В цій темі пропоную ділитись досвідом, порадами саме щодо педагогічного прикорму. Для мене педприкорм є природною частиною розвитку дитини (яка перебуває на правильному ГВ) перших років життя. Суть педприкорму (педагогічного прикорму), полягає в ознайомленні з новою для дитини їжею, навчити жувати, добувати їжу не тільки з маминої груді. Метою педприкорму не є нагодувати маля, а саме ознайомити. Дитина отримує мікродози (шматочки їжі, які вміщаються між подушечками вказівного і великого маминих пальців) їжі з маминої тарілки, які поступово збільшуються і збільшується кількість їжі, що дозволяє уникнути перевантаження дитячого ШКТ. Таким чином організм знайомиться і з раціоном сім‘ї і поступово вчиться пережовувати шматочки, перетравлювати «дорослу» їжу. Участь у сімейній трапезі допомагає малюку навчитись поведінки за столом, чого важко (на мою думку, майже неможливо у перші роки) досягнути, коли дитина їсть окремо від решти членів сім‘ї. Детальніше можна почитати, наприклад, тут : Педагогічне догодовування, ч.1 Педагогічне догодовування, ч.2 http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/статьи http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/теория+ПП З теорією ознайомилась, але маю ряд питань до тих, хто вже прикормлювався за цією схемою. 1.Починати можна з будь-якого продукту? Тобто навіть з м‘яса? 2. Як виглядає процес запивання молоком? Денис ще не сидить сам, тобто я його підтримую. Чи я маю дати мікро дозу, прикласти до грудей, так 2-3 рази , потім сушку в руку і знімаю на підлогу? Чи не хоче, то й не треба? 3. Чи тільки мама бере прикормлює? Чи може тато дати з своєї тарілки? 4. Саме болюче питання – маєм атопічний дерматит. Вже трохи краще, почервоніння нема, але висипка є. Чи я маю чекати поки зовсім шкіра почиститься, чи можна прикормлювати коли нема почервонінь? Як при такій халепі вводити продукти? Один продукт в день? Чи декілька ? Взагалі-то ми вже почали, якось майже підсвідомо почала Давала мікродозами картоплю з зупи, крупинку пшоняної каші вареної на молоці, твердого сиру. В руку – сушку. 9F Раджу почитати статті (1,2, 3, 4, 5, 6) про прикорм, тоді якщо ще залишаться питання, задавайте. Про те, що варто обмежити.
Відповідь: Педагогічне догодовування є речі, які можна лише дорослим. і дітям то треба пояснювати. моя доня з раннього віку знає, що кава то для мами і вона її абсолютно не цікавить. те саме алкоголь.
Відповідь: Педагогічне догодовування ну ви ж не кип"яток п"єте. я так давала і казала, дивись, гаряче. то мій малий вивчив за першим разом, і тепер навіть якщо щось готую чи печу, то не підходить до плити, бо там гаряче. я з зупи досі виловлюю тверді кусочки, і так само відкушую. аж тепер малий пробує доносити свою ложку з кашею до рота, а до того тільки бавився, тому я не заморочувалася, рідке мій не їсть принципово.
Відповідь: Педагогічне догодовування Моя мала почала їсти рідке десь в 1,9. Я думаю, що це через Про каву... Останній тиждень моя дитина почала просити ,,Кауууу,,. Я її обманюю і даю какао.
Відповідь: Педагогічне догодовування я даю і ріденьке з супу, Аня любить ясно, що небагато (пару чайних ложечок)
Відповідь: Педагогічне догодовування Я також даю з ложечки рідке - дитині подобається, деколи разом з картошечкою і що там ще є в супі теж невеличкими кусочками. Нам вже майже 11 міс., то я не рахую мікродоз, їсть все і стільки, скільки хоче (іноді мені здається, що вже достатньо для нього, а він дальше вимагає...)
Відповідь: Педагогічне догодовування Мамусі, хочу запитати.. Моїй малявці вже скоро 9 місяців відмічати будемо, але вона навіть чайку-водички не хоче до ротика свого взяти, не те щоб всякі різні кашки-малашки-супчики. Тільки виключно молоко та ще з "природньої" тари ))) Хіба що хлібчик посмоктати може чи яблучко погризти, і те.. таке відчуття, що тільки для того щоб зубки свої майбутні почесати. Я й не настоюю і не заставляю. За стіл разом з родиною її саджу, старшу при ній кормлю і таке інше. ну тобто прививаю традицію їсти.. але поки що не допомагає.. особливий інтерес до їди не з"являється. В принципі, я поки що не переймаюся і проблеми з цього не роблю.. але все ж таки.. Це тільки моя така "гурман"? Чи і у Вас така ситуація спостерігалась? І якщо так, то скільки вона тривала? Тобто коли дитинчаті захотілося переходити на "дорослу" їжу?
