В мене є знайома, яка веде домашню бухгалтерію. Тобто- витрати, доходи, окремо по графам- що з відки прийшло і по яким статтям був розхід. Давно замислююсь сама про таку систему домашньої економіки( не економії, бо що тратимо- те тратимо). Чи доцільно вести такий облік, щоб якось контролювати витрати, зменшувати їх, наприклад в яких магазинах краще закуплятись, в кого яка графа розходів більша в процентному співвідношенні до з/п? В мене так- чим більший дохід , тим більший розхід. Що мене й нервує найбільше. Бо маючи , допустим 50 тугриків- живемо на них, ще й лишається, під"язуєм пояски))), маємо 200 тугриків- і не вистачає! Це тема для того щоб ділитися способами ведення домашнього господарства, бухгалтерії і різними фокусами, які дають змогу економити. Де які ціни на продукти - у відповідній темі. Все решта: прокладки - в темі для прокладок, мешти в мештах і т.д.
Відповідь: Домашня економіка. Дякую всім дописувачкам. Дуже багато для себе почерпнула. Оскільки я взагалі ні на чому не економлю(хіба оптом свої корисні смаколики брала, то була економія)- то взяла дещо на вооруженіє. Першим ділом займуся пошуком якісного меду оптом. Якщо хтось щось таке знає- свистіть. А другим- таки складу меню на місяць. Певне не дуже в тему економії піде, та хоч перевірю збалансованіст харчування))). Ну і третім ділом- піду погуглю як робити заготовки з помідорів. Авось пригодиться.
Відповідь: Домашня економіка. Та кажуть, що не здорово і взагалі А зараз напишу, що взагалі капцями закидають -чоловікам потрібно м'ясо, щоб тестостерон вироблявся.
Відповідь: Домашня економіка. Зацікавилася і погуглила, різні форуми, в основному пишуть що краще на тиждень. Тобто склали на тиждень меню і закупили продукти.
Відповідь: Домашня економіка. Не мясо, а білки))). О- і тут вже мені полегшення знайшлося. Вельми дзенькую
Відповідь: Домашня економіка. Однозначно. Жінка так і повинна планувати - на тиждень. Місяць може бути забагато. Я собі також перечитаю тему, бо від тепер я так би мовити - ріал хаусвайфс оф Ню Джерзі.
Відповідь: Домашня економіка. До речі, дуже гнучкою бути в тому плануванні)) так як закупи основні роблю раз на місяць, то протягом тижня докуповую овочі, чи фрукти, і тому напрклад, чогось може бути більше-менше, може настрою не бути готувати - рятує морозильна камера, можна захворіти і весь план коту під хвіст(
Відповідь: Домашня економіка. дівчата, а що казати дитині, котра ниє щоразу, як я ступаю на поріг дому - що ти мені купила? зрозуміло, що ніколи не приходжу додому з пустими руками, але зараз мене оте вимагання дістає. кажу - дивися, яблучка тобі купила, бананчики до каші - а я хотіла якийсь цукерок чи якусь іграшку. раніше купувала раз в тиждень їй в "Майстерні карамелі" цукерок. вона його навіть 1/3 не з"їдає (і то з тих найменших). це пуста трата грошей. кіндер-сюрприз не їсть, але хоче через забавку, котра зразу стає не цікавою, тому такі речі не купую, а як хтось принесе, то ті шоколадні половинки кіндера валяються на тарілці, поки чоловік не з"їсть. кожного разу, як я йду з нею гуляти починає хнюпати - давай купимо ЯКУСЬ іграшку. пояснюю, що в нашому районі гарних магазинів немає, в тих, що є - забавки неякісні. хнюпає далі. сочків-печеньок не вимагала ніколи. в неї така поведінка тільки зі мною, бо я найчастіше піддавалася на "купимо бульки-наклейки і т.д." бо важко відмовити дитині, коли 5 діткам, з якими гуляємо, купують - моя також хоче. я вже просто нервуюся, коли збирамося йти гуляти і я чую - давай купимо якусь іграшку. вже дійшло до того, що кажу: я не маю грошей і на продукти і на неякісні іграшки. мені просто не вистачить на хлібчик-масло-молоко і т.д. але 3,5 річній дитині то все одно. і як мені знайти вихід з цієї ситуації?
Відповідь: Домашня економіка. Запрошую, тел в ПП Добре відбита відбивна, промаринована мін. 20хв готується швидко, тому я в яйце додаю сир тертий, і виходить хрумка скоринка. А ще якщо тоненька відбивна, по панірую двічі))
Відповідь: Домашня економіка. Та нічого жінка і нікому не повинна. Я так розумію, що ви працюєте. Дитина таким способом може перевіряти чи мама її любить. Тому тут треба добре розібратися в причинах перш, ніж забрати оте купляння. Точно). Дякую за запрошення. З радістю завітаю Дякую за рецепт. Певне після свят намрію собі файний кусочок м'яска і згадаю, що я таки колись навчилася робити відбивні. Тільки от де би то ще відбивачку на них взяти? Ось вони- реалії життя без м'яса.
Відповідь: Домашня економіка. як тільки зможе вільно рахувати і виконувати дрібні доручення - беру його на роботу дрібним помагайликом Хай вчиться і витрачати і заробляти з дитинства.
Відповідь: Домашня економіка. Зобов*язана Богу життям в першу чергу. Я для себе повинна будь-що робити, чим успішно і займаюсь!!! Запитали мене як то я ніц не планую. Онтак, я справді навчилась тримати дуже багато в голові, якось так. У мене дуже добра зорова пам*ять, тому завжди коли йду магазином на ходу знаю що готуватиму. Власне, тому, що часами мені вже трошки тре відпочити почала планувати.
