Із збільшенням годин і співвідношенням "викладач-студент" взагалі туго буде В багатьох ВУЗах недобір студентів багато дітей поступають в Польщу, наприклад, стараються йти на бюджет а не в численні ВУЗи, та й демографічна ситуація тих років дається взнаки, що зараз менше молоді такого віку буде (вузи взагалі масово планують скорочувати, бо їх в країні забагато), викладачі часто не мають навантажнння навіть на повну ставку, і цього року ще зменшили кількість годин по багатьох предметах, на перевірки модулів та інші види робіт. Ось новини про реформи ВУЗів http://chtei-knteu.cv.ua/profi/97/zakon.php http://golosukraine.com/publication...lnogo-roku-vikladacham-zmenshat/#.VdXv6bLtmko http://life.pravda.com.ua/society/2014/07/1/173712/ Тому щоб щось збільшувати треба буде радикально щось міняти, бо зараз говорять що навантаження в наших викладачів навпаки завелике, порівняно з Європою, і ми маємо змінювати все під їх вимоги Коротше, в нас все, як завжди - "пуста говорильня", коли ніхто не знає що буде і що робити
вже багато раз писала, де .Загальна сума тут є одна- минулоріч становило 200 грн, з 1 вересня цього року - буде 300 грн .Це щомісячна оплата, яка перераховується по квитанції через Ощадбанк на рахунок гімназії за навчальні місяці. Хочете- платите одним чи двома платежами за весь рік, а хочете- помісячно. Решта сум- то я писала: це вартість харчування. В гімназії є їдальня і є буфет, де діти можуть з асортименту страв самі собі купувати, що хочеш (в їдальні- це салати, перші та другі страви, в буфеті- чай-випічка). Мушу сказати, що харчування минулоріч було навіть дуже їстивним. В їдальні тут немає сосисок, зате є котлети і відбивні. ПРичому дійсно їстивні . Але, відповідно, вартість як для шкіл- не низька ( хоча я за нормальну якість страв, хоч і за вищі кошти. Хай краще буде так, як є). Вже точно не пригадаю, але відбивна вартувала десь 14 грн. Перша страва ( борщ чи суп)- 5 грн, салатик на кшалт капусти-бурячка-морквочки теж десь 4-5 гривень,, гарнір- не пригадую. Випічка в буфеті теж непогана- пісочні пироги ( на кшалт "Вишиванки") , мафіни. Вартістю по 4 грн в середньому. Відповідно, якщо сплюсувати те, що потрібно на харчування старшому школяру ( бо на канапках 7 уроків не протягнеш, а деякі діти ще на продовжену групу чи гуртки залишаються), то ще грн 20 в день треба на харчування дитині виділяти, щоб вона могла собі в їдальні чи буфеті купити обід. От загалом, якщо це все сплюсувати, то і виходить відповідна сума. РЕшта витрат ( які батьківський комітет збирає на потреби класу -свята і т.п.)- то вже залежить від запитів-апетитів батьків в різних класах)
Дівчата, підкажіть мені чи потрібно дитині перед першим класом брати меддовідку після канікул. Справа в тому, що ми при подачі документів у школу вже проходили всіх лікарів і з іншими документами здали форму 026. Але думаю чи часом так як перед садком не треба ще й аналізи на глисти, кров здавати і т.д.
ні. якщо ви йдете до першого класу, то здаєте лише встановлену форму медкарти 026. Там вже є всі потрібні аналізи записані.Між класами- довідку форми 86-1 о.
Доброго дня, будь ласка допоможіть з вибором школи. Живу на О. Степанівни, дитина іде на наступний рік до школи , але зараз потрібно буде ходити на підготовчі. Хочу у вас запитати про Арніку і про 34 школу. Буду дуже вдячна !!!!
так. і тематичний напрям першого уроку вчителям ще в липні повідомлений : Міністерство освіти і науки визначило порядок організації Першого уроку у 2015/2016 році (лист Міністерства 1/9-354 від 24.07.2015). Міністерство рекомендує загальноосвітнім та професійно-технічним навчальним закладам розпочати 2015/2016 навчальний рік за тематикою, що відповідала б принципам Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, що затверджена наказом МОН від 16.06.2015 № 641. Конкретну тему Першого уроку навчальні заклади визначатимуть самостійно.
