На ПХ останній прийом їжі має бути за 3 години до сну. Якщо ви лягаєте спати в 12 год. то можна пізніше. Але я б не радила захоплюватися пізніми вечерями, бо я таким чином набрала багато ваги.
до речі, я теж, як дозволяю собі пізні вечері - набираю вагу дуже швидко, вона не засвоюється, не встигає (я вже колись писала про ранкове УЗД після пізньої вечері, вона залишилась в шлунку, далі не перетравлювалась)
Сьогодні якось так несподівано здійснилась моя мрія - я поспілкувалась з досвідченим дієтологом. Дав мені багато хороших порад. А ще сказав, що я багато чого роблю правильно (тобто харчуюсь). Сказав, що білкову їжу бажано вживати у першій половині дня, вечеряти фруктами, овочами. Значно зменшити споживання цукру, пшениці (білий хліб, булки), картоплі, м"яса
і я так думала...але от чому фруктами снідати? По правді кажучи я не знала причини. А тепер отримала обгрунтовану відповідь Снідати слід білком, тому що щоб його перетравити потрібно багато енергії,що є найактивнішою у першій половині дня. Ввечері метаболізм уповільнюється і вечеряти необхідно чимось легким, щоб їжа не залишалась в кишечнику до ранку і не відбувались процеси гниття в організмі
@lilochok я трошки впхаюсь з аюрведою: перед-вечір - період Вати, якщо їсти сирі фрукти-овочі, то вздує, а чуть протушковані - гуд, ще як з гречкою, напр, теж добре, бо вона легка до засвоєння. А тяжка їжа, згідно аюрведи має вживатись коли вогонь травлення найбільший, тобто, коли сонце в зеніті
От я теж спробувала за вашим відгуком і купила бездріжджовий хліб.На смак ніби не погано,але якийсь твердий був,хоча продавець казала,що свіжий.Можливо він такий має бути? --- дописи об"єднано, Feb 26, 2015 --- А я навпаки знаю,що снідати потрібно ситно вуглеводами,щоб була енергія на весь день,а білки на вечір,бо вони довго перетравлюються.Ну принаймі так спортсмени роблять.
Знайома виключила повністю зі свого раціону олію (салати їсть без заправки).Я читала,що цього не можна робити, так як масла позитивно впливають на жіночий організм. Але як, аргументувати не можу). Хтось може більш грамотно і коротко пояснити, в чому користь олії та масла? Виключила вона це з метою схуднення. @Luxury lv, теж чула про користь білків на вечерю (наприклад, творог), тоді вони засвоюються в м"язи, якось так)
Рослинні жири корисні,а й навіть дуже потрібні,так як в них міститься багато необхідних вітамінів і моно-ненасичених жирних кислот,які допомагають у зниженні рівня холостерину в крові.Та й взагалі жири необхідні для організму,тому повне їх виключення з раціону,може призвести до негативних наслідків.
лежала у мене білокочанна капустина. І от получився салат: капуста, топінамбур, яблуко. пропорція 2:2:1, заправила звичайною соняшниковою олією і лимонним соком. Зараз буду робити другу порцію, бо першу з'їла, ні з ким не поділившись а ще мене рятує від авітамінозу салат з вареного буряка (просто тертий буряк з олією) і салат з моркви (1) морква на дрібну терку, трохи родзинок і заправка зі сметани чи йогурту, 2) морква на грубу терку, полита розтопленим маслом або розтопленим гхі) треба ще якось дорости до редьок, якось я їх ще не розумію чи що... цього року от топінамбур "вкурила".
А я Ой топінамбур,обожнюю його))Щось забула про нього зовсім.А я знаєте який салат роблю з морквою,салера,яблуко все на терці і заправляю йогуртом класичним активія і додаю родзинки і грецькі горіхи))Смакота!
ну, тут своя специфіка. Після тренування є так зване білкове вікно, зазвичай 20-90хв, коли організм найбільше потребує поповнити білок в організмі, ну і воду звичайно. Тобто якщо я б займалася по ранках, то теж пила б вранці білкові коктейлі, а це зазвичай не куряча ніжка, а вже готовий до засвоєння продукт, тільки збовтай з водою/молоком/соком.
Згідна. Нам одна хороша лікарка так радила. Взагалі м'ясо треба трохи обмежити (діти не рахуються, бо організм росте) в раціоні. Але краще для організму - на вечерю.
М"ясо на вечерю?? Ви знаєте скільки перетравлюється м"ясо? Цікаво хто радить спати з неперетравленими рештками м"яса?
З олією, навпаки, легше схуднути. Звичайно в чистому вигляді, а не зі сковорідки, на якій смажились котлети, відбивні, картопля і всяке таке Та ж лікарка (див. вище) порадила щодня вживати по 2 чайні ложки будь-якої олії. Це може бути оливкова, кукурудзяна, гарбузова, олія розторопші чи льону. Користь? По-перше, олія позитивно впливає на роботу шлунково-кишкового тракту, по-друге, вона є джерелом вітамінів та мікроелементів (напр., А, Е, Д, К, ... та інше залежно від виду олії), по-третє, допомагає виводити з організму такий шкідливий зайвий холестерин, по-четверте, олія є антиоксидантом (читай - "сприяє сповільненню старіння організму). Крім того, я використовую оливкову олію, як ранозагоювальний засіб, наношу на подразнену шкіру дітям, допомагає однозначно), як маску для обличчя і рук, а коли вранці важко відкашлятись (при ГРВі, наприклад) спробуйте натще чайну ложку олії (вона послужить, як змащувальний засіб) і при кашлі легко вийде все зайве . @Vinnytska, порадьте вашій знайомій виключити з раціону масло, цукор, солодощі (чорний шоколад можна, трішечки), смалець і булочки/хліб, а не олію. Менше смаженого, більше води. Результат не забариться. Ой, багато написала. Але я ярий прихильник рослинних олій, тому поперло --- дописи об"єднано, Mar 22, 2015 --- Залежно скільки його їсти і коли вечеряти. Якщо людина вечеряє в 21-22 год., а через годину йде спати, то може і не варто.
@Hochynamore,дякую!О,то може порадите,де можна замовити "перевірену" олію льону і,можливо, олію амаранту. Я теж прихильник олій,тому даю її всюди,де тільки можна)Але,поки,тільки оливкової.
найкорисніша - оливкова сиродавлена, але лише у сирому вигляді (тобто не можна нагрівати) --- дописи об"єднано, Mar 22, 2015 --- ну якщо вечеряти о 16-18, а лягати спати о 24, то тоді все гаразд))
так-так, тільки поливаю страву перед споживанням після приготування або роблю соуси до салатів на основі олії.