Їмо раціонально і худнемо, рекомендації, поради, досвід

Тема у розділі 'Смачний тарільчик', створена користувачем Mirabellka, 18 Лютий 2013.

  1. Мія

    Мія Well-Known Member

    Відповідь: Схуднути за будь-яку ціну

    шкідливо їсти морожене, переморожене мнясо і рибу теж, бо білку в тій їжі зменьшується в два рази ну і травитися воно не хоче, в основному роскладається частково і все, а якщо врахувати відсутність фізичних навантажень то засвоєння білку з мяса навідь з тої половини, половини не вийде (для довідки якість шлункового соку, ферментів, жовчі у пасивних людей низька і дозволяє брати з їжі лише "примітив (прості вуглеводи)" з деякими простими вітамінами). Тому закономірним є висновок чому при наявності великого асортименту продуктів сучасному організму вічно не вистачає поживних речовин, натомість жир росте. Неможливість нормально травити їжу обумовлює власне і апетит до простого - жирного, солодкого, мучного... В той час як каші або не смакують, або лежать разом з мясами в шлунках днями...
    Тому не кожне мясо - це білок. Більше того мясо це не тільки білок... там ще жири.. які в залежності від приготування по різному себе ведуть в організмі, що набагато шкідливіше ніж мясо як таке... Словом немає чогось окремого, все повязано.

    ---------- Додано в 22:45 ---------- Попередній допис був написаний в 22:16 ----------

    нема такого поняття як раціональне харчування в дні тренування, бо якщо вчора ви зле їли, то нині навідь напакувавши повний шлунок вівсянки толк від неї буде хіба годин через 5-6. Організм буде відновлювати те що ви вчора йому не дали. Це треба розуміти.
    Вуглеводи - це паливо/енергія, яку за швидкістю дії можна поділити на швидку і повільну. Швидкі вуглеводи (вони ж прості) використовують як енергетик за пів години до тренування , в невеликій кількості. І довгі (вони ж складні), які дають енергію впродовж цілого дня повільно вивільняючись. З вуглеводів треба починати день, щоб ваше тіло мало на чому їхати.
    Білки. Білки - це будівельний матеріал практично всіх клітин організму в тому числі і мязів які так чи інакше в навантаженні ростуть і потребують якщо не додаткових засобів, то хочаб порції для збереженні того що є. Ясне діло що вони йдуть в хід після тренування. Мязи попрацювали, клітинки почали ділитися і потребують білку, як для відновлення, так і для побудови і триває цей процес практично до ранку наступного дня. Проте варто памятати про шлунок і його робочі години, щоб не грузити його роботою тоді, коли він має відпочивати.
    Жири. Несуть в собі декілька функції. Перша дозволяє засвоювати жиророзчинні вітаміни. Друга - виконують функцію звязуючої речовини яка впливає на еластичність тканин, на основі жирів формуються ряд гармонів, вони утримують воду в клітинах про запас. Ну і третя вони теж є енергоносіями, проте використовуються як такі тільки в дифіциті вуглеводів. Тому вони теж є необхідні, але тільки ті які дозволяють себе використати власне в корисному руслі - це в основному ненасичені /рослинні. Тваринні надходять з тим же мясом, яйцями, молоками, сметанами. Надмір жирів, особливо шкідливих призводить до їх осідання не тільки в підшкірному жирі, але й по всьому організмі включаючи судини.
    1 ст.л. оливкової, лняної, кукурудзяної олії в день ніколи не зашкодить. А от жарити вже велике питання бо в процесі відбувається окислення і в шлунок вже йдуть канцирогени. Якщо вже гень не можна без жареного, то продукт приготування треба відстояти на паперових рушничках і вдруге пательню не використовувати з тим жиром.
    З вище сказаного вам має бути зрозуміло, що в день тренувань ви маєте зранку їсти вуглеводи складні, перед тренуванням в невеликій кількості - прості, після тренування можна їсти практично все корисне (воно все засвоється і піде в діло) а вже після 2-3 годин їсти білок, що власне і рекомендується в другій половині дня разом з салатами (клітковиною) які сприяють виведенню "відходів білка" з шлунку.
     
  2. Oksana Kotelko

    Oksana Kotelko New Member

    Відповідь: Схуднути за будь-яку ціну

    якщо ще і м"яса часто не їсти, то що їсти? Крупи не вживаю, морожене, кажете шкідливе, свіже зараз теж не дуже корисне...
     
  3. Мія

    Мія Well-Known Member

    Відповідь: Схуднути за будь-яку ціну

    а чо?

    мясо, риба.. але його і свіжого повно.
    Овочі, ягоди хоч і на 50% виморожені але щось таки з вітамінів зимою перепаде. Тому горошок, чи зелену стручкову фасольку, чи сливки завжди купляю. А капуста наша.. і без хімії і з вітамінами, а моркви цибулі, буряки, селери?
    З свіжого то хіба болгарський перець їм бо не можу без нього і салатку айзберг бо страх як люблю..
     
  4. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Відповідь: Схуднути за будь-яку ціну

    а дуже , дуже дарма....

