Добрий священик - який він?

Тема у розділі 'Філософські та релігійні посиденьки', створена користувачем Олюнька, 15 Листопад 2009.

  1. Milka

    Milka Moderator

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    Ой, людоньки, ходимо ми з дітьми до церкви, де 3-тя служба Божа є дитяча, в тому розумінні, що під час Літургії дітей залучають до спільних молитов (священник виходить, бере діток за руки і разом моляться), після служби співають пісень на релігійну тематику), проводяться певні повчальні розмови(які розраховані для діток) під час казання і багато іншого. Дітей ходить туди багато, батьки щиро задоволені. Якось на підміну прийшов не тутейший священник як почав горланити "що то собі придумали службу для дітей", "батьки тримайте своїх дітей в дисципліні бо в церкві присутній Бог, він вимагає тиші", "чи сповідаються мами що їхні дітки такі нечемні", - всі були в ауті. Може він того, вже не міг хамелеонити(священник поважного віку)? Це була не служба а невідомо що.
     
  2. Un.Known

    Un.Known Well-Known Member

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    Або ніколи не був священником...
     
  3. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    То не о. Михайло Димид бува? Чи у Львові таких літургій тепер більше?

    То стара школа священиків, котрі досі живуть у Старому Завіті, де Бог - жорстокий суддя.
     
  4. ermana

    ermana Member

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    Тепер таких Літургій більше. Знаю, що в церкві Йосафата на 11 год. дитяча Служба Божа. І дітей приходить багацько. Гарно, що так змалечку дітям привязують любов до Церкви.
     
  5. Олюнька

    Олюнька Well-Known Member

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    Не думаю, що справа в старій школі. Серед священиків, які діяли в підпіллі, було багато хороших священиків. І мало хто з них дозволив би собі таку поведінку в церкві.
    Мабуть, то просто такий священик.
    Або, розглянемо таку версію (не знаю, про яку саме особу-священика тут йдеться), що він в такий спосіб не втримався і дав прояв тому гніву, який накопичився всередині - може, вдома власні діти "вилізли на голову", можливо, розсварився з дружиною; або з ним несправедливо поступили співбрати в монастирі, або ж "дістали" парафіяни ... - він же ж така сама людина, як і ми! .....
    ???
     
  6. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    Мабуть.
    У гаю є один такий. Не дай Боже комусь піти до нього до сповіді. По-перше, він сварить людину так, що півцеркви чує, по-друге, від нього часто йдуть у сльозах додому й не повертаються до церкви. Вже стільки людей перестали на ту парохію ходити через нього... Як на мене, йому треба заборонити сповідати, але ніхто не забороняє.
    Таке він не має права ніколи викидати на людей у церкві. Я ще такого жодного разу не бачила. Хто посварився зі співбратами чи з дружиною, навпаки дуже обережні в церкві тоді, бо свідомі, що розхитані нерви.
     
  7. Un.Known

    Un.Known Well-Known Member

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    Лілю, от мені цікаво стало...

    Кожен студент, мабуть, фах котрого передбачає тісне спілкування з людьми, має протягом навчання якийсь курс психології. Є таке в семінаріях?

    Для мене священник - це щось як вчитель. Хто, як не вчитель, має в певний час зрозуміти, що потрібно підказати тій чи іншій людині, допомогти словом.

    Хто вчить семінаристів бути добрим священником?
     
  8. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    Та в семінаріях є. Але не завжди на рівні.
    Ой, класні питання ставиш, але в мене на них відповіді неточні.
    То все залежить від семінарії, від ректора, від викладачів та префектів...
    Семінаристи живуть у семінарії 9-10 місяців на рік, відповідно там вони й формуються, як майбутні священики. Не хотіла би зараз розписуватися забагато про плюси й мінуси формації. Добре, якщо семінаристи не почуваються як у тюрмі, якщо їхні думки не контролюють, якщо їх вчать не підлизуватися, а бути собою, бути такими, як створив їх Бог. Добре, якщо семінарист виходить із семінарії не з думкою "ну все, відмахав" і виходить на свободу, а то й свавілля, тільки якщо він виходить із семінарії з думкою "дякую Господи й поможи далі в служінні Тобі".
    Та багато тут можна говорити, але все залежить від семінарійного життя та атмосфери поза лекціями власне. Бо семінаристи, як і діти, вчаться того, що показують, а не що говорять. Добре, якщо вони дозрілі й уміють відсіювати кукіль, але до семінарій часто йдуть іще діти, які навіть життя не знають... З одного боку, семінарія - це інкубатор, а з другого - а як інакше?

