Color
Фоновий колір
Фонове зображення
Border Color
Font Type
Font Size
  1. Допис від Rodionochka
    Солений лосось (кижуч, сьомга, оселедець, скумбрія).
    Майже цілу зиму любимо їсти таку рибку на шматочку чорного хліба з маслом. І корисно, і смачно, і відносно дешево. Ну і чудова альтернатива шкідливій ковбасі))).
    Отже, купуємо у супермаркеті шматок охолодженого лосося. Розділяю по хребту на дві частини. Мию, обсушую паперовим рушником. Змішую дві столові ложки солі та одну столову ложку цукру незалежно від маси риби. І натираю тим рибу зі всіх сторін. Кладу в скляну посудину та накриваю. Тримаю 8 годин при кімнатній температурі (в мене виходить на ніч) та на 12 годин у холодильник (і ввечері рибка готова). Потім виймаю, витираю паперовими рушниками, кладу у скляну посудину, даю краплинку олію (хоча можна й не давати, лосось і так є жирним). І все - рибка червона на канапки готова. Дуже смакує з лимончиком, маслом, чорним хлібом. Замість лосося чудово також смакує кижуч (купували минулої зими на Шуварі у рибному терміналі морожену, тому перед тим треба розморозити). За цим рецептом солю також оселедець, скумбрію. Це в нас зимою чудово йде. Спробуйте, не пожалкуєте!
  2. Допис від Дана
    Сирник без пісочної основи.
    1,5 кг доброго домашнього сиру
    150 грам масла кімнатної температури
    7 великих яєць
    300 грам сметани або натурального йогурту.
    200 грам цукру
    3 столові ложки муки
    4 ст.ложки крохмалю
    1 велика банка персиків
    1 пакет желе для торту
    100грам журавлини
    1 пакет ванільного цукру
    Цедра з одного великого лимону.
    ---------
    Сир двічі змолоти на м'ясорубці, яйця розділити на білки і жовтки.
    Масло кімнатної температури збити з половиною норми цукру, не зупиняючи збивати додаємо по одному жовтку, далі також не виключаючи міксер додаємо по ложці перемеленого сиру, так робимо поки весь сир не змішається з масляного-жовтковою частиною. Додаємо сметану, крохмаль, муку, цедру. Персики порізати на кубики десь по чотири сантиметра(окремо відкласти 4 половинки персика для прикрашання зверху). Персики ввести в сиркову масу. Окремо збиваємо білки з решта цукром на круту піну, білки вводимо в сирну частину в три підходи.
    Сирник печемо при температурі 180 градусів приблизно 40-45 хв, як побачите що краї добре підрум'янилися а серединка сирника така желеподібна, сирник готовий. Духовку виключаємо, але сирник не виймаємо, його виймати можна коли повністю охолоне.

    Для прикрашання желе розвести в рідині з під персиків розбавленого водою(70/30). Довести до кипіння, прокип'ятити. На сирник гарно викласти віялом порізані персики, журавлину, акуратно спочатку по фруктах залити желе, як перший шар схопиться виливаємо решта желе і зразу виносимо на холод. Желе для торту брати таке

    Воно не на желатині, і дуже швидко застигає, практично за пару хвилин і сирник не встигає розм'якнути від желе.
    pokaa подобається це.
  3. Круасани
    Запис від zetta розміщено 28.01.2012 о 12:58
    Сподобалося? Поділися
    Share on vk Share on facebook Share on livejournal Share on odnoklassniki_ru Share on twitter
    0
    Цитата:
    Допис від Олюська
    На прохання форумлянки:
    Круасани з горіхово-шоколадною начинкою

    (даруйте, не вельми вдале фото)
    Склад тіста:
    1 скл.теплого молока,
    2 ст.лож. цукру,
    0,5 ч.лож. солі,
    1 пач. ванільного цукру,
    дрібка кориці,
    50гр. дріжджів,
    2 яйця,
    приблизно 4 скл.борошна,
    100-150гр маргарину (для перемащування тіста)

    Склад начинки:
    2 скл. горіхів,
    0,75 скл.молока,
    0,75 скл.цукру,
    1,5 ст.лож. какао,
    25гр. масла,
    1,5 ст.лож.борошна.

