ:
  1. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    В цій темі пропоную ділитись досвідом, порадами саме щодо педагогічного прикорму.
    Для мене педприкорм є природною частиною розвитку дитини (яка перебуває на правильному ГВ) перших років життя.
    Суть педприкорму (педагогічного прикорму), полягає в ознайомленні з новою для дитини їжею, навчити жувати, добувати їжу не тільки з маминої груді. Метою педприкорму не є нагодувати маля, а саме ознайомити. Дитина отримує мікродози (шматочки їжі, які вміщаються між подушечками вказівного і великого маминих пальців) їжі з маминої тарілки, які поступово збільшуються і збільшується кількість їжі, що дозволяє уникнути перевантаження дитячого ШКТ. Таким чином організм знайомиться і з раціоном сім‘ї і поступово вчиться пережовувати шматочки, перетравлювати «дорослу» їжу. Участь у сімейній трапезі допомагає малюку навчитись поведінки за столом, чого важко (на мою думку, майже неможливо у перші роки) досягнути, коли дитина їсть окремо від решти членів сім‘ї.
    Детальніше можна почитати, наприклад, тут :

    Педагогічне догодовування, ч.1
    Педагогічне догодовування, ч.2

    http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/статьи
    http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/теория+ПП


    З теорією ознайомилась, але маю ряд питань до тих, хто вже прикормлювався за цією схемою.
    1.Починати можна з будь-якого продукту? Тобто навіть з м‘яса?
    2. Як виглядає процес запивання молоком? Денис ще не сидить сам, тобто я його підтримую. Чи я маю дати мікро дозу, прикласти до грудей, так 2-3 рази , потім сушку в руку і знімаю на підлогу? Чи не хоче, то й не треба?
    3. Чи тільки мама бере прикормлює? Чи може тато дати з своєї тарілки?
    4. Саме болюче питання – маєм атопічний дерматит. Вже трохи краще, почервоніння нема, але висипка є. Чи я маю чекати поки зовсім шкіра почиститься, чи можна прикормлювати коли нема почервонінь? Як при такій халепі вводити продукти? Один продукт в день? Чи декілька ?
    Взагалі-то ми вже почали, якось майже підсвідомо почала  Давала мікродозами картоплю з зупи, крупинку пшоняної каші вареної на молоці, твердого сиру. В руку – сушку.
    9F

    Раджу почитати статті (1,2, 3, 4, 5, 6) про прикорм, тоді якщо ще залишаться питання, задавайте.
    Про те, що варто обмежити.
     
    Останнє редагування: 3 Січень 2017
    • Подобається Подобається x 7
  2. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Був проміжний період, коли рукою накладалося в ложку, а тоді вже в рот :))
    Угу...попробуй випий і йому не дай стопарік :))) Мусимо тепер малому наливати водичку або компот (якщо в тата горілка в стакані, то лиєм воду, якщо всі п*єм вино - то Денису компот наливаєм).
     
  3. loreniya

    loreniya Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    щось я в тупіку... скажіть дівчата, а як діти мають какати якщо вони на педприкормі? раніше ми какали раз в 3-4 дні, поки їли саму лиш цицю - і я це вважала нормою, малий ріс і це не причиняло йому дискомфорту. Зараз нам майже 10 міс, він їсть мало - не більше 2 ст ложок на раз, плюс гризе куском моркву, капусту, гарбуз, яблука, трошки сухарики і печенько. Коротше все як треба - нічого не пхаєм не хоче то не їсть. Какає він далі раз в 3-4 дні, але сильно тужиться і какулька тверда /перша "порція" далі кашка така я б сказала нормально... це явно щось не то... я позвонила нашій горе доктор, вона мене запитала що їмо, я розказала, вона почала сварити, що він мало їсть, що нема чим какати, тому воно там чуть лі не засихає поки набереться на порцію какання... почала мені в грамах казати скільки нам чого треба їсти і пити і ще казала ставити йому свічі щоб виробити звичку какати щодня... Але щось я думаю тут не то... Порадьте може хто мав таку ситуацію...
     
