В цій темі пропоную ділитись досвідом, порадами саме щодо педагогічного прикорму. Для мене педприкорм є природною частиною розвитку дитини (яка перебуває на правильному ГВ) перших років життя. Суть педприкорму (педагогічного прикорму), полягає в ознайомленні з новою для дитини їжею, навчити жувати, добувати їжу не тільки з маминої груді. Метою педприкорму не є нагодувати маля, а саме ознайомити. Дитина отримує мікродози (шматочки їжі, які вміщаються між подушечками вказівного і великого маминих пальців) їжі з маминої тарілки, які поступово збільшуються і збільшується кількість їжі, що дозволяє уникнути перевантаження дитячого ШКТ. Таким чином організм знайомиться і з раціоном сім‘ї і поступово вчиться пережовувати шматочки, перетравлювати «дорослу» їжу. Участь у сімейній трапезі допомагає малюку навчитись поведінки за столом, чого важко (на мою думку, майже неможливо у перші роки) досягнути, коли дитина їсть окремо від решти членів сім‘ї. Детальніше можна почитати, наприклад, тут : Педагогічне догодовування, ч.1 Педагогічне догодовування, ч.2 http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/статьи http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/теория+ПП З теорією ознайомилась, але маю ряд питань до тих, хто вже прикормлювався за цією схемою. 1.Починати можна з будь-якого продукту? Тобто навіть з м‘яса? 2. Як виглядає процес запивання молоком? Денис ще не сидить сам, тобто я його підтримую. Чи я маю дати мікро дозу, прикласти до грудей, так 2-3 рази , потім сушку в руку і знімаю на підлогу? Чи не хоче, то й не треба? 3. Чи тільки мама бере прикормлює? Чи може тато дати з своєї тарілки? 4. Саме болюче питання – маєм атопічний дерматит. Вже трохи краще, почервоніння нема, але висипка є. Чи я маю чекати поки зовсім шкіра почиститься, чи можна прикормлювати коли нема почервонінь? Як при такій халепі вводити продукти? Один продукт в день? Чи декілька ? Взагалі-то ми вже почали, якось майже підсвідомо почала Давала мікродозами картоплю з зупи, крупинку пшоняної каші вареної на молоці, твердого сиру. В руку – сушку. 9F Раджу почитати статті (1,2, 3, 4, 5, 6) про прикорм, тоді якщо ще залишаться питання, задавайте. Про те, що варто обмежити.
Відповідь: Педагогічне догодовування В нас педприкорм в повному розпалі))). Сьогодні снідали манкою. ДІма кілька ложок з"їв (насправді з кінчика ложки злизнув))), щось намагався сам їсти. Потім почав вже розкидувати кашу і я відпустила його на диванчик. Люди, ви б бачили з якою швидкістю він мчався до тарілки Антона і намагався виїсти його кашу руками)))) В брата тож смачніше)))
Відповідь: Педагогічне догодовування О, те, що ість Настя несмачним бути неможе . З моеі тарілки може плювати, з моіх рук ложку вириватиме, а з Настіних чемно з'ість усе. Ну, правда, ми вже мікродозами мало що імо, але й годування цицею ще не заміняемо.
Відповідь: Педагогічне догодовування Ми вчора чисто випадково почали догодовуватися...з'їли три мікродози картопельки і трошки банана, сьогодні знову їли картопельку, гризяли квашений огірок і ввечері яблуко зовсім трошки. От тепер думаю чи не зарізко я взялася?
Відповідь: Педагогічне догодовування юрко в нас так з татом їсть (хоча він з усіма їсть) але з татом - то дійство - підсувається табуретка, сідає поважко і тихенько сидить і відкриває рота коли зі мною - то видирає з рук ложку_виделку, бо треба швидко і вже
Відповідь: Педагогічне догодовування Ми на педдогодовуванні декілька днів і сьогодні в каках було трохи слизу - це нормально чи варто відмінити догодовування і ще почекати?
Відповідь: Педагогічне догодовування Співставте те, що відбувається за столом у вас із тим, про що написано в статтях в першого допису. Якщо все так, як має бути і дитину не турбує - продовжуйте.
