Добрий священик - який він?

Тема у розділі 'Філософські та релігійні посиденьки', створена користувачем Олюнька, 15 Листопад 2009.

  1. Natalysa

    Natalysa Well-Known Member

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    А я дівчатка вам скажу, що я ходжу лише до 2 церков(звичайно однієї конфесії), а сповідаюся лише у одного батюшки, свого духівника. Потрібно мати свого духівника, особливо у зрілому віці, ажде з часом він знає твої гріхи, знає тебе як людину, а з другої сторони, ти вже привикаєш до однієї людини і завжди їй все розповідаєш. Я люблю ходити на сповідь таку, що б не хвалили, за те, що ти приготувалася до сповіді, а давали настанови, робили зауваження і заставляли робити жертви за ради свого спасіння.
    Я глибоко віруюча православна дівчина, тому судити батюшок не буду. Кожна людина є грішна, тому навіть і батюшка не святий. Звичайно він має бути хорошим священолужителем, чесною, доброю людиною. Щодо семінаристів, скажу так, якщо хлопці закінчують семінарію і бачать, що це не їхнє покликання, то вони повинні не приймати сану, і звичайно ж багато у чому винні правлячі Архієреї, адже вони дивляться у першу чергу на майбутніх батьошок. Я вважаю, що однією з найкращих семінарій Львівщини - це є Почаївська духовна семінарїя, і семінаристи у ній хороші, адже ця семінарія знаходиться біля монастиря, а це, я вважаю дуже смиряє.
     
  2. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Не знайшла, де ще поділитися думкою отця Кротова, тому даю сюди.


    Я никого не обижу,если скажу, что наши врачи хуже наших священников? Отношение к людям как к комбинации мебели, ребёнка и подчинённого объединяет русских священников и русских врачей. Если Церковь-врачебница, больница,то не будет ли позволительно сравнить католиков с терапевтами, протестантов с хирургами, православных с травниками? Кремлёвских православных-с Кашпировским?
     
  3. zetta

    zetta Well-Known Member

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    з оцим погоджуюсь хоча про самого Кротова(якщо то той що Якiв, ще теж треба почитати....) до нього гугл явно не рiвно дихае.
     
  4. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    А мені всі порівняння сподобалися. Дуже влучно. Як то Кротов уміє.
     
  5. Regotyshka

    Regotyshka New Member

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    мабуть, підсвідомо перше, що повинно сподобатись у священику простій людині - це хороша сповідь. коли отець внушає довіру, дає гарні поради, а не просто вислухає і слова не скаже. я вважаю, так не має бути. коли ти не соромишся казати усе, а це дуже важливо. бо таїти гріх - це марна сповідь. а усе це залежить від священика дуже-дуже.
    також не менш важливі проповіді. КОРОТКІ, бо довгі уважно слухати важко, якщо повно люду в церкві. МУДРі, або я б сказала життєві. на прикладах. щоб "дойшло" і до глибоковіруючих і до тих, кого потрібно заохотити жити словом Божим.
    мабуть, це найважливіше у "доброті" священика. а зрештою, як я вже писала в іншій темі, за священиків слід багато молитись, аби ця доброта у них була!
     
  6. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    А ви кудась спішите? Я навпаки дуже люблю коли є довга проповідь, але тут погоджусь з вами що коли вона говориться монотонним голосом без емоцій її важче сприйняти. Але всеодно мені подобаються довгі проповіді. Наразі погані проповіді чула лишень в одній церкві від одного священника, решта були дуже повчальні і завжди можна було щось почерпнути.
     
