А чому кускус не відноситься до здорового харчування? Його роблять з твердих сортів пшениці, ячменю або рису.
@orange girl @Kerzenlicht Шоколадний пиріг. 2 яйця розтерти з 130 гр.цукру( я даю десь 60 гр.) та 2 ст.ложки какао. Додати склянку кефіру (я даю дві) - розмішати. Склянку кус-кусу- розмішати. Згідно рецепту потрібно додати 1 ч.л.розпушувачу-я не даю, хоча з ним пиріг по консистенції виходить кращий. Залишити хвилин на 20-40 до набухання. Форму мультиварки змастити маслом та виставити температурний режим на 150 град. Перед виливанням в форму додаю в масу вишні або груші, або ......Мама карамелізує яблука та викладає зверху на масу перед запіканням. Я ж додаю горіхи. Запікати 20-25 хв. (Не перепекти, має бути соковитим) Цукру даю мінімум, потім можна полити медом або домашнім згущеним молоком.Мій з горішками, висота +_ 5-6 см. Кус-кус з овочами. Цукіні з морквинкою ріжу пів кільцями, обсмажую в мульті на оливковій олії до золотистого кольору. Додаю пів кільцями баклажани та болгарський перець і вмикаю режим тушкування на декілька хвилин. Вливаю склянку томатного фрешу, солю трохи, різну травичку даю і закриваю кришку, щоб сік з овочами "забулькав". Тоді засипаю чашку (десь 200 гр.) кус-кусу, розмішую і вимикаю. Він запарюється вже без електрики. За хвилин 15-20 можна їсти. Мммм, такий кисленький і соковитий виходить, нагнала собі апетиту, знаю, що завтра буду готувати). Можна при подачі посипати пармезаном. Дуже часто їм ці дві страви.
@Vinnytska завжди мене у здоровому харчуванні " смущає" ото " підсмажити до золотистого кольору" при смаженні ж виділяється канцероген, правда, для кожної олії по інщому. Для оливкової нерафінованої олії це 177 градусів. Я собі придумала вихід, ставлю цибулю з олією в духовку на 170 градусів і так готую, потім додаю у страву в самому кінці. А на мульті можна якось виставляти температуру? Вже давно хочу собі купити і щось ніяк не вирішу чи варто.
@KAPUCHINKA для страв, що проходять термообробку, використовую рафіновану оливкову олію. В мульті виставляється температура для режиму "випічка".
Теж моркву з цибулею обсмажую чи то запікаю завжди в мульті на "випічці". Але в мене вроді "випічка" 180 град. має, температура не виставляється вручну.
@Vinnytska знаю, ну десь чула, що на рафінованій можна при більших температурах. Але знову ж таки недавно вичитала, що рафінованими взагалі користуватися не варто, бо в процесі того рафінування щось вилазить (((. І то називається будь мудрим, чи то просто простіше до того всього треба відноситися. Я щось, що більше інформації шукаю, то залажуту все глибші дєбрі і все менше і менше розумію. Раніше знала, що кокосова добре для смаження, тепер вичитала, що тільки до 170 градусів ((( дівчата, хтось щось може по тих оліях сказати?
Взагалі, я таким не заморочуйтесь вже. Може, просто, тому що не дуже то й користуюсь оліями - може столову ложку раз в кілька днів використати і то не завжди на процес смаження. Якщо треба щось підтушити - можна і води трішки дати, не обов'язково олію. Зрештою, є така фраза, що весь жир, який ви їсте - це той жир, який носите на собі. І я не бачу жодної користі від олій. Від продуктів, з яких вони виготовлені - так, а олія сама собою нічого корисного не несе.
Скоріше цукор та крохмал, який з'їсте, перетвориться на жир, той що на собі носимо. Невеликі кількості якісних олій корисні для організму і мають цінні жиророзчинні вітаміни, жир - один з елементів для побудови мембран клітини. Зовсім відмовлятися не радять ніякі дієтологи. Мова не йде про шкварки та картоплю фрі, хоча і ці страви, з'їджені раз в місяць, не дають аж таку кількість канцерогенів, яка загрозлива для здоров'я. А якісна рафінована олія не отримує ніяких додаткових шкідливих речовин в процесі виготовлення, той же соняшник може містити свинець, правда, позбавляється деяких корисних речовин. Але для смаження краще рафінована, бо власне не має тих речовин, що горять при нижчій температурі і утворять канцерогени. Але будь- який жир, чи рослинний чи тваринний, треба пильнувати щоб не нагрівався до " диму" - бо то вже краще викинути. А трішки свіженького сала інколи, доброго вершкового масла з скибочкою домашнього хлібчика... ммм... Дівчатка, треба на все мати міру і не кидатися в крайнощі, ото і буде здорове харчування. .