Відповідь: Педагогічне догодовування я дійшла до висновку, що їсти моїй дитині заважає шило в попі . інтерес в неї є дуже хороший, апетит також, любить все пробувати, продуктами не перебирає, сама тягнеться, все, що на столі - повинно лежати в неї на тарілці, також дуже вправно їсть самостійно ложкою-вилкою, але з"їдає дуже мало, бо постійно увага розсіюється на всякі другорядні речі, бігає від тата до мами і назад, витягує всі ложки-вилки зі шухляди, кожен раз щось нове. як всадити її на місце я не уявляю .
Відповідь: Педагогічне догодовування ми з чоловіком навпроти один одного, в торці столу - мала на своєму стільці, проходить хвилина - вилазить і починає між нами бігати, або сідає збоку на ще один "дорослий" стілець, так, що стіл їй до підборіддя і їсть ))
Відповідь: Педагогічне догодовування а ми зразу на дорослому кріслі, спочатку з подушкою тепер без і їй так дуже подобається, бо вона повністю копіює нас, типу доросла сама їсть, а як змучиться, то я годую
Відповідь: Педагогічне догодовування оль, так їй ж ніхто не забороняє ,вона сама обирає, де хоче сидіти, але всидіти не може)). ми стілець дуже довго не використовували, бо в якийсь час став небезпечним - вставала ногами ,перелазити намагалась, тоді сиділа на дорослому кріслі. а недавно сама за нього згадала, попросилась туди сидіти, зі своєю тарілкою. тільки за пару хвилин їй стріляє в голову попробувати з кожної з наших тарілок і вона починає мандрувати.
Відповідь: Педагогічне догодовування Час подумати чи ви хочете, щоб це стало звичкою. Якщо не хочете - чим швидше відреагувати, тим краще.
Відповідь: Педагогічне догодовування не знаю чи правильно, але у нас як були такі випадки, то я ставила її на землю і казала - все, якщо не хочеш їсти, то йди бавитися, бо ми з татом зараз обідаємо... і треба чемно поводитися і так пару разів і виделку чи ложку з рук забирала і все, тепер ми нормально всі разом їмо, дуже любить, правда, щоб ми почерзі її обслуговували
Відповідь: Педагогічне догодовування Це кожен для себе вирішує що правильно, а що ні. Просто варто пам*ятати, що дії, яких не вважаєте допустимими треба присікати відразу. Бо потім буде як з апельсинами в аптеці
Відповідь: Педагогічне догодовування наша теж круть-верть і, як і в Наполеони, сидить на звичайному стільці спершу мусили постійно нагадувати, що до підлоги далеко, а зараз сидить дуже навіть добре
Відповідь: Педагогічне догодовування нєа вона теж з шилом, але робити все як мама і тато, то щось... ми теж завжди наголошували, що треба сидіти гарно, акуратно, чемно, бо впаде і буде боліти)) у нас як сказати, що буде боліти, то все чемно робиться вона реально вже 3міс. гарно сидить за столом і ні разу від року не було ніяких поганих випадків
Відповідь: Педагогічне догодовування хм, чи то тому шо у вас одна дитина.... але в мене юрко сидить на колінах, коли їсть він так звик, що сідає на коліна до всіх, хто сидить за столом і перед тарілкою а на тата надивився - то навіть на табуретці сідає так, шо борода на столі лежить і ложка прямо без проливань попада куди треба
Відповідь: Педагогічне догодовування То точно. Моя перша дитина сиділа у своєму кріслі і ми так разом за його столиком їли. Чіковський столик великий - дві тарілки ставила. А от з Дімою таке не проходить. Теж сидить тільки у мене на колінах. І руками і вилкою загрібає і ще рот відкриває коли я підгодовую)))) За своїм столиком і з казочками їсть лише коли мама його годує в мою відсутність.
Відповідь: Педагогічне догодовування То анекдот Я мала на увазі, що якщо дитині кажеш - ні, не роблять в нас так, значить стояти на своєму. Дитина буде перевіряти. А точно не можна? А раптом? Залежить від характеру наскільки наполегливо і довго.