Моїй Ані вітамін К не кололи. У Рівному у 2013. У мене був він із собою, бо я його купила наперед (був у списку). Однаково не кололи. Неонатолог сказала: "Не треба"
попросіть, щоб вкололи пяточку) ну і тримати і гладити дитину - ваше робота, ну не стояти ж і дивитися, як вона плаче. якщо ляякатися кожного забору крові, то ніяяких сил не стане, і дитинка відчуває ваш стан. крім того, дитинку можна "попередити", доті може навіть і не хникати довго.
А чому п'яточку? Там менш боляче? Моєму з пальчика брали, але то дитина, яка взагалі не плакала до 3 тижнів)) Навіть виду не подав. І про Вікасол. Нам в 2013, на Батальній, пропонували в родзалі ще вколоти. Я відмовилась, не наполягали, але і ліки мали свої.
не краще. На голові найбільші судини в новонародженої дитини. Їй майже не болить. Лікарі це знають, але у наших людей дриг "на голову", і вони навіть не пропонують. І я своїм дітям не робила. Десь вже тут був холівар на цю тему. --- дописи об"єднано, Mar 14, 2016 --- не обов'язковий а чого звичайно? Є ще дуже багато хворіб, які важко виявити "на око". Чому саме ці? Давайте вже тоді на всі.
На ступні багато нервових закінчено. Тому болить сильніше. І взагалі не добре чіпати ті закінчення, тим більше, що всі нервові зв'язки ще не встановлені.
ну в мене, як писала орамн - дриг на голову. і в обох малих теж після спроб вколоти туди. з руками взагалі тяжко, не розумію, чому медсестрам не перестати ставити на найтонші вени катетр. тому пятка для мене особисто - ще не такий поганий варіант. тим більше, що крові там треба всього нічого. гірше, коли треба натарабанити 4-8 кубіків.
Як на мене, вартує збільшити шанси для своєї дитини бути здоровою. Чому б не використати таку можливість, тим більше, коли це доступно. Ці хвороби хай і рідкісні, та все ж, трапляються, і вони найпоширеніші з рідкісних. Так, є і інші, і звісно, на все є Божа воля, ми можемо зробити 100 аналізів, а забракне 1, щоб знайти хворобу, але, перевіривши найпоширеніші - чисто математично, самі розумієте. Зрозуміло, що кожен собі сам вирішує, чи робити, чи не робити з ідейних міркувань, чи просто, бо п'ятки шкода. Завжди ми зважуємо користь і шкоду, чи вигоду і затрати, так і тут. На мій погляд, в даному випадку, користь однозначно переважає. Якось би хотілось це одною фразою сформулювати, переконана, в теорії імовірності щось таке є, тільки я не знаю, щось типу мінімально доцільної кількості дій для досягнення при цьому максимального відсотку результативності, щось з розряду правил "80/20". --- дописи об"єднано, Mar 14, 2016 --- до речі, на Джамбула, нас "дуже запрошували" після виписки саме до них приходити здавати кров на білірубін за потреби, бо вони беруть з голівки, і мають можливість з невеликої (меншої, ніж зазвичай беруть) кількості крові зробити аналіз.
На жаль, знаю таку сім"ю, в якій старші діти хворі на фенілокетанурію, яку не виявили вчасно (жили в селі). Давно вже не бачила ту сім"ю, але пам"ятаю, що ті діти були "з привітом", агресивні, нічого від них не доб"єшся, так шкода було батьків. А молодший теж мав ту ж проблему, але з ним вже дотримували дієти з народження, бо бачили, що то дуже важливо, і виріс файний хлопець, зараз певно поза 20 років має. Тому хоч я проти всяких маніпуляцій в роддомі, але той тест робили.
