це у всіх школах така. Це навіть не підготовка називається, а адаптаційні заняття. В нашій школі були ці заняття 2 рази в тиждень 2 місяці. А на підготовку ми рік ходили.
В школі більш адаптація до школи, тих хто не ходить в садочок(принаймні в нас так було). Більше підготовки це в залежності в яку школу плануєте давати? Бо в звичайній школі зараз зменшили навантаження і не є обов'язковим щоб діти писали, читали до першого вересня. Хоча вимоги до першокласників взнайте в школі в яку плануєте давати.
Так, правильно, згадала, називаються адаптаційні, а не підготовчі. Ми готуємось до школи в Бебіклабі. Моїй малій дуже подобається, час від часу в нас проходять відкриті уроки, результат суттєвий, тому я задоволена)
але є школи, де заняття тривають фактично не 2 міс., а з жовтня по травень. Це хіба адаптаційні так довго, чи вже підготовчі?
В нас з жовтня вже йдуть, заняття раз в тиждень, три класи, вчителі міняються класами;приходить вчитель з музики, співають; приходить вчитель з англійської, щось там говорить з ними. Все, ніяких навіть паличок не пишуть, не рахують, нічого навчального, більш розвиваюче.
В нас гімназія "Сихівська" то були заняття з кінця січня до травня, по 2 р. на тиждень. Вчили вірші, малювали, трошки писали, заняття з психологом.
На мій погляд, тих занять достатньо. Якщо після них дитина неготова, то в школу їй ще рано. Виключення - спеціалізовані школи.
Дівчата, а що включає в себе оте "дитина готова до школи"? Не маю на увазі психологічну чи фізичну готовність, а швидше знання, які мали би отримувати на підготовці. Бо отак почитала останні записи і трохи стривожилася: ми цього року до школи збираємось, на підготовку синок не ходить. Трохи з ними в садку займаються, остатньо звукоаналіз ніби робили, ази арифметики... Що вміли ваші діти після занять на підготовці?
Не знаю, як й де...але ми на адаптаційних заняттях малювали, розповідали віршики, співали пісні. Діти не вчились читати й писати, але до шкільної атмосфери трохи звикли + познайомились з вчителями, які набирали на наступний рік першачків. Підготовка тривала довго - з жовтня по травень. В травні до 15-ого числа треба було вже здати всі документи з медоглядами. В школу мала йшла не вміла ще читати - нічого страшного, навчилась за осінь. Й в кінці року вона не чим не відрізнялась від тих дітей, які читати вже давно вміли.
В школі, куди плануємо йти, нема адаптаційних занять, на жаль( хоч я би дуже хотіла, щоб дитина хоч уяву мала, що таке школа і вчителі, отак, без навантаження, з піснями-віршами. Цікавить більше щодо таких всяких підготовок приватних, що там вчать? По тому, що чула бачила, це виходить лайт-версія першого класу , з домашкою і уроками. Якось не дуже хотілося дитині ще рік навчання додавати...
Мій ходить в Пташенята, то таки лайт версія першого класу. Уроки коротші, перерви пятихвилинки, вчать букви, склади, вірші,рахують. Щось там з англійської пробують. Обіцяють, що діти в травні читатимуть по складах. Ми не садочкові, віддала з метою адаптації.
