Всі навколо сидять з дітьми, працюють, займаються - ну не доганяю я, чим таким треба займатися з дитиною в першому класі. Домашнього мало - моя це дуже швидко робить, просить просто подивитись. Англійська - поки мого рівня вистачає, щоб нагадати, що було в школі, але по суті в школі запам'ятовує, що було. На продовженій діти гуляють, їдять, гуляють, шахматами займаються, на гуртки можуть бути доставлені, але мені це поруч - доставляю сама. На даний момент, цілком задоволена, що пішла Соля до школи. І враховуючи, що до шклоли ходили дуже мало, ми швидко це все наздоглали, без додаткових занять.
Ну бачиш, тут кому як піде. Ми теж з домашнім за 30 хв справляємось. То вже з читанням і розмальовуванням. А інші сидять довго і нудно. В нас з математикою проблем поки нема. Саша її любить і я бачу що додавання-віднімання йому вже замало. Читання спочатку було дуже трудно, хоч він вже йшов до школи вміючи читати по складах. Зараз бачу що пробує читати вже слова повністю і цілими реченнями. Але для того дійсно треба напрягтись мені, бо зацікавити його книжкою нелегко. Наразі наобіцяла журналів з тачками якщо перечитає старі)) Письмо теж не наш улюблений предмет, але мотивація вчительки таки працює. Постійно хвалить і не акцентує увагу на помилках. А щодо організації виконання ДЗ для першачків, то ми робимо так: після школи відразу сідаємо за уроки. Якщо голодний. тоді я грію обід, а Саша вже починає щось писати. Якщо їсти не хоче, тоді робимо уроки і аж потім обід. Нам то підходить на всі 100. Спочатку ми пробували перепочивати після школи, але то тільки заважає. Потім тяжко загнати до книжок. Тепер учень сам витягає все з портфеля і каже давай все зробимо і буде вже спокій. Ну і в п*ятницю ДЗ на понеділок має бути зроблене щоб не псувати вихідні.
Ще багато залежить від школи і вчителя. Зі старшим я постійно робила якісь проекти і презентації, з певних предметів і просто так. Шукали, вирізали, малювали... З другим в іншого вчителя задавали дуже мало. Вчителька завжди казала " Ми все встигли"
У всіх знайомих, які віддали дітей у приватну школу дітей у класі 30-33. --- дописи об"єднано, Dec 17, 2015 --- Ми теж те, що задали робимо дуже швидко. Але я щодня сама сиджу із англійською (за власною ініціативою). Вчитель у школі не каже вміти писати ті слова, які проходять по книжці. Усно, - мала їх вже давно знає. Але ми вчимося їх писати без підглядок. А тут трохи складніший варіант, бо мусиш пояснити чого одна і та ж буква по різному читається. А ще якщо я бачу в зошиті з читання про префікс, суфікс, то спрощено пояснюю звідки воно взялося. Хоча, я так зрозуміла, що в школі це вчать дуже побіжно.
яка приватна школа у Львові має такі класи? назву в студію . Дійсно цікаво. Авторська Тривіта мала багато дітей, але вона державна зараз. до 20 чоловік колись ( ще років 7 тому) набирали в молодшу "Альфу" від Першої Приватної ( старша- до 15). Але оскільки тут навчання недешеве, то охочих в молодшу поменшало. Зі старших гімназій найбільша кількість учнів в класах у ім. шептицького. Але там теж оплата була не така, як в стандартних приватних школах, а втричі менша. Крім того, здається, ця гімназія вже не має статус приватної. Ерудит, Еколенд, правничо-економічна, братів Ізраїлю,Святої Софії,Шанс, Перспектива , Відродження ,Перша Приватна і т.п. - усі ці класичні приватні заклади у Львові мають малу наповнюваність класів ( до 10-16) . Це навіть можете прослідкувати по правилам набору, зазначеним на офіційних сайтах шкіл. Навряд чи знайдуться батьки, які мають бажання оплачувати приватне недешеве навчання у класі з наповненістю в 30 учнів. Тобто це має бути 30 батьків в кожному класі приватної школи які можуть викласти щомісяця по 2000 і більше грн за навчання. В цьому випадку ніхто би не погодився на такі умови. По 30+ дітей є в школах, які багато хто плутає з приватними, але вони такими не є. Джерельце, Світанок, Радості, Малюк і т.п.- це НЕ приватні школи, хоча багато хто їх плутає з приватними оскільки там те існує певна оплата у фонд школи. От тут- по 30+ учнів у класах. Але це державні школи
Про учнів молодших класів, які з різних причин не встигають у навчанні. Ось подивіться, яку цікаву статтю надибала (російською мовою)
проблем у тому, що ці поради на практиці мають зворотній ефект. Перевірено нещодавно однією моєю знайомою мамою на прикладі своєї дитини-першокласниці. Коли вона отак зверталася до вчителя "за мудрістю", вчитель її , м яко кажучи послала . Тобто сказала прямо, що немає ні часу, ні можливостей ділитися знаннями і шукати підходи. Тому все розуміє, але хай мама сама собі голову мастить тим, щоб знайти цю "мудрість".Або скористається допомогою спеціалістів, але не її. Інша ситуація- вчителька сприймає дитину під призмою " та що з неї взяти, якщо в неї батьки такі самі неадеквати" . Маніпуляція вчителем в цьому випаду можлива лише в тому випадку, якщо вчитель сам поганий психолог. В іншому випадку ( хороший психолог і хороший педагог), вчитель сам зацікавлений у тому, щоб співпрацювати з батьками. Тут і маніпуляційного підходу не потрібно тоді.
