О, то справді так. Я хоч і не працедавець, але недавно то і мене торкнулось. Поки сиджу в декреті, багато перекладаю. На укр ринку співпрацюю лиш з однією фірмою. Ціна за сторінку перекладу застрягла на рівні 2010 року. Коли вчергове прийшла за гонораром, підняла цю тему. Директор мені делікатно сказала, аби я поцікавилась, за скільки грн пропонують свої перекладацькі послуги інші львівські агенції і, відповідно, скільки платять перекладачам.. як поцікавлюсь, то зрозумію, чому вона при всьому бажанні не може підняти платні. Поцікавилась. Зрозуміла. Блін!! Ну як так можна! Гррр
Коментовуваи думаю не має змісту))). Так і чешуться руки написати- хочете так само? Приходьте- навчу. Оце вже цікаво. Де то в мене є аж такі статті розходів? Мо і я собі їх перегляну). А таке десь є, та? Ну бо я не в курсі якщо що. Я зрозуміла, ДП наразі не витримує того, що я пишу.є Все ок, мене про це попереджали. Наразі плачу не я. То довго пояснювати. Змучилася я від цієї теми наразі. Як і мене.
Ага, є таке. Я малу воджу за 480 в місяць (приблизно 8 занять). Пропуски теж оплачуються, так прописано в договорі. То виходить 60 грн за заняття. Плюс на початку окремо оплачувалася навчальна література. Якось ми зговорилися з одною бабцею, то їй від тої ціни очі на лоб полізли. Я її розумію, бо якщо зп 2000 грн, то чверть віддати за заняття дитині - дуже багато. З іншого боку, дітей в групі 5, то є 300 грн. З ними займаються дві людини - одна англійською, інша руханками і творчими заняттями. Крім того, поруч завжди є прибиральниця, яка допомагає підтримувати чистоту і не відволікати на це вихователя. Не знаю, як там з оплатою і податками, але тим трьом людям потрібно платити, плюс КП, плюс оренда нового і дуже хорошого приміщення. Але тій агенції вже багато років, думаю, вони точно не в прольоті Просто з продуктом легше вийти кудись за межі міста, області чи держави, а з послугами взагалі торба.
Що ж, таки в дискусіях і народжується істина. Отже, що у нас вийшло Я думаю, що на цьому навіть можна було б поставити жирну крапку. Дозволю собі лиш доповнити - проблема некваліфікованої і неякісної праці є (в тч управлінців). Але то далеко не основні проблеми через які бізнес не може нормально розвиватися і функціонувати, особливо малий. Щодо більших компаній маємо ще й інші нюанси, коли далеко не високі податки і збори є причинами у невеликих зп, а в тім, що гарно описано в цитованому дописі сніжної - демпінг по зп. Маємо навчитися поважати свою працю, інакше її ніхто не поважатиме. Ще, погодьтеся, за результатами і у процесі праці можна зробити висновки щодо спеціаліста. Але якщо він не буде "вузьким" і дуже висококваліфікованим - то й тут його ніц не порятує. Ну та, то є наші реалії. Але не будемо називати ненормальне - нормальним. Бізнес у будь-якій країні ставить собі за мету отримати прибуток. Але середньостатистичний бізнесмен у розвинутій країні є обмеженим певними правилами, за недотримання яких він нестиме відповідальність. Плюс свій соціальний обов'язок він не сприймає як благочинність. Бо він далекоглядний, і вірить у систему, яка можливо за надцять років виручить його правнуків, котрим не вдасться бути такими успішними. А середньостатистичний спеціаліст з вищою освітою, котру він насправді здобув, а не відсидів чи купив - буде пропонувати роботодавцю повну віддачу в роботі, але й знати ціну тієї праці. Поки то все звучить як утопія для нашої країни. Але якщо те, що маємо зараз не змінюватиметься - ні до чого кращого ми не прийдемо. Ну так, в умовах війни практично нереальним є щось реформувати, але іноді складається враження, що то просто поколіннями свідомість вже так викривлена збоченою системою, що країна спроможна хіба на якісь химерні "пакращення". Але ж можуть наші люди пристосуватися до інших правил життя, коли переїжджають до розвинутих країн, а чому вдома це зробити так важко...
точно не в прольоті. Якщо заняття тривають повний робочий день, то навіть при 1 дитині в групі в день получається 480 грн. Це вже вийде денна зарплата для двох викладачів і няні. Але ж в групі не по одній дитині, правда, а мінімум 3-4. Тому думаю, там нормально виходить.