Відповідь: Педагогічне догодовування Тут писали, що до року-півтора були майже повністю на ГВ (бо діти не проявляли інтересу). Тому, якщо, як ви пишете, що не переживаєте, то будьте і надалі спокійні, значить ще не час мацьопі.
Відповідь: Педагогічне догодовування Та я й не мала на увазі, щол просто чидить з нами і спостергіає як ми їмо. )))
Відповідь: Педагогічне догодовування так, маю питання на тему "педприкорм і закреп". Приблизно місяць тому почались проблеми з випорожненнями. До того какав нечасто (раз на 5-7днів), але кал був м'який. Поступово кал став густішим. Вирішила трішки скорегувати раціон: виключила мучне, ввела додатково чорнослив (3-4шт на день) і буряк (1-2ст.л.), сире яблуко. Почали допоювати (компот з сушених яблук). Ситуація не покращилась, навіть погіршилась. ГВ на вимогу. Де помилка? Що робити? ---------- Додано в 11:35 ---------- Попередній допис був написаний в 11:27 ---------- виникла в мене думка перевести дитину на пару днів на виключно гв, але в нього такииий харчовий інтерес! В кухню спокійно зайти неможливо... ---------- Додано в 11:39 ---------- Попередній допис був написаний в 11:35 ---------- інтерес до пиття теж дуже великий. Компот з сушки майже не підсолоджую (меншн ч.л цукру на 1л) - п'є кисленький з задоволенням. ---------- Додано в 11:40 ---------- Попередній допис був написаний в 11:39 ---------- лікарка рекомендує дати бактерії (підозрює дисбактеріоз, бо двічі за місяць була молочниця в ротику). Я вагаюсь...
Відповідь: Педагогічне догодовування Бактерії від дисбакутеріозу є в ГМ. Антибіотиків ні Ви, ні малюк не приймали? ШКТ дозріваєпоступово, етапами. Може бути таке, що ніби закреп, а потім скачок, починають вироблятись нові ферменти і все стає на місця. Скільки часу триває ситуація і наскільки це турбує малюка, а не маму?
Відповідь: Педагогічне догодовування антибіотиків не вживали. Ситуація дана близько місяця, при чому помітно поіршення (спочатку густіший кал був тільки на початку "ковбаски", останній раз "ковбаска" вже перетворилась на "горохи"). Закрепи турбують і малюка - дуже тиснеться, кряхтить, і в проміжках між каканням є дискомфорт (він показує на низ животика, кривиться). Консистенція калу тільки підтверджує те, що дискомфорт є. Чи не може бути, що пиття забагато? Я знаю, що закрепи бувають від недостатньої кількості рідини (тому і стала допоювати), але можливо компотик вимиває все занадто?
Відповідь: Педагогічне догодовування В рік краще більше гм, ніж більше компоту. Компот не концентрований, пам*ятаєте ж? Коли подібна ситуація в мого - я даю фрукти-овочі. Яблука, банани, огірки, капуста, морква. Свіжі, з компоту, квашені. Ну і з досвіду - в Івана мого є схильність, були подібні періоди до року і трошки після - пройшло без особливих втручань. Зараз слідкую, щоб всухомятку не їв, але в принципі, вони всі п*ють багато і воду.
Відповідь: Педагогічне догодовування концентрація компоту - жменя сушених яблук на 1л води, нормально? Ягоди з варення в даному випадку не дуже підходящий варіант? До свіжих ще треба почекати... Я теж думаю, що малий має схильність до закрепів і треба слідкувати за раціоном. Але ситуація так стрімко розвивається. І не в кращу сторону...
Відповідь: Педагогічне догодовування синочок з'їдає зо дві столові ложки вареного буряка - і нічого! Ніяких зрушень. При тому, що це більше, ніж іншої їжі. Плюс 3-4шт чорносливу щодня. Ефекту нема...
Відповідь: Педагогічне догодовування десь-колись чула вислів "голодний закреп" (коли замало їжі), не знаю, чи це "перли" чи ні... Але ж в дитини на гв на вимогу недоїдання практично неможливе? Тим більше у віці 1р 2міс...
Відповідь: Педагогічне догодовування У мого в віці 8 місяців був дисбактеріоз, але не закрепи, а понос. Лікар порадила і я вичитала, що допомагає узвар з родзинок (я робила на свій смак - 3-4 ст. ложки на літр-півтора і дати настоятись). І цей узвар допомагає як при поносі, так і при закрепах. Ще й смачно! Я іноді просто так його роблю, без показів до нього. Спробуйте.