Color
Фоновий колір
Фонове зображення
Border Color
Font Type
Font Size
  1. Як тільки ви дізналися, що чекаєте дівчину, ви відразу ж починаєте готувати рожеві стрічки, повзуночки з метеликами і відповідного кольору коляску. Але головне, до чого ви повинні підготуватися - це до особливостей виховання і спілкування з цими ніжними і крихкими істотами.

    Адже дівчинка не просто відрізняється від хлопчика фізіологічно. Це цілий окремий світ, свій мікрокосмос. Отже, виховання дівчаток і типи їх характерів - ось про що піде мова нижче.

    З чого ж зроблені наші дівчата?

    У дівчаток зазвичай при народженні меншу вагу і зріст, ніж у хлопчиків, вони повільніше набирають вагу. Вважається, що у дівчаток швидше розвивається мова, засвоюється більшість практичних навичок, і це відповідає дійсності.

    Справа в тому, що від народження до певного віку робота лівої півкулі мозку (що у відповіді за розвинену мову) у дівчаток більш інтенсивна, ніж робота правого. Ось чому їм легше даються контакти, вони легше вникають у нове, з ними легше пояснювати.

    Можна стверджувати, що дівчатка більш слухняні і акуратні, ніж хлопчики. Однак у такої поведінки є своє пояснення - їм дуже вже хочеться отримати схвалення. Хлопчики ж, навпаки, частіше роблять "на зло" або "всупереч". До цього їх зобов'язує домінування правої півкулі мозку, яка відповідає за емоції.

    У перехідному віці ситуація докорінно змінюється. Хлопчики, які зводили всіх з розуму своїм жахливою поведінкою, переносять зміну переважання однієї півкулі над іншим простіше, а от у дівчаток нерідко виникає протест. Колишні скромниці починають перетворюватися на "неформалок", відмінниці стають троечніцамі і т. д.

    Батькова дочка чи мамин хвостик?

    Дуже часто тата думають, що виховання дівчаток - тільки материнська обов'язок. Як можна, щоб тато грав з донькою в ляльки чи зав'язував бантики? Але ж це і не обов'язково! По-справжньому турботливий батько завжди знайде, чим зайнятися з донькою. Головне, неодмінно приділяти увагу дитині.

    Роль батька, як справедливого і доброго захисника, важлива ще й для того, щоб у дівчинки склалося правильне розуміння сім'ї. У майбутньому свого чоловіка вона підсвідомо буде порівнювати з батьком.

    Вже з віком хлопчик почне більше тягнутися до батька. А для дівчинки головним прикладом завжди буде мама. Дочки із захватом грають з маминими речами, косметикою, вчаться допомагати по дому, грають з ляльками, приміряючи на себе роль мами. Добрий і справедливий батько потрібен для багатьох цілей, але для виховання жіночності дівчинці не обійтися без мами!

    Типи характерів дівчаток

    Дівчата бувають різними. Вони відрізняються темпераментом, зовнішнім виглядом, поведінкою. Та й виховання, звичайно ж, має великий вплив на самооцінку і поведінку дитини. Не йдіть проти природи своєї дитини і не ламайте його характер. Просто знайдіть підхід до нього і ненав'язливо направте в потрібну сторону.

    Виховання і типи характеру - речі нероздільні. За моделі поведінки можна виділити основні типи характерів дівчаток:

    "Принцеса"

    Це найсучасніший типаж. Батьківський вік все збільшується, діти в родині нерідко з'являються, коли матері біля або за 30 років. Якщо у такої жінки народжується дочка, то її намагаються балувати якомога більше. Вони удостоюються всього самого-самого. Тому в родині, де виховується така "принцеса", останнє слово в будь-якому випадку за дитиною. Як тільки щось не по ній, відразу ж починає вередувати і істерити.

    У таких дівчаток головна цінність - гарна зовнішність, спілкуються вони тільки шляхом наказів і ультиматуму. Якщо ваша дитина підходить під цей опис - потрібно терміново вживати заходів! По-перше, дівчинці принцесі, яка звикла лише вимагати, буде непросто жити у дорослому світі, де далеко не всі будуть прагнути їй догоджати. Кому сподобається таке звернення? По-друге, не допускайте, щоб зовнішня краса стала для малятка першорядною. Адже в перехідному віці дівчинки досить часто перетворюються на час в "гидкого каченяти". Це буде страшним ударом для тієї, для кого краса зовнішня понад усе. По-третє, дівчинка повинна розуміти, що принцеса - це не красива і нарядна лялька. Це людина, перш за все добрий, справедливий, турботливий і акуратний.