  4. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    В нас щось схоже було, і я теж десь тут питалась про цю ситуацію. Какати щодня почав десь недавно, коли порції їжі, і апетит суттєво збільшились. Думаю в вас все нормально. ШКТ по трошечки перестроюється до дорослої їжі. Уявляєте, що буде, якщо ви дасте зразу більшу порцію (в грамах), як дохтор каже?
    В цілому какати дитина мала так само як і на ГВ, адже їжі ще не багато, але потрошку кал змінюється (ну мені так казали)
     
  5. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Нормально він їсть. Якщо дитина
    хначить отримує клітковину, яка добре впливає на кишківник, сприяє його очищенню. Дитина на ГВ? Значить отримує всього досить, і нічого там не
    . Тужитись - це нормально для цього процесу. Йде налаштування, з часом все нормалізується.

     
  6. Girljanda

    Girljanda New Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Ага, а потім, щоб не міг какати без тих свічок. Що тут скажеш... Добре, хоч клізмочки не порадила!
     
  7. loreniya

    loreniya Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    не уявляю... більше того - поняття не маю як би я то в нього засунула - інакше не скажеш... а свічки то по мому брєд... як можна свічками виробити звичку?
    я от думаю, а може то опалення включили і йому замало рідини? він практично не пє...
     
  8. Fleshka

    Fleshka Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Як то не п"є? А ГВ?
     
  9. Натуля

    Натуля Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    А ми з каканням теж мали таку ситуацію. І вона вилізла нам в атопічний дерматит. І це однозначно через таке какання як описала loreniya. Дерматолог нам прописала лікування на всі випадки - послаблююче, від алергії і гормональні мазюки. Алергії в малого нема і не було, мазями не мазали, а замість дуфалаку я почала постійно пропонувати дитині додаткове пиття крім грудей. Ну і корегувала меню дитини, хоча клітковину він отримував. Зараз він дуже добре какає після борщику (салат з буряка не їсть), і дуже любить його.
     
  10. Adelaida

    Adelaida Active Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Я хочу запитати відносно кількості рідини, яку може пити дитина на ПП.

    Наразі я дуже мало даю, може раз-два на день по дві-три чайні ложки. Для проби і навчання питтю. А тут помітила, що під час гри вона бере їкеївські стаканчики або будь-що, що нагадує горнятко або стакан, та пробує з них "пити" :) То сьогодні вже давала разів чотири. Випиває все.

    Чесно сказати, якось я дуже ревносно ставлюсь до іншої рідини окрім молочка (самій соромно). З іншої сторони, може я їй замало тої рідини даю? Попісів тепер менше (до десяти на добу), враховуючи, що ми висаджуємось, але великі порції. Молочко пємо вдень навколо снів та вночі нон-стоп.

    Але, якщо давати багато, а вона буде випивати, то кількість молока відповідно зменшиться. Чи я десь помиляюсь?

    Скільки дітки пють рідіни окрім молочка у такому віці? Я знаю, що дитина, по їдеї, сама собі розбереться, скільки їй тої рідини треба... Але щось сумніви гризуть. А як у вас з питтям справи?
     
  11. Ная

    Ная Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Ми педприкорм тільки недавно почали,пиття дитину цікавить значно більше аніж їжа,даю завжди коли просить,деколи і сама пропоную,то Тая не відмовляється. Випиває не багато,більше порозливає,зато задоволення море).
    Я маю питання стосовно рідкої їжі-супів,борщів,скільки можна на першому місяці догодовування давати за раз дитині з"їдати(чи випивати з ложки) отої юшки? Моя дитина аж труситься за тим,за борщем мало не встає,так тягнеться)
     
  12. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Якщо дитина справді п*є (а не бавиться) і організм нормально реагує - все в порядку. Зверніть увагу на те, що п*є - або водичка, або слабий (не концентрований) компот, без цукру. Але цілком можливо, що все ще поміняється - дітки пити (тобто втамовувати спрагу іншою рідиною ) починають переважно після року, до того це все-таки більше інтерес і бажання бути як мама.
    Дивіться рекомендації стосовно кількості їжі на вашому етапі. (десь на останніх сторінках я давала інфу стосовно кількості).
     
    Останнє редагування: 26 Жовтень 2010
  13. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    а мій труситься за водичкою з цитринкою.
    і десь страшно тих цитрусових, але даю трішки та і сама це п"ю...
    короче з сумнівами я
     
  14. natorella

    natorella Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    чого? якшо всього боятись.......
     
