Вишивана сорочка

Тема у розділі 'Вишивання', створена користувачем Chortenia, 21 Грудень 2006.

  1. Chortenia

    Chortenia Well-Known Member

    [mod]
    у відповідь на 135 запитання про кількість тканини на вишиванку :girl_crazy: тема тепер має закріплений топ (для тих, кому ліниво читати і користуватися пошуком), а для тих, кому буде ліниво читати топ, модератор зробить жовий або червоний подарунок [/mod]
    Імель: в цій темі обговорюємо теоретичні аспекти вишивання сорочки.

    Ось підбірка найчастіших запитань та відповідей. Прошу бути пильними та не повторюватися:

    Оздоблення вирізу/горловини чоловічої сорочки обговорюється тут, ще також тут, тут, тут
    про оздоблення комірця і не тільки технікою зубцювання, і тут,
    про розташування взору на реглані
    защіпки на рукав 1, 2
    про кількість полотна на сорочку 1, 2, 3
    кутасики 1, 2, 3, 4

    Тема для фото завершених вишиванок знаходиться за цим посиланням: Вишивана сорочка. Завершені роботи
    Для процесів вишиванки в роботі маємо окрему тему.
    Бісерній вишиванці також виділено окреме обговорення.
     
    Останнє редагування модератором: 26 Травень 2014
    • Подобається Подобається x 2
  2. GaLinos

    GaLinos New Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    Підкажіть, співробітниця сказала, що можна купити готову чисту сорочку і вже по ній вишивати, таке буває? якщо так, то де можна купити?
     
  3. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    Відповідь: Вишивана сорочка

    буває, називається "заготовка", можна купити в рукодільних магазинах
     
  4. marinkayurika

    marinkayurika New Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    Дівчата-вишивальниці, підкажіть мені, що робити. Я купила такий сіро-бежевий льон, вишиваю на ньому плаття, так от проблема ...він прозорий.Що робити? Чула я, що шиють плаття в два слої з такого льону, хтось таке робив? Чув? Бачив?
     
  5. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    Відповідь: Вишивана сорочка

    що зовсім? :)
    виперете, мав би стати плотнішим, але отако "на око" важко, щось радити
     
  6. Aster

    Aster Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    Дівчата, підкажіть, будь-ласка! Маю намір вишити сорочку для сина. Спершу мені пошили заготовку для сорочки в рукодільному магазині. Син приміряв і сказав, що не буде її носити - тканина цупка, неприємна до тіла. Знаю, що багато хто переробляє під вишиванку звичайні білі сорочки. Бачила такі готові - просто супер! Але я не знаю, де можна віддати сорочку на переробку. Особливо цікавить, чи десь перешивають звичайний комір сорочки на комір-стійку?
     
  7. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    Відповідь: Вишивана сорочка

    якщо це льон вишивальний, то він після прання стане суттєво м"якшим
    не знаю - не знаю, НМСД, це *шось незрозуміле* оте переробляння, а не вишиванка
     
  8. Aster

    Aster Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    На жаль, не перевірю, бо вже віддала ту заготовку. Купляла в "Призмі", вона з домотканого полотна ніби, це ж не льон?

    Ну чому ж? У знайомих дуже гарна вишиванка, перероблена зі звичайної білої сорочки. :) Я її розглядала детально, нічого не бачу поганого.
     
  9. TesTanya

    TesTanya New Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    Це якась антиреклама, бо того магазинчика вже нема майже два роки!
     
  10. algo

    algo СуперМодератор) Команда форуму

    Відповідь: Вишивана сорочка

     
  11. Fistawka

    Fistawka Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    Надумала я вишивати сорочечку на хрестини для синочка:)
    Так як ніколи в житті не вишивала сорочки, маю трохи питань. Пробувала вичитувати тему, але тут стільки сторінок, шо не осилю. Втім, багато чого почерпнула.
    Шановні рукодільниці, порадьте будь ласка яку тканину краще взяти для малесенької дитини? То напевне має бути щось м'якеньке.
    Хочу вишивати білими шовковими нитками.
    Приблизний взір:
    [​IMG]
    Можливо є ще якісь нюанси вишивання сорочки для маленьких дітей. Може якісь рекомендації...буду вдяна.


