Домашня економіка.

Тема у розділі 'Хатні клопоти', створена користувачем AilataN, 16 Жовтень 2011.

  1. AilataN

    AilataN жива

    В мене є знайома, яка веде домашню бухгалтерію. Тобто- витрати, доходи, окремо по графам- що з відки прийшло і по яким статтям був розхід.
    Давно замислююсь сама про таку систему домашньої економіки( не економії, бо що тратимо- те тратимо).
    Чи доцільно вести такий облік, щоб якось контролювати витрати, зменшувати їх, наприклад в яких магазинах краще закуплятись, в кого яка графа розходів більша в процентному співвідношенні до з/п?
    В мене так- чим більший дохід , тим більший розхід. Що мене й нервує найбільше. Бо маючи , допустим 50 тугриків- живемо на них, ще й лишається, під"язуєм пояски))), маємо 200 тугриків- і не вистачає!


    Це тема для того щоб ділитися способами ведення домашнього господарства, бухгалтерії і різними фокусами, які дають змогу економити. Де які ціни на продукти - у відповідній темі. Все решта: прокладки - в темі для прокладок, мешти в мештах і т.д.
     
    Останнє редагування модератором: 23 Лютий 2015
    • Подобається Подобається x 1
    • Не подобається Не подобається x 1
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  2. shparynka

    shparynka Well-Known Member

    Відповідь: Домашня економіка.

    Не все зле, а все дуже дорого. Реально, наших дві зп йде суто на їжу, і то таку, не делікатесну, і на квартплату. Відкласти неможливо якихось пару гривень. І особисто мене то бісить, бо як всі говорять- почни з себе. Ну- я не краду, не беру-даю хабарів, чесно плачу податки- і що я маю? А те, що в усьому світі бензин дешевшає, а у нас навпаки, і ціни в 2-3 рази злітають доверха- це ніякого терпіння не вистачає.
     
  3. amaretto

    amaretto як сказала Тося: "месний повар"

    Відповідь: Домашня економіка.

    і я так думаю, тому ПРИНЦИПОВО не купую зараз гречки. Олію взяла лише 3 пляшки! Чим більший ажіотаж тим більше фінансуэмо спекулянтів(мережі супермаркетів які ставлять ціни "на око").Варто перечекати
     
  4. Анута

    Анута Well-Known Member

    Відповідь: Домашня економіка.

    Не міряйте всіх по вашому гаманцю.
    Цікаво, чи говорили б ви так само якби мали на руках маленьку дитину або дві і не мали в сім'ї постійного доходу з якоїсь причини. І чи так само далі не дивились на цінники і казали як вас "бісять" інші.

    Трішки такту та взаємоповаги.

    Все так не буде. У всіх ;)
     
  5. poetka

    poetka Well-Known Member

    Відповідь: Домашня економіка.

    Ну не знаю, ми гречку їмо бодай 2 рази в тиждень, на картоплі далеко не заїдеш,а мої щось інших круп і не їдять:sad: ну ще рис інколи..
     
  6. Тетянка

    Тетянка Well-Known Member

    Відповідь: Домашня економіка.

    Я думаю, що з гречкою бум ненадовго - згадайте, не пам"ятаю який то був рік, але таке вже проходили. Потім все повернулося до нормального рівня. Тоді ще якийсь час китайську (?) гречку завозили. В "Близенько" зараз дійсно хороша пропозиція на банани - гарні, жовтенькі, як на виставку! І яблучка добірні.
     
  7. Krasynja

    Krasynja Щаслива мамуся!

    Відповідь: Домашня економіка.

    У нас гречка вариться 2-3 рази на рік, бо я її не люблю, а чоловіку не принципово, тому мені все одно, а от на мясо ціни зросли так суттєво.
    Будемо постити ;)
     
  8. Supernatural

    Supernatural Well-Known Member

    Відповідь: Домашня економіка.

    Я колись гречку любила, а зараз реально вона мені не йде. Тому не варю її, є пачка на запас, так що погоди вона не робить. У багатьох країнах гречку взагалі люди не споживають (вірніше її їдять тільки у деяких слов'янських країнах взагалі, ящо не помиляюсь, і нічого). А от те що спекулянти на ажіотажі наживаються - то факт. Вже то з цукром проходили (памятаю як всі накупляли той цукор, а потім він нікуди не дівся ще й подешевів), до речі цукор у мене теж мало йде (чай ми п'ємj без цукру, солодкого майже не готую, хіба малій в сирники чи омлет додаю, консервацій не кручу), з гречкою. Хочеться щоб люди були мудрішими в тому плані і не давали на собі наживатись, бо у тих торговців нічого святого нема (то доляр у них виріс, то не вродило, то дефіцит чи ще щось, а те що у людей з/п в гривнях і не зростає, то нічого :girl_impossible:
     
    Останнє редагування: 3 Грудень 2014
  9. Vероніка

    Vероніка Never give up

    Відповідь: Домашня економіка.

