Домашня економіка.

Тема у розділі 'Хатні клопоти', створена користувачем AilataN, 16 Жовтень 2011.

  1. AilataN

    AilataN жива

    В мене є знайома, яка веде домашню бухгалтерію. Тобто- витрати, доходи, окремо по графам- що з відки прийшло і по яким статтям був розхід.
    Давно замислююсь сама про таку систему домашньої економіки( не економії, бо що тратимо- те тратимо).
    Чи доцільно вести такий облік, щоб якось контролювати витрати, зменшувати їх, наприклад в яких магазинах краще закуплятись, в кого яка графа розходів більша в процентному співвідношенні до з/п?
    В мене так- чим більший дохід , тим більший розхід. Що мене й нервує найбільше. Бо маючи , допустим 50 тугриків- живемо на них, ще й лишається, під"язуєм пояски))), маємо 200 тугриків- і не вистачає!


    Це тема для того щоб ділитися способами ведення домашнього господарства, бухгалтерії і різними фокусами, які дають змогу економити. Де які ціни на продукти - у відповідній темі. Все решта: прокладки - в темі для прокладок, мешти в мештах і т.д.
     
    Останнє редагування модератором: 23 Лютий 2015
    • Подобається Подобається x 1
    • Не подобається Не подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  2. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Домашня економіка.

    я давно теж перейшла на таке. Правда не з огляду на економію. а з огляду на те, що вічно "одна шкарпетка". То коли їх кілька однакових пар- проблема вирішується легше
    мені морожений домашній сир зовсім нікуди "не йде". Зовсім інший смак. Тому творог не морожу
    це і про мене. Я на дух не виношу каші. Благо, малий з чоловіком їдять вівсянку вранці по власній волі ( а я її тепіти не можу), і ще визнають рис ( дуже-дуже рідко- гречку, але у складі якихось гречаників). Я ж не їм ні гречки , ні рису практично ( рис ще зрідка "піде". Більше ніяких круп у нас в хаті не живе, бо не їсться. Каш, варених на воді чи молоці, узагалі ніхто не вживає ( я із тих мам, в якої дитина за свої 10 років жодного разу манки не їла- один раз подивився і сказав "спасіба-нє надо". мабуть, йому генетично передалася моя ненависть до манки, раз навіть спробувати не хотів:) .

    У мене усі м ясоїди. Ковбас і субпродуктів не вживаємо .
     
  3. poetka

    poetka Well-Known Member

    Відповідь: Домашня економіка.

    Тепер більшості доводиться прикрутити краники. Я теж мушу щось готувати,щоб дешевше і смачне. Вчора взяла себе в руки і стратила тільки на молоко,хліб і кусочок м"яска. Головне нічого зайвого не купувати, до того могла собі ще й купити ну наприклад чи халви,чи йогурту яогось, а сьгодні вже відчуваю нестачу грошей,тому обмежуємось самим необхідним.Обновок точно ніяких,перепиремо і випрасуємо старе :) і нічого не станеться :) Я думаю щоб економити,слід відмовитись від зайвих покупок,тільки необхідне, і варто кілька чеків зібрати,аби прослідити,що реально потрібно було купити, а без чого можна обійтись.
     
  4. iriwa

    iriwa Особлива мама

    Відповідь: Домашня економіка.

    Навряд. В мене муж, 100 кг живої ваги.. скільки не перевчала і не привчала до салатів, омлетів і тд - ніяк. Каже що то аператив до головної страви... Тепер у нас на сніданок завжди зупа з м"яском, на худий кінець рибна юшка з хлібом. На обід - картопля-рис-макарони або щось таке з м"ясною підливою-котлетами-відбивними- на крайняк сосисками на вечерю пельмені-запечене м"ясо-риба і тд, ну і до того всього ще салатик і домашнє солодке. Отак.. Тому на жрачку в нас багато йде...
     
  5. Corena

    Corena Кулінарна муза 2013

    Відповідь: Домашня економіка.


    це не економія, а здорове харчування)
    домашня випічка не буде дешевшою за магазинні снеки. інша справа, що смачніше і з перевірених продуктів.
     
  6. Мацьопа

    Мацьопа Well-Known Member

    Відповідь: Домашня економіка.