Відповідь: Домашня економіка. я не можу планувати, бо мене то емоційно дуже втомлює, всілякі списки і статистики вводять мене в депресію. максимум на 2 дні фантазую, що би хотілось. витратами-доходами і їх обліком займається чоловік, бо в мене від цього така нудьга починається, що пропадає будь-яке бажання щось купувати і готувати). така вже моя творча натура) .
Відповідь: Домашня економіка. Та у мене також творча, а керування фінансовими операціями я віддала чоловіку, бо як ще то буду на собі нести... Я вмію гроші заробляті і тратити, а муж вміють рахувати. Вчора купила кусень телятини за астрономічною ціною. Але то тільки я знаю, а коханий буде їсти. В нас просто добре м*ясо дороге задоволення.
Відповідь: Домашня економіка. я не намагаюсь когось вчити, але так, з свого досвіду)) син - підліток, значить потребує, щоб його трактували як дорослого. спочатку добре нагодувати і посади перед собою і татом і сказати - розумієш, син, ми тут з татом радилися, і хочемо питати твоєї думки. зараз трохи в країні турбулентність і ми б хотіли притримати (не зеекономити))) трохи грошей, от ми подумали, що було б класно, якби мож було їсти не 2 відбивні, а одну (або якийсь інший варіант). тато от погодився, я в свою чергу, теж намагатимусь приготувати її смачніше-частіше, але якщо ти відчуваєш, що ти так зміг нам помогти - було б супер! я б тоді тобі готувала частіше якийсь солодкий десерт, ну або що там любить ну і зовсім з свого життя. з 13 хотіла працювати, але не давали, і дуже довго. а я хотіла деколи чогось такого, ну на що витратити гроші сімейні розуміла, що не айс, але живемо один раз, спробувтаи треба всьо, ага, я ще і готувати не вміла. якби я мала свої гроші - купила б і дала мамі на приготування. що я потім і робила))) з 14 закон дозволяє підпрацьовувати, можна ж навіть листоношею - сортувальником, там зранку саменького робота або по обіді зовсім. чому ні, якщо дитина б запропнувала?
Відповідь: Домашня економіка. Розслабитись! У мене четверо таких, і один постійно хоче якісь ігри, інше чеколядки а ще інше може просто замучити дзвінками що-хвилини. Просто перестаньте реагувати, або ще кажуть повторити поведінку дитини при ній. ))))
Відповідь: Домашня економіка. Аналогічно і це дійсно діє. У нас домовленість, що купляємо раз в тиждень чергову машинку хот вілс, бо збирає колекцію. Він обирає бажану, і татко БЕЗ НЬОГО купляє. Відповім за себе - мій малий ще букви не всі знає, а цифри тризначні вже вивчив, постійно на усіх вивісках звертає на них увагу. Продукти ми купуємо разом, тому дешево-дорого добре розуміє, навіть підказує мені.
Відповідь: Домашня економіка. А хто дитину до того привчив? Ну що вона знає, що мама як приходить, то має обовязково щось принести? Наше почуття провини за те, що ми провели багато часу без дитини заставляє нас у такий спосіб "відкуповуватись" іграшками, солодощами - дивись що мама тобі принесла. В нас бабуся таким на початках займалася - "до дитини треба з чимось йти" і дитина чекала не так бабусю, як оте "щось" хоча "оте щось" було на пару секунд, а кіндери-цукерки також не їсть. В мене є одна порада, але вона потребує трохи часу, який в мами, яка прийшла з роботи і так в дефіциті - я заздалегідь купувала часто на гуртівні час-пік різні витинанки-рукодільні дрібнички,фігурні ножиці, вітражні фарби, набори для аплікацій "Чарівний папір", "Пори року" чи паперовий пальчиковий театр (в будинку книги є досить дешево), каштани-жолуді чи пластилін, журнал "Веселие идейки" там було стільки ідей з підручних матеріалів - і тримала то все на роботі, як йшла додому брала з собою і на порозі казала - дивись ми зараз будемо щось цікаве робити - ліпили дяпчиків з каштанів і пластиліну, вирізали аплікації чи малювали-клеїли. Як результат - і увага, і "щось принесла". З часом "що ти мені купила" помінялось на "що будемо робити?" І починали разом, вона далі вирізала-ліпила, а мама тихенько йшла готувати вечерю.
Відповідь: Домашня економіка. ми теж малявці часто заздалегідь купуємо якісь дрібнички, а потім по трохи видаємо. Стосовно того, що вона чекає мене з роботи з питанням, а со ти мені купива? В неї то питання почало виникати, коли перестала її годувати. Бо тоді в неї були перші слова "мамочка дай цицьочку.)) На вулиці спокійно проходить повз магазини з іграшками, єдине від чого її не можу відівчити, то повітряні кульки ті великі, завжди йде і ниє, просить їх. Стосовно економії прального порошку. Чи вигідніше купувати такі капсули для прання. Вони реально краще відпирають.
Відповідь: Домашня економіка. Капсули не вигідно купувати - це так з власного досвіду. Ще до подорожчання 1 капсула якогось не екстра Dixi коштувала 3,50 грн (зараз певно дорожче). 20 прань - це вже 70 грн (до подорожчання). Краще купити гель. Як показує моя практика гелю вистачає на довше. Тому що ті розрахунки -дози на упакуванні написані завищені. Якщо білизна дуже брудна даю так як написано на упакуванні, якщо не дуже, то даю менше (все одно чудово відпирає - купую європейський персіл, арієль) - відповідно на довше вистарчає. З капсулами такого не зробиш, та не відлиєш, а рідина всередині теж той самий гель. Від порошків часто розводи залишаються, для білої постелі підходить, а з кольоровим, а особливо з чорним одягом ні. Ось так