Так і є. Моя вже читає, рахує, додає-віднімає в межах 10. Я того не планувала, але вона вже 3 рік ходить в той приватний заклад, то й на підготовку залишили. Впринципі, не шкодую. Їй цікаво. Ну і то не всі дітки так добре сприймають таку програму в 5-6 років. Є такі, що плачуть, не хочуть того. І то навіть не від віку залежить, бо моя там 5-річка і є ще молодша трошки доця нашої форумлянки, то їм все добре, а 6-річки, які вперше прийшли в колектив цього року, трошки важче адаптовуються. Домашки я не примушую робити. Хоче, то сідає і робить за 2 тижні одночасно, а не хоче, то не нагадую. Я сама в школі домашок страшно не любла, то й дитині не нав'язую)))
Я швидше просто себе хочу заспокоїти), що правильно вирішила. Бо спочатку вагалася-думала, може, таки давати кудись, але в жовтні до нас прийшов кашлюк, і планувати більше не довелося) Ще отак собі міркую, знайомі водять дітей до вчительки приватно, теж до школи готуються, то недавно розказувала, що "от зараз почали цифру 5 вчити, пишуть її, малюють", то я так розумію, що малий не дуже буде відрізнятися своєю "непідготовленістю", таки там не хтозна які складні речі вчать) Правда, в нас спецшкола, буде вступна співбесіда т. зв., може, хто знає, чи продаються якісь зразки питань/завдань, типових для тих співбесід, чи в неті є? Бо загалом, то малий досить кмітливий, але хотілось би його трохи потренувати, щоб при тій розмові йому було легше зорієнтуватися, чого від нього хочуть.
Ага, що то є лінощі) спершу спитала, потім погуглила) багато різних посилань видає відразу, будем розбиратися і вчитися.
Дівчатка, порадьте хорошу школу в центрі, а то я вже всю голову собі зламала. Поки що зупинилася на 8 і 53, але думаю чи варто. Хто що може сказати?
Нема такого Суть тієї співбесіди оцінити насамперед не навички письма/читання, а психологічну готовність дитини до школи, як вона реагує на ті чи інші речі. Як на мене, то отака підготовка до тестування - то додатковий стрес для дитини. На мою думку, варто просто поговорити з дитиною, пояснити, що таке співбесіда, що йому задаватимуть різні питання і щоб він не хвилювався
@Rosynka, на сайтах деяких спецшкіл, зокрема 8, є зразки тестових завдань. Я минулого року була на співбесідах в 2 різних школах + розмовляла там з батьками інших дітей на тему "що питали?", то можу сказати що вміння писати-читати-рахувати там на останньому місці. Основне було - розвиток мовлення.
Та я ж не буду його садити: "Так, сину, давай будемо готуватися до співбесіди" ще є час, просто так поміж іншим хотіла б, щоб і типові завдання/запитання спробував, якраз менше стресу буде на співбесіді, коли швидше зорієнтується, що треба робити. Бо от, наприклад, з рахунком чи малюванням проблем нема, а "3 клітинки вправо, 4 вниз" ми ніколи не робили, то може розгубитися.
Моя ходила на підготовку 2 рази в тиждень по 2,5 год - нічого подібного на легку версію школи не було, діти граючись вивчили все і навіть більше! Сиділи на підлозі на подушках , ходили-танцювали-стрибали, за столи сідали хіба коли щось майстрували з паперу-пластиліну-ниток. Моя до підготовки не знала нічого в 6 років, кілька букв, і додавати добре до 10 вміла, а там її легко і невимушено навчили все, що потрібно, і не тільки читати й рахувати, а країри-столиці, відомі письменники-художники, ПДР, різноманітні тварини й комахи, яких навіть я не знаю, будову тіла людини, внутрішні органи, системи людини, і як вони працюють, і ще МОРЕ всього. Я зараз не знаю що таке робити з дитиною уроки, вона все робить сама на групі чи вдома. Тому я обома руками за підготовку, але в такій формі як була у нас, а не 3-4 рази в тиждень по п'ять коротших уроків за партами. А якщо дитина не ходить в садок то тим більше підготовка їй дуже згодиться.
Малий ходить в "Розумничку", то там їх готують конкретно під співбесіди в спецшколах. Але й прописи, і якісь основи математики теж є. Пробували підготовку в Бебі клубі на Чорновола - то там більш ігрові заняття, але і на співбесідах та підготовка ніц не поможе, зовсім інша тематика і завдання. Просто, мабуть, треба обирати підготовку під майбутню школу.