З особистих рецептів

Тема у розділі 'На кухні', створена користувачем Оля, 23 Листопад 2006.

  1. Оля

    Оля Well-Known Member

    Дорогі форумляночки!

    Ми всі чудові господині і дуже гарно вміємо готувати. Неодноразово наші смаколики є шедеврами виконанням яких варто поділитись не лишень з домашніми а й з рештою світу. Для цього і є наша пізнавально-повчальна тема З особистих рецептів.:girl_dance:

    В цій теми прошу ділитись як своїми так і чужими цікавими переписами. Дописи на кшталт - мені дуже сподобався цей перепис, або я нічого не зрозуміла, будуть видалятись. Такі речі запитуємо у відповідній темі тут.

    Питання, пропозиції, прохання, зауваження, виправлення граматичних помилок - звертаємось до модераторів.

    Наперед дуже всім дякую за розуміння!:girl_dance::girl_in_love:

    Смачного!
     
    Останнє редагування модератором: 2 Жовтень 2014
    • Тупо! Тупо! x 1
  2. LoveIzabella

    LoveIzabella New Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    На своє Д.Н. вирішила поексперементувати:
    І пекла таке чудо: (модернізований рецепти Висоцької;))
    2скл. муки; 2скл цукру; 2 скл вівсяних пластівців сухих.
    Перемішати! + чайна ложка солі, пачка порошку до печива + 250-300мл топленого масла.
    Гарно перемішати. Розділити на дві частини. Більшу частину виложити у тортівницю на змащений пергамент. У розігріту духовку (150), пекти 15-20 хв.
    За той час приготуємо карамельку;):
    250гр вершків жирних+ 1скл цукру+1ст.л. меду - на малесенький вогник!Хай топиться і розчиняється.
    Як розчинилося - вкидаємо поломану плитку найчорнішого шоколаду - хай топиться - постійно помішуєм!
    Як загусне і стане однорідне - виклюаєм газ.
    Виливаєм карамельку на крж, котрий пропікся, посипаєм горіхами товченими грецькими і присипати меншоя частиною тіста (мають бути дрібушки;))
    Пектися ще 20-30хв, залежно від духовки!
    А ось і він:
    [​IMG]
    Всім смачного
     
    Останнє редагування: 28 Листопад 2010
  3. Pearl

    Pearl Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    Тушені курячі стегенця/лапки

    Треба:
    -курячі стегенця,
    -майонез,
    -морква,
    -цибуля,
    -часник,
    -соєвий соус,
    -спеції: приправа "універсальна", приправа "до курчат", хмелі-сунелі, базилік, коріандр, суміш "італійських трав", часник гранульований.

    Стегна очистити від шкірки, ретельно промити. Зі всіх спецій зробити одну суміш. Курку легко змастити майонезом, далі - змочити у суміш зі спецій і обсмажити зі всіх сторін на гарячій сковорідці з великою кількістю олії. Скласти в жаровню. Окремо стушити цибулю з тертою морквою - додати до курей, по можливості перемішати, залити кип"яченою водою(більше половини, але не покриваючи стегна), зверху видусити часник через часникодавку і додати столову ложку соєвого соусу. Тушити в духовці 80-90 хв. при температурі 180 градусів.

    Смачного!:girl_curtsey:
     
  4. Ірена

    Ірена Well-Known Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    дівчатка, а киньте в мене хтось лінком на грибну юшку від Касі... будь ласка....
     
  5. garbuzyk

    garbuzyk New Member

    Відповідь: Що Ви сьогодні готуєте?

    то малося на увазі LoveIzabella спекла і принесла :Р
    а я (читай: мій чоловік засмакував) сподобала собі налисники з "Кулінарні секрети сестри Ольги". Ось рецепт:
    Тісто: 3 яйця, 1,5 склянки води, 1,5 склянки молока, 4-5 ст. ложок нерафінованої олії, приблизно 0,5 кг борошна (стільки, скільки треба, щоб тісто мало консистенцію густої сметани), сіль до смаку, 1 ст. ложка цукру.

