Домашня економіка.

Тема у розділі 'Хатні клопоти', створена користувачем AilataN, 16 Жовтень 2011.

  1. AilataN

    AilataN жива

    В мене є знайома, яка веде домашню бухгалтерію. Тобто- витрати, доходи, окремо по графам- що з відки прийшло і по яким статтям був розхід.
    Давно замислююсь сама про таку систему домашньої економіки( не економії, бо що тратимо- те тратимо).
    Чи доцільно вести такий облік, щоб якось контролювати витрати, зменшувати їх, наприклад в яких магазинах краще закуплятись, в кого яка графа розходів більша в процентному співвідношенні до з/п?
    В мене так- чим більший дохід , тим більший розхід. Що мене й нервує найбільше. Бо маючи , допустим 50 тугриків- живемо на них, ще й лишається, під"язуєм пояски))), маємо 200 тугриків- і не вистачає!


    Це тема для того щоб ділитися способами ведення домашнього господарства, бухгалтерії і різними фокусами, які дають змогу економити. Де які ціни на продукти - у відповідній темі. Все решта: прокладки - в темі для прокладок, мешти в мештах і т.д.
     
    Останнє редагування модератором: 23 Лютий 2015
    • Подобається Подобається x 1
    • Не подобається Не подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  2. Khrystik

    Khrystik Хороша дівчинка :)

    Відповідь: Домашня економіка.

    подарували мені основу для шампуня і різні олійки до того.
    подивимося, чи економно робити собі шампунь самому. ще мушу погуглити ціну тої основи,щоб прикинути вартість
     
  3. tsiuma

    tsiuma Well-Known Member

    Відповідь: Домашня економіка.

     
  4. Khrystik

    Khrystik Хороша дівчинка :)

  5. casablanka

    casablanka Щаслива особистість

    Відповідь: Домашня економіка.

    Ви праві, але економія нашій сім"ї потрібна, навіть в тому розумінні щоб навчитись рахувати гроші і правильно розподіляти на витрати. Раніше ми постійно собі могли відкласти валюту, а зараз вже і не пам"ятаю коли її купували. Весілля з чоловіком велику частину ми оплатили самі. Я бачу що цього року заплановані покупки ми не можемо купити, а про море вже взагалі мовчу. Та й на роботі зараз фірми переживають не найкращі часи, міняється влада, і відповідно керівництво, зарплати вчасно не видаються. То хочу сказати що незалежно які статки, економити потрібно всім хто відчуває в тому потребу. Бо на нашому прикладі я побачила що наша сім"я просто напросто не вміє правильно керувати грошима. І не доведи Господь, що сьогодні ти маєш багато, а завтра ти з порожнім гаманцем і витягуєш останню заначку, і не знаєш за що завтра купити продукти.
     
  6. Chortenia

    Chortenia Well-Known Member

    Відповідь: Домашня економіка.

    Згідна, економити таки потібно, коли скрутно і потрібно вижити.

    Але от раціонально використовувати кошти, то вже інше питання. І того теж потрібно вчитися. Без якогось негативного фону, що в чомусь собі відмовляєш. Але і переплачувати там, де непотрібно, чи викидати гроші на речі, які ну реально непотрібні, імхо не по феншую.
     
  7. casablanka

    casablanka Щаслива особистість

    Відповідь: Домашня економіка.

    Знаєте, я постійно зараз для чоловіка кажу, що потрібно економити (тут в нашому випадку підійде і вираз " раціонально використовувати кошти,..."). А він мені у відповідь: - "Вчись не економити, а більше заробляти".
     
    Останнє редагування: 24 Квітень 2014
  8. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

    Відповідь: Домашня економіка.

    і в мене 5, в чоловіка 3... на двох 8, даруєм подарунки на дні народження, а так при нагоді і виходячи з фінансів, ніхто тапками не кидав
     
  9. synuchechka

    synuchechka Well-Known Member

    Відповідь: Домашня економіка.

    Як на мене, це трохи хибний вислів. Бо якщо людина по своїй природі "марнотратна", то скільки не заробляй їй завжди буде бракувати грошей.
    До прикладу, знайомий-знайомої програміст, живе у Львові має з/п в районі 20 000 грн/міс і жаліється, що хоче їхати за кордон, бо тут з "його" зарплатою і "нашими" цінами він не може доробитись ні до квартири, ні до машини, ні до нормального відпочинку....Почитав би він цю тему, певно трохи б переглянув свою фінансову ситуацію.
    Але погляд на ситуацію загалом правильний.
     
  10. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Домашня економіка.

    просто чим вищі доходи, тим бьільші витрати вони породжують. От раніше мала людина ВАЗ-5-ку, і на той час їй здавалося, що це нормально. А потім, почала заробляти 20 тис ( умовно). І витрати стали інші- змінилися точки, куди вона ходить "посиденькати", ВАЗ змінився на авто за 70 тис. доларів ( і нижче уже "ні-ні"). Ну як тут відкласти, коли стало доступно стільки всього, про що раніше лише мріялося? А до хорошого звикає швидко. І якщо той же дохід і сьогодні 20 тис., то про завтра не думається. Бо сьогодні витрати інші. З однієї сторни- це привід постійно хотіти більшого, і, відповідно, розвитку. З другого- якщо завтра той дохід у 20 тис. уже перетвориться у меншу суму ( інфляція і т.п.), то буде варіант, що дуже мало ( ну бо відкладати на , скажімо, 2-кімнатну квартиру- це "не комільфо", а от на особняк дійсно не вистачить). Одним словом. я теж не люблю слово "економія". Люблю- "раціональне управління фінансами" . Ну і
    просто скільки би ти не заробляв, без раціонального розприділення фінансами завжди буде не вистачати.

