Відповідь: Як правильно? (як уникнути невластивих запозичень) як правильно "бал-маскарад". і ще: дуже мені ріже вухо коли кажуть розомвляти на українській мові. На мою скромну думку - калька з російської. Мені природніше "розмовляти українською". Який варіант вірний?
Відповідь: Як правильно? (як уникнути невластивих запозичень) Правильніше: "розмовляти українською", "писати українською"
Відповідь: Як правильно? (як уникнути невластивих запозичень) Нам колись в школі казали, що "вірним" може бути тільки чоловік, а варіант - "правильний" або "неправильний"
Відповідь: Як правильно? (як уникнути невластивих запозичень) а на це хтось відповість? а також цікавить: "поводья". Словник дає "поводи" Хотілось аби хтось знаючий підтвердив.
Відповідь: Як правильно? (як уникнути невластивих запозичень) МАСКАРА́Д (свято, костюмований бал, учасники якого одягнені в казкові, етнографічні маски та костюми тощо), БАЛ-МАСКАРА́Д, МАШКАРА́Д розм.; КАРНАВА́Л (народне гуляння, часто просто неба, що супроводжується іграми, танцями тощо). Ллється звуків журливих танечний каскад, І ті звуки чарують, гойдають... У потоці бурхливім шумить маскарад! Очі сяють, обличчя палають... (М. Вороний); Ви ж знаєте, на бал-маскараді всі сміються, радіють, танцюють (С. Ковалів); - Чи то твоє діло в машкаради бавитись? Я її кличу, я її шукаю, а вона... (Леся Українка); Вулицями Генуї котилися хвилі народного карнавалу. Гучали дзвони і бубни, виспівували флейти і віоли, співи і крики змішувалися в густу звукову гаму (П. Загребельний). по́від – іменник чоловічого роду (ремінь, за допомогою якого правлять конем)
Відповідь: Як правильно? (як уникнути невластивих запозичень) також не буває: або "правильно", або "неправильно", інакше ніяк.
Відповідь: Як правильно? (як уникнути невластивих запозичень) коли ці поняття розійшлися? хвилина-мінута(...мінут довготи) крапка-точка(зору) базар-ринок(економіка) як? лист-аркуш(до металу)
Відповідь: Як правильно? (як уникнути невластивих запозичень) лист металу аркуш - тільки паперу, картону тощо (чогось паперового), все інше - лист. базар - місце, де продають сільгосппродукцію. крапка - орфографічний знак або в малюванні. Уже в геометрії - точка, абстрактне - теж точка. хвилина - вимір часу (60 сек, складова години)
Відповідь: Як правильно? (як уникнути невластивих запозичень) ці значення мені відомі, цікаве їх походження: цікаво чому лист металу, коли лист то до рослин, чому економіка саме ринкова, в мапах зустріла: хх градусів yy мінут(?!?) zz секунд. якось тут панянки приводять історію слів, от і цікавлюсь саме етимологією слів
Відповідь: Як правильно? (як уникнути невластивих запозичень) Дівчата, прошу поради. Маю в тексті котушку ниток. Мені звичніше клубок, але треба знайти обґрунтування (то малому до школи треба текст переписати), допоможіть будь ласка. Ну або може які інші варіанти є? Тим більше що знайшла у академічному тлумачному словнику:
Відповідь: Як правильно? (як уникнути невластивих запозичень) я звикла до шпульки ниток. але може і кращий варіант)
Відповідь: Як правильно? (як уникнути невластивих запозичень) я не знаю, чи правильно, але для мене це 3 різні речі: котушка - циліндрик, на який намотують нитки, клубок - нитки намотують самі на себе і виходить кулька з ниток, шпулька - така маленька котушечка, яку використовують у швейній машинці.
Відповідь: Як правильно? (як уникнути невластивих запозичень) я так і кажу. але слово порохотяг якесь звичніше для вуха. якщо вже так дуже хочуть говорити правильно. спеціально глянула в словник. Грінченко пише таке
Відповідь: Як правильно? (як уникнути невластивих запозичень) У поляків була "акція" - люди надсилали пропозиції щодо заміни певних слів. То на краватку надіслали власне "дармозвис" та "чоловічий звис". :xaxa: Звідти я й узяла значення. Не впевнена, що наш дуже перевіряють словники Грінченка. До речі, деякі слова із запропонованих самими ж поляками таки прижилися. Правда, та ж "подомка" (халат) прижилася, а слова "шляфрок" не замінила.
Відповідь: Як правильно? (як уникнути невластивих запозичень) а то взагалі походить з німецької)) точний переклад спідниця для спання. мова дуже цікава, якщо задуматись. особисто мені дуже багато дало знання латини. більшість слів отримали нове звучання))
Відповідь: Як правильно? (як уникнути невластивих запозичень) Все життя вважала, що я Ірина Юріївна, а нє, виявляється я Ірина Юр'ївна... дівчата, і то пише секретар в наказі... Чи може то нововведення в правописі, а я чогось не знаю?
Відповідь: Як правильно? (як уникнути невластивих запозичень) Та ні. Людина, вочевидь, звикла писати Юрьевна абощо, от і вийшла в неї така специфічна форма.
Відповідь: Як правильно? (як уникнути невластивих запозичень) Як українською "младенчество"? Підкажіть, будь-ласка.
Відповідь: Як правильно? (як уникнути невластивих запозичень) Дитинство. Нема іншого слова, по-моєму. "Будь ласка" пишеться без дефісу, бо будь у цьому випадку - форма дієслова, а не частка.
Відповідь: Як правильно? (як уникнути невластивих запозичень) Спасибі, Ліліано, про "будь ласка" чомусь іноді забуваю, хоча знаю, як правильно. У Києві рекламують якийсь "Центр немовля". От я і здивувалася, бо, здається, що це якось неправильно. В перекладі вони дають "Центр младенчества".