    "Гидке каченя"

    Це приклад зовсім іншої казки. Якщо дівчинка не нагадує зовні випещену лялечку, це не дає права батькам дорікати їй у цьому! Комплекс "гидкого каченяти" завжди закладається з дитинства (в основному, матір'ю).

    Якщо в ранньому дитинстві дівчинка постійно чує грубі відгуки або глузування щодо своєї зовнішності, то вона формує в собі комплекс неповноцінності. Виправити його пізніше неможливо! Така дівчинка в майбутньому зіткнеться з масою проблем, вона навряд чи буде щаслива в особистому житті.

    Зверніть увагу, як багато у світі прикладів відомих жінок, яких можна було б назвати відвертими поганулями. Однак, вони домоглися успіху в житті, вони щасливі в любові і самодостатні. Секрет у тому, що їх самооцінка не занижена з дитинства! Впевнений в собі людина завжди досягає успіхів. Зрозумійте це самі, а потім дайте зрозуміти своєї дочки.

    "Пеппі - довга панчоха"

    Це надзвичайно активні діти. Це приклад дівчинки-хлопчика, з вічно побитими колінами і замурзаним обличчям. "Хуліганку! Забіяки! Пацанка! Хіба дівчатка так себе поводять?!", - Якщо такі слова ви постійно повторюєте дочки, значить, це дитина такого типу.

    Запам'ятайте, ви не зможете переробити гіперактивного дитини! Краще направте її енергію в корисне русло. Побільше рухливих ігор, гурток для дошкільнят, спортивна секція. Немає сенсу водити таку дівчинку в музичну школу, краще дайте їй заняття, де можна вдосталь рухатися, виплескуючи енергію.

    "Попелюшка"

    Як не дивно, у наш час ще зустрічаються такі дівчинки. Зазвичай вони з багатодітної сім'ї, де потрібно постійно допомагати мамі по господарству. Матеріальна невпорядкованість тягне за собою суворе виховання. Іноді діти допомагають добровільно, але у вашій родині це перетворюється для малятка в повинність - треба щось міняти.

