Вітаміни для покращення імунітету: що потрібно знати про вибір

Published by adbot in the blog Блог adbot. Перегляди: 166

На імунітет організму впливає багато факторів, у тому числі й ті, що пов'язані зі способом життя та харчуванням. Багато людей також звертаються до вітамінних добавок для імунітету, щоб забезпечити організм різноманітними цінними інгредієнтами для підтримки його належної роботи [1]. Супрадин вітаміни багаті на вітаміни та інші активні речовини, які підтримують функціонування імунної системи.

Що для імунітету?


Варто пам'ятати, що це не ліки для імунітету, а лише дієтичні добавки. Отже, це засоби, інгредієнти яких допомагають забезпечити організм необхідними поживними речовинами - наприклад, коли цього важко досягти за допомогою збалансованої дієти [2].

Основними вітамінами для імунітету вважаються:


  1. Вітамін С - також відомий як аскорбінова кислота. Речовина бере участь у численних метаболічних процесах. Це потужний антиоксидант, який допомагає боротися з вільними радикалами. Крім того, він підтримує імунну систему, стимулюючи вироблення білих кров'яних клітин, таких як лімфоцити і фагоцити, які борються з інфекціями. Вітамін С забезпечує нормальний кальцієво-фосфатний баланс (є одним з компонентів вітамінів для зубів). Його дія також спрямована на підтримку здоров'я кровоносних судин, підтримуючи вироблення колагену, і на засвоєння заліза з їжі. Слід зазначити, що організм людини не здатний виробляти вітамін С самостійно. Тому в періоди підвищеного ризику інфекцій варто подумати про його прийом [3].
  2. Вітамін D - часто називають "вітаміном сонця", належить до групи сполук, необхідних для нормального функціонування людського організму. Найбільшим джерелом вітаміну D є сонячне світло - воно може покрити до 90% добової потреби. З вересня по квітень шкірний синтез природного вітаміну D практично не відбувається, тому, за оцінками, його дефіцит може вражати до 90% людей. Тому, щоб забезпечити організм достатньою кількістю вітаміну D, варто подбати про його надходження, приймаючи готові препарати [1].
  3. Вітаміни групи В - відповідають за правильне функціонування судинної та нервової систем. Підтримують стан шкіри, слизових оболонок і м'язів. Особливо важливими є вітаміни В6, В9 (фолієва кислота) і В12. Вітаміни групи В містяться, наприклад, у бобових - сої, квасолі та горосі. Свиняча печінка, теляча печінка та молочні продукти також є багатими джерелами.
  4. Вітамін Е - має високу біологічну активність. Він підтримує імунну систему і впливає на ряд метаболічних процесів в організмі. Вітамін Е важливий для правильного загоєння ран. Завдяки своєму антиоксидантному потенціалу він допомагає боротися з впливом надмірного УФ-випромінювання на шкіру. Крім того, він відіграє важливу роль для репродуктивної системи жінок і чоловіків - бере участь у процесі овуляції та виробленні сперми. Джерелами вітаміну Е є яєчні жовтки, оливкова олія, мигдаль, авокадо, жирна морська риба та овочі (шпинат, броколі, помідори, перець і салат) [2]..

Чому та важливі вітаміни для імунітету?


Якщо людина має сильну імунну систему, організм здатен легко справлятися з різними інфекціями та вірусами, відмінно відбиваючи зовнішні негативні впливи. Для її підтримки необхідно регулярно приймати імунні добавки, що містять вітаміни, мікроелементи, мінерали та інші активні речовини. Однак нерідко трапляються випадки, коли імунітет слабшає, що призводить до частих захворювань. Усунути цю проблему допоможуть правильно підібрані біологічно активні добавки для імунітету. Вони показані при частих захворюваннях (шість разів на рік і більше), важких патологіях, різних ускладненнях інфекційних уражень і тривалих хворобах. Сучасний ринок добавок для зміцнення захисних механізмів організму пропонує широкий вибір препаратів різного типу і принципу дії. Наприклад, вітаміни для дітей відповідають за його активний розвиток. А вітаміни для вагітних корисні не лише мамі, а малюкові [1].

Імунітет кожної людини індивідуальний. Для того, щоб подбати про нього належним чином, правильний вибір вітамінів завжди повинен бути адаптований до потреб і стану здоров'я людини. Тому перед початком будь-якого лікування обов'язково варто проконсультуватися з лікарем.

Література


1. Shankar A.H., Prasad A.S. Zinc and immune function: the biological basis of altered resistance to infection. Am J Clin Nutr. 1998 Aug;68(2 Suppl):447S-463S

2. Нетюхайло, Л. Г., & Ищейкина, Л. К. При недостатності вітамінів або нестачі будь-якого одного вітаміну виникають різні захворювання.

3. Левашова, О. Л., Коваленко, С. М., & Коваленко, С. Н. (2011). Визначення мікроелементів у вітамінно-мінеральному комплексі.
You need to be logged in to comment