Домашня економіка.

Тема у розділі 'Хатні клопоти', створена користувачем AilataN, 16 Жовтень 2011.

  1. AilataN

    AilataN жива

    В мене є знайома, яка веде домашню бухгалтерію. Тобто- витрати, доходи, окремо по графам- що з відки прийшло і по яким статтям був розхід.
    Давно замислююсь сама про таку систему домашньої економіки( не економії, бо що тратимо- те тратимо).
    Чи доцільно вести такий облік, щоб якось контролювати витрати, зменшувати їх, наприклад в яких магазинах краще закуплятись, в кого яка графа розходів більша в процентному співвідношенні до з/п?
    В мене так- чим більший дохід , тим більший розхід. Що мене й нервує найбільше. Бо маючи , допустим 50 тугриків- живемо на них, ще й лишається, під"язуєм пояски))), маємо 200 тугриків- і не вистачає!


    Це тема для того щоб ділитися способами ведення домашнього господарства, бухгалтерії і різними фокусами, які дають змогу економити. Де які ціни на продукти - у відповідній темі. Все решта: прокладки - в темі для прокладок, мешти в мештах і т.д.
     
    Останнє редагування модератором: 23 Лютий 2015
    • Подобається Подобається x 1
    • Не подобається Не подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  2. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    є, але пояснити моєму чоловіку, що перловка не тільки до розсольника - тєжко. але я її роблю з яблуками, то ще ні разу не відмовився. а більше якось вона і не йде.
    --- дописи об"єднано, 19 Лютий 2015 ---
    кукурудзяна ще куди не йшло, а з манної багато не зробиш, хіба які кнедлі
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  3. Sweet kitty

    Sweet kitty Вишивалочка

    З кукурудзяної крупи виходять дуже смачні січеники аля сирнички
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  4. Burberry

    Burberry Well-Known Member

    Ми теж раніше їли тільки Бебі, а десь вже півроку як перейшли на Карапуз. Це наші українські кашки в межах 18-22 грн, вони є і в Сільпо, ів Арсен, і в Ашані. Мені подобаються і малий їсть, там асортимент тільки не такий великий, зате ціна нормальна.
     
    • Корисно Корисно x 1
  5. Samhayne

    Samhayne Well-Known Member

    а мій фанатіє від Вівсянка-яблуко, Вівсянка-лісові ягоди. На сніданок нічого іншого не хоче. Я ще малину морожену додаю.
     
  6. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    у нас в Рукавичці біля дому необсмажена гречка "Олімп" по 18 ( але дуже багато в пачці тої січки- муки- я навіть не брала), обсмажена того ж виробника по 24 і є Жменька по 30.
    До речі, в тій же Рукавичці взіла на пробу олію рафіновану "Диканька" ( полтавська) по 21 з коп. Там 920 г, але досить непогана ( на відміну від їх КУхарочки по 19)- "не димить, не піниться, не вигорає", не стріляє
    --- дописи об"єднано, 19 Лютий 2015 ---
    ну і я так. Маю 2 пачки рису, 1 п. гречки ( їсться рідко), 4 кг муки і 2 л олії ( ну і ще вже менше 1 л ливкової для заправок маю). Цукру теж біля 2 кг ( йде хіба не випічку- так особливо не вживаємо. Але з випічкою зараз трохи теж пригальмувала- порахувати розхід електроенергії в електродуховці і вартість продуктів, то золота виходить).

    О , до речі, ще про різницю цін: вчора в Ашані брала вівсянку "Брюгенн" по 17 грн, а в Рукавичці така сьогодні стоїть по 25
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
    • Корисно Корисно x 1
  7. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    в Рукавичці 38 грн. Збилася я з тих бананів за таку ціну( ми виросли ж якось без них :)
     
  8. Руда Лисиця

    Руда Лисиця Шопоголік :-)

    так і є. добре стиглі краще засвоюються і в них більше корисних речовин.
     
  9. loveterapy

    loveterapy Матуся-Анюсі

    А звідки така інформація?

    Надіслано від мого SM-G350E, використовуючи Tapatalk
     
  10. Ari

    Ari Well-Known Member

    :girl_crazy:доляр росте, а олія до нього прив'язана, тому і летить до гори.
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. loveterapy

    loveterapy Матуся-Анюсі

    Ну так її в нас виробляють теж, як і гречку, наприклад, а долар росте - зростає вартість того, щоб зібрати урожай, обробити його, доставити до споживача. Бо бензин дорогий. Я просто не розумію, чим олія така особлива.

    Надіслано від мого SM-G350E, використовуючи Tapatalk
     
  12. Маруся Іванова

    Маруся Іванова сонечко сяє...

