Домашня економіка.

Тема у розділі 'Хатні клопоти', створена користувачем AilataN, 16 Жовтень 2011.

  1. AilataN

    AilataN жива

    В мене є знайома, яка веде домашню бухгалтерію. Тобто- витрати, доходи, окремо по графам- що з відки прийшло і по яким статтям був розхід.
    Давно замислююсь сама про таку систему домашньої економіки( не економії, бо що тратимо- те тратимо).
    Чи доцільно вести такий облік, щоб якось контролювати витрати, зменшувати їх, наприклад в яких магазинах краще закуплятись, в кого яка графа розходів більша в процентному співвідношенні до з/п?
    В мене так- чим більший дохід , тим більший розхід. Що мене й нервує найбільше. Бо маючи , допустим 50 тугриків- живемо на них, ще й лишається, під"язуєм пояски))), маємо 200 тугриків- і не вистачає!


    Це тема для того щоб ділитися способами ведення домашнього господарства, бухгалтерії і різними фокусами, які дають змогу економити. Де які ціни на продукти - у відповідній темі. Все решта: прокладки - в темі для прокладок, мешти в мештах і т.д.
     
    Останнє редагування модератором: 23 Лютий 2015
    • Подобається Подобається x 1
    • Не подобається Не подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  2. Ligymunka

    Ligymunka Cлiнгoкoнcультант

    Відповідь: Домашня економіка.

    Попробуйте висаджування + багаторазові підгузники, нам зекономило купу коштів !!!
     
  3. HAPPY NATA

    HAPPY NATA Форумляночка

    Відповідь: Домашня економіка.

    щодо економії на дитячих "забаганка".
    1. Книжки. Мій старший дуууууууже любить, щоб йому читали, для нього книжок забагато не буває :) вже знаю, що в Ашані книжки дитячі дешевші, ніж будь-де, тому купуємо там.Але основна економія - БІБЛІОТЕКА!!! Записались в бібліотеку рік тому і за цей час, думаю, "начитали" десь на 2-2,5 тис.грн (враховуючи теперішні шаленні ціни на книжки).
    2. Всякі печенька/соломку на прогулянку починаючи з року-півтора дитини не купували у ближніх магазинах, тому дитина довший час не знала, що вони там продаються :) тому преспокійно проходили "мимо". Брали перекуси і пиття з дому.
     
  4. lorelaj

    lorelaj Active Member

    Відповідь: Домашня економіка.

    Я поки читала цю тему - відчула весь спектр емоцій. Від вау яка корисна тема, до оо нііііі, це точно неправильно:) і так качелями декілька раз туди сюди
    Потім я настрочила довгого коментаря про наші харчові звички, видалила його і нарешті зуміла ословеснити свою позицію.
    Здорове харчування дороге, бо вимагає тільки хороших і якісних продуктів. Морепродукти, добірне м‘ясо, фрукти, овочі, якісні молочні продукти, сухофрукти, крупи першого сорту etc. це - великі статті витрат і як не крути, гроші підуть суттєві. Добре, коли часточку можна самому заготувати - напарити, наварити, насушити, наморозити, назакривати, але не у всіх для цього є час чи навіть хист ( наприклад я на кухні найбезтолковіше створіння). Плюс хороше молоко чи червоно рибку з повітря не надоїш всерівно.
    Вважаю доцільним економити на акціях і тп, а не шляхом виключання того чи іншого продукту з раціону, чи переведенням його в категорію " святковий".
    Я за економію на речах. В мене двоє пар штанів :) і я себе прекрасно почуваю. Мій гардероб мінімальний і оновлюю я його тоді коли треба ( річ втратила зовнішній вигляд), а бо не хочу нову кофтинку. Купую я речі переважно в магазинах і не те щоб дорогі, але не дешеві. Шукаю якісні і плачу за якість більше але знаю, що заплативши за джинси 500грн я не матиму ще довго потреби купляти нові. І так абсолютно з усім, я можу за цілий сезон, а то і значно довше, нічого не купити з одягу. І економлю я значно більше ніж на харчах зекономила б:)
     
  5. Bree van deKamp

    Bree van deKamp Відчайдушна домогосподарка))

    Відповідь: Домашня економіка.

    Я вас здивую, я купляю джинси за 80 грн і ношу їх років 2-3))))
     
  6. Galysik

    Galysik Well-Known Member

    Відповідь: Домашня економіка.

