В тому то й справа, що починати маленькими кроками примусової медицини модна далеко дійти. У Великобританії відключили хлопчика від апаратів підтримання життєдіяльності (ще до Ковіда), бо за їхніми нормами він уже був не жилець, хоча Італія готова була прийняти його на лікування. І нащо оце в Африці всі плодяться - давайте стерилізувати (були скандали), - в кожній срачливій темі про допомогу мамі з дітьми на ФБ розказують, що нашо рожала і треба стерилізувати, і не плодити ніщету, бо відітєлі вони за наші податки і допомогу живуть. З абортами те саме. В Америці можна в сім місяців вагітності будучи неповнолітньою можна зробити аборт. Голосувати не можна, пити не можна, працювати тільки з дозволу батьків, а аборт - будь ласка. Потім зростає рівень самогубств, психічних депресивних розладів... В Ісландії найнижчий в світі показник народжених з Синдромом Дауна, бо всіх «підозрілих» абортують. В СРСР була каральна психіатрія - коли ви не вірите, що компартія - це найкраща в світі партія, значить ви хворі на голову. Це все цвітуйочки. Запровадження інфекційного паспорту маячить як дуже реальна перспектива. І добре коли ви молоді і здорові. А коли вашу свободу пересування обмежать, бо у вас, наприклад гепатит С, чи інша інфекційна хвороба, і кожний зустрічний матиме доступ до цієї інформації, то стане несмішно. Те саме з рамками температурними (вже ставлять в міськраді) - в людини може бути підвищена температура з сотні причин, включно з овуляцією, кистами, раком - і пояснювати кожному охоронцеві ваші особисті справи? Не знаю мені не прикольно розмірковувати. В мене дідусю 83 роки, і йому потрібно регулярно проходити курс лікування в лікарні. Але ні, зараз він мав чекати, поки в нього буде гострий стан. З серцем, ага. Воно ніби як і дитині ясно чим може закінчитися навіть не дуже гострий стан з серцем для 83-річного чоловіка. Але він не в пріоритеті. Метро і залізницю не зупиняли ніде навіть в найгостріший період в найгостріших країнах. Нормальні країни питання транспорту вирішили нормально. Не можуть люди, особливо в такій країні як в нас, де для більшості громадський транспорт є єдиним засобом пересування, бути позбавлені будь-якої можливості того самого пересування. Середній і молодший персонал - всі з ближніх сіл, хто бабульці буде крапельницю ставити, якщо медсестра не може доїхати? Хто судно буде виносити? Ну зараз же в рази більше хворих, і його знімають. Нема логіки і не було. @Provizor моі співчуття Вам і вашій сім‘ї.
@Provizor співчуваю, в нас теж не стало тата (чоловікового) від раку місяць тому. Так, рецепту на ліки неможливо було взяти, бо через карантин не приймали. Богу дякувати, що він не дочекався і вистачило запасу. Моя сестра з хронічною нелегкою хворобою 3 місяці не може потрапити до своєї лікарки, консультується по телефону. А то дівчисько 26 років, яка минулого року ледь не пішла на той світ. Теж, Богу дякувати, що зараз стабільний стан. Але то все фігня, головне - забезпечити вигляд бурної дєятєльності і страшної ситуації. Дістали зі своїми загальними благами. Але то вже філософські питання, в якому світі будуть жити наші діти.
А і реанімації знову закрили. І діти вмирають самі, і батьки навіть за руку потримати не можуть. Спільні пологи дозволені у всьому світі... і навіть в Дніпрі і Києві (не у всіх пологових), у Львові - ні. При чому заборони від міністерства не було, просто на місцях так собі вирішили. Двоє чужих жінок в одній залі можна - а чоловік рідний, до якого жінка і так потім повертається додому - ні.