    :connie_pull-pigtail
    посіяти соняшник - соляра+механічний засіб+амортизація
    обробити - соляра+механічний засіб+амортизація
    зібрати - соляра+механічний засіб+амортизація
    переробити в олію - млин не на воді, а на електриці або солярі, потім доправити до місця фасування, ще людям які то все роблять зп, + логістика + реклама+ маркетинг+заробити супермаркету:connie_pull-pigtail
     
    • Подобається Подобається x 2
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
  13. flame

    flame невгамовний експериментатор

    риба, то моя "хвороба". Я останнім часом на м"ясо не заглядаю, не хочеться навіть, коли готую. Рятуюся в більшості хвостами, як тільки бачу, що є беру багато і в морозилку. Минулого тижня були в Ашані по 79 грн - дешевше виходить ніж телятина чи індиче філе. Мідії і кальмари, теж дешевше ніж м"ясо. Вишукую акції, в грудні попала на розпродаж риби, то теж напхала в морозилку. З асортиментом проблема страшна. Морожена риба - злиті в умивальник гроші:girl_devil:З мороженої риби купувала тільки кінг-кліп, але зараз він вже по 110грн. . Короп невиправдано дорогий став, люблю його, але то, що виходить по ціні за 1 коропа мене "травмує". Форель тут на форумі продають, ціна нормальна, але я її не люблю. . Вже, як буде зовсім зле, ну то - кальмар:girl_crazy:
    --- дописи об"єднано, 19 Лютий 2015 ---
    дуже багато йде на експорт в цистернах. Вигідніше продати за валюту і без фасовки.
    --- дописи об"єднано, 19 Лютий 2015 ---
    я перед НР купувала в Ашані по такій самій ціні. В Сільпо ще тоді вона була по 25. Цікаво - скільки зараз?
     
    Останнє редагування: 19 Лютий 2015
    • Погоджуюся Погоджуюся x 2
    • Подобається Подобається x 1
    • мімімі мімімі x 1
  14. Ari

    Ari Well-Known Member

    це я із сарказмом писала, щось типу вінні пух з кулькою. Зараз це виглядає як просте наживання на людях, бо в людей спрацьомує інстинкт до шпарливості і на цьому грають продавці, та і постачальники і всі кому вигідно, от коли
    тут я бачу здородчання проте з часом не тепер, а от
    а це можна вже включати у вартість. Але є запаси які вже включили в себе всі майбутні і теперішні=ціна космос. І дуже добре це видно по продукції власних торгових марок супермаркетів, адже їм рентабельно збувати той товар за старими цінами, хоча затрати у них по виробництву не так вже і відрізняються від ін. провідних марок, так можливо сировина не такої якості і ще там щось, але це не завжди.
     
    Останнє редагування: 19 Лютий 2015
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  15. Hexe

    Hexe Well-Known Member

    так, але ж зараз соняшник не збирають\обробляють. і гречка ж теж вже зібрана давно. чия чогось не знаю?:)
     
  16. Leditanya

    Leditanya Well-Known Member

    Уявіть які будуть ціни з нового урожаю?
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  17. flame

    flame невгамовний експериментатор

    звичайно. Але, де взяти кошти на новий сезон, якщо продавати по старій ціні в той час, коли витрати на основні позиції для виробничого процесу здорожчали майже в 3 рази? Продавати по ціні, яку закладали минулого року? Тоді за які "вуші" зробити нову продукцію?
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 6
    • Подобається Подобається x 3
  18. loveterapy

    loveterapy Матуся-Анюсі

    Ну, зорати, посадити, зібрати, то все на солярці, тому думаю будуть високі. Не в обіду нікому, але ми просто привикли жити вже нормально більш-менш. Грошей вистарчало на багато чого, в тому числі й не дуже потрібного, ну, але дуже хотілося. Зараз же більшість людей просто думає, як то заплатити за хату, продукти мінімальні на сім'ю, ліки, тобто усе лише необхідне.


    Надіслано від мого SM-G350E, використовуючи Tapatalk
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 4
  19. YeS Svit

    YeS Svit The Good, The Bad and The Crazy

    працюю в тій сфері
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. Ari

    Ari Well-Known Member

    в такому випадку мала ціна підскочити буквально на усе (маю на увазі в енні рази як на олію, муку і т.д.), бо нічого саме не приходить в магазин, і теж потрібно закладати в ціну на майбутні витрати, я не уявляю яких збитків зазнають фермери, які продають ту картоплю і ін. овочі, за старими цінами, тільки щоб продати, і щоб їх праця не пропала.
     
  21. flame

    flame невгамовний експериментатор

    так воно так і є. Є ще випадки, коли чітко підписаний договір на кожну партію товару. З новою партією буде новий договір і нова ціна.
    А на що ціна не піднялася?