    От навряд чи тут на форумі вас підтримають, чесно дивна позиція. Ця тема і створена задля вирішення проблем і можливості зекономити. На дешевих крупах і яблуках довго не протягнеш, імхо. А якісні продукти - м'ясо, риба, фрукти, коштують далеко не копійки. Тому на майбутнє

     
  10. сніжна

    сніжна Кішка, яка "сама по собі"

    Відповідь: Домашня економіка.

    ви спробуйте не біситися :), а глянути на то все очима не людини, якій немає потреби заглядати по цінникам, і якій не чоловік купує продукти. Бо, будучи і в таком ж положенні , і в іншому- на ці речі дивишся зовсім з інших кутів зору .
    Коли не дивишся на цінники, значить в той момент у тебе немає фінансової потреби це робити ( грубо кажучи, не хвілює тебе це, бо або за тебе це хтось зробить або стан твого гаманця вже давно не був "на межі"). На жаль, сьогодні більшість людей вимушені не лише дивитися, а і дійсно шукати, де дешевше. Мало того, не в кожного є і можливість ( навіть якщо є бажання), кататися по всьому місту у пошуках дешевшого. ТОму будуть пильно приглядатися за цінниками у звичних місцях купівлі.
    знову -таки, це ви спробуйте пояснити тій же мамі, яка на 2000 грн своєї зарплатні має витягнути і комунальні і прогодувати-одягнути себе і дитину ( а часом і не одну). І ви самі чудово знаєте, що від якості харчування залежить і стан здоров я.
    Все має свою межу. Але щоб це зрозуміти, інколи на певні речі треба дивитися не через скло автомобіля ( образно)

    ---------- Додано в 00:01 ---------- Попередній допис був написаний Вчора в 23:58 ----------

    ага. 2 роки тому таке було. Тоді навіть дітям в садках школах гречку не давали, бо не вписувалися в ліміти харчування по тих цінах. Дефіцит в той рік мотивувався недостатнім урожаєм культури. Тому зараз це знову просто "гречковий" ажіотаж, який нічим не підкріплений ( бо по урожайності цьогоіч ніби все в нормі). А ота паніка просто породжує ще більшу спекуляцію.

    ---------- Додано в 00:07 ---------- Попередній допис був написаний в 00:01 ----------

    от ще з приводу цього. Дешеві товари не завжди якісні. Зокрема, масло "Кухарочка" виготовляється із суміші, яка при нагріванні перетворюється на чорну незрозумілу масу. Нижня частина курячих лапок- там основна маса- це кістка. Тому , по суті, не багато зекономиш,якщо немає бажання платити за кістку. Та і не будете ж ви своїх дітей годувати отакою нижньою частиною курятини із дня в день. Макарони- ви пробували купувати розважні дешеві макарони і з них варити? У одну сіру клейку масу вони у вас не перетворювалися ( бо виготовляються із пшениці 2 сорту)?
     
  11. Yulia Lashkevich

    Yulia Lashkevich Well-Known Member

    Відповідь: Домашня економіка.

    Я гречку і рис не їм. А от мій собака і кіт їсть. Так що змушена купляти то все. Зараз живу на картоплі. М'ясо стараюся не купувати, або купую і їм у дуже маленьких порціях, щоб на довго було. Ціни на то все вражають. Олію найдешевшу бачила за 15.50. Яйця 1.45 .... на мою з.п так довго не протягнеш
     
  12. lilochok

    lilochok Well-Known Member

    Відповідь: Домашня економіка.

    У нас навіть дорогі продукти часто сумнівної якості. Про якість дешевих я вже мовчу....

    Щодо харчування у мене пунктик:girl_blush2:
    Довго вибираю максимально поживні та корисні продукти і спостерігаю за іншими
    Недалеко від мене живе одна сімейка, декілька раз зустрічала їх у супермаркеті. Дивлячись на їх зовнішній вигляд, автомобіль, телефони, планшети можна зробити виcновок, що сім"я добре матеріально забезпечена. Ви би бачили що вони купують! Найдешевші консерви, мівіни, крупи, соуси тощо...
    Так що вибір продуктів не завжди залежить від кількості грошей у гаманці
     
    Останнє редагування: 3 Грудень 2014
  13. Virchuk

    Virchuk Well-Known Member

    Відповідь: Домашня економіка.