    Збиваємо яйця, солимо, поступово додаємо молоко, воду і борошно (попередньо пересіяне через сито). До однорідної маси вливаємо олію і залишаємо тісто на пів години. Смажимо млинці на добре розігрітій мотельні. Накладаємо на млинці фарш і згортаємо рулетом або трикутничком.

    Фарш до налисників:
    З картоплі:
    Картоплю варимо, мнемо, додаємо підсмажену до золотистого кольору цибулю, сир, сіль, перець (до смаку).

    З капусти:
    Тремо капусту на дрібній тертці, солимо і відтискаємо сік. Смажимо цибулю до золотавого кольору, додаємо до неї капусту і продовжуємо смажити, доки не зм'якне.
    Начинку з капусти можна приготувати і в інший спосіб. Розрізаємо головку капусти на 4 частини. Опускаємо на 2-3 хв в окріп, виймаємо друшляком і, остудивши, перемелюємо через м'ясорубку. Опісля смажимо разом з цибулею.
    Можна використовувати попередньо відварену квашену капусту. Перед смаженням капусту необхідно добре відтиснути від відвару і дрібно порізати. Налисники складаємо конвертом.

    Із сиру:
    На 300 г свіжого сиру беремо 3 яйця і 25 г масла. Масло розтираємо, поступово додаючи жовтки та перемелений на м'ясорубці сир, цукор або сіль (залежно від того, яку хочемо отримати начинку, - солодку чи солону). Білок збиваємо на густу піну і легко вимішуємо з масою. До солодкої начинки додаємо родзинки та ванільний цукор.

    З грибів:
    Свіжі гриби чистимо, відварюємо в невеликій кількості води, відціджуємо і дрібно ріжемо. До підсмаженої дрібно посіченої цибулі додаємо гриби та терті сухарі (1-2 столових ложки сухарів на 600 г грибів). Усе разом ще трохи підсмажуємо, доправляємо до смаку сіллю та перцем.
    У тісті для налисників можна смажити яблука, цибулю, кабачки. Для цього ріжемо яблука, цибулю чи кабачки кружальцями і перед тим, як опустити в тісто, обкачуємо в борошні кожен шматок, щоб тісто з нього не спливало, та кладемо у гарячу олію.
    Смачного! :)
     
  6. Ljus6ka

    Ljus6ka Well-Known Member

    Відповідь: Що Ви сьогодні готуєте?

    Trumbumbulja
    Котлети з сардини
    Складники :
    Картопля -4 шт
    Сардина -1 банка
    1 яйце
    Цибуля -1
    Часник - 2-3 зубчики

    Відварити 4 картоплини (охолодити). Зварену картопля пропустити через м"ясорубку,також перемолоти цибулю. Рибну консерву ( сардини) перемнути вилкою, попередньо вийнявши кісточки, додати яйце, сіль, перець, , часник. Добре вимішати. З фаршу сформувати котлетки, обваляти в борошні або в панірувальних сухарях. Смажити до утворення рум'яної скоринки.
    Виходить десь 12-15 котлеток середнього розміру
    Смачного!
     
    Останнє редагування модератором: 13 Грудень 2010
  7. Sitara

    Sitara Active Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    Дуже любимо млинці за рецептом Анастасії Скрипкіної. Вони у мене виходять завжди чудові, не прилипають, не рвуться, не засихають по боках, як на мене то це справжні млинці. За цим рецептом тісто не солодке, не солене, просто прісне, отож можна собі скорегувати, додаючи більше цукру чи солі.
    Ось і сам рецепт.

    * 500 мл молока
    * 2 яйця
    * 2 ст.л. олії
    * 1 ст.л. цукру
    * 200 г муки
    * 2 ч.л. розпушувача для тіста (або 1 ч.л. гашеної соди)
    * сіль
    І готувати тісто от в такій послідовності:
    Яйця взбити з цукром і сіллю.
    Додати олію, перемішати.
    Добавити молоко, добре перемішати.
    Добавити соду і муку, добре перемішати вінчиком чи міксером.
    Випікати на розігрітій сковороді, змащеній олією. Виходить 16-17 млинців діаметром 21 см.
    Смачного!
     
