В мене є знайома, яка веде домашню бухгалтерію. Тобто- витрати, доходи, окремо по графам- що з відки прийшло і по яким статтям був розхід. Давно замислююсь сама про таку систему домашньої економіки( не економії, бо що тратимо- те тратимо). Чи доцільно вести такий облік, щоб якось контролювати витрати, зменшувати їх, наприклад в яких магазинах краще закуплятись, в кого яка графа розходів більша в процентному співвідношенні до з/п? В мене так- чим більший дохід , тим більший розхід. Що мене й нервує найбільше. Бо маючи , допустим 50 тугриків- живемо на них, ще й лишається, під"язуєм пояски))), маємо 200 тугриків- і не вистачає! Це тема для того щоб ділитися способами ведення домашнього господарства, бухгалтерії і різними фокусами, які дають змогу економити. Де які ціни на продукти - у відповідній темі. Все решта: прокладки - в темі для прокладок, мешти в мештах і т.д.
Відповідь: Домашня економіка. на базарі продають в чверткових пляшках (250) 25 гривень,але потрібно пробувати,щоб не була гірка. бо з гіркої ніякої користіі зберігати в темному місці,бо на світлі втрачає свої якості.В чоловіка холестерин завеликий тому і її споживаєм
Відповідь: Домашня економіка. Тим хто хоче ікри на НР. В сільпо продають у рибному відділі американську ікру на вагу. Останній раз брала по 100 гривень за кілограм. Зараз напевно дорожче. Не знаю яка вона по користі, морожена чи ні, але була непогана і можна взяти стільки скільки треба.
Відповідь: Домашня економіка. щось то не може бути, за 100 грам ще можливо, а за кг - не реально. Риба виходить дорожче
Відповідь: Домашня економіка. вчора начиталась темки, з того всього пішла глянула на цінову політику в Фуршеті ( маємо ще запаси в кладовій, то реально як в танку((( ну справді, гречка є по 19 Хуторок, і фуршетівська фасована по 20(((, олію чоловік 5л за 90 грн притарабанив таки))) тут дівчата писали про лляну олію, якось купляла для салатів, в скляній пляшці, спершу нічого так на смак, а за тиждень часу знову згадала за неї - -то смерділа мені рибою. Оливкова екстравірджін нам більше все-таки по смаку))).
Відповідь: Домашня економіка. У 90-ті. я памятаю , як була дитиною, олівє без огірків маринованих( бо на городі не вродили, а купити не було за що), а з кабачками і з 1 яйцем на велику миску , і "торт" на воді без яйця, сама вода , мука і варення, яке це виходило -самі розумієте. Хоч зараз змога купити щось набагато більша і як дуже хочеться, то на цінник не дивлюсь, але саме головне не робити з того культу. Можливо мені простіше, бо в сім"ї нікого не має "балуваного" і всі їдять те що є.
Відповідь: Домашня економіка. А де Ви її купуєте? Я хотіла також замовити на Iherb, але з тим доларом вирішила поки що обійтись. І ще, там вона продається у вигляді смальцю, для смаження вона підходить чи кокосова олія має бути рідкою, як і звичайна?
Відповідь: Домашня економіка. То вродь.За ціну не скажу, бо то мамі на роботу час від часу на замовлення привозять. Вона вже другу банку взяла. Для смаження на жаль(((. Я беру шоколад, марципан і нугу. І роблю з того цукерки. Всі, хто пробував- в захваті. Вчора з ціною помилилася. Таки 150 грн за кг виходить субівартість. Ото на подарунки купила на свята і нам трохи. То довго пояснювати), та в двох словах- ми харчуємося чимось середнім між сироїдством і вегетаріанством. З вкрапленнями хороших мяса, риби, сирів і солодощів. Шкода тема моя вже закрита зі смаколиками- там я то описувала. І це не про заморськість. Сніданок виключно фрукти. Деколи навіть 2 рази. Ціни ви бачили. І так, я певно зажрана- та їсти одні яблука я всю зиму не зможу. Корисне, здорове і збалансоване харчування- воно було, є і буде набагато дорожче. Якраз влітку мала хорошу дискусію на цю тему. Наразі вибираємо їжу. А далі бачу треба точно шукати додатковий дохід. Працювати на аптеку дешевше не вийде. Коли я займалася олійками, то мене переконали в тому, що ці олії не є сиродавлені. Вона і має бути специфічною. І так- вона дорожча набагато ніж базарна на розлив. ---------- Додано в 11:37 ---------- Попередній допис був написаний в 11:35 ---------- Хтось знає скільки зараз коштує зелена гречка і червона чечевиця? Пора поповнити запаси. От думаю де саме. ---------- Додано в 11:42 ---------- Попередній допис був написаний в 11:37 ---------- Вона і має рибою пахнути). Там ж купа омега-кислот. То вони і дають такий специфічний запах. Раніше купляла там, де всі свої олійки(ті, що ви брали здається в мене). Останнього разу взяла іншого виробника(виходило дешевше). Троха смак не той, та для смаження мені пішло. Пошукаю де зараз можна її купити і кину вам лінка. Бо на айгерб я теж заходила і прифігіла(((. Вона як холодно стає як смалець, літом топиться. Для смаження так- має бути ріденька, та ми ложкою беремо в холодну пору і зразу на пательню. ---------- Додано в 11:53 ---------- Попередній допис був написаний в 11:42 ---------- Взнала- 300 грн останній раз коштувала. ---------- Додано в 12:31 ---------- Попередній допис був написаний в 11:53 ---------- Щодо кокосової олії- ось цю я брала останній раз, так нічо для смаження(бо для тіла і на випічку я б таки ту свою брала б)- http://eco-strecoza.com.ua/kokosovoe-maslo-banka Тут вона за 140 грн. Мо де дешевше є). Як хтось знайде- киньте лінка будь-ласка.
