garnazirochka 11 Липень 2012
З хлопчика в чоловіка (від 14 до повноліття)

Приблизно з 14 років починається новий етап дорослішання. У цей час хлопчики значно витягуються в зростанні, багато змін відбувається і в організмі : підвищення рівня тестостерону зашкалює за 800%! Хоча все індивідуально, є в цьому віці щось спільне: хлопчики стають більш наполегливими, неспокійними, відбувається часта зміна настрою. Так протікає народження нової особистості, а народження завжди йде через боротьбу.

Підліток гормонально і фізично прагне у дорослий світ, а нам підсвідомо (і часто свідомо) хочеться втримати його в дитинстві ще на кілька років, забувши про правильне виховання. Нічого дивного, що саме в цей період виникають проблеми. В цьому віці потрібно підняти дух підлітка, направити його на творчість, дати можливість розгорнути крила. Всі біди - алкоголь, наркотики, кримінал - йдуть від того, що діти не знаходять виходу для підліткової спраги геройства й слави. Будь-яка цивілізація робила на хлопчиків-підлітків і їхнє виховання особливий упор. У стародавніх культурах зберігаються знання про те, що батьки не в силах виховати хлопчиків-підлітків без допомоги сторонніх дорослих. Традиційно підлітків опікали дорослі чоловіки, які навчали їх військовій справі і ремеслу.

Підліток 14-16 років не готовий залишитися один на один зі світом дорослих. Йому потрібні вчителі. Завзяті підлітки не завжди слухаються батьків. Вчитель - інша справа. Підліток цінує його, хоче бути на нього схожим. Основне завдання вчителя - уберегти підлітка від фатальних помилок. Батьки повинні подбати про вибір гідного вчителя. Ним може бути хтось з ваших друзів. Він повинен вести задушевні бесіди з вашим сином, обговорювати події. Ідеально, щоб підліток став бажаним гостем у його домі , тоді вчитель зможе при необхідності "прочистити мізки" хлопцю, а той зможе поплакати в жилетку його.

П'ять заповідей п равильне виховання дитини хлопчика

1. Починайте виховання як можна раніше. Беріть участь у догляді за дитиною від самого народження - це дисциплінує і змінює пріоритети. Це допоможе вам настроїтися на одну хвилю з сином.

2. Знайдіть час для спілкування по душам. Якщо батько весь час пропадає на роботі, це негативно відіб'ється на дітях.

3. Не стримуйте емоції. Дітей можна і потрібно обіймати. Поєднуйте гучні ігри зі спокійним спілкуванням.

4. Радійте досягнень своїх синів. Якщо ви станете проводити з ними час лише з почуття провини або через обов'язок - користі не буде. Знайдіть справи, які подобаються вам обом.

5. Не забувайте про дисципліну. Встановлювати норми для дитини хлопчика треба твердо і спокійно, без фізичних покарань. Обов'язково вислухайте дитину і врахуйте його інтереси.