    ---------- Додано в 21:54 ---------- Попередній допис був написаний в 21:52 ----------

    ох, я колись кривилася на то, а тепер селера для мене то саме то. А ще відкрила для себе кольрабі ( пол. калярепа), тепер постійно даю в салати, які їм щодня.
     
  5. Мія

    Мія Well-Known Member

    Відповідь: Схуднути за будь-яку ціну

    Доречі, білки жири вуглеводи - це тільки половина щастя, яку я освоїла. Залишилася друга... куда більш складніша - вітаміни мінерали і їх засвоєння в різну пору доби, року... синтез і поповнення, взаємозвязок, надмір і недостача... а там.... капать не перекапать...

    ---------- Додано в 23:00 ---------- Попередній допис був написаний в 22:55 ----------

    я раз купила, не зрозуміла як її і куда... в зупу опреділила))))))))))
    Ще фенхель є таке.. до зуп, гуляшів, тушкованих овочів.
    А селеру.. то я її як гичкою так і коренем використовую. Наприклад корінь завжди даю в картоплю коли варю і потім мну разом (чвертку) на смак ледве відчутно, але користі від такої картоплі набагато більше. В зупах замість петрушки, в салатах гичка, але дуууже тонесенько ріжу і не багато, бо чоловік плюється як вчує її і там))))

    ---------- Додано в 23:02 ---------- Попередній допис був написаний в 23:00 ----------

    Ааааа головний додаток забула - журавлина! Теж до мясних страв додаю коли тушкую, і сос роблю кислосолодкий - діти дуже люблять. Кісіль варю.
     
  6. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Відповідь: Схуднути за будь-яку ціну

    я його теж сирим їм, в салат, ммм.. смакота, як і та калярепа, вона має смак такої солодкої капусти, смакота :)

    ---------- Додано в 22:04 ---------- Попередній допис був написаний в 22:03 ----------

    я тру моркву, яблуко, селеру і заправляю йогуртом. Ще можна давати часник, але я особисто не люблю часника, тому обходжуся так.

    ---------- Додано в 22:05 ---------- Попередній допис був написаний в 22:04 ----------

    нам нині тренер говорив, що журавлини треба їсти бааагато :), а ще льон, висівки і всяке таке. І сир. Правда тут мені складно, мені страшне бракує нашого домашнього бабусіного сиру, тут такого нИма... :sad:
     
  7. Мія

    Мія Well-Known Member

    Відповідь: Схуднути за будь-яку ціну

    журавлина лікує запальні процеси і гарно "ставить" іммунітет. Мені одна лікарка в надцятому поколінні говорила, що колись ще її тато журавлину застосовував як свого роду антибіотик. Малися на увазі морси, живий сік. Але то тре живу, а не заморожену. Ну і ясна справа краще коли збирана на болотах, а не "плантаційна" для таких цілей.
    А для оздоровлення і теї що є вистачає.
     
  8. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Схуднути за будь-яку ціну

    В мене такого нема, і до ніякого солодкого і мучного мене не тягне.

    Чоловік заборонив купувати морожене м’ясо чи рибу. Так, що ми таке давно вже не їмо.
    Хоча свіжу знайти дуже важко, бо навіть якщо її зловили то заким до нас довезуть, то вона вже лежала в леді багато часу. Нема у мене ставка за хатою.

    Тільки печене або на ґрилю.

    Але зауважила, що під час Посту зниження ваги в мене сповільнилось. Можливо через сезонну депресію, а можливо через що єнче. Хоч єдине що змінилось в мому харчуванні, то зменшилась кількість днів коли їм м’ясо.
     
  9. Virchuk

    Virchuk Well-Known Member

    Відповідь: Схуднути за будь-яку ціну

    хм, ну тоді у мене з цим проблема. Бо ж як передають мені курку з села, то я її морозилці тримаю, а не відразу готую.
    Начиталась вас і тепер розумію, що в мене ще непочатий край роботи з тим здоровим харчуванням.
     
  10. zetta

    zetta Well-Known Member

    Відповідь: Їмо раціонально і худнемо, рекомендації, поради, досвід

    в мене проблема, я не можу пити 2-2,5 літри води в день. така дурна роблюсь, злюсь від того шо нічого не роблю лишень пью ту воду. Її точно треба стільки? і ше чогось мені її легше наніч пити, а там якраз не треба.
     
  11. irushka

    irushka Well-Known Member

    Відповідь: Їмо раціонально і худнемо, рекомендації, поради, досвід

    Я раніше теж не могла, я взагалі не пила води взимку, тільки чай чи каву, після склянки води на голодний шлунок взагалі нудило. А тепер вирішила пити і вона мені дуже добре йде. Як заходжу на кухню, щоб щось пожувати, то згадую за воду, випиваю склянку і йду, бо відразу ж їсти не бажано, а там вже і не хочеться після води. А щоб не забувати, то випиваю склянку, і набираю собі зразу ще одну і ставлю на стіл, щоб наступного разу не забути. Але от чи виходить в підсумку 2-2,5 л випитої води, я дуже сумніваюсь, думаю менше.
    Дівчата, а хто пив чи чув щось про кремнієву воду? Мені чоловіка сестра дала кремнієві камінці, я тепер читаю в неті, що вода настояна на тих камінцях дуже корисна і всім потрібна, цікаво чи то дійсно така панацея і чи можна її дітям пити?
     
