Сумісність медпрепаратів із ГВ
Published by Yaremko in the blog Блог Yaremko. Перегляди: 1332
Де подивитися чи сумісні ліки з ГВ?
У багатьох лікарських довідниках чи листку вкладиші до лікарських препаратів які складаються фармацевтичними компаніями, часто пишуть про те, що даний препарат протипоказаний при годуванні грудьми, нема даних, чи так "Протипоказання : грудне вигодовування"
Та на практиці виявляється, що багато які із цих препаратів дозволені до застосування при грудному вигодовуванні. Проте, щоб це довести, необхідно провести дорогі дослідження, і компанії-виробники економлять гроші, а також через ряд етичних міркування утрудняється проведення досліджень на сумісність лікарських препаратів з вагітністю і годуванням. І тому пишуть в інструкції "несумісно з грудним вигодовуванням". Проте інші організації (ВООЗ, наприклад), ці дослідження проводять і складають відповідні довідники. Тому, якщо вас хвилює можливість продовжити годувати дитину в період прийому препарату, бажано перевірити цей препарат по довіднику на сумісність.
Існує декілька можливостей перевірки ліків на сумісність з грудним вигодовуванням. Вам буде простіше це зробити, якщо ви знаєте англійську мову, але і без неї можна зорієнтуватися.
Подивитися чи сумісні ліки з ГВ можна на таких сайтах: [FONT="]
[/FONT]http://www.e-lactancia.org/
http://66.230.33.248/cgi-bin/discus/discus.cgi?pg=topics&access=guest
http://www.entis-org.com/
http://www.embriotox.ru/
http://aappolicy.aappublications.org/cgi/content/full/pediatrics;108/3/776[FONT="]
[/FONT]Як по них дивитися. Отже наприклад:
1. ідете на сайт іспанського Госпіталю Marina Alta`s це http://www.e-lactancia.org/[FONT="]
[/FONT]
2. дивитеся щоб була англійська мова (якщо хтось розуміє мову оригіналу сайту ну то дивиться так,) а це потрібно нажати англійський прапорець у верху для переключення мови.
3. потім натискаєте кнопку з ліва в меню Search by Product.[FONT="]
[/FONT]
[FONT="]
[/FONT]4. маєте мати назву препарату на латині (а це як правило пишеться в інструкції до препарату, або за назвою препарату в гуглі пошукайте латинську назву).
5. А потім або в списку дивитеся або набираєте латинську назву самостійно і натискаєте Go.[FONT="]
[/FONT]
Якщо ви знаєте англійську то прочитаєте що там написано. [FONT="]
[/FONT]
Якщо ж не знаєте то...
Чотири категорії (вони оцінюють разом риск для лактації і для дитини):
0 - безпечно. Безпечно для лактації і для дитини. Сумісно з ГВ, на основі інформації, опублікованої в науковій літературі. Можна приймати
1 - відносно безпечно: можливі невеликі побічні ефекти, що впливають на лактацію або дитину . Цей висновок робиться на основі опублікованої інформації або на основі фізичних, хімічних і фармакокінетичних характеристик ризик невеликий. Помірно безпечний продукт - важлива доза, час прийому, вік дитини. Бажано спостерігати за дитиною на предмет реакцій.[FONT="]
[/FONT]
2 - достатньо небезпечно: є ризик середньо-тяжких наслідків для дитини. Можливі побічні ефекти, що впливають на лактацію або дитину. Висновок робиться на основі опублікованої інформації або на основі фізичних, хімічних і фармакокінетичних характеристик. Небезпечний продукт; при прийомі необхідно оцінити риски у випадку якщо мати вип'є препарат і годуватиме, і риски у випадку якщо годувати не буде (негативний вплив відсутності грудного молока на дитину). Бажано замінити на інші ліки; якщо це неможливо, бажано зменшити побічні ефекти, вибираючи дозу, час прийому, вік дитини. Обов'язкове спостереження за дитиною і матір'ю під час прийому препарату. [FONT="]
[/FONT]
3 - дуже небезпечно, при годуванні не застосовувати. Наявні дані або характеристики ліків дозволяють припустити високу вірогідність токсичності, або шкідливий вплив на дитину. Доведений або передбачається, або згубно позначається на лактації. Протипоказано при годуванні грудьми. Необхідно вибрати інші ліки. Якщо не існує альтернативи, і прийом ліків потрібний, треба припинити годування на цей. Це як правило Радіоактивні ліки. Бажано підібрати препарат, який швидше зникне з кровообігу матері. Буде корисне зціджування до початку прийому препарату з метою створення банку молока (годувати дитину під час лікування), а також під час прийому препарату, щоб підтримувати лактацію.