    1. Дріжджі з'єднати з молоком і цікром, дати підійти.
    2. Додати решту складників і замісити тісто.
    3. Накрити, поставити в тепле місце, щоб підросло.
    4. Розділити на 4 частини. Кожну з частин почергово розкачати, змастити маргарином, скрутити рулетом, а потім змійкою. Поставити в холодильник на 2год., чимось накривши.
    5. Начинку готуємо так: в холодному молоці розтерти борошно.
    6. Поставити на вогонь, всипати цукор.
    7. Як розчиниться цукор, додати масла.
    8. Як стопиться масло пересіяти через ситечко какао, одразу помішуючи. Почекати, щоб закипіло і відставити.
    9. Горіхи змолоти, додати до шоколадної маси.
    10. Витягуєм тісто, кожу частину розкачуємо кругом, ділимо на 8 секторів, з ширшого краю кладемо начинку і закручуємо в напрямку до кутика.
    11. Залишажємо круасани ще трішки підійти , змастити молоком чи яйком і пекти до готовності (поки не підрум'яняться).

    Круасани виходять дуже ніжні, хрумкі і "повітряні", але наступного дня тверднуть, тому, мабуть наступного дня треба їх розігрівати.
  4. Пасочка Дани ...думаю варта чорного поясу)
    Запис від zetta розміщено 21.02.2012 о 14:09
    Сподобалося? Поділися
    Share on vk Share on facebook Share on livejournal Share on odnoklassniki_ru Share on twitter
    0
    Паска від Дани

    Цитата:
    Допис від Дана
    Паска моя, вона ж мамина


    Рецепт описаний дуже детально, букв багато то я сховала під офтопом щоб не займати місця.


