Як комбінувати кольори?
Published by NadiiaAgeyeva in the blog Блог NadiiaAgeyeva. Перегляди: 2668
Більшість з нас зазвичай використовує лише 2 кольори у своєму луці. І часто не ризикують використовувати 3 кольори, щоб не виглядати занадто яскраво.
Є декілька правил, які допоможуть вам краще орієнтуватися в принципах комбінування кольорів:
1.По-перше, є проста формула, яку площу має займати кожний колір: 70% основний колір, 20% додатковий колір і 10% третій колір, який є акцентом. Задля того, щоб правильно обрати колір такого акценту, я раджу вам познайомитись з психологією кольору. Дуже скоро я опублікую детальні матеріали. Тобто цей колір акценту буде привертати максимальну увагу. Тому він має бути дуже ретельно підібраний.
![]()
2.По-друге, пропоную Вам познайомитись з теоріями поєднання кольорів Йоханеса Іттена і Вільгельма Оствальда.
Задля простоти сприйняття, будемо дивитись приклади на малюнках:
Й.Іттен розробив 7 контрастів кольорів:
1.Контраст додаткових кольорів (коли ми дивимось на кольорове коло і просто поєднуємо кольори, які знаходяться один проти одного). Якщо ми оберемо кольори, які трохи відхиляються від прямої лінії, то створимо дуже м'який та естетично привабливий контраст. Його часто застосовують в рекламі елітної продукції.
![]()
2.Контраст симультанний (або одночасний) використовують художники. В одязі ми його не використовуємо, тому не буду витрачати ваш час.
3. Контраст теплого і холодного кольорів: коли ми поєднуємо одночасно або два різні кольори (один з яких теплий, а інший - холодний), або один колір, але в різних відтінках. Наприклад червоний холодний та червоний теплий.
![]()
4. Контраст темного і світлого. Тут теж так, що художники працюють в цьому контрасті і в кольорових кольорах, але не буду занадто нудною і прошу сконцентрувати увагу на поєднанні ахроматичних (некольорових) кольорів: чорний, білий, сірий. Таким чином, їх поєднання між собою дасть такий контраст.
![]()
5. Контраст з кольору: у нас є такі кольори: первинні (червоний, жовтий, синій), вторинні (створені шляхом змішування між собою первинних: помарачевий, фіолетовий, зелений), а також чорний і білий.
Ось у нас є 8 кольорів. Ми можемо поєднувати їх так, як нам заманеться. Але мінімум має бути 3 кольори, 2 з яких обов'язково мають бути кольоровими.
![]()
6. Контраст з площі: тут все просто - найменша площа кольорової плями привертає максимум уваги. Це про все той же акцент у кольорі.
![]()
7. Контраст з насиченості: тут теж все просто, особливо, тому що ми дуже часто використовуємо саме цей контраст, комбінуючи один колір в різних відтінках.
![]()
Тепер трохи про теорію Оствальда:
вам знадобляться геометричні фігурки: прямокутник, трикутник, квадрат. І ми просто накладуємо їх зверху нашого кольорового кола і бачимо, які кольори між собою дружать.
Звісно, 3 кольори в наряді - це як правило. Але можна і 4, якщо це теорія Оствальда.
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Який з контрастів вам сподобався більш за все?
Альона та ZORRO WEST подобається це.
You need to be logged in to comment