    В програмі, про яку я і Тетянка писала вище, теж можна робити коментарі. Є спеціальне поле. Наприклад, є категорія - продукти, підкатегорія - м"ясо, а в коментарях я собі пишу що то саме є - філе, лапки, печінка і т.д.
    І по темі - ще подарунки стараюсь купувати заздалегідь. Часом і на пів-року наперед, але завжди знаю, що на якесь свято подарунок є готовий і в останній момент не треба бігати і купувати будь-що.
     
  7. AilataN

    AilataN жива

    Відповідь: Домашня економіка.

    то точно)
    попри економічний підхід ще є норми калорійності їжі, різні для чоловіків, жінок і дітей, також норми збалансованості раціону. Не свято слідувати, але хоча б орієнтуватися на них важливо.
    Інакше можна організму дууже нашкодити.
     
  8. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    Відповідь: Домашня економіка.

    имю-мию-мию. мій посил був стосовно того, щоб бить не брати, бо їх не помиєш))
    здорове харчування має декілька пеерваг - менше грошей на харчування зараз і менше грошей на ліки потім


    ну, по-перше, якщо це повноцінна страва, то там і порція відповідна і яйко не одне. якщо не піст ітд, то є шпондер, цибулька, хліб, салат з овочів по сезону. каша нас навпаки довго тримає, канапка мені на годину, каша на дві, чоловікові вистачає на 4. про те, що каша не пуста - то само собою, не уявляю, як її їсти без нічого. і справді, то більше діло звички. ми мусили їсти тягучу вівсянку, то потім вирішили попробувати і нші, більш смачніші каші, наприклад, солодкий плов.

    стосовно чоловіка 100кг. може і так, вони більше їсти хочуть, бо звикли більше їсти. бо об"єм шлунка потребує, а не організм) якось ми вирішили перейти на роздільне харчування - ото морока, бо направду, не наїдаєшся, що дуже треба скурпульозно то комбінувати, але багато взяла страв звідтіля.

    стосвоно м"яса. ми його їмо раз в тиждень, інколи раз в 2 тижні. тоді воно зовсім інше - і смак, і відношення до нього, так, з"їдається може і швидше, але отримуєш більше задоволення.

    ---------- Додано в 14:19 ---------- Попередній допис був написаний в 14:16 ----------

    будучи на роздільному харчуванні, звичайно я швидше, ніж чоловік, звикла, так от.
    миска салату і відбивна = пюре і відбивна
    живіт болить менше, спиться спокійніше. відчуття аж такої ситості нема, але ми їмо повільно і не закидуємся))
     
  9. amaretto

    amaretto як сказала Тося: "месний повар"

    Відповідь: Домашня економіка.

    не завжди!Коли у чоловіка були проблеми з шлунком і він сидів на діэті то було зовсім не дешево. Постійно м"ясо та рибка на пару і т.д, від самоъ каші був завжди голодний
     
  10. AilataN

    AilataN жива

    Відповідь: Домашня економіка.

    може то відкрити темку " смачний обід за 20/30/50 грн"?
    як дивитеся?
    але так щоб з розрахунком, т.ск. калькуляцією страв.
    в
     
  11. Sera

    Sera Я хотіла не зовсім так. Та це те, що я хотіла.

    Відповідь: Домашня економіка.

    Я дуже навіть позитивно.
    Мо якраз у нас комплексі обіди з'являться:girl_crazy:.

    ---------- Додано в 14:43 ---------- Попередній допис був написаний в 14:34 ----------

    О так.
    Мене завжди дивували люди, які казали, що домашнє виходить дешевше.
    Домашні яйця, домашній сир, домашнє масло. Моя випічка золота виходить))).
    Хіба пісне все робити. От як я сьогодні. Тоді може й так.

    Про ліки підтримую на всі 100.
    Про менше грошей я вже писала. І знайомі, ті хто теж здорово харчуються, підтримують мою думку про те, що звичайне харчування дешевше.
    Я попробую за травень порахувати скільки мені йде хоча б на свіжину.
     
  12. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Домашня економіка.