    Ну і сам рецепт: * 1,5 кг борошна( може потребувати чуть більше)
    *100 дріжджів
    * 2 стакани теплого молока(або 50/50вершки і молоко)
    * 15 жовтків
    * 100гр дріжджів
    * 200гр масла
    * 2,5 стакани цукру
    *1-2ст.л олії
    *1 ч.л солі
    * по 100гр світлого і темного ізюму
    * 1ст.л коньяку чи горілки(спирту)
    * 1,5 пакетика ванільного цукру
    * 1 лимон, (стерти цедру і вичавити сік)
    Значить ми підготували усі продукти, муку просіяли, жовтки вже відділили від білків масло розтопили, ізюм промили, цедру стерли, всі продукти що нам знадобляться виставляємо на стіл щоб було під руками. До дріжджів додаємо молоко з вершками, одну столову ложку цукру, і 2 столові ложку муки, розмішуємо до однорідності і відставляємо на 15-20хв в тепле місце щоб підійшли, якщо за цей час дріжджі не почнуть реагувати без жалю виливайте і беріть іншу пачку. Через 20хв дріжджі мають мати вигляд пухкої маси. з багатьма бульками, щось подібне на не дуже круто збиті яєчні білки. Відміряємо 2/3 частини від усієї муки, всипаємо в тазік або велику миску в якій буде зручно місити, а місити прийдеться довго. До жовтків додаємо цукор і збиваємо міксером до повного розчинення цукру, в мене це займає 10хв. В муку виливаємо розчинені дріжджі і збиті з цукром жовтки, починаємо місити, якщо під час замісу вийде за рідке тісто додаємо по трохи муки, місимо довго, до появи пухирців і характерного звуку коли пухирці тріскають, далі даємо розтоплене масло,сіль, олію, горілку, ізюм, ванільний цукор, цедру і сік з лимону, і знову добре вимішуємо , додаємо ізюм перемішуємо, накриваємо чистим рушником і залишаємо на столі щоб підійшло, але в жодному разі не на протязі. Приблизно через годину, дивимося до нашого тіста якщо воно дуже сильно росте, пару разів ложкою перемішайте,і поставити і більш про холодніше місце нам потрібно щоб тісто добре викисло а на це потрібен час. Тим часом як тісто підходить готуємо форми, я маю спеціальні для паски, але раніше використовували емальовані баняки, головне щоб були високі і не дуже великі, найкраще брати на 1л-1,5л-2л. Чисті сухі форми змастити олією, на дно кожного баняка вставити круг з пергаментного паперу і його також змастити олією. Коли тісто збільшилося в об’ємі в три рази, накладаємо його в форми, але не більше ніж 1/3 від висоти форми. Даємо ще пів години тісто підійти вже в формі, змащуємо паску збитим з молоком жовтком, вкладаємо в гарячу духовку, печемо перші 15хв при температурі 200градусів а потім ще 30хв при температурі 170, духовку не відкриваємо як мінімум пів години, якщо паска буде дуже прирікатися зверху з пергаменту вирізати круг і покласти зверху на тісто. Готовність паски перевіряємо довгою тонкою паличкою, стараємося дістати якнайглибше, якщо паличка цілком суха і на ній нема тіста, виймаємо з духовки, даємо 10-15хв відійти і виймаємо з форми, для цього тонким довгим ножем проводимо між краєм паски і стінкою форми по кругу, і форму з паскою тримаємо горизонтально в одній руці, а іншою постукуємо по дну форми і перевертаємо. Вийняті з форми паски можна змастити поцукрованою водою і за бажанням посипаємо кольоровою посипкою . Я прикрашаю по своєму збиваю два білка з готовою сухою сумішшю для прикрашання( власне ця суміш складається з цукрової пудри, лимонної кислоти і крохмалю), змащую цим верх паски і в міру власної фантазії прикрашаю цукатами, горіхами, шоколадом.
    І ще записи на полях - не спішіть давати усю муку. тісто на паску має бути вільне. Для порівняння візьміть пальцями мочку свого вуха, чуєте яке воно м'яке? От таке має бути ваше тісто, як дасте забагато муки паска буде забита, якщо ви вимішуєте паску і вона вам здається за рідка влийте одну дві ложки олії місити стане легше і ви зрозумієте чи вам дійсно не вистачає муки.
    чекаэм Великодня.
  5. Сьомга від Дани.
    Запис від zetta розміщено 05.01.2013 о 08:41
    Сподобалося? Поділися
    Share on vk Share on facebook Share on livejournal Share on odnoklassniki_ru Share on twitter
    0
    Теги риба, сьомга.
    Цитата:
    Допис від Дана
    Сьомга досить жирна риба,як на мене не треба масла. але ви дивіться на свою рибку, можливо після розморожування вона і потребує того масла. Я якщо маю заморожену рибину(сьомгу, форель, і.тп) люблю робити так, рибну тушку почистити, натерти сіллю і перцем. взяти великий кусок фольги, складений в двоє. На дно зробити овочеву подушку(терта морква і цибуля порей порізана колечками, цедра з одного лимону + сіль та перець)) на овочі рибину на рибу покраяні на пластинки печериці, загорнути то все гарненько і в духовку на 30 хв. Зайвий жир з риби стікає на овочі і вони такі смачненькі виходять, а пара від овочів + сік з печериць просочують рибину і вона стає ніжна та соковита.
  6. Крем-суфле
    Запис від evstaxivna розміщено Нині о 00:34
    Сподобалося? Поділися
    Share on vk Share on facebook Share on livejournal Share on odnoklassniki_ru Share on twitter
    0
    Крем-суфле робиться дуже просто і може використовуватися у будь-яких комбінаціях. Мені здається, що в ідеалі поєднувати цей крем саме з бісквітними коржами, але це вже питання особистих смаків. Думаю, що буде смачно, якщо додати до суфле ще трохи фруктів. А от, власне, і сам рецепт.
    Інгредієнти
    2 ст.л. желатину
    9 ст.л. холодної води
    5 яєчних білків
    0,5 – 1 ч.л. лимонної кислоти (я давала ложку лимонного соку)
    1,5 скл. цукру
    Приготування
    Желатин залийте 9 ст.л. холодної кипяченої води та поставте набухати. Залежно від того, який желатин, залежить і те, скільки він буде набухати. Тут краще дотримуватися інструкції. Після того, як желатин набухне, розчиніть його, не доводячи до кипіння. У мене був дуже “швидкий” желатин, який набух хвилини за 2, після чого я його трошки підігріла у мікрохвильовці.
    Білки збийте з цукром та лимонною кислотою. Техніка така: спочатку дуже добре збиваються білки, тоді поступово додається цукор. У процесі збивання так само поступово додайте розчинений желатин. І… все Крем готовий.
    Рецепт коржів на жовтках:
    5 жовтків
    3/4 скл. цукру
    3/4 скл. борошна
    100г вершкового масла
    0,5 ч.л. розпушувачу
    3 ст.ложки какао
    3 ст.ложки води
    ванільний цукор за смаком
    З усіх інгредієнтів замісити тісто.Форму для випічки бажано брати невелику – до 24 см в діаметрі.
    Спочатку я пекла корж(30 хв.при 180 градусів).В форму виклала пергаментний папір, щоб були "бортики"(бо крем суфле заливала ще не застиглим).Пропитала готовий корж лікером(можна коньяком, ромом).Виклала на корж крем суфле(застигає швидко, десь за 25 хв. в холодильнику). Потім прикрасила фруктами і залила напівзастигшою галареткою.Ще потримала в холодильнику 2 години.
  7. Печеньковий трюфель від Касі
    Запис від zetta розміщено 21.01.2014 о 19:34
    Обновил(-а) zetta 29.01.2014 в 17:17
    Сподобалося? Поділися
    Share on vk Share on facebook Share on livejournal Share on odnoklassniki_ru Share on twitter
    0
    Теги печиво, трюфель
    Цитата:
    Допис від Kasia
    на прохання з карми

