В мене є знайома, яка веде домашню бухгалтерію. Тобто- витрати, доходи, окремо по графам- що з відки прийшло і по яким статтям був розхід. Давно замислююсь сама про таку систему домашньої економіки( не економії, бо що тратимо- те тратимо). Чи доцільно вести такий облік, щоб якось контролювати витрати, зменшувати їх, наприклад в яких магазинах краще закуплятись, в кого яка графа розходів більша в процентному співвідношенні до з/п? В мене так- чим більший дохід , тим більший розхід. Що мене й нервує найбільше. Бо маючи , допустим 50 тугриків- живемо на них, ще й лишається, під"язуєм пояски))), маємо 200 тугриків- і не вистачає! Це тема для того щоб ділитися способами ведення домашнього господарства, бухгалтерії і різними фокусами, які дають змогу економити. Де які ціни на продукти - у відповідній темі. Все решта: прокладки - в темі для прокладок, мешти в мештах і т.д.
Відповідь: Домашня економіка. Я так не заморочуюсь, чесно, якби всі смажили там виключно на рафінованій, то я б ще подумала, а так... та й скільки того смаження, насправді в мене мало смаженого в раціоні, в основному чоловік по тим ділам гине.
Відповідь: Домашня економіка. Питалися тут про м'ясо. Хто живе в околицях Любінської, дуже рекомендую магазинчик позаду ресторану "Едельвейс". Там такий старший чоловік з сином самі тушки розбирають, м'ясо завжди свіженьке і ціни найнижчі з мені відомих. Наприклад, теляча вирізка сьогодні була по 90 гривень, в інших місцях поза сотню.
Відповідь: Домашня економіка. будз) дуже сухий=майже без сирватки, якщо в молоко ніц не підсипали, беріть сміливо) але страви не соліть, бо сам дуже солений виходить як шикарно обсипає після рошену. так, я згідна з серою - я роблю свої цукерки, свої булочки (ага, мене і на них обсипає), свій хліб, свій йогурт. інакше б була схожа на бурячок. тільки ми не сироїди, і борщі любимо) тому нам ще куди не йшло.
Відповідь: Домашня економіка. рафіновану я бачила в італійському магазинчику на Кобилянської. Але частіше смажимо вдома на соняшниковій. як я топлю масло - http://we-sa.livejournal.com/2831.html
Відповідь: Домашня економіка. Тоді питання від "зеленої" в тому ділі. А для чого масло топити? Це просто смак стає кращим чи після термічної обробки властивості якісь інші?
Відповідь: Домашня економіка. Дуже вже мені захотілось гречки, вирішила себе побалувати. Жартую))) Купила сьогодні в маг. Два кроки до хати по 16 грн. фірми Озеряночка. Дуже, дуже добра, чистенька, не пересмажена. Зазвичай, брала Жменьку. Ця не гірша, а можливо і краща. Рекомендую. І ще для тих, хто вживає тилапію. В метро, акція : 700 грам за 70 з копійками, 0% льоду. Також смачна, води мінімум, кісточки вже вирізані. Щойно посмажила, куплю ще, най буде
Відповідь: Домашня економіка. Якщо вас це дійсно цікавить- то Ліля Романова то гарно пояснила. Я тому і пишу, що для шкіри і в цукерки наприклад я б її не давала, а от для смаження чесно- я не бачу різниці. І багато хто зі знайомих теж. Тому наразі вона. Ну і на айгербі не надто дорожча вона виходить(якщо порахувати без доставки). Тому я не переживаю.
Відповідь: Домашня економіка. пхаю свого носа конкретно Як німці наші, то точно прочитають хто виробник. Наша (українського виробництва) ікра в основному або Київська або Вінницька обл. Трохи смішно Купіть їм, може, медовухи. Не так алкоголь, як екзотика. Або якісь медові смаколики - типу сот. Зараз як раз відкриється ярмарок на 100 метровці. То я так, з досвіду дарування подарунків своїм, колишнім найближчим коліжанкам - кумам - львів"янкам, а зараз німкеням-швейцаркам-нідерландкам. Можете кинути тапком, за то, що пхаю носа не в свої справи ---------- Додано в 18:42 ---------- Попередній допис був написаний в 18:17 ---------- на карму: сьогодні зекономила на харчах: борщ (картоплю, моркву, буряк, капусту, цибулю, квасолю дала мама вчора, все домашнє. Томати, кріп-петрушка з морозилки.). Рис тай - жасмин (куплений в Польші за 10 грн кг, використала 300 грам). Бедро індиче (дістала з морозилки, купувала в Ашані десь місяць тому по 39.99 за кг. - купила 8 шт по кг., - ще 4 залишилося) печене в духовці в сливово пряному соусі (сама мордувалася цілий тиждень з тими сливками, що коліжанка дала за помаду ), шпарагівка в бешамелі (молоко-борошно), овочі стір-фрай ( з заморозки, плюс свіжа морква і пекінська капуста), підсмажені в духовці грецькі горіхи(свої з дерева, всі пальці обдерла, поки почистила) Витрати були в попередніх періодах, тому зараз можу помріяти і про ікру і про медовуху.
Відповідь: Домашня економіка. властивості інші http://uk.wikipedia.org/wiki/Топлене_масло соняшникова - 232°C оливкова - 190°C
Відповідь: Домашня економіка. Будемо мріяти разом))). Витрати по лікуванню надіюся сі скінчили, пакуємо чумудани додому і буду розбиратися шо і пачом з тою гекономікою.