я не дивилась в календар. Але яка різниця? 18 -- свят вечір, 19-- Йордан, 20 -- в школу. Так і у нас колись було
Народ, чиї діти підуть в 1-й клас НВК ім.Симоненка цього року, ви вже писали якісь заяви на прийом? Я сьогодні була, написала заяву і дала копію свідоцтва про народження. Сказали 5 лютого на перше підготовче заняття приходити. Більше нічого дізнатись не вдалося: ні чи попадемо до тієї вчительки, що записувались раніше, ні в які дні проходитимуть заняття, ні навіть що взяти з собою на перший раз... Сказала секретарка приходити 5 числа і там все скажуть... А в заяві, до речі, текст наступний: "прошу допустити мою дитину до участі в конкурсі в 1-й клас". Як буде той конкурс виглядати, хтось знає?
@Marmulyadka, щось дізнались? Бо в мене така ж інформація. Наскільки знаю, той конкурс - це тести і співбесіда з психологом.
у нас в місті за офіційними даними немає наближення до епідпорогу. Хіба на завтра епідслужба подасть нові дані. В більшості міст, де введені карантини діти повернулися до навчання ще тиждень тому. Відповідно, одразу зросли показники. У Львові ж канікули ще. В Рівному і Кіровограді, де загально вищі показники і діти мали повернутися з канікул завтра, вирішили продовжити на тиждень канікули. Думаю, було би добре, якби у нас дітям теж дали ще хоча б тих три дні канікул на цьому тижні і подовжили. Але, думаю, що поки навряд. Тому все буде як завжди: діти повернуться до школи, будуть сидіти в 4 стінах в сухому непровітрюваному приміщенні, показники ппідуть вгору за тиждень і тоді почнуть чухати голову і щось думати. Або будуть приховувати статистику ( я не знаю, як де, але в нас в гімназії за тиждень до початку канікул не було по третині класу. Правда, не факт, що по хворобі, а не тому, що просто батьки трішки раніше зробил дітям канікули, коли вже і так більшість оцінок було виставлено). Взагалі краще би було продовжити дітям канікули. В крайньому випадку, розмістити на сайтах шкіл завдання на дім для дітей - з теперішніми шкільними навчаннями тих кілька днів додаткових канікул не так і вплинуть на програму. Все -рівно зараз учні в основному на самоосвіті, а школа лише загальну начитку дає і оцінку вивченого самостійно . З другої сторони- лютий ще теж буде небезпечним у плані всяких бяк. Тому хто його знає коли той карантин оголошувати. Хоча, як на мене, краще попереджувати, ніж наслідки розгрібати. Хотілося б, щоб наша львівська влада бодай ще на три дні подовжила ці канікули. Нічого страшнго не станеться, якщо діти почнуть навчання не з 20, а з 25. Зрештою, це ж опалення в школах на канікули знову скручували? То в середу діти мають вернутися знову у холодні класи? п.с. до речі, відомий антипрививочник Дібров, пише, що зараз можливо МОЗ буде нагинати владу на місцях на не введення карантинів або не продовження там, де вони введені. Ну і крім того, 25.01. стартує третій тур імунізації поліо, під який мають підпадати і учні молодших класів. Тому карантини зараз не бажані . Є політична складова і статистиці не особливо можна довіряти- показники будуть недостовірні
Привіт) Хочемо цього року спобувати поступати в 1 гімназійний клас ЛУГГ, підходить нам по розташуванні. Можливо хтось відвідує цей заклад і може розказати , що там і як? (навчання, харчування, відношення до учнів і тд.) Вдячна за відгуки
про карантин поки не говорять. Але епідпоріг серед дітей віком до 14 років уже перевищений. У Львові зафіксовано перший випадок смерті від грипу. Загибла жінка мала 40 років. Про це в коментарі для Гал-інфо повідомила головний позаштатний епідеміолог департаменту охорони здоров'я Львівської ОДА Наталія Тімко. За її словами, у лікарні Львова та області із початку епідемії госпіталізовано 1 115 осіб із діагнозом ГРВІ та грип, із них 57% становлять діти до 14 років. Щодо можливого карантину у львівських школах, Наталія Тімко зазначила, що у Львівській області перевищено епідпоріг у віковій групі до 14 років, але наразі казати про карантин важко.
ось в новиних тільки що прочитала: До кінця тижня може розпочатися епідемія Збільшення кількості людей, які захворіли на грип останнім часом, свідчить про те, що до кінця тижня в Україні може виникнути епідеміологічна ситуація. Про це заявив заступник міністра охорони здоров'я Роман Василишин на засіданні Міжвідомчого оперативного штабу Держкомісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій заявив. "Можемо прогнозувати, що до кінця тижня ми матимемо поріг (епідеміологічний. - ред.) ", - сказав він. Для чого того виходити 20 січня і не оголосити карантин??? Я малого певно на підготовку у Горішок не віддам до кінця місяця, хоч вже і оплатила((