    без перекладу

    фото з інтернету

    коментарі:
    як я не обвалювала в пудрі,дуже гарно тріщинки в мен не вийшли
    пекти треба обережно, швидко пересихає.
    смак ням ням ням ням)))
    Цитата
    Шоколадное печенье "Трюфель" Ayn
    на 40 штук

    200 гр шоколада, порезать
    90 гр (6 ст л) не солёного сливочного масла
    110 гр (1/2 чашки) мелкого сахара
    щепотка соли
    3 яйца
    1 ч л ванильной эссенции
    200 гр (1 1/2 чашки) муки
    25 гр (1/4 чашки) не сладкого какао порошка
    1/2 ч л пекарского порошка
    3/4 чашки сахарной пудры

    В небольшой кастрюльке с толстым дном растопить масло и шоколад на слабом огне до однородной массы, постоянно помешивая. Снять с огня, добавить сахар, и хорошо перемешать до растворения сахара.Добавить яйца, по одному и хорошо взбить миксером после каждого. Добавить ваниль.
    Просеять муку, какао-порошок, соль и пекарский порошок в шоколадную смесь и хорошо перемешать. Накрыть миску плёнкой и поставить в холодильник на один час для застывания теста.
    Прогреть духовку до 160°C/325°F.
    Застелить протвень пергаментной бумагой или смазать растительным маслом.

    Насыпать сахарную пудру в небольшую миску. Чайной ложкой отщипнуть немного теста и ладонями скатать его в шарик размером 2.5 см (1-inch). Положить шарики, по одному, в сахарную пудру и хорошо обвалять, печенье должно быть покрыто плотным слоем пудры. Выложить на противень на расстоянии 4 см.
    Выпекать 10-15 минут (при выпечке печенье потрескается).
    Готовое печенье остудить на противне 2 минуты, затем перенести на решётку до полного остывания.
    Хранить в закрытой посуде.
    смачного
  8. Завиванець з маком
    Запис від zetta розміщено 28.01.2014 о 07:04
    Сподобалося? Поділися
    Share on vk Share on facebook Share on livejournal Share on odnoklassniki_ru Share on twitter
    0
    Теги завиванець, мак
    Цитата:
    Допис від tsiuma
    Дівчатка, на питання в карму про рецепт маківників, який мені підказала наша Corena (за що я їй дуже вдячна, бо перепис справді вдалий!) - пишу сюди рецепт і ще даю посилання на сайт, звідки власне рецепт і взято:

    Завиванець з маком

    Тісто:3ск.борошна, 180мл.теплого молока,150гр.маргарину або масла(розтопити і остудити), 6 жовтків, 45гр.дріжджів, 6ст.л.цукру,1,5ст.л.олії, 1/2ч.л.солі, 1,5ст.л.спирту або горілки,1уп.ванільного цукру.
    Дріжджі розчинити в теплому молоці з 1ст.л.цукру і залишити на 15 хвилин.Замісити тісто, в кінці замісу додати розтоплене масло. Залишити в теплі на 1 годину.