    100%. Просто тут знаєш. що і з чого готуєш. Але по вартості- досить дорого. У мене колись була співробітниця, яка у своїй рецептурній книзі навпроти кожної страви ставила її "вартість" з прив язкою до дати ( наприклад, печенько "Золота нива"- 12.07.....- 8, 75 грн; 30.05......- 20, 70 грн і т.д). дуже цікаво- колись вона мені дозволила перексерити кілька рецептів із своєї\ книжки, то зараз я теж можу продовжити той ряд на тій випічці чи ін. стравах. Загальна вартість її зараз вражає ( це я ще не враховую вартість електроенергії за роботу електродуховки)
     
  13. Serceedka

    Serceedka Well-Known Member

    Відповідь: Домашня економіка.

    Ніколи не рахувала скільки я економлю, адже сімї наразі своєї не має, живемо з сестрою на зйомній квартирі, але все ж поділюсь деякими точками, можливо комусь стане впригоді:
    - хімію купляю також по акціях в Космо, Ватсонсі, інтермаркеті, деякі на базарі, часто хожу через магазини додому, тому орінтуюсь у цінах, акціях;
    - з фруктів полюбляємо банани, купляю постійно ті які мають трішки почорнівшу кожуру, вони в середені біленькі, і мягкі і значно солодші від жовтих, - так щось з дитинства засмакувала собі, а зараз і відчутна економія на цей фрукт;
    - крупи, чаї, макарони, закрутки - моя сестра бере на гуртівні якій працює на персонал - виходить дешевше ніж в будь-якому супермаркеті;
    - деяку зелень в сезон привожу з дому (родом з містечка), там і сієм редис, цибульку зелену; картоплю, моркву, цибулю з дому не везу, хоча мама садить, але невигідна ця справа - затрати на все пролучаються значно більші ніж сам продукт, ніяк маму не переконаю в цьому; тай везти за 100 км. - багато не візьмеш в руки, тому купляю на Шуварі в супермаркетах;
    - носочно-панчішні вироби купляю на Сихові на критому базарчику, там є жіночка яка має кіоск з таким причандаллям (в-во Італія) і у неї є кілька ящиків з переоціненими виробами, які мають малі дефекти: маленька десь затяжечка, десь невеликий пропуск, десь мала цяточка,... але ціни дуже привабливі від 8,10... грн за пару коготок, все залежить від дефекту, кількості ден і початкової вартості виробу. Купляю одразу кілька шт. - виходить вигідніше, адже якщо купляти нові за 20-30 грн, я така неряха, що поки одягну, то всерівно десь зачеплю.
    - капронові носки купляю на поч. Городоцької в м-ні де і є взуття, і відділ з такими виробами, то там 2 шт в упаковці коштують 7 грн, якість хороша, також купляю по кілька шт.
    - нижню білизну я також купляю на Сихові або на Привокзальній є два магазини однієї власниці з дуже хорошими цінами; давно обрала для себе ТМ Balaloum, Калина,FAJISHI,Ava - це середній ціновій сегмент, дорожчий ніж купляти на базарі в бабці, але зате переконалась що якість значно вища, і тобі за тиждень-другий не вилізуть кісточки, потріскають резинки,... ношу їх дуже довго, по кілька років, аж набридають, деякі бюсти, які з роками трішки подаються віддаю мамі, вона доношує, їй самий раз))
    - парфуми, тестер парфумів, якісні копії купляю на гуртівні що на Антонича, ціни найнижчі.
    - декоративну косметику беру на р-ку "Добробут", маг. "Мандарин", де найнижчі ціни на ТМ Bourjois, Pupa, L'Oréal, YSL в першому виробник Італія, ціни і якість мене влаштовують.
    - Техніку купляю в себе на гуртівні де і працюю, як для працівника))
    - Взуття на розпродажах в Welfare, Златі, Савці,Христині... хожу по базарчиках, магазинах де бачу за хорошу ціну гарний варіант там і беру)))
    - Сумки купляю також по різному від Злати,Савки Стоків до хенду; якщо цікавить шкіряна сумка іду в Стефано на Ярославенка де ціна від 250 до 600 грн. в залежності від розмірів, можна і пошити на замовлення, так само і взуття, правда на знижці взуття можна купити дешевше))
    - одяг в більшості в Стоках, хенді, через інтернет-магазини, часто в Модній касті є хороші розпродажі, плюс маю знайомих на фабриці Троттола (м-н "Жива"), можна купити по собівартості;
    - ювелірні вироби останнім часом якщо купляла, то поєднання золота з сріблом від ТМ Бігсан, Світозар, Харківського ювелірного з-ду у знайомої яка займається цим, ціни в два рази дешевші ніж на офіційних сайтах, і виглядають дорого і носяться добре;
    - коли буваю в Ашані завжди беру там червону рибку: хвости по 40 грн/кг, а суповий набір (хребен, обрізки, голова по 17грн/кг - так раніше були, зараз не знаю давно не брала), мяска навіть з супового набору ого-го, можна обдерти і зробити соус, мастику,.. що душа бажає.

