Відповідь: Юридична консультація незнаю чи сюди мені з таким питанням "Прорвало трубу центрального опалення на горищі, в наслідок чого затоплені 9 і 8 поверхи, це сталось о 23 годині, відповідно була викликана аварійна служба, заява складена і віднесенна в жек, з жеку ніхто не склав акту про затоплення, керівник жеку можливо прийде подивитись 11/12 затоплення було 08/12" які дії приймати для вирішення проблеми?
Відповідь: Юридична консультація Колись на Ярослава Мудрого була контора, яка мала право сама складати такі акти, то щось там коштувало, але не багато. І той папір мав юридичну силу. То на випадок, якщо ЖЕК нічого не захоче писати. На жаль я в тому зовсім не розуміюся. Але якщо вам ніхто нічого не порадить то спробуйте до них звернутися. Моя співробітниця колись так зверталася, бо іх дуже сильно сусіди затопили, а ЖЕК не хотів акту давати.
Відповідь: Юридична консультація Дзвоніть 15-80 -гаряча лінія міста, повідомте про бездіяльність працівників ЖЕКу. Реакція буде швидкою.
Відповідь: Юридична консультація Підкажіть, будь-ласка: Коли звільняєшся з роботи за власним бажанням - пишеться заява "прошу звільнити з ___ числа (сьогодні +2 тижні)..." А керівник не підписує заяву - тягн час.... Людину звільнять за 2тижні після написання заяви чи за 2 тижні після підписання тоі заяви керівником ?
Відповідь: Юридична консультація у заяві "з" не пишемо. Згідно закону, Ви маєте попередити роботодавця про своє звільнення за 2 тижні - дату вказуєте у заяві з врахуванням цього ( крім випадків, наведених вище , коли 2 -тижневий термін не дотримується). Тих 2 тижні ви можете працювати, бути у відпустці чи на лікарняному. Тягне роботодавець чи ні - але у зазначений у заяві день, Вам мають віддати ТК і копію наказу про звільнення. Якщо ж цього не відбулось - заява у відповідні органи і з роботодавця ще вирахують вам кошти за кожен день затримки ТК. + заява на звільнення за власним бажанням може бути Вами відкликана до настання дати звільнення.
Відповідь: Юридична консультація Ще маю питання з приводу працевлаштування. 1. Якщо я маю намір йти з неофіційної роботи, за який термін повинна повідомити керівнику? Чи є якісь норми? 2. Мене беруть на випробовувальний термін 2 місяці (оплачуваний, 2000 грн./місяць). Якщо, наприклад, я пропрацюю на цьому терміні 20 днів і з якихось причин (чи робота мені не підходить, чи я фірмі) змушена буду піти, як будуть проводити оплату? Випробовувальний термін - неофіційний, подальша робота - офіційна.
Відповідь: Юридична консультація Тут все питання суто стосунків, які склалися та совісті: по першому пункту - Вашої, а по другому - працедавця.
Відповідь: Юридична консультація неофіційна робота не передбачає регулювання ні нормами трудового законодавства, ні нормами цивільного законодавства. Відповідно, ви не підпадаєте під сферу їх прав та обов язків. Це питання- суто "людських" взаємовідносин між вами і тим, на кого ви неофіційно працюєте. В законодавчу сферу ви потрапляєте або з моменту укладення трудового договору відповідно до КЗпПУ або з моменту укладення цивільного договору на надання послуг по ЦКУ
Відповідь: Юридична консультація Дівчата ,мене цікавить питання ,квартира приватизована спільно частково на 3 осіб,чи можу я продати окремо свою і сина частину.
Відповідь: Юридична консультація При продажу частки або часток у праві спільної часткової власності третій співвласник має переважне право перед іншими особами на її купівлю. При чому продавець частки у праві спільної часткової власності зобовязаний письмово попередити про намір продати свою частку і про умови продажу (в першу чергу - ціну). А ще частки мають бути виділені "в натурі", тобто Ви маєте чітко знати де частка Ваша, де дитини, а де - третього співвласника.
Відповідь: Юридична консультація Якщо при звільненні трудову на руки не віддають (типу всі документи ще не звірили чи часу нема...), але наказ на звільнення вже є і розрахункові виплатили, куди звертатися зі скаргою?
Відповідь: Юридична консультація інспекція з праці ( вул. Валова , 31 ) , якщо все оформлено правильно, то за кожен день затримки видачі ТК Вам ще нарахують компенсацію ))) ви повідомте керівництво, може прискоряться. Інструкція про порядок ведення ТК ст. 4 п. 4.1 п.п. 6
Христос народився,маю два запитання. 1.Як швидко і недорого переоформити дарчу на земельну ділянку під забудову від матері до сина, можливо є якісь пільги-син інвалід по зору 1-ої групи. 2.Побудований гараж але самовільно біля багатоповерхового будинку, як можна і чи взагалі можна його узаконити (які папери і куди з цим звертатись). Буду дуже вдячна за інформацію.
Крім звернення в інспекцію праці, можете ще керівництву сказати, що скаргу в прокуратуру напишете, щоб їх притягнули до кримінальної відповідальності за грубе порушення законодавства про працю (ст. 172 КК). Правда навряд чи притягнуть, але 100 % прискорить видачу трудової (апробовано на практиці не раз). Вам добре написали, що за дні затримки трудової книжкимають виплатити зарплату (але для цього треба буде в суд звертатися). --- дописи об"єднано, 14 Січень 2015 --- О, тут, що перше, що друге швидко навряд чи буде. правда перше швидше. Якщо маєте документи - то взагалі не особлива проблема, нотаріус швидко договір дарування оформить. Треба від Вас такі документи: витяг з держземкадастру на земільну ділянку, державний акт про право власності (ще уточнити треба чи у Вас акт останнього зразку), експертну оцінку з рецензією ну і Ваші документи, зрозуміло. Але цей перелік треба уточнити у нотаріуса, бо дехто хоче підтвердження, що на ділянці немає самовільного будівництва. Щодо пільг - мабуть є, але я не в курсі. Щодо самівільнозбудованого гаражу - це дууууже довга пісня. Не знаю, який там у Вас гараж - але оформлення документів стільки коштує. Та ще й стільки їх треба, що боюсь аж писати. Може хтось знає простіший вихід, то нехай краще напише. Моя бабуся в таких випадках говорила, що "шкірка за виправу не вартує".
Доброї ночі! Маю таке питання, якщо тато був воєнним на пенсії і помер, чи може мама отримувати його пенсію, чи якусь частину, їй буде 55 років, але вона не має стажу 30р.?
--- дописи об"єднано, 15 Січень 2015 --- Підкажіть, хто може, як допомогти знайомій особі з реєстрацією і одночасно підстрахуватися щоб без проблем виписати? І чи є обмеження в реєстраціі кількості людей (наприкладі в однокім. Квартирі 26 м. кв. зареєструвати 6 осіб, при цьому я є єдиним власником житла.
Дуже дякую, а ще прошу уточнити чи може гараж узаконювати лише власник квартири чи будь-яка інша людина що прописана за цією ж адресою (гараж побудований на прибудинковій ділянці багатоквартирного будинку) Ще раз дякую.
Я б радила все ж пробувати узаконювати на того, на кого квартира оформлена. Він хоч якесь віддалене право до тої прибудинкової ділянки має.