Особливості вживання сухого шампанського: чому його люблять не всі
Published by adbot in the blog Блог adbot. Перегляди: 1087
Франція виставила високий стандарти у виготовленні Ігристих вин. Продукція провінції Шампань має спеціальну назву, яка закріплена саме за цим регіоном. Також у виготовленні шампанського існує багато інших обмежень, яким відповідати здатні лише провідні виробники.![]()
Як виготовляють сухе шампанське
Часто помилково "шампанським" називають будь-яке ігристе вино, але це категорична помилка. Воно буває переважно сухим або напівсухим, адже виготовляється з особливих різновидів винограду. Щоб порівняти смак з тими ж італійськими винами, достатньо придбати сухе шампанське на maudau.com.ua. Відразу стане помітно, що Італія пропонує більш ніжні фруктові смаки. Сухе шампанське має вміст цукру 6 г на літр або нижче, та позначається у продажі написом extra brut або brut nature. Важливо не плутати його зі звичайним брютом, у якому буває до 12 г/л цукру. У нього свіжий смак з фруктовими кидковими нотами, у той час сухе має високий рівень кислотності та досить різкий, глибокий смак. Виготовляють його за традиційною шампанською технологією:
При виготовлені сухого шампанського ретельно контролюють температуру, щоб не допустити надмірного бродіння та виділення надлишків цукру. Тому смак напою залишається максимально натуральним, з нотами виноградної терпкості. При виготовленні сухих сортів вкрай рідко додають сторонній цукор, лише при невдалому урожаї винограду, коли клімат не дав йому повністю дозріти.
- Збір винограду Шардоне та Піно Нуар у вересні та жовтні.
- Пресування цілих грон винограду для збирання першої партії соку.
- Первинна ферментація у сталевих чанах з ретельним контролем температури.
- Змішування різних типів виноградного соку у чітко визначених пропорціях.
- Додавання базового вина, цукру та дріжджів та розлив по пляшках.
- Вторинну ферментацію напій проходить уже в пляшках.
- Процесс ремюажу означає виставлення під кутом 45 градусів корком донизу.
- Через 2 місяці мертві дріжджі осідають на корку і їх видаляють.
- Для заповнення ємності додають розчин старого вина та остаточно закорковують.
Що варто знати про сухе шампанське
Процес виготовлення займає декілька років, адже після другого закорковування воно дозріває у спеціальних підвалах до 36 місяців. Тому справжнє шампанське настільки дороге, що варто боятись підробок. Знайти продукцію відомих виробників можна на сайті МАУДАУ. Сухе шампанське чудово поєднується з морепродуктами та сирами, будь-якими ситними та калорійними закусками. Проте не бажано в приготуванні використовувати лимонний сік або оцет — вони змарнять смак напою. Цікавим варіантом стане птиця у фруктовому соусі, гурмани цінують це екстравагантне поєднання. Для подачі вина знадоблять високі тонкі бокали типу “флейта” або “тюльпан”.
You need to be logged in to comment