    Але священики, котрі були висвячені в підпіллі не мали формації, і точно не мали курсів психології. Вони часом навіть єресі можуть з амвону сказати, але то просто через елементарний брак інформації.
     
    Останнє редагування: 20 Листопад 2009
  9. Picasso

    Picasso New Member

    Я вважаю, що однією з головних рис священника має бути МУДРІСТЬ!(мудрий чоловік не той,що багато знає, а той,який розуміє що він знає!)
    "Не той вчитель,що вчить,а той,що живе так як вчить!"

    Думаю що впершу чергу все залежить від самої людини(із поганого борошна не спечеш доброго хліба)
     
    Останнє редагування модератором: 22 Листопад 2009
  10. Milka

    Milka Moderator

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    Вважаю, що знайдуться і такі що скажуть, хоч як це не прикро. Статистика буде звичайно набагато, набагато менша в порівнянні з іншими навчальними закладами.

    Я мала сьогодні розмову зі своїм кумом, який власне вчиться в семінарії. Їхній розпорядок дня Утреня, Вечірня і Літургія щодня, підйом о 6,00 і т. далі наштовхує на думку, що таки хороших священників буде достатньо, бо це не кожен витримає, якщо це не його покликання.
     
  11. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    Знайдуться? Такі точно є. Не всі йдуть до семінарій через покликання.
     
  12. Picasso

    Picasso New Member

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    Швидше рідко хто йде за покликанням!
     
  13. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Superova Moderator Команда форуму

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    Маєте статистику, що так кажете? ;)
    Не за покликанням ідуть не так багато: сини священиків, яким тати вибору не дали (і не питали навіть чи хочуть їхні діти чогось іншого) або типи, яким видається, що так найлегше гроші заробити, за принципом: "працювати не хочу, красти не вмію, стану священиком".
    Але навряд чи таких більшість. Багато хлопців починають, як прислуга на своїх парохіях і приклад пароха відіграє в їхньому життєвому виборі вирішальну роль. Тому я вважаю, що основна частина йде за голосом серця.
     
  14. Vona

    Vona Member

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    Перечитала, всі дописи і мене склалося таке враження, що тему треба було назвати "Поганий священик - який він?"!
    Знаєте, бувають різні священики так як і різні люди!
    Мені також зустрічалися різні священики, в мене були різні сповіді, але це все вело мене до Бога! Бо всі ми християни хочемо наблизитись до Нього.
    І на мою думку (я не хочу нікого образити) ми не маємо права судити навіть найгіршого священика, бо ми не є священиками і незнаємо яка то ноша і відповідальність!
    Зараз ми маємо можливість ходити до тої Церкви до котрої хочемо.
    Маю дуже хорошого сповідника, і дякую за це Богові!
    Ходжу на Св. Літургію для того щоб зустрітися з Богом, а не для того, щоб знайти мінус у тому, що скаже священик, бо Бог його вибрав собі на службу і немає значення як той чи інший хлопець потрапив до сімінарії, і ми мусимо поважати вибір Бога! Бо якщо Бог дав йому можливість вивчитись, то Він має на ту особу якийсь план!
    На моєму шляху (0 а мені ще не так багато років) зустрічалося дуже багато хороших священиків!
     
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  15. Олюнька

    Олюнька Well-Known Member

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    Власне, в людей різняться вимоги до священиків, уявлення, яким він має бути. Для декого достатньо, аби священик гарно співав, голосно говорив і урочисто відправляв богослужіння, ще дбав, аби храм виглядав "багатим".....
    Дещо детальніше про них, будь ласка ;).
     
