Відповідь: Юридична консультація Може, хтось знає, при якому сукупному доході сім"ї їй належиться державна соціальна допомога як малозабезпеченій? Весь Інтернет перерила - тільки багато слів і нічого конкретного. Чи то я в тому ніц не петраю...
Відповідь: Юридична консультація вам потрібно порахувати сукупний дохід вашої сім"ї та прожитковий мінімум саме вашої сім"ї, котрий залежить від кількості і "якості" членів, діти, їх вік, працездатність осіб і тому подібне. все це є в неті.
Відповідь: Юридична консультація http://www.profiwins.com.ua/uk/directories1/subsistence-minimum.html - ось тут розписані всі прожиткові мінімуми на 2011-2012 роки.
Відповідь: Юридична консультація Дівчата, потребую вашої поради! В мого батька є старенька самотня родичка. Допомогти їй нікому і він зголосився допомогти їй зробити криницю. Стара прогнила, а тато домовився з майстром, що той зробить нову. Майстер взяв завдаток (1100 грн) ще у жовтні минулого року, але нічого не зробив до цього часу. Батько вже купу разів йому дзвонив і особисто зустрічався, але толку нема. Той майстер виявся взагалі якоюсь неадекватною людиною. Коли до нього не подзвониш, то постійно обіцяє, що вже завтра-після завтра прийде і зробить і так вже майже рік. Батькові урвався терпець і він написав заяву у міліцію. Там ніби щось розслідували, але прийшла письмова відповідь, що справи за ст. 190 ККУ порушувати не будуть і ми можемо звертатися в прокуратуру або суд. Говорив тато з адвокатом, то той сказав, що його послуги і судові вирати потягнуть на 600 - 700 грн, але гарантії нема, що суд змусить відповідача повернути гроші. Батько пенсіонер і та сума то якраз вся його пенсія, а гроші дала та старенька і тепер вона звинувачує батька, що той привласнив її гроші і не вірить, що то майстер така скотина попався. І що робити в даній ситуації, бо і гроші дарувати не хочеться і як їх повернути не знаємо?
Відповідь: Юридична консультація гроші ви давали "під чесне слово"? Тобто навіть банально розписки "від руки" з підписом майстра у вас нема? Якщо так- взагалі важко довести, що майстер у вас брав кошти.
Відповідь: Юридична консультація Ну так, розписки нема, але він навіть у міліції не відпирався, що брав гроші. Я подробиць розслідування не знаю, але міліціонерам він казав, що через тиждень поставить.
Відповідь: Юридична консультація Для розрахунку прожиткового мінімуму береться валовий дохід, чи отой залишок після вирахування усіх податків?
Відповідь: Юридична консультація Дівчата, підкажіть, чи правда, що закон пише, що після лікарняного працівник має право взяти відпустку на оздоровлення?
Відповідь: Юридична консультація Дівчата підкажіть, чи правда що у держустановах понаднормові години повинні оплачуватись в подвійному розмірі?
Відповідь: Юридична консультація так то так, якщо чітко визначений робочий час. Але ж в нас ситуація, що табелюють нас по 8 годин (і по 7 годин у п"ятницю), але десь там (у трудовому чи колективному договрі - не пам"ятаю) визначено, що окрім всього робочий день в нас ненормований... коротше, чиди на роботі хоч з 7 ранку до 12 ночі - якщо начальство не захоче тобі дати більше, то більше отримаєш хіба що через суд
Відповідь: Юридична консультація за законодавством має бути так: "Робота в понаднормовий час при системі оплати праці за часом оплачується в подвійному розмірі погодинної тарифної ставки. При відрядній системі оплати праці за роботу в понаднормовий час виплачується доплата в розмірі 100 % тарифної ставки працівника відповідної кваліфікації, оплата праці якого здійснюється за почасовою системою, за всі відпрацьовані понаднормові години. У разі підсумованого врахування робочого часу як понаднормові оплачуються всі години, відпрацьовані понад установлений робочий час в обліковому періоді." Нерідко у колективному договорі є приписка щодо посад з ненормованим робочим днем (ненормований робочий день – це особливий режим робочого часу, який встановлюється для певної категорії працівників у разі неможливості нормування часу трудового процесу. У разі потреби, ця категорія працівників виконує роботу понад нормальну тривалість робочого часу (ця робота не вважається надурочною). Міра праці у даному випадку визначається не тільки тривалістю робочого часу, але також колом обов’язків і обсягом виконаних робіт (навантаженням). Ось на цьому роботодавці часто і "вирулюють" ( тому що є різниця міжненормованим робочим днем і надурочними роботами)
Відповідь: Юридична консультація Порадьте в пп юриста, який добре розуміється в земельних питаннях. Купили минулого року хату в селі (по договору дарування). Маємо непорозуміння з сусідами і з Державними актами на землю : в них і нас не сходяться межі ні по документах, ні в по факту. наше червоним відмічено В сусідів Акт виготовлений 2007року, їм все підходить міняти нічого не хочуть, щей мають огорожу зацементовану. В нас Акт виданий минулого року на прізвище попереднього власника. Може хтось стикався з подібним, підкажіть з чого почати.