    Привчати дитину до праці, звичайно, необхідно, але в усьому важлива міра. Якщо ви виховаєте дочка Попелюшкою, будьте готові до того, що вона все життя буде працювати на когось, не влаштує особисте життя, не стане по-справжньому щасливою. Зате завжди знайдеться чоловік, який швидко зрозуміє, що дівчинка-то - працівниця на всі руки, і сяде їй на шию!
  2. Правильне виховання дитини хлопчика грунтується на особливостях його розвитку, відмінних від розвитку дівчаток. Це потрібно враховувати батькам, тому що від цього буде багато залежати в подальшому житті вашого сина.
    У своєму розвитку хлопчики проходять три основні стадії.
    Перша стадія охоплює період від народження до 6 років: віку, в якому у хлопчика найбільш розвинена психологічний зв'язок з матір'ю. Це "її" хлопчик, навіть якщо роль батька у житті дитини також велика. Метою виховання в цей період стає передача хлопчикові великої любові і відчуття повної безпеки.
    Друга стадія триває від 6 до 14 років. У цей період хлопчик вчиться бути чоловіком, придивляється до батька, до його інтересів і вчинків. Цілі виховання в цей період: підвищення рівня знань, розвиток творчих здібностей. Не слід забувати про доброту і щирість - тобто намагайтеся виростити гармонійну особистість.
    У третій період - від 14 і до повноліття - хлопчику необхідний приклад чоловіка-вчителя. Батьки йдуть на другий план, але вони повинні забезпечити синові гідного наставника, щоб його місце не зайняв некомпетентний одноліток. Метою виховання на даному етапі є навчити відповідальності і самоповазі, активно втягуючи підлітка у доросле життя. Основними критеріями у виборі вчителя повинні бути безпека і щирість.
    Ці стадії не мають раптових переходів або різкої зміни при впливі одного з батьків. Кращий варіант, якщо батьки спільно беруть активну участь у вихованні та навчанні сина з народження і до повноліття. Стадії тільки показують зміну акцентів. Розглянемо кожен етап окремо.
    Ніжні роки (від народження до 6 років)
    Немовлята однакові в головному: будь це дівчинка чи хлопчик (це не важливо ні самому малюкові, ні його батькам), всі вони люблять, коли їх частіше беруть на руки, грають з ними, їм подобається спостерігати навколишній світ. У цей період життя необхідно, щоб дитина відчувала зв'язок як мінімум з однією людиною. Зазвичай це мама.
    Деякі відмінності між хлопчиками і дівчатками виявляються від народження. Хлопчики в меншій мірі, ніж дівчата, сприймають торкання. Хлопчики швидше ростуть, активніше грають, більш гостро сприймають розлуку з матір'ю. В саду хлопчики зазвичай ігнорують новеньких, а дівчатка, навпаки, помічають їх і заводять дружбу.
    На жаль, дорослі часто ставляться до хлопчиків більш суворо. Дослідження показують, що дівчаток обіймають набагато частіше, навіть у немовному віці. Хлопчиків частіше і болючіше карають. Дослідження показують, що хлопчики гірше переносять розлуку , тому хлопчикам краще залишатися вдома до трирічного віку. Ясла їм не підходять. У хлопчиків частіше спостерігаються ознаки емоційного стресу від відчуття покинутості та непотрібності, в результаті може розвинутися агресивність і нездорове занепокоєння, що переходить в невроз. Подібна модель зберігається в деяких сім'ях і в школі .
    Пізнання мужності (від 6 до 13)
    Приблизно з 6 років з хлопчиками починає відбуватися важлива зміна. Усередині них починає прокидатися мужність. Хлопчики, які довго дивляться телевізор, раптом починають цікавитися зброєю, мріють про костюм суперменів, про боротьбу і бійках, грають в галасливі ігри. Відбувається і щось більш важливе, властиве для всіх культур: приблизно з шести років хлопчики починають більш тяжіти до членів сім'ї чоловічої статі - татові , дідусеві, старшому братові. Їм постійно хочеться бути поряд з чоловіком, вчитися у нього чогось, копіювати його дії, наслідувати в усьому.