  8. Wonder

    Wonder New Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    а мені дуже сподобались курячі стегенця мариновані в гірчиці з медом (ложка меду+ложка гірчиці+ложка олії , ну і сіль-перець)
    смакота :girl_claping:
     
  9. preciosa

    preciosa Well-Known Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    Хочу поділитись рецептом салатика, який завжди робить моя бабуся (дуже корисний)
    Всі інгредієнти натираю в сирому вигляді. Отже, беру моркву, пастернак, селеру, топінамбур, буряк, ріпку, яблуко кисленьке і по бажанню зелень, можна ще гарбуз потерти. Додаю сіль і олію. З цим салатиком мені дуже смакує запечений у тостері хліб. Смакота, а головне поживно!
    Ще хочу поділитись бабусиним секретом (вона у мене любить придумувати): до вінігрету вона додає трохи тертого хрону. Виходить досить пікантненько...
     
  10. Sitara

    Sitara Active Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    А це мої пиріжки. Робляться досить легко і швидко. Випікати на сковороді в олії.

    1 середню цибулину потерти на дрібній тертці (як на деруни), залити її 200 гр кип"ятку. Коли вистигне, але буде ще тепленьким, додати туди 20 гр сухих дріжджів, 2 ч.л. цукру, 0,5 ч.л. солі, 1 ст.л. олії. Додати муку, щоб тісто було м"яке. Начинка будь-яка: м"ясо, капуста, рис, яйця і т.д.
    Смачного!
     
  11. MakarOnka

    MakarOnka хлопчача мама :)

    Відповідь: З особистих рецептів

    Поділюсь,з вами рецептиком смачного Лимонного кекса
    350гр.масла
    1стк.цукру
    5яєць
    цедра і сік з 1лимона
    2стк.муки
    1стк.крохмалю
    2ч.л.порошку до печива
    Проготування:
    Не виключаючи міксера збити розм"якшене масло,поступово додаючи цукор,цедру і сік з лимона,по 1 яйцю(після кожного яйця збивати 30сек.)Тоді всипати вже просіяну муку з порошком і крохмалем,добре збити до однорідної маси.
    Викласти у форму для кекса(з цієї кількості продуктів виходить 2 порції)Можна ділити на один кекс.
    Пекти при 160 С хвилин 40-50,готовність перевіряти зубочисткою.
    Поки печеться можна зробити глазур з 1стк.пудри і соку 1 лимону.Кекс витягнути,попротикати зубочисткою і ще гарячий полити глазур"ю.
    Як варіант в тісто можна додавати ізюм,кусочки шоколаду чи апельсина.
    Ось мій вчорашній кекс,тільки глазур не робила,бо мале шило що крутилось під руками не дало:girl_wink: і вже конче хотів спробувати.
    [​IMG]
    [​IMG]

    Всім смачного,спробуйте,не пошкодуєте:good:
     
  12. Melinda

    Melinda Active Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    Часто печу своїм рідним отакий маково-сирно-яблучний пляцок:

    Тісто:
    160 г. маргарину
    1 жовток
    2 яйця (цілі)
    2 ст. ложки сметани
    200 г. цукру
    2 чайні ложки порошку до печива
    2 склянки муки (можна трохи більше, залежно як буде вимішуватись тісто)
    Тісто замісити і поділити на 2 частини, 1 корж пекти сам по собі, на другий корж ставимо мак, сир і випікаємо.

    Мак:
    200 г. маку змолоти і зварити (я варю на молоці)
    додати 1 склянку цукру і 2 яйця (попередньо збиті)
    0,5 склянки мелених горіхів
    1 чайну ложку порошку до печива
    і 1 (0,5) лимон, зтертий на терці із шкіркою

    Сир:
    1,5 - 2 кг. сиру перетерти через сито
    150 гр. масла
    200 гр. цукру
    1 столова ложка крохмалю
    1 столова ложка манки
    200 гр. ізюму
    4-5 яєць (збивати спочатку білки, а потім по-одному додавати жовтки)
    все перемішати

    Яблука:
    2 кг. яблук порізати дольками, підтушити з маслом і цукром (до смаку)
    2 ст. ложки желатину залити кипятком, залишити хай розстає, а потім довести до кипіння. Всипати в яблука і викладати на корж печений з маком і сиром. Зверху другий корж і на нього помадка.
    І ніяких тобі кремів.

