Відповідь: Все про хрещення В нас, зазвичай, крижму купує кума. Обоє можуть йти з хлібом. Якщо дуже добрі друзі, то кум з кумою купляють золоті хрестик і ланцюжок, але то не є обов’язковим (батюшка і алюмінієвим похрестить), можна нести якісь інші подарунки (костюмчики, одіялка, брязкальця)
Відповідь: Все про хрещення У нас хрестика не було на хрещенні взагалі. Геть забули про нього. І священик теж нічого не казав ні до, ні під час. Після, коли згадали, сказав, що то не обов'язково.
Відповідь: Все про хрещення ми коли хрестили Сашка то хресні купили разом медальйон Божої Матері і ланцюжок, а в церкві священник дав хрестик (він такий ніби з фольги зроблений) і то все разом посвятили нам. в принципі дарують хто що хоче, просто то вже традиція така склалась що хресні дарують золото. моя коліжанка сказала щоб не дарували нічого такого, то її кума подарувала малому комбінезон на зиму. так що тут кожен чинить як вважає за потрібне.
Відповідь: Все про хрещення Казав отець, що основне, щоб хресна могла тримати дитину (якщо вже живіт заважає сильно ну чи вагітність ускладнена, відповідно не можна нічого піднімати - тоді варто знайти іншу хресну). А-а-а бідна моя дитина, знедолена (а може навпаки, дві долі має? )
Відповідь: Все про хрещення Іншу хресну тільки тому, що вагітна не матиме сили тримати дитину? А хресний тоді для чого? Як на мене, нікого не треба іншого шукати, просто хай хресний тримає і все. Я знаю випадки, коли саме так і робили. Не мусить саме хресна тримати дитину увесь час.
Відповідь: Все про хрещення В церкву Юри направили нас саме з православної церкви, тому ця церква являється головною у Львові і саме вона розподіляє церкви за місцем проживання (хоча про таке я саме тоді вперше почула). А за гроші, чому не поставили свій принцип, ну якось не гарно в церкві з священиком сваритися, не по християнськи це. ---------- Додано в 15:11 ---------- Попередній допис був написаний в 15:07 ---------- І я чула таке, що хресна не може бути вагітною, або мати річну дитину, моїй подрузі не дозволили бути хресною із-за вагітності. Це було в церкві на Сихові, куди папа римський приїжджав, поснив він так, що хресною має бути людина, яка буде допомагати батькам у вихованні дитини, а маючи маленьку дитину чи будучи вагітною, не зможе вона приділяти ту увагу, яку мала би.
Відповідь: Все про хрещення То не я придумала собі, так нам отець колись казав А я вже просто схопилася за фразу як єдиноможливе пояснення того ЧОМУ вагітна не може бути хресною (бо інших причин просто не бачу)
Відповідь: Все про хрещення я тоже не можу приділити достатньо уваги своїй похресниці, вона тільки родилась і я завагітніла часто на підтримці, піднімати не можу.... тому на мою думку це не причина ---------- Додано в 18:25 ---------- Попередній допис був написаний в 18:24 ---------- в неї другий місяць ---------- Додано в 18:26 ---------- Попередній допис був написаний в 18:25 ---------- а дівчинка, якій через 2 місяці буде 13 років, може йти за хресну?
Відповідь: Все про хрещення В мене на передшлюбних науках звучала цифра 14 років. На непомильність не претендую
Відповідь: Все про хрещення Ні. Наш отець сказав що не раніше 16-ти. Бо молодші не мають ще того розуміння яка відповідальність лягає на плечі хресної.
Ага, для куми - 14, а для кума - 16. Ось тут знайшла уточнення щодо партикулярного права. А "він" - то хто? По ідеї, обов'язком хресної мами не є допомагати батькам у вихованні загальному, а саме в християнському. А що, як хресна мама завагітніє місяць після хрещення? Дискримінація та й годі. Процвітає сексизм в Україні. Хлоп є до нічого й дитини йому довірити не можна. Вибачайте, що так кажу, але інших причин не бачу. Щодо православних? То щось дуже дивне. Як і те, що з церкви Юра направили в костел. Ну, так, а писати "хрещення получилося комерційною послугою, яку вони нам надали" вже по-християнськи.
Відповідь: Все про хрещення Де можна купити вишитий костюм (сорочка і шаровари) для немовлят. до хрестин?
Відповідь: Все про хрещення Для мене це було таким самим дивним, як і для вас. Можливо в костел направили, бо подумали, що не підемо, а заплатимо на місці за дозвіл ---------- Додано в 15:04 ---------- Попередній допис був написаний в 15:00 ---------- По іншому я це назвати не можу, обідно звичайно, але маємо те, чого самі навчили. Тепер церква на всьому заробляє чи шлюб дати, чи похрестити, чи похоронити
Відповідь: Все про хрещення А колись такого не було? Тільки то ніхто не називав словом "заробляє". Як на мене, "заробляє" вона на тих, хто до неї не ходить, а лише потребує послуг. Колись люди взагалі десятину платили. Зараз то лише в протестантів є. А в традиційній церкві маса одногривневиків. Не всі, але багато. Он тут кошти надходять контрольовано, конверти підписані, а дати раду не кожна парохія може, бо витрат різних досить багато. І священики не мають права більше ніде працювати. Та в них і часу би на то не було, зрештою. Чому ви не пішли до своєї православної церкви, куди постійно ходите?
Відповідь: Все про хрещення Лілю, ну я ж написала що теж причин до відмови не бачу. Зрештою, отці також люди... я он від деяких окремих традицій, переважно надуманих у певній місцевості, взагалі шок отримую, ну але що поробиш.
Відповідь: Все про хрещення Та я до вас не маю ані найменших претензій. Мене просто дратує той дивний сексизм. При тому в дві сторони. ((
Відповідь: Все про хрещення А крижму можна вдруге використовувати? Я маю малого крижму (нічого з неї не робила), думаю чи можна другій дитині знову її брати. Мені не те, що важко купити ще одну, просто вони насправді потім без потреби в домі лежать.
Відповідь: Все про хрещення Крижму купують не батьки, а хресні батьки. А з крижми можна наробити простинок, наволочок на подушки. А в кого руці ростуть з правильного місця, то умудряються і сорочечок нашити.
Відповідь: Все про хрещення В мене вона 1м, атласна, з вишивкою і по краях рюшою оброблена. Які сорочечки?