Як вам сказати... Воно, ніби з першого погляду зашибісь. Але, по-перше, 4 дитини в групі то є дуже і дуже добре, а 8 годин в день занять то так не буває в принципі, в силу специфіки галузі (зранку випадає час до 12-13, потім ще треба хвилин 45 на перебирання-прибирання-перезмінку), 4 заняття в день то теж є дуже добре, а не 8. Ну і знову ж таки, ті 60 грн, то є ціна матеріалів, то є податок, з/п, з/п власника, оренда... І всеодно ніби то виходить незле. Але чомусь на практиці відбувається так, що з записаних діток ходить близько половини, запізнюються, затримуються, розливають фарби. Дорослі крадуть матеріали (ггг, і таке було), записуються і не приходять, а деякі заготівки/матеріали псуються. Матеріали треба закупати, щоб було дешевше гуртом, що спричиняє те, що по факту гроші вроді і є, але всі чомусь ідуть на закупівлю матеріалів. Знову ж, бо не хочеться щоб всі малювали жовтою фарбою, а були ще олівці, пастелі (умовно, в мене трохи інша специфіка). Так якось і виходить, що з ніби класного передбаченого прибутку маєш 2000 своєї з/п в місяць і думаєш: і нафіга той бізнес, на роботі б більше мала. Ну і 60 грн то є дуже і дуже незле. Переважно це 15-30 грн
однозначно. Я думала форумлянка пише про щось таке як Хелен Дорон і Бейбі клаб, то мені здається, там діток багато ходить і прибутки мали б бути непогані. Бо власне у них більше 400 грн/міс. заняття з англійської напр., а в більшості інших центрів в межах до 300 грн.
Дівчата, може хтось підкаже середній рівень зарплати системного адміністратора у Львові? Цікавить власне підприємства не у сфері ІТ, а звичайні.
Дівчата, чи переглядались в когось зарплати через зростання курсу валюти? І яка зарплата зараз на ринку праці рахується середньою?
О тут я вам скажу, бо недавно читала статтю де згадувалося, що зараз середня з/п по Україні 4300 грн. Не думаю, що роботодавці прив"язуються до курсу валют. І взагалі залежить від фірми. Багато хто орієнтується на підняття мінімальної з/п по Україні.
Як на мене, такої середньої і близько немає В мене на фірмі зарплата переглядалась, бо люди підняли бунт, що ціни високі, а зп не змінилась. А так би ніхто нічого не піднімав. Це така властивість наших українських власників. Якщо люди працюють і нічого не говорять, ніхто оплату праці з власної ініціативи піднімати не буде.
Може і є, ну але ж в нас середня зарплата, як середня температура по лікарні - геть не відображає реального стану справ. Тобто в когось зарплата - 50 тис.грн, а в когось - 1400 грн, а в когось 2 тис...
Та я теж обурювалася звідки те число взялося. Ну але то ясно: додали зп одного начальника - 20-30 тис і 10 працівників по тисячі і маємо, що в середньому вони заробляють ... (ну кому цікава та арифметика хай собі порахує). То як в анекдоті: начальник їсть м"ясо, підлеглий капусту, а в середньому вони їдять голубці )).
а в гілці про оренду квартир обговорюють, нормальна чи ні ціна 7 тис. за однокімнатну квартиру....от як на двох різних планетах...Але висновок логічний напрошується такий - раз такі ціни актуальні і затребувані, значить є люди, які ті гроші заробляють.
а мені от якось воно не укладається в голові, як то співіснують на ринку зарплати у більшості і ціни на житло, для тої ж більшості.
піднімлю тему) Хтось може зорієнтувати скільки в середньому у Львові отримує Головний бухгалтер підприємства на загальній системі оподаткування+ ПДВ ( транспортні перевезення, в т.ч. міжнародні, імпорт і продаж автотехніки), + ведення ФОП (єдиний). Хочу вияснити чи піднімати питання про підвищення ЗП.
у вас хоч так, а в нас неодноразово піднімалось питання про зарплату, і страйк робили, але нічого не помогло. Шеф сказав кому не подобається"Допобачення", зарплата у нас ну дууже мала, а наробитись треба... Зараз я в декреті, питала колег чи думає шеф піднімати, бо ціни на кумуналкузашкалюють, то їм сказали ,що найближчим часом не буде...тепер людська праця геть знецінилась
Ви хоч на фірмі, а уявіть як у викладачів ? Ніхто зарплат не піднімає, людей на пів ставки кого можуть переводять, ще й за свій рахунок у відпустку відправляють. Якщо щось не підходить то ніхто не тримає. Ну і рівень з/п як на мене навіть нижчий за "середню по країні". Те ж саме в НДІ, навіть гірше. От і працюють пенсіонери або ті, хто може якось викрутитись, бо таке враження, що наука і освіта в нас спеціально руйнується. За приватні фірми і "бізнеси" скажу, за спостереженнями, що зараз теж ніхто не цінить особливо працівника, стараються платити мінімально а витиснути з людини максимум, ще й стараються не оформляти офіційно, і теж як не підходить то "до побачення", інші прийдуть. А чого так? Бо люди готові працювати на таких умовах і за такі гроші. Шкода, що в нас не поширені страйки, як в Європі - там не влаштовує щось - масовий страйк, поки не підвищать зарплати. Та в нас мабуть скоро не тільки страйки будуть, а ще гірше, якщо нічого не зміниться