Підлітковий вік дитини. Вам цікаво?

Published by Kazkarka in the blog Kazkarka's blog. Views: 644

Замислилась я, чи цікавить вас інформація про підлітковий вік, чи це актуально для форумлянок. Я вирішила розмістити невеличке інтерв"ю зі мною на цю тему. А якщо якісь питання вас цікавлять глибше, напишіть, будь ласка, в коментах або ПП. І тоді я напишу статтю про підлітковий вік із відповідями на ваші питання :)

Отже, інтерв'ю:


1. Доволі часто, скаржачись на труднощі у спілкуванні з дітьми, від батьків можна почути: «В усьому винен підлітковий вік». То в чому переваги та небезпека підліткового віку, чому він стає причиною стількох непорозумінь?
Підлітковий вік дитини — це час змін для усієї сім'ї. Сьогодні твій малюк ще залазить на коліна і просить обійняти, а завтра відштовхує твою руку і каже: “Не треба, мамо. Я вже дорослий”. Сьогодні ти чуєш повний переказ усіх подій дня, а завтра все, що зможеш дізнатись про життя дитини - “Все нормально”. Поступово всі навчаються сприймати сина чи доньку “дорослим”, зростають вимоги та очікування, і раптом твоя така доросла дитина плаче, тому що хтось її назвав “грубеликом”. І знову ти згадуєш, що це ще дитина, поки не почуєш: “Я сьогодні прийду піздно, лягайте спати”. Перепади настрою, зміни в поведінці, поглядах, зовнішньому вигляді... У всьому “винен” підлітковий вік. І це не є погано чи добре, це є природньо, нормально. А от наслідки перехідного віку можуть бути різними, і ми, батьки, як ніхто, на них впливаємо.

2. Які найбільш поширені помилки, на ваш погляд, допускають батьки, спілкуючись зі своїми дітьми-підлітками? Чого не варто допускати у вихованні?
Найбільш поширена помилка, на мій погляд, це чекати, поки перехідний вік мине, а не переживати його разом з власною дитиною. Насправді ж не помічати змін і не змінювати свій спосіб спілкування з підлітком — це шлях до втрати взаєморозуміння та взаємоповаги. Останнє ж змушує шукати підлітка авторитет поза сім'єю.

3. Серед багатьох підлітків поширена агресивна поведінка. Чим вона зумовлена, як відшукати золоту середину у спілкуванні?
Фізіологічні зміни в організмі підлітка такі бурхливі, що нервова система не встигає за ними. Підлітка легко розчулити, роздратувати, образити, розізлити. Треба пам'ятати про це та дужче контролювати власні слова та вчинки — зайвий раз не робити зауважень, домовлятись, а не наказувати, радити, а не змушувати.

4. Хлопці та дівчата – чи є відмінність у поведінці та проблемах цього періоду, як допомогти кожному з них визначитися з пріоритетами, подолати труднощі?
Підлітковий вік — це час, коли турбують питання сенсу життя, майбутнього, стосунків з протилежною статтю. Турбують вони і хлопців і дівчат. Різниця тільки в тому, які відповіді вони мають почути та засвоїти. Я маю на увазі, що якраз час для батьків говорити з донькою про роль Жінки, а з сином — про місію Чоловіка на землі. Якраз час говорити з дітьми про відмінності призначення, способу мислення чоловіків та жінок, пояснювати значення понять “справжній чоловік”, “справжня жінка”.

5. І до сьогоднішнього дня є категорія дітей, яких називають «італійськими» - коли батьки перебувають за кордоном на заробітках і спілкуються з дітьми на відстані. Як зменшити негативні прояви таких ситуацій, допомогти «італійським» дітям справитися з проблемами, які їх непокоять?
Максимально можливо збільшити час спілкування та дбати про його (спілкування) якість. Я маю на увазі, щиро цікавитись, з ким дитина товаришує, що їй подобається, чим цікавиться, кого та за що поважає, на що звертає увагу. Не менш важливо розповідати про себе. Що саме? Питання ті самі. Так ви будете знати, що дитину непокоїть, тому що вона вам про це обов'язково розповість, а ще уважно вислухає та використає ваші поради.

6. Побажання батькам підлітків
Підлітковий вік — це випробовування для вас на безумовність любові до власної дитини (чи любите ви її навіть тоді, коли вона вас ображає?). Я бажаю вам терпіння та впевненості у власних силах.
Підлітковий вік — це зміни в поведінці дитини, іноді кардинальні, на які ви маєте реагувати змінами у власній поведінці. Я бажаю вам гнучкості та сміливості визнавати власні помилки.
Підлітковий вік дитини — це час згадати себе в тому ж віці, свої бажання, переживання та авторитети. Я бажаю вам потоваришувати з власною дитиною, стати для неї радником та помічником на важкому шляху дорослішання.
  • Svitlanka
  • Kazkarka
You need to be logged in to comment