я минулого року родила в меді, то таких аналізів не робили. Дали писульку, щоб на протязі якогось там часу їхали зробити їх в генетичний. І дуже шкода, бо я б теж хотіла зробити, а в генетичний декому далеко їхати, та й незручно тягти кудись новонароджену дитину. Як на мене то це повна безвідповідальність нашої медицини. Такі аналізи мають робитись я теж маю знайому з-закордону. У її сина теж така хвороба. Але аналіз зробили в пологовому і відразу їх про це повідомили. Дитину перевели на спеціальне харчування і завдяки цьому мозок не пошкоджений. дитина гарно розвивається і вчиться. просто харчується не так як всі і слідкують за рівнем отої речовини
я розумію про що ви. І поважаю вашу думку. Але не йдеться про протиставлення "шкода п'ятки" - ризик хвороби. Це світоглядне, так. І п'ятка там теж є ))) п.с. кров на всі ці аналізи можна брати з пуповини, яку в ПБ так спішать перерізати, без штрикання дитини голкою, куди б то не було. п.п.с. не знаю як щодо інших хворіб, але наприклад можливість муковісцидозу можна абсолютно виключити, зробивши аналіз батькам задовго до вагітності, під час, після, коли хочете. Але чомусь коли відправляють на мільйон "обов'язкових" аналізів в ЖК про це ніхто не згадує. Я до того що якщо дуже хочеться то варіанти є. Але -лікарі вам про них не кажуть -батьки самі не цікавляться і в результаті того всього страшно батькам, а маніпуляції проводимо з дітьми
стосовно фенілкетонурії- її не покажуть скринінги під час вагітності, її наявність у малюка не покажуть генетичні аналізи батьків, не дивлячись на те, що вона належить до спадкової групи.Оскільки навіть наявність такого гена у обох з батьків ( носійство)- не обов язково означає, що дитина народиться із захворюванням. Встановити так це чи ні можна лише узявши кров дитини (можна діагностувати і внутрішньоутробно- через біопсію хоріну. Але це небезпечна діагностика та невиправдана для встанвлення власне фенілкетонурії : безпечніше не піддавати ризику переривання вагітності внаслідок процедури, а узяти кров дитинки після народження).ТОму що власне навіть від 2 батьків-носіїв патологічного гену власне із захворюванням народжується лише кожна четверта дитина (і такі самі шанси народитися здоровим і навіть без носійства), а в половині випадків- вона буде лише носієм такого самого дефективного гену, що ніяк не впливатиме на стан її здоров я. Інша справа, що аналіз можна брати або з пуповини, або з пяточки або із вени ( в останньому випадку- це на голові у новонародженого). Аналіз пуповинної крові у нас не популярний, оскільки дороговартісний, хоча власне є спец. діагностична панель ДНК-діагностики пуповинної крові, за допомогою якої можна було би майже із 100% ймовірністю діагностувати у новонародженого наявність цілого ряду спадкових хворіб. тому що серед усіх спадкових хворіб пов язаних із порушенням метаболізму, фенілкетонурія найкраще контролюється і має 100% позитивну динаміку, якщо виявити вчасно. Бо при наявності захворювання токсини, які руйнують нервову систему, починають вироблятися в організмі вже з початку грудного вигодовування, якщо мама на стандартному ( забороненому для таких діток) харчуванні. А самі вже ознаки захворювання діагностуються через кілька місяців , коли вже давно ідуть зміни в організмі.Отам вищенаведений мною випадок- це мій троюрідний брат, який вчасно був діагностований і переведений на спеціалізоване харчування. ЯК результат- ріс звичайною здоровою дитиною. Єдине, що дійсно було складно слідкувати за ретельним спеціалізованим харчуванням у молодшому віці, особливо коли у дітей стільки спокус є і вони тишком-нишком хотіли би спробувати заборонене. А власне тримати під контролем це треба особливо до підліткового віку. Бо після 15 років можливі уже корегування харчування, залежно від рівня фенілаланіну в організмі - там, здається, раз в рік здається аналіз ( в маленькому віці часто - мало не раз в місяць)
то вже дуже не в тему про пологи, але конкретно про нема грошей: моя мама (зараз вже на пенсії) працювала гол бухгалтером в держ казначействі (від самого його заснування) району. І от через них проходили всі гроші району, в тому числі і лікарні. Так от фінансування там виділялось предостатнє, а от де воно вже йшло/освоювалось - того вже ніхто не знав. Тобто зсередини люди бачать, які то ті установи "бідні". ПС. я не про з/п, а про забезпечення лікарні усім необхідним.
оце ще одна незрозуміла мені тема. Про засікання перейм. вони мало про що свідчать. Може не бути регулярних перейм, чи малих проміжків, чи великих, варіантів багато. І те засікання тільки відволікає. Якщо інтенсивність наростає, то це і так помітно. Краще вже на колір міжсідничної складки дивитись.
100 % Я з тим засіканням ледь дома не народила. А так як були деякі ускладнення, то домашні роди могли закінчитись сумно. Включила ту програму на телефоні, а вона мені показує, що типу сидіть дома, рано ще. А перейми мені переносились нормально. Ну боліло звичайно, а після досвіду штучних пологів, це просто небо і земля. Прикол був в тому, що вони були абсолютно нерегулярні, але дуже часті. Добре, що таки надумалась і поїхала. Було вже 8 см відкриття
А в мене навпаки майже одразу легкі перейми з 8 ранку що 5хв були... тому в обід поїхала, а там ще 2 пальці...
це в мене так було з найменшою, попередні пологи з стимуляцією, тож цього разу не спішила, перейми були не регулярні і не дуже сильні. Приїхала в пологовий і за 40 хв, Соломуха була на мені. Я не могла повірити що бувають такі швидкі і майже не болючі роди. Можна було і дома родити
Я в перших пологах теж чемно чекала періодичності. Мені просто болів живіт, а через деякий час - перейми через 2 хвилини. Ми в пологовий - 9 см відкриття. Це врятувало мене від непотрібних маніпуляцій, і переконало, що пологи - то природний процес, і ми забагато покладаємося на лікарів