    о, в нас те саме
    ще ніколи не ходимо на піццу/солодке в нашому районі. В челентано на пл. Ринок були ще як літом, мав 2 роки з копійками і памятає!, не можу пройти повз спокійно досі - Мама, я говодний, я хотю піту!
    Доречі, для походеньок на піццу є вельми бюджетне місце - Містечко, це ріг Городоцька/Менцинського. Піцца звичайно не чілінтано, але цілком пристойна і дешева. Випічка теж не цукерня, але і не така лажа як в пузатій хаті і завжди все свіже. 2 торта 2 чая і піцца - 50грн. Це ми ще до подорожчання востаннє ходили.
    А взагалі піццу часто печу сама. Муж мій каже, що чілінтано оддихає :) Лестить :)
     
  7. tsiuma

    tsiuma Well-Known Member

    Відповідь: Домашня економіка.

     
  8. Galysik

    Galysik Well-Known Member

    Відповідь: Домашня економіка.

    Ще згадала як я економлю миючий засіб до посуду, на амвеївському дішдропсі навчилась.
    Купую пляшку густого засобу, наливаю в пляшку з помпою лише третину або половину цього засобу, залежно від густини, решта додаю води і вйо.
    Вистачає його удвічі довше.
    Спочатку було незвично, що засіб рідкий а не густий, але з часом зрозуміла, що це навіть краще, рідкий засіб легше зпінити.
     
  9. tsiuma

    tsiuma Well-Known Member

    Відповідь: Домашня економіка.

    Якщо є картопля, передана з села, наприклад, то можна замість голубців стушкувати фаршировану картоплю. Я над таким на гаряче задумуюсь.

    ---------- Додано в 22:00 ---------- Попередній допис був написаний в 21:56 ----------

    може, хоч в Польщу на закупи стане трохи вигідніше їхати...
     
  10. SOLODKA

    SOLODKA Well-Known Member

    Відповідь: Домашня економіка.

    Я вас здивую- я живу в селі..картоплю,моркву,буряк,закрутки,морожені фрукти-ягоди,соки,повидло ще маю...Зелень вже маю..А от капусту ніяк не навчуся зберігати....На наступний рік наморожу чи закручу відварених капустяних листків у листопаді ....Зараз вже змінила меню,але отих 12 гривень за кг не дають спокою...
     
  11. lorelaj

    lorelaj Active Member

    Відповідь: Домашня економіка.

    Я вас здивую, я купляю джинси за 80 грн і ношу їх років 2-3))))
    Хороша економія, якщо тих джинсів не енна кількість а 2--3. Продайте точку, бо я таких цін не бачила давно, а ті, що по 200, в мене за сезон активної експлуатації кажуть папа.
    За 1000 я б не купувала штани. Я вважаю, що людині не потрібно 300кофт і 10 пар штанів і все це за божевільні суми, який б дохід у сім,ї не був. Я проти культу шмаття.
     
  12. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    Відповідь: Домашня економіка.

    скажемо, хто що може собі дозволити. чи, вірніше, що кому здобувати. ну якщо в мене було все, про що ми думаємо і мріємо з чоловіком, то і я б не проти багато чого в левелап перенести, але точно не кількість гарячелюбимоготут мяса і тд.
    читаючи цю тему, розумію, що якщо до того не перейматися бюджетом, то і тепер не особливо)

    ---------- Додано в 22:22 ---------- Попередній допис був написаний в 22:21 ----------

    так, це в принципі дуже здорова позиція) і суттєво економить кошти) особливо, якщо професія не зобов"язує мати енну кількість костюмів і тд
     
  13. Sandoryk

    Sandoryk Well-Known Member

    Відповідь: Домашня економіка.

    Замотати капустину в декілька шарів газети і сховати в погріб, другий рік так робим.
     
  14. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Відповідь: Домашня економіка.

    Ми на тиждень не вклалися. Що в перекладі на чоловічу з\п означає, що на половину:girl_sad:.
    Якщо взяти масло цікаво яка субівартість?
    Якщо маєте можливість купляти якісне мясо- то так і робіть.
    Та хто вам тут каже в чомусь дитині відмовляти? Як маєте бажання і можливість- які питання?
     
  15. lorelaj

    lorelaj Active Member

    Відповідь: Домашня економіка.