За крохмаль зовсім не погоджуюсь. За цукор хіба якщо зїсте його з будь-яким жиром, не важливо, чи тваринними, чи рослинним. За всіх дієтологів розписуватися не треба, я знаю інших. І що корисного у вершковому маслі?
Вітаміни А, Д, Є. Я ж не кажу по 100 грам за день. Просто смачно. А маргарин - бяка, але раз на місяць як до випічки дати, то теж ніц не станеться. Цукор і крохмаль - коли в надлишку. Будь що , чого забагато, що не спалиться, перетвориться в жир. І жир перетвориться в жир. Так, Ви маєте рацію, з жиром цукор - додатковий ризик. Крохмаль з м'ясо на ніч - всім ясно результат. Суть мого допису - я особисто вважаю, що перевагу треба надавати здоровим простим продуктами згідно нової харчової піраміди, але як я захочу раз чи два на місяць піцу з пивом , то я з'їм її з задоволенням і без докорів сумління. І солодке в першій половині дня як я не дозволяю собі, то буду лиха мегера. Але по обіді - скромніше і пісніше... Я не розумію фанатизму ні в чому, в харчуванні теж. Але прагну до здоровішого в міру можливості і своїх смаків, приємне з корисним. А запихати в себе щось трендове і суперкорисне, якщо мені не подобається, то не буду.
От чесно, я задоволена своїм здоров"ям, своїм зовнішнім виглядом, своєю вагою та їжею, яку я обираю інтуїтивно. Їм тільки домашню їжу, із купованого - риба та крупи.А, різні види сирів ще.) Те ж саме домашнє масло, яке збиваю власноруч (до того не їла, хіба у випічці своїй), смажу на оливковій олії та без міри їм кус-кус))Я не їм м"яса, але щодня присутні кисломолочні вироби та яйця, горіхи та різні зернятка.Я є фанатом домашнього хліба, але я ніколи не буду бавитись із закваскою. Та, дріжджі - це зло)).Для мене і ще для когось це буде здоровий спосіб життя, для тих, хто пророщує різні травички, зернятка і т.д. - я виглядатиму якимось грішником. В кожного свій погляд на здорове харчування, для моїх співробітниць - це "все солодке можна їсти до 12" і вони починають свій робочий ранок із зефірок, вафельок та навіть трохи агресивно вкладають мені в голову теорію про користь свинячого холодцю на кістках. Чим корисне масло?Та можна знайти і почитати про користь жирів для жіночого організму. Навіть засвоєння бета-каротину, що міститься у моркві, неможливе без жиру, чи то рослинного, чи, ще краще, тваринного. Зараз холодно, почала їсти більше каш, тому вище питалась, хто як рятується тими чи іншими крупами, які я ще не куштувала. Але! Ні одне здорове харчування не буде ефективним, якщо в людини відсутній постійний рух. Рух - це і є життя.Тому до повного щастя - плюс фізичні навантаження.
Від вершкового масла налагоджується гормональний статус - дууууже ефективно. Краще ніж від штучних гормонів.
Я вершкове масло витоплю в гхі. Не треба ховати в холодильник, завжди можна додати в кашу, до вареників, теж добре для смаження. Споживання олій необхідне для хорошого функціонування жовчного, а це в свою чергу впливає на суглоби.
@Руда Лисиця куповане витоплюєте? Довго? В духовці? @Vinnytska а сметану на базарі купуєте? В мене питання молочних продуктів відкрите вже довший час. Експерименти з «сільськими» з базару невдалі. Беру відомі ТМ в супермаркетах. І чекаю на @flame і її корівок
я купую в Сирних мандрах фермерське 83% жирності. Витоплюю на водяній бані на плиті. Ото поставила на баню і воно собі там розтопилося, знімаю періодично білу піну. Воно так на плиті може з годину-дві собі готуватися і не підгорить. Я час від часу підливаю воду хіба. Пам"ятайте, не можна топити в алюмінієвому посуді.
на ютубі є купа відео про витоплювання на водяній бані. Але я лінива, і не пацькаюся з проціджуванням через марлю. Просто столовою ложкою набираю відразу в баночки.
Ні, на базарі не купую. Маю "свою" жіночку вже декілька років, вона щотижня мені достааляє молочні продукти.Ця жінка свою молочну продукцію на базар не вивозить.
макарони я теж не відношу до здорового харчування, навіть з твердих сортів, навіть цільнозернові. може я не права.