    Це все що згадала))
     
  14. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Домашня економіка.

    класно. до речі, мені на очі місяць назад ще такий сайтик натрапив, де було розписано кілька варіантів тижневого меню саме отак- на якусь суму. спробую віднайти
     
  15. Galysik

    Galysik Well-Known Member

    Відповідь: Домашня економіка.

    У Рукавичці банани по 25, а буряк, наш, український, рідненький, по 4 грн.!
    То чого ж його не купити та не зробити смачнющого салату? У мене буряк їдять не гірше за банани. Закидаю в мультиварку на 2 год., потім тільки почистити/потерти.
    Яблука зелені на Шуварі - 4-7грн/кг (взяли ящик 10кг., печу діткам, так їмо)
    А от на рахунок каші пшоняної, спробувала-б для різноманіття, але не вмію її готувати смачно.
    Ще підкажіть дівчата, що ви берете для випічки домашньої замість маргарину/спреду?
    На печиво наприклад пісочне?
     
  16. Corena

    Corena Кулінарна муза 2013

    Відповідь: Домашня економіка.

    масло!
    то маргарин придумали, як замінник масла, а не навпаки)
     
  17. Bree van deKamp

    Bree van deKamp Відчайдушна домогосподарка))

    Відповідь: Домашня економіка.

    В Барвінкові по 3.45)))

    На пісочне периво беру ваговий маргарин. А що в ньому поганого?

    ---------- Додано в 15:11 ---------- Попередній допис був написаний в 15:04 ----------

    Знайшла таке http://menunedeli.ru/menyu-na-nedelyu/
     
  18. poetka

    poetka Well-Known Member

    Відповідь: Домашня економіка.

    Болюча тема :) А вода??? Потім те все помити???? Хотіла спекти нині кекс для своїх, крутилась ,крутилась і передумала, як результат тушкую капустку на пиріжки.:) зроблю свіжий салат з пекінки і буде вечеря така пісно-капустяна. А пляцки вже спечу на свята:)
    Тему доцільно було б створити і туди ж внести якісь економ-рецепти,щоб і не дорого і смачно :)
     
  19. Натуля

    Натуля Well-Known Member

    Відповідь: Домашня економіка.

    Я вже писала якось, що у випічку до тіста (і пісочного і бісквіту) замість масла/маргарину даю олію. Знааачно дешевше виходить. 200 грам масла - це приблизно 10 столових ложок оліі ну або трлхи менше ніж 3/4 стакану.
    Ось таблиця з пропорціями http://good2be-vegan.livejournal.com/9634.html
     
  20. HOPIC

    HOPIC Well-Known Member

    Відповідь: Домашня економіка.

    дуже хороший сайт)
    там я склала собі меню)

    як я зменшую використання цукру. у випічку - завжди на 50г менше, як в рецепті, якщо даю сухофрукти - то і 100г можу забрати.

    а в цукеерничку я поставила кофейну ложку замість чайної, з часом звиклося, що цей шкідливий продукт нема чого їсти ложками столовими) економія відчутна))

    чай купляю упаковками 1 кг.

    у випічку - пів масла, пів олії. поки не жалілися.

    все, більше я секретів не маю. діліться, хто має більший досвід)
     
  21. Corena

    Corena Кулінарна муза 2013

    Відповідь: Домашня економіка.