     
  11. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Відповідь: Домашня економіка.

    А у нас проблема, бо я - хотіла б раціонально розподіляти кошти, а чоловік не любить економити))). Він в мене любить жити сьогоднішнім днем. Довго з тим боролась, і програла))). Деколи, звичайно, він до мене прислухається, але в основних речах - все-таки виходить по-чоловічому. Але є плюс - він не тринькає гроші на максимально непотрібні речі))), він витрачає їх на подорожі. І мені залишається складати йому компанію.
     
  12. ГаЛоЧкА

    ГаЛоЧкА Well-Known Member

    Відповідь: Домашня економіка.

     
  13. Rodionochka

    Rodionochka Безнадійна оптимістка

    Відповідь: Домашня економіка.

    Просто мені хочеться вирішити глобальне питання житлової площі, і далі я готова...))). Проблема лиш, що це дуже дорого, і такої суми в нас нема, а на збирати з моїм чоловіком не реально))). Тому ми кайфуємо в подорожах)))
     
  14. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Домашня економіка.

     
  15. Mazerati

    Mazerati Well-Known Member

    Відповідь: Домашня економіка.

     
  16. famenlviv

    famenlviv Well-Known Member

    Відповідь: Домашня економіка.

    Ми зараз платимо 3,25 %, ще 4 роки назад платили 5,95 %, але у звязку з кризою відсотки сильно впали, а кредит ми могли цілком погасити, тому знайшли банк, який дав нам новий кредит з набагато вигіднішими відсотками. Ця позика в нас на 10 років, але до цього часу надіємся, що зможем його виплатити:girl_in_dreams:. Або сума залишиться вже мізерна. Коли кредит на 20 чи 30 років, то і відсотки трохи вищі.
    Ще залежить від суми кредиту, який є стартовий капітал( банки хочуть бачити 30 % власного капіталу). Якщо підрахувати, то якщо є хоч невеликі збереження, то саме зараз у нашій місцевості вигідніше купити чи збудувати власну квартиру чи будинок, ніж винаймати. Я живу в Нижній Саксонії, в окрузі Фехта.( 70 км від Бремена). Квартиру нову десь 80 кв.м. можна придбати десь за 150.000, будинок старіший десь за 200.000-250.000, новий будувати зараз дуже дорого- ціни останні роки на будівельні матеріали сильно виросли, і робота будівельних фірм також.
    Звісно, що на півдні Німеччини ціни набагато вищі( на нерухомість), але і зарплати не відстають.
    Раніше, коли будувався будинок, держава платила будівничі гроші 5 % кожного року, до 2500 євро, 8 років підряд, це була непогана сума, але її відмінили.
    На кожну дитину держава платить дитячі гроші 184 євро/ місяць, до 18 років, якщо дитина йде здобувати професію в школу, то і до 25 років.
    Декретні платять тільки 12 місяців- 67 % від нетто-зарплати, якщо жінка ніде на працювала- 300 євро/ місяць.
    Зараз ще ввели нововведення- якщо хтось в сім"ї доглядає сам дитину( тобто не няня, яслі), то платять 100 євро/ місяць.
     
  17. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Відповідь: Домашня економіка.


    А в нас є фінансова жилетка?
    Бо в мене починається фінансова депресуха. По магазинам зараз стараюсь не ходити, щоб себе лишній раз не травмувати. Так мене онті підвищення ціни і на ДП знайшли:girl_cray:.
    Певно важкі 90-ті мені ще довго аукатися будуть.
    Нє ,я думала що я легше кризу переживатиму:girl_sad:.
     
  18. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Домашня економіка.

     
  19. panikvarts

    panikvarts Well-Known Member

    Відповідь: Домашня економіка.

    Ще 2 роки тому, коли ми були у Львові, то серед знайомих було чимало програмістів, хто заробляв 2000 і більше. Власне, програмістів, а не лідів чи менеджерів. Для останніх зарплата більша, хоча не надто суттєво.

    2000 - це хороша зарплата, але не найвища. Хороші програмісти у Львові можуть отримувати майже 3000 у.о.
     
  20. amaretto

    amaretto як сказала Тося: "месний повар"

    Відповідь: Домашня економіка.

    це точно!
    вирішила від вівторка в магазин не ходити і нічого не купувати, а намагатись обійтись тим що маю з запасів(такий собі експеремент)
    В середу зварила квасковий борщик на бульйоні та макарон з печінкою, вчора на вечерю запекла кукурудзяну кашу з морквою і цибулькою+трішки ковбаси домашньої+болгарський перець з морозилки. Вийшло дуже смачно, на ранок залишилась 1 порція. Ввечері розварила горох на п"юре з шкварками та зеленою цибулькою, дала чоловікові на роботу з смаженим яйцем.
    Сьогодні планую зварити борщ(швидше за все крем-суп) і спекти піцу на кефірі(залишилось мені олів"є, я його кинула в морозилку, тепер піде на піцу+затру плавленим сирком)
    Реально тиждень можна так потягнути, але це за умови що ми наїлись багато м"яса перед тим(тому чоловік за нього не згадує)
    Ну і на десерт була Паска
     
  21. Руда Лисиця

    Руда Лисиця Шопоголік :-)

    Відповідь: Домашня економіка.

    у ІТ є поділ на "розряди" по навикам і досвіду.
    ясне діло що джуніор(найменший "розряд") із досвідом в рік не зароблятиме стільки, скільки сініор(найвищий розряд") із досвідом мінімум 4-5, а сініор легко може мати 3-4 тисячі.