Відповідь: Юридична консультація Ще й як стикалися .Часто така накладка виникає при перенесені меж земельних ділянок, виведених в натурі, на графічні матеріали на плані земельної ділянки. Що робити - перше це запросити геодезиста(землевпорядника) щоб переміряв земельні ділянки в натурі - бо часто буває, що накладення є на папері, а по факту - немає (погано виміряні точки координат, земля ж не є рівною, і різні "заглибинки" на папері не відображені, треба дивитись площу і конфігурацію ). Якщо в натурі буде накладення - тоді треба піднімати документи, на підставі яких видавався державний акт - технічну документацію, частиною якої має бути акт узгодження меж з графічним зображенням зем.діл. - він є і у Вас(на попереднього власника) і у Ваших сусідів і подивитись - хто кому яку саме межу узгодив. Якщо і там не співпадає - тоді наново узгоджувати межі - якщо домовитись, то в добровільному порядку, якщо ні - тоді в судовому - подавати позов про скасування державного акта на землю і встановлення меж земельної ділянки, але це крайній метод, бо довгий і важкий - виробляти нанового державний акт - важко, дорого і довго. Але треба добре дослідити документи - з чиєї строни виникла помилка, оскільки зем.діл. приватизовується по фактичному користуванню (якщо не було вилучення, зменшення і т.д.) - те що було відведено під будіництво будинку, городництво діду - приватизовується тепер дітьми. Тому треба знайти архівні дані, яка саме зем. ділянка була відведена під будинковолодіння, яке Ви купили це буде вагомим доказом для суду. Є ще один варіант - встановити сервітут - спільне користування спірною частиною землі, без скасування Держ. акту, але якщо там вже є сусідська зацементовано огорожа, то Вам таке не підійде. Якщо щось незрозуміло написала - питайте, поясню.