    Макова маса:500гр.маку запарити і втерти(перекрутити двічі на м'ясорубці через дрібне ситечко),200гр.цукру,100гр.ізюму,50гр.посічених горіхів,1ст.л.меду,мигдальний аромат, 6 білків.
    Білки збити на густу піну з цукром і додати до макової маси.

    Тісто поділити на три частини, розкачати на пергаментному папері і змастити маком(краї тіста не змащувати маком).З одного боку піднімаючи пергамент,- завернути тісто в рулет, а потім завернути його в пергаментний папір, залишивши по 3см.вільного місця по краям. ПЕКТИ в ПАПЕРІ !

    Пекти при температурі 180гр.-30-40 хвилин.

    Полити люкером (після випікання) :1/2ск.пудри розтерти з 3ст.л.гарячої(кип'яченої) води.

    Смачного!
  9. паска Марусi )
    Запис від zetta розміщено 12.04.2014 о 17:33
    Сподобалося? Поділися
    Share on vk Share on facebook Share on livejournal Share on odnoklassniki_ru Share on twitter
    0
    Теги паска
    Маруся трошки підхоріла, то нинькай лікувалась але про вас не забула.
    Тісто годинами місити точно не треба... але пишу що треба робити.

    Тепер сурйозно, як пече паску Маруська.

    До печення пасок так як і до печення хліба треба підходити з дуже великою любов*ю і обовязково з молитвою. Вбратись треба в найфайніший халат і застелитись найкращою запаскою, фартухом тобто.
    Помолитись Отче Наш і Богородице Діво і аж тоді братись до замішування тіста. ПЛЮС!!! ДУЖЕ ВАЖЛИВО!!! Коли печуться паски в хаті не можна сваритись, підвищувати голосу і траскати дверима або баняками. Має бути тиша і спокій в хаті.

    А тепер що до продуктів. Продукти краще приготувати з вечора а тісто замішувати зранку. Витягаємо і залишаємо на столі:
    муку ( я беру на око, але приблизно півтора кіля треба «загріти»)
    яйця - 12 штук
    цукор - 1кґ
    масло - 250-300гр
    ваніль
    родзинки. Також готуються заздалегідь. Приблизно склянку-дві родзинок треба замочити в келішку-двох коньяку або горівки. І лишити аби вони набухли десь так на годинку. Потім зціджуємо родзинки і даємо висохнути. Як висохнуть виваляти в муці. Але то можна зробити і в день вимішування тіста.
    цукати - якщо любите

    Продукти мають бути кімнатної температури, аби були теплі.

    Отже, витягнувши всі продукти на стіл день перед замішуванням тіста ідемо файно спати. Зранку встаємо чим швидше тим краще але коли встанете тоді буде добре, головне аби настрій був добрий. Далі вбрались файно і беремось до роботи.

    50-60 гр свіжих дріжджів (я люблю свіжі, бо вони живіші, але можна замінити і 2 пачками сухих.)
    0.5 літра молока, загріти але не дуже сильно. Я завжди пробую молоко мізинцем, якщо в палець тепло але не пече тоді добра температура. Дуже важливо аби молоко було не захолодне і не за тепле. В гор*ячому молоці дріжджі гинуть, а в холодному повільно входять в реакцію і тісто не росте.

    Отже, загріли молоко і залили ним палочку дріжджів і поставили в тепле місце.
    В між часі, пересіяли муку два рази і відклали на бік.
    Потім відділили жовтки від білків і склали жовтки в глибоку миску.
    Масло (250-300гр) розтопити в мікрофалювці ~20-30 секунд. Масло стане мягке але не гор*яче.
    Родзинки замочити в кон*яці або ромі, дати постояти, тоді відкинути на друшляк і висушити на рушнику (я висушую на грубій серветці). Рідину з родзинок не виливати. Після того як підсушили, файно виваляти родзинки приблизно в ложці муки.
    Приготувати цедру 1-ї помараньчі (апельсина)
    1 ч ложечку ванілії або 1 пачечку ванільного порошку.