    Вирішила подивитись в яку ціну у нас гречка, бо купувала останній раз 2 тижні тому, а її нема. Цінники по 11-12 грн є, а гречки немає.
     
  14. littlebird

    littlebird Well-Known Member

    Відповідь: Домашня економіка.

     
  15. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    Відповідь: Домашня економіка.

    Ого, яку з мене тут мажорку зажрану зробили! Буду виправдовуватись)))

    На цінники я не дивлюсь не від надлишку грошей, а від того, що коли заходжу в магазин із дітьми, то вони, як тараки, у різні боки розбігаються і все хочуть, тому мушу швиденько пакувати необхідне у візок -- і до каси. Бо як ще почну цінники розглядати -- то вони (діти) мене просто порвуть! Тому то шопінг переважно на татові. Бо як діти в садку, то мама не по магазинам ходить, а працює.

    Далі. Я хотіла сказати, що незалежно від того, будемо ми скаржитись на ціни, будемо нити, стогнати чи битись головою об стінку -- ми всерівно будемо купувати їжу. Це як в матиматиці: "від перестановк доданків сума не змінюється". Але чому цей процес не можна зробити більш оптимістичнішим?

    Знаєте, у 2008, коли я пішла в декрет, а в мого чоловіка зарплата знизилась у 2 рази (іто не відносно долара, а навіть у гривні), то всі гроші йшли на кредит. Жили на дитячі гроші -- 600 гривень. То я в магазині купувала молоко "одиничку" і найдешевшу сметану -- 16%. То коли в мене продавець перепиталась, чи мені сметану "ту дешеву", то я відповіла, "ні не дешеву, а нежирну, бо ми бережемо своє здоров"я і фігуру". То коли наступні рази приходила за сметаною, то продавець вже не питала мене, чи мені дешеву сметану, а казала: "вам ту, дієтичну?"
     
  16. Chukuliadka

    Chukuliadka Well-Known Member

    Відповідь: Домашня економіка.

    Дівчатка, щодо олії. Бачила в неділю в "Євтротеці" (колишній Інтермаркет) Олейну на акції, точну ціну не пам'ятаю, але точно до 15 грн за пляшку. Часом чи не 13 з копійками.
     
  17. Samhayne

    Samhayne Well-Known Member

    Відповідь: Домашня економіка.

    Ага, а тим часом в пляшці не 1 літр, а в кращому 900 мл. а то і менше, знаємо ми таке намахалово.
     
  18. Kandya

    Kandya Well-Known Member

    Відповідь: Домашня економіка.

    ну взагалі-то у більшості пляшок 900 мл. Взагалі, з давніх часів олію на вагу продавали, і в кілограмі є 900 мл. Хоча щойно глянула на свою олейну -- написано 1 л
     
  19. ksjuha

    ksjuha Well-Known Member

    Відповідь: Домашня економіка.

    Якраз вчора скуплялась в "Євротеці", то олія "Олейна" 1л по акції коштує 17,59грн.
    Гречки не було ніякої, є цукор розважний Радехівський по 7,49грн.
     
  20. Lemeshchuk

    Lemeshchuk Well-Known Member

    Відповідь: Домашня економіка.

    В мене чоловік кожної суботи їздить на Шувар на закупи, то він вже знає де в яких місцях є дешевше той чи інший товар, так от він бере куритяну чи свинину то ціни нормальні, а на говядину чи телятину чомусь високі, тож її не беремо на Шуварі. Я доречі минулих вихідних була біля Н.ЦУМу і випадково зайшла в магазинчик з свіжим м'ясом, то там говяже м'ясо практично без плівок купила по 59грн/кг.
    А взагалі ми економимо на тому, що купуємо товар який може полежати оптом (крупи, макарони, мука, олія, практично всю хімію, овочі...), дивлюсь на термін придатності продукту і приблизно рахую скільки ми його можемо використати до закінчення цього терміну... олію наприклад останній раз брали в Метро по акції десь півроку тому (вийшло десь по 12 з коп. за літр), взяли 3 бутлі по 5 літрів то ще одну маю.
     
  21. Zhdana

    Zhdana Well-Known Member

    Відповідь: Домашня економіка.

    навпаки))) в 1 літрі олії буде приблизно 900-950 г.