Відповідь: Домашня економіка. Дівчата, здайте точки з тою оливковою олією на 5 л. Якість достойна ? Олія, що я зазвичай купляла в італійських товарах, тепер по 110 грн. за 1 л, а ще влітку була по 65 ...
Відповідь: Домашня економіка. Я би не ризикнула споживати в такій кількості кокосову олію, та ще й смажити щось на ній. Відомо, що завдяки кокосовій і пальмовій олії роблять усілякі махінації і роблять з них спреди, які потім осідають в ношому організмі у вигляді холостерину. адже ці жири не розчеплюються в організмі і майже не виводяться з нього. Відомо що пальмова і кокосова олія дешевша за соняшникову. За користю виділяють і ставлять на перше місце оливкову олію холодного першого віджиму. Тому прочитавши тут, що хтось купує кокосову олію для смаження мене це дуже здивувало.
Відповідь: Домашня економіка. Але ж і ця олія лише як заправка на ній смажити теж не добре...Якщо є десь рафонована оливкова,то на ній можна, але я такої не бачила..Тому смажу на простій соняшниковій рафінованій, правда я не часто смажу, але всетаки якісь млинці,чи сирнички,то тут ніяк, в духовці наприклад тіж сирники не такі смачні виходять Бачу як по телевізору смажуть на оливковій,але не кажуть яка це саме оливкова???? Щодо кокосової, я б теж не довіряла,хоч кажуть на ній гарно смажити,бо не підгорає, але,але.....
Відповідь: Домашня економіка. Я теж часто не смажу, тому смажу на оливковій і знаю, що італійці теж на ній смажуть/паруть/варуть все і багато з них іншої не взнають, чоловік на звичайній соняшниковій) Я поки ще маю можливість користуватись оливковою олією безпосередньо від італійського фермера-за 5 літрів платимо 35 євро. останнього разу так було принаймі, взяла тоді 10л, то трохи маю запас, бо на сьогоднішні курс, то капці
Відповідь: Домашня економіка. так, мухи отдєльно - котлєти отдєльно. Пальмова - шкідлива, кокосова - корисна. Якщо знайдете кокосову дешевшу за соняшникову - здайте точку. шото мені задешево. хіба ні?
Відповідь: Домашня економіка. Я в КК купувала, на тому лотку, що з італійськми товарами. Ніби нормальна. Беру раз на пів року. Останній раз купила десь в травні, частину зробила з травами тут банку видно і моє "проізвєдєние кулінарного іскуства" http://posydenky.lvivport.com/showpost.php?p=1906086&postcount=1928, з базиліком і чебрецем була добра, а з розмарином - паскудство, може тому що я його не люблю. Мені як гілку з ялинки чи туї жувати , а решту пустила на смаження-тушення. Ше майже літр з тої банки залишився. Не згіркла, не смердить, але відразу перелила в скло.
Відповідь: Домашня економіка. вклинюся без дозволу)))до декректу мала по роботі пару поїздок-відрядженнь і на півночі і на півдні Італії: були в гостях неодноразово, то в господинь там на кухні видів 10 олій, ми до такого не звикли )))кукурудзяна , оливкова з 3 видів мінімум..соняхова - та то взагалі ексклюзив, то для нас вона щоденна-буденна. Я наприклад, так і не знаю на якій оливковій можна смажити щоб не було присмаку? Проясніть.
Відповідь: Домашня економіка. Якщо то до мене- я не можу прояснити більше ніж вже написала, бо з тих людей, що знаю, використовують оливкову олію таку ж екстра вьорджин(чи як її там) на всі потреби, в них на кухнях, зазвичай, завжди всього є, бо там готують всяку всячину. Я смажу на оливковій і ніякого присмаку вона не дає, принаймі для мене і ніхто особливо не жаліється)
Відповідь: Домашня економіка. Плануємо поїхати до Німеччини у гості. А наші друзі дуже люблять ікру. Ото буде сміху коли ми їм німецьку привеземо. Вчора у "Рукавичці" були баночки по 120 гр від 120 і до 180 грн. Але я так підозрюю, що виробники там або Росія, або замасковані москалі))). То на цінниках жодної згадки про окупантів не було.
Відповідь: Домашня економіка. на рафінованій. Екстра вірджін я використовую для салатів і т.д. Для смаження краще рафіновану, або з високою точкою димлення(топлене масло)).
Відповідь: Домашня економіка. Я теж її зазвичай використовую лише як заправку і смажу на ній малому омлет. Омлет виходить дуже ніжний, не чути олією взагалі і смак приємний. Нещодавно дивилася кулінарну передачу на каналі де усі передачі про приготування їжі - повар з Греції наводив приклади того, що краще смажити на цій же ш олії першого холодного віджиму.