    Порція досить велика і ситна получається, якщо для меншої сім*ї, то можна брати половину.

    Смачного!!!
    Отакий (той що праворуч):
    [​IMG]
     
    Останнє редагування модератором: 20 Грудень 2010
  13. Sitara

    Sitara Active Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    Дівчатка, дуже смачний торт. Не так страшно його робити, як буде тут описано. Не бійтесь, сміливо приступайте. Єдине, що потрібно для цього торта - це використання натуральних домашніх інгредієнтів (молоко, яйця, сметана) Ну й масло щоб було не з дешевих.
    Отже приступаємо.
    Спочатку робимо корж із какао. Для цього:
    6 яєць
    6 ст.л. цукру
    2 ст.л. борошна
    3 ст.л. какао
    1 ст.л. крохмалю
    1 пачка порошку до печива
    Білки взбиваємо із цукром, додаємо взбиті жовтки, додаємо все решта. Випікаємо один корж. Форма приблизно 23х24 см.

    Тепер робимо масу із маку. Для цього:
    1 стакан маку
    100 гр. цукру
    100 гр. масла
    Мак запарити, розтерти з цукром, додати масло.

    Тепер робимо сирну масу. Для цього:
    Ставимо на вогонь 2 літри молока, коли закипить, вливаємо в нього 0,5 л сметани і 4 яйця (сметану з яйцями попередньо з"єднати, розмішати до однорідної консистенції). Перемішуємо. Як тільки зробиться сир - відкинути на марлю, дати стекти. Тоді 300 гр. масла взбити з 1 ст. цукру і до цього додати цей ще ледь теплий сир, легко розмішати до однорідності.
    І тепер всю цю смакоту складаємо. Спочатку корж з какао, на нього сирну масу, на сирну масу макову масу, зверху поливаємо розтопленим шоколадом. Ставимо на деякий час в холодильник, щоб застигло. СМАЧНОГО!
    Ще хотіла додати, що сирна масса зовсім не нагадує сир в торті, а скоріше вона за виглядом як м"який зефір.
    Додаю фотографію, правда вона зроблена мобілкою.
    [​IMG][/URL][/IMG]
    Смачного!
     
    Останнє редагування: 16 Грудень 2010
  14. Маруся-мама

    Маруся-мама Нєправільная пчєла! Собіраю нєправільний мьод!

    Відповідь: З особистих рецептів

    З теми про обіди. Записала svoboda

     
  15. natka75

    natka75 Well-Known Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    на прохання форумлянок ось старий рецептик тістечок нашого дитинства.
    ТІСТЕЧКА З МАЙОНЕЗУ

    1 пачка маргарини
    200 гр цукру
    2 яйця (відділити білки)
    1 банка майонезу 250гр (колись майонез в баночках продавався)
    Пів чайної ложки соди погасити оцтом(думаю можна замінити розпушувачем тіста),
    Муки скільки забере.

    Маргарин з цукром розтерти, додати майонез, жовтки, білки збити окремо, додати соду гашену і муки стільки, щоб тісто відставало від посуди.

    Зробити з тіста кілька кульок і поставити на 2-3год в холодильник, щоб потім легше було розкачати чи молоти через м’ясорубку з спец. насадкою для тістечок.
    Можна і круглі вирізати як палянички на вареники, з діркою верхню і потім перемащувати варенням чи згущонкою, теж дуже смачно.

    СМАЧНОГО!!!
     