    Отже беремось до самого тіста:

    Міксером збити жовтки 1 кг цукру до біла. (Я беру цукру багато бо люблю солодку паску, але ви можете взяти менше, скажімо 2-3 склянки, якщо хочете більш прісну паску подібну на халу)
    Додати масло і знову гарно збити.
    Тоді вливаємо молоко з дріжджами, які за останні 20-30 хвилин поки ми готували родзинки і решту продуктів почали рости і на молоці утворилась шапочка.
    В кінці підсипаємо муку і вимішуємо тісто. Муки я беру скільки забере, а забирає приблизно кілограм. Все залежить від погоди яка буде в цей день - сонячно і сухо, багато муки не піде, а при вологості муки піде на склянку більше. Коли мука вже вся гарно розчинилась вливаємо ванілію, або всипаємо ванільний цукор, цедру і вливаємо келішок рідини з родзинок. (тобто рому в якому мочились родзинки).

    І тут починається заміс тіста. Дріжджове тісто любить ласку і щоб його мяти довго. Якщо ви маєте файний міксер то вам треба буде вимішувати тісто приблизно від 5 до 10 хвилин, а якщо руками то час треба подвоїти. Ви відчуєте готовність тіста коли воно почне відлипати від рук, свистіти при замісі і буде утворюватись багато бульок. Так як ми жінки маємо мало сили в руках, до цього процесу я завжди залучаю мого тата. Якщо він часом не хоче пацькати рук, то я йому даю велику деревяну ложку і він вимішує мені тісто хвилин з п*ять. Це скорочує мої муки в два рази.

    В кінці коли тісто вже майже вимішане додаємо родзинки обваляні в муці, цукати (хто любить) і просто щераз перемішуємо.

    Тепер або залишаємо тісто в великій мисці де воно місилось або перекладаю в велику миску чи баняк висмарувану ложкою олії. Зверху тісто притрушую мукою і накриваю вологою серветкою-рушником. І ставимо тісто в тепле місце аби воно підійшло.

    ДУЖЕ ВАЖЛИВО АБИ В ХАТІ НЕ БУЛО НІЯКИХ ПРОТЯГІВ!!! І ТЕМПЕРАТУРА ТРИМАЛАСЬ РІВНОМІРНА +25 ГРАДУСІВ ЦЕЛЬСІЯ! Тісто погано виросте або й взагалі злякається і сяде. Тоді вся ваша робота на смарку.

    Приблизно годинки через дві тісто повинно вирости і подвоїтись. Тепер його треба знову легко перемішати, обмяти, і знову накрити серветкою і поставити в тепле місце.

    Підходить час аби готувати форми на печення пасок. Я беру металеві банячки (хто ходить в походи може взяти свої походові банячки), можуть підійти бляшані баньки з під горошку чи кукурудзи, або невеликі баняки-кастрюльки без ручки або з металевою ручкою. Отже, форми треба гарно висмарувати маслом і застелити дно пергаментним папером.

    Коли тісто знову підросло (десь ще одна годинка) його можна викладати в форми. Беремо рукою тісто і відриваємо кусочок так аби заповнити форму на 1/3 або на половину. Краще заповняти на 1/3 тоді паска гарно виросте і не вилізе з форми. Після того як ми заповнили форми тістом, знову даємо йому підрости ~30-45 хвилин, а в міжчасі розігріваємо духовку до 180-200 градусів.(350-375 Фарнгейта в заграманицях)

    Після того як наші пасочки підросли смаруємо їх зверху розбитим жовтком з молоком, можна і без молока.