  15. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    із-за алергії.
    Татко наш алергік і тому з Павлусем догодовування починала дуже делікатно. Наразі алергія в Павлуся проявляється лише на кілька збудників (не харчові).Тому і дещо хвилююсь за Тарасика
     
  16. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Мені в нетрях інету (таки треба знайти, бо не перший раз згадую) траплялась стаття, що алергікам не варто виключати алергени повністю. Тобто організм має контактувати з алергеном, але доза має бути така, щоб організм справлявся.
    Так що слідкуй за реакцією і не переживай :)
     
  17. Alonka

    Alonka New Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    А ми далі нічого не п'ємо, а тут поки вже два тижні хворіємо то і не їмо, навіть улюбленого. Навіть з температурою не пила. Пропоную то часом 2 ч.л. сьорбне, хоч більше по розливає. Попісів явно менше, десь 5-6 на добу. Вже переживати?
     
  18. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Правильно чи ні - то не нам судити.
    Те що це
    то точно.
    Судь природнього прикорму не в тому, щоб нагодувати, а щоб навчити що і як їсти. Розумієте, якщо родина не їсть кролика, бо їй то задорого, то виділяючи дитині інше меню зважайте на те, що дитина звикне і буде просити і в майбутньому їсти ті продукти, до яких звикла з самого дитинства. Ну і знову ж таки, ви дитині відповідно вже даєте зрозуміти якесь особливе місце в сім*ї.
    З другого боку , звісно хочеться дитині дати найкраще. Я б радила покращити харчування всієї сім*ї-наприклад, персики замінити на сливи, яблука - і дешевше, і не менш (якщо не більш) корисно. Повноцінне харчування можна забезпечити і без делікатесів на столі.
    Але вирішувати, як завжди, мамі ;)

    На рахунок пиття - в такому віці не всі п*ють і це не страшно, якщо дитина почуває себе добре. Кількість попісів вже не є аж настільки показовою як в перші півроку.
    Подумайте, чи не зажарко вдома?
    І чим хворіє?
     
  19. Alonka

    Alonka New Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Та делікатесами ніхто не балує, але в зв'язку з фінансовими проблемами(все пішло і йде на лікування наслідків недоношеності) не можемо дозволити не м'яса, не масла, не молочного і тд. Кролика передали родичі з села, от по кусочку його і їмо, а персики купляла надгнилені по 4 гр , заморозила пюре, і так далі. Купити яблука чи груші... вона їсть (коли) десь 1\4 на день, що то за кількість для мене? Те саме риба, не пам'ятаю коли за рік її їла, а їй купила і даю раз в тиждень кусочок в 2 см. А сир, деколи купляю магазинний, а давати боюсь, то коли його їм то їй даю власно зроблений з кефіру і молока злагода. А масло...їй же спред давати не буду...нащо її того зараз? А меню сім'ї змінити нереально, ми живемо з його батьками і братом, то в них одноразове харчування норма, і все жирне, жарене...я сама того не їм і дитині не буду давати.
    В дома не просто жарка, африка. Восьмий поверх, центральне опалення шкварить капец! В хаті 26-27 градусів. Кімната малесенька(2,40Х3,30 і нас троє) Зволожую як можу, вікна не помагають, тільки закриєш навіть не чути що відкриті були.
    А захворіли ще до опалювального сизону, хворіли в два етапи температура, горло, забити
     
  20. Suzi

    Suzi Moderator Команда форуму

    Відповідь: Педагогічне догодовування

    Ситуація у вас непроста. Але...
    З т.з. природного прикорму:
    дитина має звикнути до їжі, яку їсть її родина. В вашому випадку я б віднесла до родини маму й тата. Або маму. Ви готуєте собі окремо?
    Чому дитина має їсти те, що і мама - тому що з маминим молоком отримує речовини, які допомагають дитячому організму перетравлювати їжу. Якщо мама не їла персика - відповідно в молоці нема тих речовин, відповідно дитячій органзім позбавлений підтримки.
    Знову ж таки - ви даєте дитині те, що вважаєте корисним. А організм дитини знає поки що краще - що і скільки йому треба саме зараз. Дайте можливість вибрати з спільного столу.


    В будь-якому разі, бажаю знайти свій варіант!

    І стосовно температури в приміщенні - намагайтесь якось знизити, бо скоріш за все через це дитина мало пісяє, і, цілком можливо, що така африка заважає організму боротись з хворобою.
     
  21. Alonka

    Alonka New Member

    Відповідь: Педагогічне догодовування



    ---------- Додано в 17:24 ---------- Попередній допис був написаний в 17:17 ----------

    щиро заздру всім в кого є можливість правильно організувати пед.прикорм:girl_blush2: