Сьогодні, хто дивився програму "Світське життя", то чув ім'я для дівчинки Ясна (наголос на другому складі). Хоч і незвичне, але мені подобається, мабуть, тому що має слов'янські корені. Ось значення імені: Ясна - слов'янське жіноче ім'я. Поширене у західних слов'ян. Значення - чисте небо, в тому числі як ознака вдалої дороги, проникливість і ясне мислення, прозора чиста (вода), як символ бачення прихованої істини, передбачення, переконаність у правоті, усвідомлення свого призначення. Скорочення - Ясенко і Яснулечка, Ясночка.
У моєї подруги два сина: Гліб і Гнат. Мені не подобається, але мене ніхто не питається. Сьогодні її чоловік мав зі мною деякі справи і спитав, як дітей звати. Ну я сказала: Артем, Віталіна, Андрій і Злата. він сказав: "Ого, як класно: Злат! Свого третього, як буде, точно так назвем!" А й справді, Злати в нас є, а от Злати-хлопчики -- ні. Але ж є Златан ібрагімович -- зірка світового футболу! І от дійно, якби пацана зто ризикнув так назвати -- ото було б ексклузив
Я б сказала, солідно і навіть претензійно. Вимагає гарного прізвища. І бажано відповідного суспільного становища та рахунку в банку, інакше... І не скоротиш, бо як не крути - буде смішно. Афіна - Афка, Афунька, Афінка, Фінка, Афінушка - поле для творчості шалене просто. )) Чорниці, знову ж таки. Згадалася мені знову Волочкова зі своєю Аріадною, котра в побуті Аріша.. Де бАгіня, а де Аріша, правда? Хоча, у Галичині дуже рідко, але зустрічалось принаймні Атена - на польський лад.. Взагалі, якщо вже з міфології, то мені ближча Афродіта )) В нас так, а на Балканах Златко, Живко, Мілан, Душан, Пламен, різноманітні -мил, -дар, -люб - це класика. Так коротко-рубано-чітко-конкретно. Злат третім- саме те. Як то кажуть, на колір і смак, але мені не до душі.
А в мене "проблемка" - чоловік має одне ім"я, яке завжди йому подобалось - і воно таке ж, як у моєї племінниці.. Справа у тому, що ми при першій вагітності його теж розглядали, але вкінці він здався на мій варіант. А пізніше сестра назвала так доцю. І подобається мені воно також (недаремно було серед 2-х "фіналістів" тоді), але якось повторювати.... Та бачу, що виходу нема - доведеться мати двої однакових внучок моїм батькам. І цей факт мене якось трохи засмучує. Плюс у тому, що на друге ім"я чоловік дає мені повний карт-бланш при ймові, що я прийм його умову... Цкаво, в когось ще такі "іменні війни" бували? Чи то ми якісь неадекватні трохи?
Може, є можливість трошки переінакшити-змінити, щоб не було зовсім однаково? Наприклад, Аліна-Ліна і т.д... Мені карт-бланш не давали, все мало бути по-чоловіковому, але в результаті малий сам собі ім"я приніс - і так буває ))
в нас з ім'ям визначено давно, того я в цю темку з сумом заглядаю. Всі вибирають - а в мене без вибору ( Думала, ще вдасться чоловіка переконати - але марна справа. Тому просто звикаю до імені
Оксана? Зрештою, це українська форма Ксенії ніби.. А кликати можна і Ксенею, і Ксанкою, і Оксанкою. Ксена.. Роксана.. то вже щось не те ніби.. До речі, почула нове пестливе до Роксолани - Рося. Так мило ))
Ні...більше ніякі не подобаються. Саме Ксеня дуже подобається . Оксану сприймаю як інше ім"я взагалі. Ех.. До речі, Ксеня чому не українське? Я завжди думала, що воно як мінімум локалізоване - "карпатське" - певно через пісню "гуцулка Ксеня" .
він собі ще давно придумав, що синочка будуть звати саме так. Сімейна традиція, так би мовити. Дівчаче ім'я ніби разом придумували, але я вже передумала
На честь батька? Знаю сім"ю, в якій дід, батько і син - Олександри Олександровичі. Чого мудрувати? )) Мені зараз подобаються імена моїх і чоловікових дідів-прадідів-прапрадідів, видно, якесь бажання повернення до витоків: Іван, Костянтин, Василь, і ще кілька, але ті чоловік би забракував, 100%. Бо Матвій - мегапопулярне, а Олексій він категорично не сприймає. З жіночих фаворит - Стефанія (малий його страшенно любить), а ще Марія, Емілія (це навряд чи використали б, бо маємо в близькій родині) і.. Цвітанка )) Тільки останнє чоловікові навіть не озвучую. ))
Я би не зважала які імена в родині, це ваша дитина і як вам подобається можете назвати, і так всім не вгодиш. По-любе більшість подій буде відбуватися в вашій сім'ї, в вашому домі, і стикатися внучки тески будуть не так вже і часто. Така ситуація була в моїх батьків, тато хотів Михайла і назвав Михайлом. І в родині були самі Михайли і ніхто не побився))))). Батьки прилаштуються-мала Оксана і велика Оксана)))))
В нас в родині так є, мій тато і два брати Андрії. Збираємся разом двічі на рік, Різдво і Великдень, і то не завжди усім складом, трохи плутанини виходить, коли кличуть Андрія і приходить не той Андрій. Щось ніхто тим не париться
Я вже тут писала, що в моєї прабабусі в сім'ї дві доньки були названі однаковим іменем: старшу кликали Ольгою, а її - Ольгочкою) так що і дві кузинки можуть бути Ксенями.
Я для себе тільки переконуюсь, що сина назву Сашко, а от донечку скоріше всього Людмила. Імена досить відомі, хоч здається зараз популярністью не користуються. Подобається, ще ім'я Юліана, але муж категорично проти цього імені.
Останні кілька десятків років не було популярним. Хоча ім"я дуже хороше - про Людмил, яких знаю, можу сказати лише позитивне. Хіба що деколи вони надто серйозні ))
Ой...це так є, що коли знаєш когось із ім"ям певним, то переносиш риси характеру на ім"я. Але буває то і небезпечно , особисто у мене є такі знайомі Люди, що мама-мія. Певно, треба абстрагуватись від такого.
А я б не хотіла тоді так само називати. Звичайно, кожен своїх дітей як хоче так і називає, то власна справа. Але для мене особисто питання певної "унікальності" імені є одне з перших критеріїв відбору. Багато імен які мені подобались я відразу відкидала, бо знаю що вони зараз дуже популярні. А такі імена, якими названі хтось з близьких людей ми взагалі не розглядали. В нас з чоловіком такі критерії вибору були, в когось навпаки)))