    Всаджуємо до п*єца і печемо ~ 1 годину великі паски, і 40-45 хвилин маленькі. Паски готові коли ваша хата наповнилась запахом свіжих булочок з найулюбленішої пекарні. Пильнуйте аби пасочки не пересиділи, тому я за ними підглядаю включаючи світло в духовці і через 25 хвилин провіряю сірничком на готовність, особливо коли в мене багато маленьких пасочок для дітей.
  10. панетон
    Запис від zetta розміщено 12.04.2014 о 17:41
    Сподобалося? Поділися
    Share on vk Share on facebook Share on livejournal Share on odnoklassniki_ru Share on twitter
    0
    Панеттоне (Panettone)
    Ранее в теме меня просили поделиться рецептом кулича к Пасхе. Я предпочитаю итальянский Панеттоне - воздушный праздничный дрожжевой кекс. Традиционно его выпекают к Рождеству, но т.к. он очень сдобный, то его рецепт, как нельзя лучше, подходит к Пасхальной выпечке.
    Опара:
    120 мл тёплого молока
    15 г свежих дрожжей
    1 ст.л. сахара
    1 ст.л. муки
    Тесто:
    100 г сл. масла, комнатной температуры
    2 яйца
    2 желтка
    1/3 ст. сахара
    3 ст. муки (предпочтительнее хлебной)
    1/2 ч.л. соли
    1 ст. изюма и цукатов
    1 желток+1 ст.л. молока
    сахарная пудра
    Опара.
    Растворить дрожжи в тёплом молоке. Всыпать 1 ст.л. сахара и муки, размешать.
    Накрыть плёнкой и оставить в тёплом месте на 20-30 мин.
    Тесто.
    Просеять всю муку с солью. Растереть масло с сахаром, добавить яйца, желтки и опару. Постепенно всыпая муку, замесить мягкое тесто. Оно не должно быть очень крутым, но в то же время, уже не прилипать к рукам. Вымесить на столе не меньше 10 минут.
    Положить в смазанную маслом посуду, накрыть и оставить подходить в тёплом месте 1,5-2 часа (тесто увеличится больше, чем в 2 раза)
    Подошедшее тесто обмять и добавить в него изюм и цукаты, предварительно обваленные в маленьком количестве муки. Слегка вымесить.
    Промаслить и застелить дно и стенки 6" (15 см) формы пергаментной бумагой, оставляя "воротничок" бумаги выше уровня формы на 10 см. Можно использовать, таким же образом, и 8" (20 см) форму, тогда кекс просто будет пошире и пониже.
    Выложить тесто в приготовленную форму, накрыть, и оставить расстаиваться, как минимум на 1 час (оно заполнит всю форму и поднимется намного выше края).
    Выпечка.
    Разогреть духовку до 190С. Смазать верх кекса желтком, смешанным с молоком. Выпекать 15 мин, затем уменьшить температуру до 165С и выпекать ещё 20-30 мин, проверяя на готовность лучиной.
    Готовый кекс остудить 10 мин в форме, а затем на решётке. Присыпать сахарной пудрой и подавать.
    По цьому рецепту пекла два роки підряд, моїм рідним дуже сподобалося, єдине що від себе даю цукру більше- майже цілий стакан.
  11. багато питають рецепт Карпатки в кармі


    Тісто: 1 склянка борошна, 125 г маргарину, 1 склянка води, 5 яєць, щіпка солі.
    Крем: 1 ст. ложка крохмалю, 2 ст. ложки борошна, 1,5 склянки молока, 2 жовтки, 250 г масла, 0,5 склянки цукру-пудри, 1цитрина.
    Помадка: 125 г масла, 3 ст. ложки какао, 3 ст. ложки води, 3 ст. ложки цукру.
    Розтоплюємо маргарин і додаємо до киплячої води. Доводимо суміш до кипіння. Поступово всипаємо до киплячої суміші просіяне борошно, ретельно вимішуємо, щоб не було грудок, і ще варимо 2-3 хв. Остуджуємо, і в холодне тісто втираємо ложкою по одному яйцю. Залишаємо тісто на пів години, щоб відпочило, а тоді ділимо на дві частини, викладаємо ложкою на змащену жиром бритванку і печемо по черзі два коржі (перші 20 хв. печемо на великому вогні, не відкриваючи дверцята печі). Перемащуємо коржі, а також верх пляцка кремом.
    Зверху можна посипати тертим шоколадом або полити шоколадною помадкою

    Крем готуємо так: склянку молока доводимо до кипіння.
    Крохмаль і борошно вимішуємо з рештою холодного молока і розтертими з цукром жовтками. З'єднуємо гаряче молоко з розтертою масою і, помішуючи, варимо приблизно 3-5 хв до загустіння. До розтертого в макітрі масла поступово додаємо порціями охолоджений крем і все добре розтираємо. Вкінці додаємо до смаку цитриновий сік.

    мої імпровізації: яйця до заварного тіста завжди вбиваю міксером на найнижчій швидкості. тісто викладаю на пергамент.
    крем теж збиваю міксером. до крему завжди даю ванільний цукор ще на стадії збивання жовтків. можна і ложку коньяку чи іншого доброго алкоголю - тоді такий безподобний аромат...
    цей рецепт я доповнила вишнями у власному соці.