В цій темі пропоную ділитись досвідом, порадами саме щодо педагогічного прикорму. Для мене педприкорм є природною частиною розвитку дитини (яка перебуває на правильному ГВ) перших років життя. Суть педприкорму (педагогічного прикорму), полягає в ознайомленні з новою для дитини їжею, навчити жувати, добувати їжу не тільки з маминої груді. Метою педприкорму не є нагодувати маля, а саме ознайомити. Дитина отримує мікродози (шматочки їжі, які вміщаються між подушечками вказівного і великого маминих пальців) їжі з маминої тарілки, які поступово збільшуються і збільшується кількість їжі, що дозволяє уникнути перевантаження дитячого ШКТ. Таким чином організм знайомиться і з раціоном сім‘ї і поступово вчиться пережовувати шматочки, перетравлювати «дорослу» їжу. Участь у сімейній трапезі допомагає малюку навчитись поведінки за столом, чого важко (на мою думку, майже неможливо у перші роки) досягнути, коли дитина їсть окремо від решти членів сім‘ї. Детальніше можна почитати, наприклад, тут : Педагогічне догодовування, ч.1 Педагогічне догодовування, ч.2 http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/статьи http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/теория+ПП З теорією ознайомилась, але маю ряд питань до тих, хто вже прикормлювався за цією схемою. 1.Починати можна з будь-якого продукту? Тобто навіть з м‘яса? 2. Як виглядає процес запивання молоком? Денис ще не сидить сам, тобто я його підтримую. Чи я маю дати мікро дозу, прикласти до грудей, так 2-3 рази , потім сушку в руку і знімаю на підлогу? Чи не хоче, то й не треба? 3. Чи тільки мама бере прикормлює? Чи може тато дати з своєї тарілки? 4. Саме болюче питання – маєм атопічний дерматит. Вже трохи краще, почервоніння нема, але висипка є. Чи я маю чекати поки зовсім шкіра почиститься, чи можна прикормлювати коли нема почервонінь? Як при такій халепі вводити продукти? Один продукт в день? Чи декілька ? Взагалі-то ми вже почали, якось майже підсвідомо почала Давала мікродозами картоплю з зупи, крупинку пшоняної каші вареної на молоці, твердого сиру. В руку – сушку. 9F Раджу почитати статті (1,2, 3, 4, 5, 6) про прикорм, тоді якщо ще залишаться питання, задавайте. Про те, що варто обмежити.
Відповідь: Педагогічне догодовування ви знаєте, мої спостереження протилежні вашим, бо всі дітки на ГВ, у 6-7 міс. прикорм сприймали прекрасно, коли це був педприкорм: по-трішки, разом з батьками, а ще не було нічого перетертого... ми почали педприкорм у 7 місяців - все було ОК
Відповідь: Педагогічне догодовування Так вам ж всього 5 місяців...не зарано починаєте? ---------- Додано в 21:00 ---------- Попередній допис був написаний в 20:12 ---------- Я то прекрасно розумію, але троха страшать навколишні, в тому числі майже всі сучасні видання, що після 6 місяців дитятку не зважаючи на те ГВ чи ШВ,треба додаткові джерела вітамінів і т. д., от я і запанікувала, не хочеться щоб мого маленького щось тормозило в розвитку.(Ще й мамуся моя трохи масла в вогонь, як завжди підливає. Сказала мені нинька, що Роман заблідий і під очима синій, що то брак вітамінів...правда я щось того не помітила, може я шліпенька)
Відповідь: Педагогічне догодовування Я б ще додала 3. прорізаються зуби (що є ознакою готовності кусати/пережовувати їжу) і 4. сильна цікавість до їжі та задоволення від прикорму (коли дитині справді смакує).
