dikolal Sep 15, 2015
Секта́нтство або Се́кти (sectaшкола, вчення, від лат. sequor — слідую) — релігійні об'єднання, які навчанням і обрядами відрізняються від панівних релігійно-церковних організацій. Секти складаються здебільшого з колишніх вірних головної церкви, які, покинувши її, перебувають найчастіше у гострій до неї опозиції.

У колоніальних і залежних країнах у в деяких випадках сектанство переплітається з народною боротьбою проти колоніалізму. Наприклад, у Південному В'єтнамі чималу роль в боротьбі проти колоніалістів грали ті, що склалися після 2-ої світової війни 193945 «синкретичних сект», що поєднують деякі межі християнства, буддизму і даосизму.

У християнстві секти — це релігійні групи, що відокремилися від основного напрямку християнства (тобто від традиційного католицтва, православ'я та протестантизму).

Термін «секта» застосовувався в царській Росії офіційною православною цекрвою з метою маргіналізації як і нових християнських церков і течій, так і дійсно шкідливих аморальних груп, які руйнували монополію російської православної церкви і переслідувалися.

У радянські часи практика цькування інших християнських течій продовжувалася. Самі реформаторські (протестанські) церкви ніколи себе не ототожнювали з назвою «секта», що була формою невизнання спочатку російською правосланою церквою, а згодом і урядом комуністичного СРСР — протестанських церков за церкви.

Назва походить від латинського «школа», і застосовувалася в Європі до зібрань віруючих з напрямом на вивчення Біблії і ретельному послідовництву Ісусу Христу.