    І ще, хочу щоб сорочка мала пройми на рукава. Бо часто бачу в неті дитячі сорочки такого плану:
    http://posydenky.lvivport.com/showpost.php?p=871580&postcount=61
    А хочу отаку:
    http://posydenky.lvivport.com/showpost.php?p=871572&postcount=58
    Прошу пробачення Stanislava, за використання фото її робіт :)
     
  12. Kapitoshhka

    Kapitoshhka Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    вже навіть з Дорошенка переїхали, тепер десь на привокзальній, маю контакти
     
  13. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    Відповідь: Вишивана сорочка

    домотканне - це спосіб/вид, льон - це сировина, одне інше не виключає
    з Призми заготовки гарні, якраз м"якенькі дуже, ота твердість для того, щоб простіше вишивати було і проходить після прання
    це не вишиванка :), це просто сорочка з вишивкою
    я не прискіпуюся, а запобігаю підміні понять, бо вишиванка - це зовсім інше

    аби мамі подобалося :)
    не переймайтеся дрібницями і не шукайте забобонів :)
    полотно купіть льон домотканний (є в рукодільних магазинах, в окси наприклад)
     
  14. Bogdanka

    Bogdanka Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    точно як написала Імель - аби мамі подобалось
    я підганяла Софину вишиванку під Мартусину (тобто я не помиляюсь, просто мені окса спрезентувала перше Мартину), чисто кольорами, тепер буду починати десь от-от чоловікову сорочку, то собі буду подібну потім вишивати, тобто не подібну а той же взір, ну і дитячі теж такі подібні познаходила (ехххххх плани) Тобто я крейзанулась на фемелілуках, але то таке)))
     
  15. ZaKohana

    ZaKohana New Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    Я купувала в Окси вже готову заготовку. Якраз закінчила вишивати, залишилися кутасики :)
     
  16. Fistawka

    Fistawka Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    З такого льону сорочку треба кроїти з розрахунку, що всядеться після прання?

    Тоді чекаю ваші фото))
     
  17. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    Відповідь: Вишивана сорочка

    так, а загалом скажете кравчині на який вік і що рукавчик відрізний, а вона вже зорієнтує скільки тканини привезти

    можна купити заготовочку, але то менш зручно вишивати, треба пристосовуватися
    ось дві мої "дитячі" вишиваночки для дівчаток, обидві вишиті на заготовках з крамнички окси, але відрізняються оздобленням горловини
    для Варвари та для Меласі

     
  18. SweetMira

    SweetMira Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    Дівчата допоможіть! Мама розграфила "змиваючим" фломастером на канві, вишила і замочила в теплій мильній воді...лінія фломастеру стала жовтою:girl_cray:...нічим вивести не може...Підкажіть що можна зробити...Дуже дякую:)
     
  19. Aster

    Aster Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    Дякую, буду шукати гарну заготовку, а не перешивати звичайну сорочку. Хочу сину справжню вишиванку. :)

    Дівчата, підкажіть, які заготовки вам найбільше сподобалися? З Призми домотканну точно не хочу. Вона і не зовсім біла. Мені головне, щоб була м'якенька зразу, а не після прання. І білосніжна. Де такі є?

    Ось такі от (дівчата, ви не проти що я для прикладу покажу ваші вишиванки?): гарна вишиванка

    [​IMG]
     
  20. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    Відповідь: Вишивана сорочка

    купіть полотно, а кравчиня нехай вам розкроїть\пошиє, а полотно будете мати, таке, як виберете, і сам процес "як книжка пише" :)

    ті вишиванки, що ви показали, то на поплін схоже з вшитою вишивкою, я того не лю :)
     
  21. roksolanka

    roksolanka Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    в мене була аналогічна ситуація, але на голубій тканині. я замочила вишивку в квасному молоці з оцтом. мокло десь год 3-4, лінія пропала. можете попробувати - можливо і вам допоможе