Відповідь: Педагогічне догодовування у нас точно так само. Проблем жодних. Я не силую, їсть небагато, але зі смаком, сам просить як бачить що їдять, а йому не дають, а для мене то набагато важливіше, ніж запихання в дитину як в гусака "за маму, за тата", а потім втікання від одного вигляду тарілки. Нічого подрібненого (практично), спершу дуже переживала, бо дусився немилосердно, а зате тепер дитина все прекрасно пережовує без попереднього помякшення, і шматочки вже не маленькі. От сьогодні їв зі мною вперше борщ, то так шматочками якими було в борщі, такими і їв, тільки картопельку наполовину розрізала. Під натиском бабусь трохи "грішила" спробами годувати кашею і т.д., але нічим добрим то не закінчувалось - він як не рвати починав, то обпльовував мене тим всім і я тої справи лишилась. Пюре фруктовим знайшла файне застосування: поливаю ним налисники замість варення і додаю в манну кашу - їмо разом - дуже смачно!
Відповідь: Педагогічне догодовування а можна подетальніше, ато я в курсі що при ГВ випорожнення можуть бути хоч раз в тиждень, і це не проблема, але чому так при прикормі? Грудне молоко може повністю засвоїтись, але ж їжа іншого походження кудись має діватись?
Відповідь: Педагогічне догодовування можна) на початках прикорму іншої їжі крім ГВ є настільки мало, шо вона може на зразу виводитись. запор - твердий живіт, болі, кольки, кал виходить твердий, без рідини.
Відповідь: Педагогічне догодовування агов, людиииии.... підкажіть, будь-ласка, коли можна давати жовток і творог? бо свекруха дуже хочуть, а мені здається, що ще рано....
Відповідь: Педагогічне догодовування йолки, ще б інфу коли що можна давати - то було б супер))) я так думаю, що молочні продукти нам рано, а питання - коли?(то скорше для свекрухи інфа потрібна щоб не мордувала мене))) бо так то Марго протягом дня їсть трохи печеного яблучка, вареної бульби, гречки, моркви - то те, що десь по чайній ложці з*їдає (і то коли як, має бажання - їсть, а ні тоні))). а так то з тарілки можу будь-що дати мікродозою))) так в середньому раз або два на день дегустуємо по-трохи)))
Відповідь: Педагогічне догодовування 2 veronka - мій малий взагалі нічого молочного не їсть (хіба сир твердий). ні каш на молоці. ні кефірів. колись лизьнув творогу крапаль - і було по тім. але то вже аж в 1.6 року десь
Відповідь: Педагогічне догодовування То я недобре написала. Мало бути, що п.1 і 2 відносяться до ознак, тобто крім них є ще, а не тільки цих 2. ---------- Додано в 19:16 ---------- Попередній допис був написаний в 18:52 ---------- Коли дитина захоче
Відповідь: Педагогічне догодовування Не знпю чи в тему втрафляю, але маю одне запитання. Якщо дитині не можна давати соків, то чи не шкодить їй те, що вона гризе (не смокче, а саме гризе!) яблуко? Адже це майже теж саме?
Відповідь: Педагогічне догодовування ну не зовсім те саме: крім соку там ще багато чого є. А сік небезпечний якраз тим що дуже концентрований, без нічого що б згладжувало його дію і для незрілого ШКТ це не вельми добре (може я й неправа, але розумію це якось так)
Відповідь: Педагогічне догодовування Природою все добре продумано - поки дитина маленька, то кількість того, що вона може відкусити чи висмоктати є дуже мізерною. З часом ШКТ розвивається, а кількість з*їдженого яблучка збілшується. Щодо шкоди соку можна почитати тут. А свіжі фрукти і овочі треба їсти через клітковину, якої в соках немає. Але то вже стосується старших діток і дорослих.
Відповідь: Педагогічне догодовування Мамусі, скажіть будь ласка, а в неповних 9 місяців можна давати печену рибку пробувати?
Відповідь: Педагогічне догодовування Треба пробувати, якщо їсть мама. ---------- Додано в 15:11 ---------- Попередній допис був написаний в 14:21 ---------- Те, що треба пильнувати аби не було кісток, певно не треба казати
Відповідь: Педагогічне догодовування Якщо варите зупку, можете трошки дати курячого мняска (звичайно найкраще з домашньої курки або індика), потім все разом перетрете. . Моя доця дотепер (рік і півтора місяці) не хоче жувати м'яско ниточками, краще перемелене ( в блендері).
Відповідь: Педагогічне догодовування ви помилились темою ми тут не говоримо про перетирання і про блендер