    Якщо в цей період батько ігноруватиме дитини хлопчика, він може робити навіть неадекватні дії, аби залучити його увагу. Саме в цей період може початися дитяче злодійство, енурез чи огидна поведінка в школі (іноді все відразу). Однак ця зміна інтересів не означає, що мама йде. Мати не повинна віддалятися від сина, так як це може переконати хлопчика, що асоційовані з матір'ю почуття - любов і ніжність - приносять біль. Він поставить собі завіса і потім йому буде важко висловлювати теплоту і ніжність до кого-небудь. Емоційну замкнутість надалі дуже важко перемогти.
  3. 1.Не навчайте того, з чим ви самі необізнані. Для правильного ви ховання дитини потрібно знати її вікові та індивідуальні особливості.
    2.Не сприймайте дитину як свою власність, не ростіть її для себе. Ваша мета — виростити її для життя серед людей.
    3.Довіряйте дитині. Пояснюйте, що вона робить краще, а не гір ше. Залишайте за нею право на власні помилки, тоді дитина опа нує вміння їх самостійно виправляти.
    4.Не ставтеся до дитини зневажливо. Дитина повинна бути впевне на у своїх силах, тоді з неї виросте відповідальна особистість.
    5.Будьте терплячими. Ваша нетерплячість — ознака слабкості, де монстрація вашої невпевненості у собі.
    6.Будьте послідовними у своїх вимогах, але пам'ятайте: твердість лінії у вихованні досягається не покаранням, а стабільністю обов'язкових для виконання правил, спокійним тоном спілку вання, неквапливістю і послідовністю.
    7.Потурбуйтесь про те, щоб ваша дитина накопичувала досвід у спо кійному темпі. Дозволяйте їй відпочивати від розпоряджень, на казів, зауважень. Нехай вона вчиться розпоряджатися собою.
    8.Не використовуйте у своїй практиці вислів: «Роби, якщо я наказав!» Замініть цю форму вимоги на іншу: «Зроби, тому що не зробити цього не можна, це принесе тобі користь». Дитина має звикнути до того, що діяти необхідно не за наказом, а тому, що це доцільно, потрібно для когось.
    9. Оцінюючи дитину, говоріть їй не тільки про те, чим ви особисто незадоволені, а й про те, що вас радує. Не порівнюйте її з сусід ською дитиною, однокласниками, друзями. Порівнюйте, якою вона була вчора і якою є сьогодні. Це допоможе вам швидше опа нувати ази батьківської мудрості.
    10. Ніколи не говоріть, що вам бракує часу виховувати свою дити ну. Це все одно, що сказати: «Мені ніколи її любити». Ми вихо вуємо своїх дітей прикладом власного життя, власною системою цінностей, виховуємо своєю присутністю і відсутністю, виразом обличчя, звичним тоном спілкування з людьми, облаштуванням у квартирі, ставленням до праці та дозвілля. Тож давайте вчи тися виховувати наших дітей, пізнавати те, чого ми не знаємо, знайомитись з основами педагогіки, психології, права, якщо на справді любимо їх і бажаємо їм щастя.
  4. • Покарання не повинно шкодити здоров’ю дитини - ні фізичному, ні психічному. Більше того, покарання повинно бути корисним.
    • Якщо є сумніви, покарати чи ні, не карайте. Навіть якщо вже зрозуміли, що надто м'які, довірливі й нерішучі. Ніякої «профілактики», ніяких покарань «про всяк випадок».
    • За один раз - одне. Навіть якщо провин велика кількість, покарання може бути суворим, але тільки одне за все одразу, а не по одному за кожну провину. Салат із покарань - страва не для дитячої душі! Покарання - не за рахунок любові, щоб не трапилося, не обмежуйте дитину в схвалені й нагороді на які вона заслуговує.
    • Строк давності. Краще не карати, ніж карати з запізненням. Покарання із запізненням навіюють дитині минуле, не дають стати іншої.
    • Покараний - пробачений. Інцидент вичерпаний. Сторінка перегорнута. Про старі гріхи ні слова. Не заважайте починати життя спочатку!
    • Без приниження. Щоб не сталося, якою б не була провина, покарання не повинно сприйматися дитиною, як перемога нашої сили над її слабкістю, як приниження. Якщо дитина вважає, що ми несправедливі, покарання подіє тільки в зворотній бік.
    • Дитина не повинна боятися покарання. Не покарання вона має боятися, не гніву нашого, а нашого засмучення. Необхідно прийняти, як реальність, що дитина, не будучи досконалою, не може не засмучувати тих, хто її любить.
  5. Ингредиенты:


    -Масло растительное (без запаха) — 350 мл
    -Молоко — 150 мл
    -Сахарная пудра — 0,5 стак.
    -Какао-порошок — 3 ст. л.
    -Молоко сухое — 2-3 ст. л.
    -Орехи (по желанию) — 0,5 стак.
    -Ванилин (по вкусу)


    Приготовление:


    Смешиваем теплое молоко с сахарной пудрой,(можно просто сахар) и ванилином в высокой чаше для блендера . Добавляем растительное масло, взбиваем на максимальной скорости.
    После того как начала взибвать с маслом,смесь мгновенно густеет!Главное условие чтобы блендер был погружной,обычным блендером не получится.Добавляем какао-порошок и сухое молоко, еще раз взбиваем. Тут уже блендеру придется поднапрячься!!! Добавляем орехи (по желанию)-их можно какие угодно исколько угодно))И вуаля,ваша Нутеллка готова!!!На все про все у меня ушло минут 5-7)) Ставим в холодильник(после того как паста постоит в холодильнике,запах и вкус растительного масла совсем улетучивается). И к завтраку вас ожидает вкуснющая нутелла,но без всяких химических добавок!!!
  6. Маленький зайчонок улыбнулся маме: Я тебя люблю вот так! – и развел руками. А вот как я тебя люблю! – мать ему сказала, Развела руками и тоже показала. – Это очень много, – прошептал зайчишка, – Это очень, очень много, много, но не слишком. Он присел и прыгнул высоко, как мячик Я тебя люблю вот так! – засмеялся зайчик. И тогда ему в ответ, разбежавшись, лихо, – Вот как я тебя люблю! – подпрыгнула зайчиха. – Это очень много, – прошептал зайчишка, – Это очень, очень много, много, но не слишком. – Я тебя люблю вот так! – зайчик улыбнулся И на травке-мураве перекувыркнулся. – А вот как я тебя люблю! – мамочка сказала, Кувыркнулась, обняла и поцеловала. – Это очень много, – прошептал зайчишка, – Это очень, очень много, много, но не слишком. – Видишь, дерево растет, возле речки прямо? Я тебя люблю вот так! – понимаешь, мама. А у мамы на руках видно всю долину. – Вот как я тебя люблю! – мать сказала сыну. Так прошел веселый день, в час, когда смеркалось, Желто-белая луна в небе показалась. Ночью детям нужно спать даже в нашей сказке. Зайчик маме прошептал, закрывая глазки: – От земли и до луны, а потом обратно - Вот как я тебя люблю! Разве не понятно?.. Подоткнув со всех сторон зайке одеяло, Тихо-тихо перед сном мама прошептала: – Это очень-очень много, это так приятно, Когда любят до луны, а потом обратно!
  7. Скажите, откуда я взялся?
    Я всем задавал вопрос.
    А дедушка мне ответил:
    - Нам аист тебя принес.
    А бабушка мне сказала:
    - В капусте тебя нашли.
    А дядя шутил: - С вокзала
    В корзинке тебя принесли.
    Я знаю, неправда это,
    Мама меня родила,
    Я только не знаю ответа,
    Где мама меня взяла.
    Сестра на меня ворчала:
    - Ты голову всем вскружил.
    А я начинал сначала:
    - А где я до мамы жил?
    Никто эту тайну из взрослых
    Мне так объяснить и не смог.
    Лишь мама ответила просто:
    -ТЫ ЖИЛ В МОЕМ СЕРДЦЕ, СЫНОК!
  8. Мужик в троллейбусе едет и думает:"Жена — стерва, друзья - подонки, начальник - дебил, работа - дрянь, жизнь - говно..."За спиной мужика стоит ангел, записывает в блокнот и думает:"Какие странные желания, а главное - одни и те же каждый день! Но ничего не поделаешь, надо исполнять…"
  9. Фруктовый тортик.
    Бисквит – 300 гр. (можно купить готовый или приготовить самим),
    + сметана – 500 гр.,
    + сахар – 1 ст.,
    + желатин – 3 ст. ложки,
    + клубника,
    + киви.
    Желатин зальем 0,5 стакана холодной воды на 30 минут. В это время сметану взобьём с сахаром. После 30 минут настоя желатин поставим на огонь и подогреем до полного растворения (важно не доводить до кипения). Введём в желатин сметану тоненькой струйкой постоянно помешивая.

    Застеливаем глубокую посуду пищевой плёнкой, на дно выложим нарезанные на половинки ягоды клубники и киви, затем слой поломанного на кусочки бисквита, опять слой ягод и слой бисквита.
    Зальем нашей смесью сметаны и желатина, и уберем в холодильник на 2 часа. По прошествии 2-х часов достаем тортик из холодильника и аккуратно переворачиваем на блюдо.
    [​IMG]
  10. Смачненький рецептик з соцмереж:
    СОСТАВ:
    ТЕСТО:
    500 г сметаны (10-15:wacko:
    200 г сливочного масла (растопить)
    2 стакана сахара
    2 яйца
    ванильный сахар
    1 ч.л. соды с уксусом
    3 стакана муки
    1 ст ложка какао
    орехи молотые (можно и без них)
    КРЕМ:
    1 кг сметаны (32:wacko:
    1 ст. сахара
    ванильный сахар

    ПРИГОТОВЛЕНИЕ:
    Яйца взбить с сахаром добела, добавить сметану, хорошо перемешать, затем растопленное охлажденное масло, ванильный сахар.
    Добавить муку и орехи до консистенции сметаны и гашеную соду.
    Можно тесто разделить на две части. В одну добавить 1 ст. л. какао.
    Испечь обе части (160 С, 20-30 мин) и каждую разрезать пополам.
    Сделать крем - хорошо взбить сметану с сахарам и ванильным сахаром.
    Промазать коржи, украсить , дать постоять 10 - 12 часов.
    [​IMG]
  11. [​IMG]