Відповідь: Домашня економіка. ой, шось я тут начиталася про ті олії і чуюся якось геть відсталою. Роблю все на простій соняшниковій, оливкову зазвичай лише на салати. І якось ніколи навіть тим всім не переймалася. А ще згадалося, що як була мала, то мама переважно все на смальці взагалі робила, бо зі села постійно давали. Та і в селі олію свого часу вважали затратним "матеріалом", бо її треба було купити, а смалець зі своїх свинею був постійно. Та і проблем з ожирінням ніби в нашому народі особливо не було, тепер вже воно появляється масово. То може той смалець і справді нормальний для сприйняття організмом?
Відповідь: Домашня економіка. може то від звичок з народження залежить. у мене вдома ніхто на смальці ніколи не готував, а у свекрухи смалець дуже активно використовували і використовують. То в неї в гостях я той смалець відчуваю майже у всіх стравах. І після таких голубців чи смаженої картоплі мені не зовсім "альо". Чоловік же ніби мав звикнути до смальцю, бо ж виріс на такій маминій кухні. Але зараз теж добре відчуває у мами"смальцовані" страви. Чесно кажучи, я ще ні разу у своєму господарському" житті сама ніц на смальці не готувала. Але відношуся попроще до олій: смажені страви вживаємо рідко, коли треба- застосовую соняшникову рафіновану. В салати і до запечених страв даю оливкову.
Відповідь: Домашня економіка. не зовсім. Швидше від рівня достатку. Моя свекруха дуже активно використовувала колись смалець, чоловік виріс на принципі "чим жирніше - тим ситніше" Зараз він має передінфарктний стан коли бачить масненькі страви. Відвик, свекруха часом ображається, коли ми приїжджаємо до неї і він вдома нічого не їсть і в нас не дає їй нічого готувати. А колись, в часи "младший лєйтєнант, мальчик маладой" то хліб і пельмені з майонезом, смажена бульба фіг знає на чому було найкращим делікатесом. Зато я, вирощена на делікатесах, спокійно можу з"їсти Яворівський пиріг зі шкварками і не вмру. Не щодня звичайно, так, раз на півроку-рік. То швидше психологія.
Відповідь: Домашня економіка. мені що смалець, що готування на ароматній, чудовій, кокосовій олії.. Ви уявляєте собі котлетки смажені на кокосовому маслі? із запахом кокосу? я-ні. Хіба на рафінованому, але..для чого? дівчатка, то не з області домашньої економії, є багато чудових тем.. смаження саме по собі не є гарним і корисним, поговоримо про це?
Відповідь: Домашня економіка. я так не думаю, а швидше якраз мене все дитинство годували на стравах приготованих і розігрітих на добротному домашньому смальці. Але то зовсім не означає, що то його було в кожній страві наляпано без міри. На олії страви взагалі не хотілося їсти. Але прийшов теж якийсь період певно кризи, коли батьки почали переходити на олію і якось той смалець помало вийшов з раціону. Згодом також почала дуже сильно чути запах смальцю в стравах , бо вже відвиклося від нього. А от тато досі любить як є шмат домашнього сала - підтопити шматок на сковорідці і на тому собі розігрівати їжу, мені воно смердить, а йому смакує.
Відповідь: Домашня економіка. Та ні. Можливо в місті більше і звички. Бо що олію, що смалець купити треба. А в селі це більше від достатку. Смалець в принципі є завжди, бо є свині. А от олію треба купити, а часом і поїхати в більше містечко чи село, щоб купити. Моя мама виросла в місті і до смалецю нічого спільного не мала. Не використовували в її сім'ї того. Переїхала сюди в невеличке містечко. З татом на державних роботах, вся рідня далеко, 90-ті роки. Я з сестрою мала і їсти хочемо. Пішли в рух кури- свині, а відповідно і смалець почав топитися. Той період гріли на смальці, смажили, пекли... Стало трохи краще, зав'язали спочатку зі смальцем , а потім і зі свинями. Зараз використовують лише олію.
Відповідь: Домашня економіка. Дівчата, щодо економіі. Олія Чумак рафінована в Арсені- 1 л - 18 грн, бо тут хтось по 20 грн писав. Ще була сьогодні на Краківському - родзинки Джамбо ( великі темно-коричневі) по 50 грн/кг, світло-коричневий киш-миш без кісточки солодкий теж по 50 грн/кг. Курага узбецька темна по 75 грн/кг. Найдорожча світліша і трохи більша 90 грн/кг. Інжир здається по 60 грн/кг. Горіхи все-таки дорогі. Кеш'ю - 15 грн/100 гр, мигдаль - 20 грн/100 гр. Це поки найдешевше де знайшла сухофрукти. Знаходяться в рядах там де фрукти. Для прикладу в магазинчику звичайному на пр. Чорновола курага по 150 грн/кг
Відповідь: Домашня економіка. Із сьогоднішнього походу на Шувар, і оглядом цін дещо прикупила: мандарина іспанські такі собі кисло-солодкі 19 грн., печериці дрібні по 15 грн. (люблю такі швидко нарізати і для салату мені смак кращий) банани по 16-17 грн (на днях забігла на Привокзальний то банани купила по 14 смачні маленькі жовті, на кг вийшло 8 шт.), на Шуварі вирізка теляча по 90 грн., о забула написати купила делікатесну крупу гречану по 17 грн. Олія Олейна 5л. 95 грн, Майола 82грн. Сир кисло-молочний по 35 але такий собі не ахті, але для такої пори важко знайти щось краще.