  7. Regotyshka

    Regotyshka New Member

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    звичайно, що не спішу. просто коли є змога слухати сидячи, то намагаюсь повністю зосередитись на словах отця, і якщо сказано гарно, то сиділа б і слухала-слухала. але часто стоїш, де яблуку немає де впасти, і думки вже про те, якби то подихати свіжим повітрям, якби достояти до кінця. в хорошому розумінні! та й самопочуття не завжди дуже хороше. а Службу намагаюсь не пропускати
     
  8. Alma

    Alma New Member

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    не просто марна,а ще й святотатство!
    Важко мені охарактеризувати доброго священика...треба подумати...Але ось що для мене важливо-це вміння слухати.Особливо його наявність відчувається на сповіді...Пригадую,в Уневі,на прощі пішла до сповіді...Досі не можу забути того відчуття умиротворення опісля. Довго думала,чому та сповідь стала для мене такою особливою...прийшла до висновку-просто сповідник дуже уважно мене вислухав,не перебиваючи, не підганяючи,хоч позаду була немала черга охочих висповідатись.
     
  9. fotynasop

    fotynasop New Member

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    Як на мене, добрий священик - це в першу чергу добрий християнин. Це людина глибокої віри і щирої молитви.
     
  10. Galin Max

    Galin Max Member

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    хороший священик - це той, який на сповіді допомагає все розказати, бо деколи буває страшно чи починаєш хвилюватися, не знаєш, що казати. Мені дуже сподобалась сповідь, коли священик ставив питання, цікавився моїм життям, ми собі просто огоорили, без поспіху, без тупого перелічування "найпопулярніших" гріхів. Ну і священник має бути не нудним, у проповіді звертатись до людей, наводити приклади з життя, а не просто бубоніти завчений текст
     
  11. Prutylyatko

    Prutylyatko Well-Known Member

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    Для мене добрий священник - це той, який від Бога, який за покликанням та голосом душі служить, а не як більшість....на жаль.
    Любила дуже на всі свята в село ходити до церкви чи сповідатись, якась навіть атмосфера інша та й служби набагато довші; виходиш - ніби народився знову, не передати почуття. Але на Різдво як послухала "казання", то розчарувалась зовсім: бізнес, гроші, політика, а про людяність та добро...практично ні слова....
     
  12. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    А більшість як служить?
     
  13. Samhayne

    Samhayne Well-Known Member

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    Добрий священник - це той, до якого хочеться прийти ще раз; це той, хто навчає чомусь доброму, а не докоряє за провини; це той, з ким хочеться поділитись проблемами і радощами.
     
  14. Prutylyatko

    Prutylyatko Well-Known Member

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    працюють, а не служать......
     
  15. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    Вони теж люди. Якщо ситуація така. Я розумію, що вимоги до них завищені, бо є певні сподівання, але завжди треба подивитися глибше.
    Є паршиві вівці, то правда, але їх небагато.
     
  16. Sertce

    Sertce Member

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    ...це священик, який на проповіді про Бога говорить, а не закликає за якогось кандидата голосувати( так в нас перед виборами було), бо він для церкви гроші дав.
     
  17. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    Священикам заборонено закликати голосувати за політиків. Свою думку в тому вони можуть висловлювати лише в приватних розмовах, але в жодному разі не в церкві й тим більше не на проповіді.
     
  18. Ligymunka

    Ligymunka Cлiнгoкoнcультант

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    Добрий священник - це той, який має завжди час для ближнього;
    - який на сповіді слухає тебе так, ніби ти для нього найважливіша людина на світі;
    -Не засуджує тебе, а дає відвагу йти вперед ;
    - помагає прийняти свої слабкості і недоліки і навчитися жити так, щоб вони не впливали на твоє життя ;
    - завжди посміхається, коли вітається з ближнім ;
    - вміє дякувати парафіянам за спільну літургію
    - дбає про бідних, знедолених, в"язнів, відвідує хворих в лікарні.
    - щодня несе в світ послання ЛЮБОВІ !!!!:connie_pull-pigtail
     
  19. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    А якщо священика покликали до людини, яка помирає, а в той час хтось просить про сповідь і священик відмовляє й переносить на інший раз?
    Не хочу ваші слова заперечити, але такі загальні фрази вважаю небезпечними.
     
    Останнє редагування: 10 Березень 2013
  20. svojaoksana

    svojaoksana New Member

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    для мене добрий священник це той котрий спілкується з прихожанами, котрий говорить простими і розумними словами. я довго шукала доброго священика і знайшла в Духовній Семінарії