    На рахунок м‘яса. Моя бабуся любила казати ( подаю як бабуся казала з русизмами:) ) - "і мед яд і яд мед" М‘ясо раз в ніколи, як і м‘ясо 5 разів на добу - абсолютно нездоровий фанатичний підхід. Природа любить баланс в усьому, тому і м‘ясо і всі інші продукти потрібно їсти в адекватних кількостях.
     
  16. Mammy

    Mammy Well-Known Member

    Відповідь: Домашня економіка.

    Відносно штанів - кілька років тому купила новісінькі за 250 грн., не проносила й пів року :girl_sad: потім, якось випадково (зайшла просто погуляти, бо був вільний час), на секонді придбала в ідеальному стані джинси за 30 грн., які ношу до сьогодні. З того часу собі джинси купляю лише там, хоча більше нічого і нікому в секонді не беру, не вмію я вибирати там речі :)
     
  17. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Відповідь: Домашня економіка.

    Ми все окрім супу готуємо виключно на один раз.
    Напишу, як воно мені відгукується. Якщо я себе обмежу в якісному солодкому(бо воно дороге і т.д.), а я його дуже люблю- то я буду дуже незадоволена життям. А це для мене найгірше. Тому завжди маю його вдома і є мотивація заробляти гроші і т.д.
    Живуть)).
    Я жила. Повторю ще раз- це ДОРОГО. Набагато дорожче, ніж звичне харчування. Принаймі перші роки. Якщо людина хоче харчуватися збалансовано і не мати траблів зі здоровям.
     
  18. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Домашня економіка.

     
  19. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Відповідь: Домашня економіка.

    І де тільки вони гроші на то все беруть:girl_emo:?
    Якщо є можливість- краще дитині не пояснювати, що мама не може купити того й того, бо немає грошей. То дуже погані установки.
    Кіндера мій малий ще в житті не бачив, бо я вважаю, що йому того не треба.Книжки\машинки\поїзди купляються регулярно. З їжі- сок польський інколи випросить або солодке німецьке. Все інше не купляю, бо шкідливо для здоровя і зразу ж пропоную домашню альтернативу. Та й того "іншого" він майже не знає, бо в часи педприкорму я строго слідкувала, щоб ніхто йому якого бублика чи печенька (я мовчу вже про чіпси і т.д.) не підсунув. Результати цього слідкування мене радують.

    ---------- Додано в 22:51 ---------- Попередній допис був написаний в 22:48 ----------

    Киньте пліз рецепта). Цікаво стало, що то за скоринка така сирна)).

    ---------- Додано в 22:58 ---------- Попередній допис був написаний в 22:51 ----------

    Муж лестить?
    Та мій Тео твою піцу досі згадує:girl_tender:.

    ---------- Додано в 23:02 ---------- Попередній допис був написаний в 22:58 ----------

    Супер).
    Якщо вам і чоловікові все підходить- то можна і не перейматися))).

    ---------- Додано в 23:04 ---------- Попередній допис був написаний в 23:02 ----------

    А який прикол так жити?
    От я би зайшла, чесне слово:girl_tender:. Ще б свого принесла б. Прекрасна можливість з хорошими людьми познайомитися. А то все форумівки та форумівки
    А як будеш вчити малого грошима розпоряджатися і коли?
     
  20. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    Відповідь: Домашня економіка.

    в світлі цьої теми ходжу тероризую чоловіка - а ти не голодний, може щось хочеш...ну він так задумливо, ну та, а можна ще твоїх кексиків. ))))) по-моєму, я знайшла оптимальний варіант для нашої нинішньої ситуації.
     
  21. amaretto

    amaretto як сказала Тося: "месний повар"

    Відповідь: Домашня економіка.

    Ще 2 роки тому коли мій тато в неділю йшов та купляв лосось на канапку за 50-60 грн(а це на 1 раз) я питала для чого, як так можна? На що тато казав "я тяжко працюю чому я маю собі відмовляти". Тепер в нас схожа ситуація, я морально не готова їсти лише картоплю та кефір чи кашу з маслом. 2-3 дні поголодати до з/пл можу, але постіно собі відмовляти це для мене тортури.Сьогодні вечеряли рисом з овочами та тушеною капустою з грибами(коли капуста була по 2 грн то залишки від голубців викидала, а сьогодні при ціні 9-12 грн/кг рука не піднялась тому вирішила стушити)