  16. Грильяжка

    Грильяжка Кавоманка

    Відповідь: А навчіть мене... або таємниці файної господині

    Пишу рецепт галушок полтавських, на прохання форумляночок у кармі та Касюньки. Цей рецепт я вичитила у одному кулінарному збірнику і вийшло смачно, потім мамина знайома з Полтави підказала нюанси.
    Отож для галушок потрібно три склянки просіяного борошна, одне яйце, склянка кефіру де вже наперед погашено 1/2 ч.л соди, дрібка солі. Потрібно замісити круте тісто та поставити на 30 хвилин аби відпочило. З тіста катаєте кульки та ставите їх варити у пароварку, або хто не має пароварки можна на друшлак ( я саме так і робила, бо лінь було з пароваркою бавитись). Кульок ставите небагато бо вони трішки збільшуються у розмірі. Варите приблизно хвилин 6-ть, пробуєте ножем і виделкою Галушки мають бути пористі та повітряні. Їх потрібно "парити" на середньому вогні, і обов"язково стежити за часом.
    До них часто роблять гуляш, або бульйон з куркою яку рвуть на шматки і поливають тим їх. Я робила сметанну поливку-тушкувала моркву цибулю і заливала водою зі сметаною. Галушки кладете у горщики чи тарілку і щедро лиєте соус. Знайома їх ще з гуляшем або соусом підтушує хвилин 15-ть, не пробувала не знаю.
     
  17. Bublyk

    Bublyk Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    Не дуже люблю смак селери, але так як вона дуже корисна, то придумала для себе такий простенький вітамінний салатик

    Салат з кореневої селери

    корінь селери
    морква
    яблуко
    заправка: сметана, лимонний сік, сіль, дрібка цукру

    Все тру на комбайні (бо селеру важко вручну терти) і заправляю. Сметани не треба шкодувати, бо інакше салат буде сухим. І не забудьте трішки цукру додати, з ним салатик стає набагато смачнішим.
     
  18. Іриска

    Іриска Well-Known Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    Гарбузові маффіни з корицею та сухофруктами



    Гарбузове пюре - 200гр
    ( я запекла обчищені шматки гарбуза в мікрохвильовій 15 хв, збила блендером)
    Цукор - 200гр.
    яйце - 1 шт
    олія - 100мл.
    мука 250-280 гр.
    дрібка солі
    розпушувач 1.5 ч.л. + соди на кінчику ножа
    меду 1 ст.л. розтопленого
    кориця
    ванільна есенція Др.Откер. ( я даю 1-2 пакетика ванільного цукру)
    родзинки
    курага порізана кусочками

    Отже, змішати в одній мисці всі сухі складники окрім цукру, додати помиті сухі родзинки та курагу, знову перемішати. В другій збити міксером пюре, яйце, рослинну олію та цукор, додати мед. Все з"єднайте, неінтенсивно перемішати, щоб залишились грудочки ( запорука успішних маффінів!) Накласти тісто в формочки і випікати при 200-220 гр. 20-25 хв. Залишити у духовці вистигнути. Смачного :girl_tender:
     
  19. JuniorSkeptic

    JuniorSkeptic Active Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    Апельсиновий джем

    Рецепт простий, але чистити апельсини - трохи марудна справа. Отже, беру 2 кг апельсинів, обчищаю і знімаю всі плівочки (вчора винайшла зручний спосіб це робити - не розбираючи апельсин на дольки, гострим ножем одну за одною розрізати кожну дольку вздовж з ширшого краю і виймати м'якоть... не знаю, чи зрозуміло пояснила і чи немає часом швидшого способу :) ).

    Без шкірок і плівочок у мене вийшло десь 1300 кг. Далі майже все з інструкцією до "Желфікса". Півтора пакетика "Желфікса" (пектин + лимонна кислота) змішала з 3 ст. л. цукру, висипала в апельсини, вичавила чверть великого лимона (лимон давати необов'язково) і довела до кипіння. Потім додала десь 800 г цукру (за інструкцією має йти 1 кг цукру на 1 кг фруктів, але я завжди даю менше цукру), знову довела до кипіння на малому вогні і кип'ятила 3 хв. Розлила в стерилізовані банки, закрутила кришками і перевернула догори дном. Коли охолоне - в холодильник. Джем виходить не дуже густим, щоб був густішим, треба давати більше "Желфікса".
     
  20. Neytasa

    Neytasa Well-Known Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    Розізлилась на ціни на мариновані печериці і зробила сама! Печериці залила маринадом,як мариновані огірки і на ранок ЧУДО:girl_tender: Смак супер,не такі кислі як магазинні,а якщо порахувати набагато дешевше! До святкового столу і цілі і до салатів!
     
  21. Smorodynka

    Smorodynka Member

    Відповідь: З особистих рецептів

    А який рецептик?