  12. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Їмо раціонально і худнемо, рекомендації, поради, досвід

    А на ніч не треба, щоб не перевантажувати нирки?

    Я на ніч не можу води пити, то правда, але на протязі дня попиваю собі. Я сиджу, то цілий день аби не тягнутись з нудьги за чимось некористним п’ю воду. Правда холодної не люблю але он кімнатної температури, то так.

    Думаю, що треба так. Якщо дратує то пиття води, то по-перше сказати собі, що то для свого власного добра, а по-друге сказати, що он як багато людей не мають навіть ковтка чистої води, а я тут маю так багато, я така привілейована, а щей нию. Нізя! Беру водичку і п’ю. Можна почати з 1,5 літри і довести до двох на протязі тижня. А ще можна відняти одну каву в день, тоді води захочеться.
     
  13. solomka

    solomka Active Member

    Відповідь: Їмо раціонально і худнемо, рекомендації, поради, досвід

    А яку воду потрібно пити? Я зранку натще п'ю склянку води з медом і лимоном, протягом дня намагаюсь пити саму воду, але тільки кип'ячену - непереварену взагалі не можу пити. Коли вдома, то інколи можу пити некип'ячену але тільки з криниці.
     
  14. Rona

    Rona Мама-йожик

    Відповідь: Їмо раціонально і худнемо, рекомендації, поради, досвід

    я хотіла... придбала кремній, показала чоловікові, а він в мене скептик ще той, почав з мене сміятись... думаю, ну добре, я пошукаю в інтернеті якесь наукове обгрунтування, статтю якусь наукову... знайшла, принесла йому, то він ту статтю розбив в пух і прах і жирним мені підкреслив фрази типу: "науково не доведено, що кремнієва вода має лікувальні властивості і очищає воду, як і сам механізм очистки теж не перевірений науково"
    маєте час і натхнення: порийтесь самі

    щодо пиття: в сусідній темі "аюрведа про харчування" останній мій допис є про воду, виходячи з того, я п"ю як чую в тому потребу (спрагу), виходить досить багато (у мене)
     
  15. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Їмо раціонально і худнемо, рекомендації, поради, досвід

    Ну бачите, це залежить кого ви запитаєте. Аюрведа, як я почитала, каже "чистої" води не пити а пити воду з мінералами (з статті, що кидала Рона -
    , а один знайомий натуропат каже пити тільки компоти або забарвлену воду (аля ложка варення, сік цитрини, мід), а дієтологи кажуть пити чисту воду з кирниці. :girl_claping:
    Одні кажуть, що багато чистої води вимиває мінерали з крові, а інші, що кров складається з води і її треба розріджувати саме водою.

    Але кажись ми все тут говорили про воду колись. Краще пити чисту воду, а он чи переварена добре то не наю. Напевно також піде, хоча я терпіти не можу того присмаку який має переварена вода. П’ю воду з фільтру.
     
    Останнє редагування: 27 Березень 2013
  16. Vittoriya

    Vittoriya Well-Known Member

    Відповідь: Їмо раціонально і худнемо, рекомендації, поради, досвід

    в ній нема нічого корисного. Я знаю, що треба пити сиру воду. Ну з фільтру максимум, а от кип'ячена, то вже ніц корисного.

    ---------- Додано в 17:44 ---------- Попередній допис був написаний в 17:39 ----------

    через силу точно не треба. Але я коли якось переосмислила, задумалась для чого це, уявила як моя шкіра, організм потребує води, то тепер просто не можу не пити, хочеться. Завжди на роботу беру з собою фляшку води і так по ковточку випиваю.
     
  17. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Їмо раціонально і худнемо, рекомендації, поради, досвід

    точно, то тільки спершу так тяжко. Звикнете.
    не факт, це просто така погана звичка - не пити воду
     
  18. zetta

    zetta Well-Known Member

    Відповідь: Їмо раціонально і худнемо, рекомендації, поради, досвід

    та нi. в нас заведено з дитинства..вода з криницi ..багато. дiти моi теж лиш воду та какао пьють. ми воду кожен день купуэм.. але стала пiдраховувати шоб напити два лiтри..напряг. менi стiльки не хочеться.
     
  19. Orman

    Orman Модератор-бомба

    Відповідь: Їмо раціонально і худнемо, рекомендації, поради, досвід

    Перефразую. Нема звички пити достатньо води. 2 л - це мінімум. Для середньостатистичної жінки. Для жінок дуже маленьких і худеньких норма менша.
     
  20. Lyudvig

    Lyudvig Добра не пам’ятаю, зла не забуваю.

    Відповідь: Їмо раціонально і худнемо, рекомендації, поради, досвід

    А як на рахунок пиття після того, як поїли? Я коли поїм, то так зразу пити хочу, що пів літри випиваю залпом, то зле? Пробувала пити до того, як їсти, ніц не дає, все одно потім "палить" і живіт, як барабан. Через який час після їди можна пити?