Відповідь: Юридична консультація Дякую. Дуже гарно роз"яснили. Діло в тому що в сусідів акт накреслений з прямими лініями по яких має йти межа, а вдійсності ( на малюнку видно йде зігзагами). Вчора викликали голову і землевпорядника, то були різні версії : і що огорожа з"їхала, бо в нас зеля нижча сусідської і що їм в 2007р видали недобрий акт, одним словом сільська рада не хоче нічого виясняти, каже що ця огорожа була тут спокон віків. От мені цікаво мають бути архівні дані в яких видно як має проходити межа, хоча землевпорядник каже що вони не дійсні, бо є вже держ. акт. Але ж межа всеодно не йде по ньому. Підкажіть будь-ласка, що я маю вимагати від сільської ради, може якусь заяву писати? Ну і ще. Сусідський акт робив інститут землеустрою, наш приватна фірма. Треба викликати обидві фірми, а сусіди не хочуть платити за переміряння своєї землі, кажуть що це наші проблеми. ---------- Додано в 11:06 ---------- Попередній допис був написаний в 10:58 ---------- в нас немає на руках цього документу, підкажіть де він зберігається? ---------- Додано в 11:22 ---------- Попередній допис був написаний в 11:06 ---------- забула написати. сусіди почали будувати гараж біля межі і ясно що без будь-яких документів
Відповідь: Юридична консультація Технічна документація, в якій має міститись акт узгодження меж виготовляється у 3 примірниках - один зберігається, в замовника (власника зем.ділянки), другий в управлінні держкомзему, яке видає держакт, третій в сільраді, яка приймає ухвалу, на підставі якогї видають держакт. Хоча б один примірник має бути точно. Якщо немає акту узгодження меж - підстава скасування акту на землю. Ви напевно про технічну документацію, бо акт видає держ. орган з земельних ресурсів.Щодо техдокументації - немає різниці хто робив - головне, щоб мали лицензію на проведення даних робіт, їх роблять і дер. і приватні фірми на замовлення власника землі а далі їх нічого не цікавить. Зараз дійсно так і є - є держакт і він діючий, але якщо будете звертатись в суд про скасування цього акту, з причин його невідповідності межам/площі/конфігурації, тоді суд буде дивитсиь на документи на підставі яких був виданий оскаржуваний акт, зокрема архівний витяг в якому буде вказано площа зем. діл. яка була виділена для будинковолодіння, і якщо ця площа/конфігурація/межі які були у фактичному користуванні будуть відрізнятись від тої, яка виділена без підстав (вилучення/червоні лінії) - підстава для скасування держакту. Сільрада тут вже не допоможе, бо прийняла ухвалу і відмажеться тим, що є державний акт. Викличте геодезиста з обласного/районного відділу по земельних ресурсах Держкомзему (я незнаю якого у Вас підпорядкування) щоб поміряти межі в натурі, відповідно державного акту і якщо буде накладка в натурі, тоді звертайтесь в суд про скасування державного акту. Але тут треба добре підготувати позов - бо держакт видається на підставі ухвали, тому треба буде касувати ще і її, як підставу видачу держакту. Але знову-таки дивитись документи, важко говорити "на пальцях" ---------- Додано в 08:59 ---------- Попередній допис був написаний в 08:52 ---------- Якщо будують на спірній межі, то я так думаю що без суду не обійдеться, бо мирно вони не домовляться
Відповідь: Юридична консультація ми викликали людей які робили наш ДА. Вони своїми приборами щось там міряли і це зображення що я раніше викладала-результат замірів. Як взагалі має відбуватись переміряння землі?
Відповідь: Юридична консультація Тут я Вам не допоможу - я юрист, а не геодезист тому конкретної процедури незнаю. Але якщо викладене зображення - висновок спеціалізованої ліцензованої фірми по землі то на підставі цього висновку можна писати позов.
Відповідь: Юридична консультація це нажаль не висновок, бо не завірений ніким, а перезамір меж на наше прохання. поки-що йду в СР, нехай підносять архів
Відповідь: Юридична консультація Маю питання до тих, хто замовляв проект на опалення будинку. Все ніби готове, але ще кажуть прийти з документати на газові прилади (плитка, котел і т.д.) Тобто треба мати гарантійки і всі документи В газовій службі (Пустомити) не могла детально випитатися, бо у них в кінці місяця звітний період, і був не прийомний день. Хто зорієнтує - що детально їм треба? для чого? що буде далі з тим проектом? Просто хочу знати, що мене чекає і коли вже кінець тому всьому((
Відповідь: Юридична консультація в мене така халепа (( , може знайдеться людина яка з цим зтикалася . в другі годині ночі прорвало труби (трісла гайка) на кухі ми затопили сусідів з низу . Чоловік ходив дивитись , що там , стелю тре побілити і кусок стіни , бабуся хоче 500 гривень , домовилися на 250 , нині з ранку приходили з жеку , сказали , що бабка написала зая'ву , що її замало . Але це не наша вина , що трісла гайка , ми готові були ті гроші її заплатити не більше 250 , а тепер незнаємо , хто прав і як це вирішити , підскажіть ... Нас тоже затоплювали , але н іхто ніяких фінансів нам не давав .