Детальніше про таблицю фармакокінетики внизу [FONT="]
[/FONT]
Перший стовпець
Molecular Weight (Молекулярна маса) - Молекулярна маса речовини. Чим більше молекулярна маса (більше 500), тим менше вірогідність, що речовина потрапить в молоко.
Tmax (Час максимума) - Час з моменту прийому ліків, через який досягається максимальна концентрація ліків. Саме у цей момент краще всього НЕ годувати дитину грудьми. Краще всього приймати ліки відразу після годування.
Milk dose mg/K/d (Доза для дитини) - Максимальна теоретична доза ліків, яку отримає немовля (у міліграмі на кг в день). Оцінюється на основі даних про попадання речовини в материнське молоко.
Теоретична доза = максимальна концентрація в молоці, відповідно до досліджень (міліграм/літр) помножена на 0.15 літрів на кожен кілограм ваги в добу (доза споживання молока дитиною)
[FONT="]
[/FONT]Другий стовбець
Protein binding (Зв'язування білків) - Відсоток зв'язування цієї речовини білками плазми крові. Низький - менше 50%, середній, - від 50 до 80%, високий, - більше 80%. Чим вище відсоток (зазвичай більше 80, тим менше вірогідність, що речовина потрапить в молоко.[FONT="]
[/FONT]T 1/2 (hours) (Час напіввиведення (години)) - Час, за який концентрація речовини зменшиться в два рази. Чим менше період напіввиведення, тим швидше кров очиститься від цієї речовини.
[FONT="]
[/FONT]Relative dose, %(Відносна доза,- Відносна доза ліків - який відсоток від материнської дози потрапляє дитині. При оцінці дози для розрахунку використовувалася вага матері 60 кг Відносна доза дорівнює теоретичній дозі дитини, діленій на дозу матері
А також є достатньо популярний Довідник д-ра Хейла http://neonatal.ttuhsc.edu/lact/medicationforumspage.html
Thomas W. Hale , "Breastfeeding Pharmacology"
Це настільна книга американських консультантів з ГВ. Повного тексту в інтернеті нема, але є форум , в якому Др. Хейл відповідає на питання лікарів. Дивитися відповіді можуть всі бажаючі ("Guests Please Enter Here" внизу сторінки) [FONT="]
[/FONT]
Тут є таблиця в якій зібрано разом класифікація при вагітності від ААP(American Academy of Pediatrics) і при годуванні від Д-ра Хейла:
http://www.kellymom.com/health/meds/pain-meds.html
[FONT="]
[/FONT]Категорії для годування:
L1 - найбільш безпечній.
Ліки приймала велика кількість годуючих матерів без спостережуваної шкоди для немовлят. Є обширні дослідження.
L2 - безпечно.[FONT="]
[/FONT]Є обмежені дослідження, що не показали негативної дії на немовлят І/або негативна дія можлива, але дуже маловірогідна.
L3 - відносно безпечно.
Дослідження показали можливість не дуже сильних побічних ефектів для дитини.[FONT="]
[/FONT]L4 - можливо небезпечно
Дослідження на годуючих жінках показали підвищений ризик для дитини, але застосування може бути виправдане загрозою для життя матері.
L5 - протипоказано при годуванні
Дослідження показали серйозний, підтверджений ризик для дитини
Вартує також прочитати!
Можно ли лекарство?
Как оценить безопасность лекарственной терапии для кормящих матерей
Лекарственная терапия и кормящая мать
You need to be logged in to comment