Вишивана сорочка

Тема у розділі 'Вишивання', створена користувачем Chortenia, 21 Грудень 2006.

  1. Chortenia

    Chortenia Well-Known Member

    [mod]
    у відповідь на 135 запитання про кількість тканини на вишиванку :girl_crazy: тема тепер має закріплений топ (для тих, кому ліниво читати і користуватися пошуком), а для тих, кому буде ліниво читати топ, модератор зробить жовий або червоний подарунок [/mod]
    Імель: в цій темі обговорюємо теоретичні аспекти вишивання сорочки.

    Ось підбірка найчастіших запитань та відповідей. Прошу бути пильними та не повторюватися:

    Оздоблення вирізу/горловини чоловічої сорочки обговорюється тут, ще також тут, тут, тут
    про оздоблення комірця і не тільки технікою зубцювання, і тут,
    про розташування взору на реглані
    защіпки на рукав 1, 2
    про кількість полотна на сорочку 1, 2, 3
    кутасики 1, 2, 3, 4

    Тема для фото завершених вишиванок знаходиться за цим посиланням: Вишивана сорочка. Завершені роботи
    Для процесів вишиванки в роботі маємо окрему тему.
    Бісерній вишиванці також виділено окреме обговорення.
     
    Останнє редагування модератором: 26 Травень 2014
    • Подобається Подобається x 2
  2. perlyna

    perlyna Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    Про кількість тканини питайте у кравчині, але наскільки я знаю треба поміряти довжину сорочки + довжину рукава і додати на припуски 10-15 см на усадку. Тканину обирайте на свій смак є домотканне полотно для сорочок, або німецькі рівномірки на них можна вишивати без накладної канви.
     
  3. Pampulichka

    Pampulichka Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    Як вважаєте треба ще тут мережку давати, чи хай так буде?
    [​IMG]
     
  4. NadiNadi

    NadiNadi миється в бані

    Відповідь: Вишивана сорочка

    Я б дала, мережка придає легкості, нарядності виробу, Взагалі я любитель мережок пхаю усюди.
     
  5. Sweet kitty

    Sweet kitty Вишивалочка

    Відповідь: Вишивана сорочка

    А я би не давала....
     
  6. Sweet kitty

    Sweet kitty Вишивалочка

  7. Пташечка

    Пташечка Active Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    Дівчатка, підкажіть з чого почати вишивати чоловічу сорочку: з передньої планки, стієчки чи рукава?
     
  8. MYR

    MYR Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    Та то немає значення з чого Вам зручніше з того і починайте.
     
  9. Kapitoshhka

    Kapitoshhka Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    я починала з переду, там найбільше роботи))) Щоб не пропала охота вишивати, найважче зробити, а там вже й кінець...
     
  10. Aster

    Aster Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    Чи в цій темі питаються про узори для сорочок? Не знайшла відповідної теми.

    Недавно я побачила вишивану сорочку - аж дух перехопило, так гарна! Але вона була в незнайомої жіночки і хоч я спитала, звідки такий узор - вона не знала, бо їй вишивали на замовлення. Малюнок - дуже ніжні невеликі помаранчеві квіти, певно лілії. З зеленими листочками і ще чимось (не розгледіла).

    Хотіла б хоча б ще раз глянути на це чудо! Бо ніде жодного разу не зустрічала такого. І тут передивилася майже всі сторінки тем "завершені роботи", "роботи в процесі" і т.п. - нічого подібного нема! Є помаранчеві квіти на одній єдиній сорочці, але вони зовсім не такі.

    Розумію, що важко підказати. Але може хтось десь бачив таку сорочку?
     
  11. Skaliaria

    Skaliaria Well-Known Member

    Відповідь: Колір канви для вишивання

    Підкажіть, будь-ласка, хочу вишивати сорочку на льоні через канву. То дуже важко? Бо коліжанка так вишивала і казала, що ледве домучила...
     
  12. Samhayne

    Samhayne Well-Known Member

  13. Skaliaria

    Skaliaria Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    Хочу вишити плаття, вагаюсь на якій тканині це робити, щоб було практично, не просвічувалось і вигляд був. Пропонують мені домотканне полотно , я вагаюсь між ним і льоном.. Може порадите щось? :) І ще, на домотканному вишивають через канву?
     
  14. Rostuslavchuk

    Rostuslavchuk Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    льон однозначно я б не брала, його ще не встиг вдіти, а воно вже помнеться і вигляду не буде мати. Домоткане може світитись на світлі (але можна дати під низ в зоні спідниці тоді підкладку. Візьміть Цвейгарт, воно не дешеве, але того вартує.

    ні. канви тут не треба. Я вишиваю зараз сорочку на домотканому, то просто вишиваю хрестик не 2Х2 а 3Х3.
     
  15. Skaliaria

    Skaliaria Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    А домотканне є різне? Бо то що мені пропонували було досить цупке-густе і отворів майже не було видно...( 100 грн за метр). Можливо варто шукати льон з домішками?
    Щойно роздивилась те плаття, яке хочу вишивати, так виглядає, що узор можна вишити на панамі, там майже все зашито і пришити до тканини, чи це буде не акуратно виглядати?
    Дуже вдячна за інформацію і підказки )))
     
  16. Rostuslavchuk

    Rostuslavchuk Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    якщо гарна кравчиня, то зробить все гарно і акуратно, і поєднає вашу вишивку з будь-якою матерією.

    те що мені зустрічалось, то все трохи світило. може і є, не знаю і не буду стверджувати. на край ви візьміть на світло провірте, підставивши руку під нього.
     
  17. Skaliaria

    Skaliaria Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    Дуже дякую за підказки, кравчиня в мене дуже гарна ))
     
  18. Sweet kitty

    Sweet kitty Вишивалочка

    Відповідь: Вишивана сорочка

    мені казали в магазині,що на плаття треба брати домотканне 20-тку....
     
  19. Aster

    Aster Well-Known Member

    Відповідь: Вишивана сорочка

    Дуже дякую. Я таких гарних і не бачила. Але ні, там був інакший узор...
     
  20. Marigold

    Marigold Мама дівчинки-перлинки

    Відповідь: Вишивана сорочка

    Захотіла собі вишиванку з льону, кравчиня мені вже викроїла і зшила, розмітила де орієнтовно мав би бути взір. Вишивати планую через канву, яку потім повитягую. Дуже хочу то вишити шовковими нитками. Планувала індійський шовк (в таких круглих катушках, як звичайні нитки), але бачу, що не наберу з нього потрібних кольорів. Пробувала інший шовк, але не знаю точно виробника (брала в магазині Гудзики), але він мені пухнаститься, вишивала в одну ниточку (то я на листівках його пробувала). А я хочу щоб був гладенький і не вилазили з нього такі міні-тоненькі ниточки. Читала тут про турецький шовк - чи можете детальніше про нього розказати - де його можна побачити, чи узор з нього виходить гладенький, чи не облізе він (хоча кольори мають бути фіолетових і зелених тонів)?
     
  21. Імель

    Імель Модератор в декреті Команда форуму

    Відповідь: Вишивана сорочка

    якщо льон лічильний (рівномірний), то канва буде зайвою і лиш ускладнить завдання, то з опери "не мала баба клопоту" ... вишиває через канву
    так, буде практичнішим

    я вишивала вишиванку, згадала, навіть три вишиванки, в одну нитку, лягає добре, колір голубенький і білий, за два роки не обліз (прала лише в тепленькій воді)