ми теж ідемо наступного року, і скоріше за все в Арніку. ПІдготовки там немає. Запис в школу з січня, і з лютого 1 раз в тиждень будуть ознайомчі заняття. Набирати класи будуть два вчителя Плахотнік Ірина Ярославівна і Вікторія Олегівна Низин (чи Мизун чи якось так, я двічі перепитала і так і не розчула). Хтось може дати відгуки про них? @Яська Березнева , може ви щось знаєте за них?
Є інформація про лінійки у школах Львова: http://lviv.vgorode.ua/news/sobytyi...rshi-dzvonyky-u-shkolakh-lvova-povnyi-rozklad
Дівчатка. А роз'ясніть мені одну річ. Для чого потрібна дитині ота модна сьогодні підготовка до школи за 400-500 грн/міс в всяких мудрагеликах, дошкільнятах і т.д.? Я ще з тих старомодних мамаш, які вважають, що в школу йдуть, щоб вчитись а не демонструвати, чиї батьки оплатили дорожчу підготовку. Чи я не права? То таке потрібне в наш час? Я трохи гублюсь. Була переконана що вміння читати базово, рахувати, додавати, віднімати (того до чого дитина доходить на даний момент розвитку сама) достатньо, більше того - навіть не обов'язково потрібно. Бож школа тоді нашо? Розпутайте мене.
власне читати і мінімально рахувати тре, бо не встигнеш за програмою обидві племінниці займалися на розвивалках при церкві ті що не проходили тої підготовки, не встигали, було тяжко
Ми ходили на Мудрагелики. Платили 80 грн в місяць, а не 450. Я дуже задоволена. Мали і свята і навчилась багато. Я задоволена дуже. Чогось надзвичайного не вчать, але дають загальне уявлення про школу
А на адаптаційних при школі не дають загального уявлення про школу? І ще тож 7-8 місяців на підготовку діти ходять. То весь той час вчать мінімально читати рахувати? Може глупі питання, але я чесно слабо уявляю собі то все. Ну бо в наш час Романових знань мені було б вище даху, при вступі до школи. Я і їх не мала. А тепер бачу, що більшість батьків готують дітей до 1 вересня, як до інституту. І мені аж страшно за мою дитину, хоч вважаю він розвинутий по віку. Але може того в наш час мало?
Я ще не знаю в яку школу йдем і які там ті адаптаційні заняття. В мудрагелику двічі на тиждень. Вчили букви, трохи писати, малювали, робили різні аплікаціі і т.д. я б сказала, що то загальнорозвиваючі заняття. Мені по співвідношенні ціна якість, близькість до хати підійшло ідеально.
Ну алеж таке роблять і в садку. Плюс вдома з мамою чи татом... Тому я і гублюсь, чи потрібно додатково. Ще за 80 грн.- то таке. А от за 400 і то протягом 9 місяців. Не знаю..
ви в садок ходите? Бо нам би теж на підготовку цього року. Я повзнавала трохи і не розумію чим воно відрізняється від старшої групи садка, де вони вчать букви, читати і базово рахувати. Хто ходив на підготовку - підкажіть де реально різниця?
Аня, ходимо. Але в садку то не то. В садку вони реально мало що вчать. Принаймі в нас так було, що Софія не знала букв, хіба деякі, а після підготовки вміла читати. Але 500 грн за то я б ткж не дала
То вам пощастило, що навчили читати. Маю реальний приклад з близького оточення - дитина весь навчальний рік відвідувала Еколенд (далеко не за 80, 400 чи 500 грн./міс.), але читати там не навчилася. Як результат - вчитель звідти ж приходить додому і вчить читати, бо 'має підхід до дітей'. Чого було не залишитися в старшій групі садка за 300 чи 400 грн./міс.? Я б за такі гроші краще дитині влаштувала басейн, спортивні заняття чи взагалі відклала на подорожі. Надіслано від мого IQ4502 Quad, використовуючи Tapatalk