  16. Oriana

    Oriana Well-Known Member

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    І мені різні священники попадалися. Дуже важливо який він, той священник, бо, бувало, якось в одній церкві священник на якусь бабусю "накинувся" - кричав : "Та ви велика грішниця!.. Ви свою дитину обідили. То такий гріх!!" Ну як так можна? Чого кричати на всю церкву яка вона грішна? Ми всі грішні, нема серед нас святих. Якось незручно і некомфортно себе почуваєш коло такого священника, боїшся, що він видасть всьому народу твої таємниці сповіді... Багато священників за рахунок пожертвувань ЦЕРКВІ купляли собі автомобілі, будували незнати які хороми, замість того, щоб звести нову капличку чи храм... Якось дивно коло церкви бачити панські маєтки.

    Оскільки тема про хороших священників, то висловлю думку з цього приводу таку - на мою думку хороший священник, це той до якого не боїшся йти до сповіді, якому можна відкрити своє серце в сповіді, можна навіть почути добру пораду, а не напучування. З ним можна поговорити як з людиною, а то бувають такі, що замуровуються під монахів, і ні щось спитатися , ні підступитися... Знаю священників, які з нашою сучасною молодьожжю спілкуються як вони самі, щоб достукатися до юнацьких сердець. В моєму рідному містечку, священник такий приємний:), з задоволенням ходила до ньогго на службу Божу. Після літургії дуже гарно і переконливо розповідав різні історії з сучасного життя (тіпа сучасні притчі), з ним так спокійно на душі, так приємно поговорити, пожартувати, хоромів не будував, а навпаки минулого літа вже було відкриття нового храму, дуже любить дітей, завжди їй гарно і доступно розповідав про Бога. У Львові теж такий є. Відкрив при церкві компютерний гурток.... Словом - хороші священники:)
     
  17. Vona

    Vona Member

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    Олюська, Ви просили мене детальніше розповісти про хороших священиків які мені зустрічалися.
    Наведу кілька прикладів:

    1. Микола Фредина, який колись відправляв у церкві Ольги і Єлизавети(на Привокзальній), дуже хороший священик, він організовував зустріччі з молодю які потім перейшли у читання Святого Письма, було дуже цікаво, Він все розяснював, читав разом з нами; готувався до зустріччі. Ділився власним досвідом щодо різних речей, наводив багато прикладів, Він запалював наші серця любовю до Бога. Зараз Він є ректором Львівської Духовної семінарії.
    2. о. Орест Фредина (рідний брат о. Миколи), служить у храмі Різдва Пресвятої Богородиці на Сихові.
    3. також дуже хороші отці редемпористи мають парафії на Замарстинівській (церква Йосафата), на вул. Франка, там дуже гарні Св. Літургіїї для дітей, діти беруть в них активну участь, і то, на мою думку, є дуже гарно і правильно, бо то діти і вони тільки починають розуміти Бога. Доречі при церкві свщн. Йосафато є катехетична школа, де з дітьми займають катехити (не тільки готуючи до Першої сповіді), там також є різні гуртки, куди можуть ходити діти (малювання, рукоділля, інформатика, театральний, спів), а потім вони готують виступи і показують на парафії.
    4. хорошого сповідника я знайшла у церкі Михайла (біля порохової вежі), там є монастир студитів, завжди ходжу туди до сповіді, там всі отці добре сповідають, але я завжди попадаю до одного старшого отця він мабуть поляк(бо трішки має акцент), незнаю як Його звати.

    Це небагато, те що пригадала і встигла написати.
    Бажаю всім Вам знайти хороших сповідників!
     
  18. Олюнька

    Олюнька Well-Known Member

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    Яка гарна відповідь!!!
    Дякую за таку детальну інформацію - думаю, вона багатьом знадобиться.
    Хоча я й не передбачала, що буде подано ще й імена священиків ;).
    Погоджуюсь із схвальним відгуком про більшість тут згаданих священиків.

    Справді, важко охарактеризувати хорошого священика......
     
  19. Зануда

    Зануда Well-Known Member

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    Критикувати просто легше ніж хвалити. Погане швидше впадає в око.
     
  20. natalka-matias

    natalka-matias Well-Known Member

    Відповідь: Добрий священик - який він?

    до Vona!!! цілком вас підтримую. це чудесні люди, що цілком віддаються своїй справі!!!
    а ще Петро МАЙБА- директор і священник при Гімназії Климентія Шептицького, монах селезіан.