Ці приклади не вписуються в поняття примусової медицини. Аборти в Ісландії примусові? Ні. Американська газета написала статтю, ірландці спростували. Хайп на пустому місці. Аборти тих неповнолітніх в США примусові? Ні. Повноліття в 21 рік, вік сексуальної згоди - 16-18 років, залежно від штату. Було б дивно, якщо займатися сексом можна, а вирішувати наслідки ні. В обох випадках це називається свобода вибору. Я не прихильниця абортів, вважаю це крайньою мірою. Але не лівим людям вирішувати - народжувати жінці чи ні, це її особиста справа і їй жити з наслідками цього рішення. Відключення від апаратів? Ну так це не новина. Ніхто не триматиме роками безнадійного пацієнта, є протокол. Можна домовитися окремо в приватній клініці про такі послуги. Так завжди було. І якщо десь в іншій країні хворобу лікують - ніхто не заборонить родичам перевезти хворого туди. За свої гроші звісно ж або залучаються благодійні фонди. Не розумію чого цей приклад. Багатодітним на ФБ якісь хамки пропонують стерилізуватися? Це показник примусової медицини? В нас примусова стерилизація? Ні, це знову ж таки вільне волевиявлення. Каральну психіатрію в союзі навіть не коментую. Давайте ще згадаємо доктора Менгеле чи наведемо приклад Північної Кореї як того, що каральна медицина крокує планетою. Навколо запровадження інфекційного паспорту купа міфології. Скажу тільки про одне: те, що кожен зустрічний знатиме ваш діагноз - страшилки для внутрішнього користування в певних колах. Медичну таємницю в усьому цивілізованому світі ніхто не відміняв. А те, що хтось комусь розкаже, так і зараз в нас окремі медсестри можуть розтріпати щось про спільних знайомих, особливо в малих містечках. То що, тепер до лікаря не ходити. Короче, щоб не розтікатися мислю по дрєву на 10 сторінок. Я знаю звідки ці всі нагнітання. Але тако відверто, якщо проаналізувати інфу, особливо правовий аспект, то виявляється, що не мільйон, а 100 гривень, не в лотерею, а в карти і не виграв, а програв. Те, що розганяється в окремих спільнотах по певних питаннях - алармізм і натягування сови на глобус. І в цьому постійному протистоянні системі по надуманих приводах існує ризик повторити ризик пастушка, що кричав "Вовки!". Це моя позиція. Але кожен вірить у що хоче. У нас демократія.
Дитину відключили від апаратів за рішенням суду, проти волі батьків і попри те, що його готова була прийняти клініка в Італії та гроші на лікування були зібрані. З якого боку це демократія?! Почитайте про Чарлі Ґарда. Ви б хотіли, щоб за Вас вирішували Вашу долю і Ваших дітей? Адже всі можуть опинитися в подібній ситуації.
@Barnaulka, за тим посиланням сказано, що в кінці-кінців лікарі відмовилися через те, що було занадто пізно. Я знайшла, що Мічіо Хірано - цей професор з експериментальною методикою - пообіцяв лікування спочатку не маючи історії хвороби і був запрошений на обслідування в січні, але зробив його тільки в липні. Мені важко робити якісь висновки не знаючи повної картини. Він тягнув через зайнятість чи через судові спори, чи поки батьки збирали кошти? Бо різне пишуть в т.ч. про те, що батькам дали марні сподівання відпочатку і тому таке. Якщо там справді судова і медичне порушення - то це кричущий випадок. Тут має бути відповідна реакція правозахисників. Якщо це масові випадки, то тим більше. @Orman, а тепер перечитаймо допис на який була така реакція. І не натягуймо сову на глобус. Бо маніпулювати і я вмію. Наприклад, в чорних фарбах розписати скільки людей помре без допомоги, поки одного безнадійного тримають на апаратах роками. Але це негарно. Якщо стоїть питання відключення моєї мами від апаратів штучної підтримки життєдіяльності, в мене є 3 варіанти: а) шукаю гроші і можливості перевести її на апарати приватно; б) шукаю гроші і можливості лікувати її в іншому місці - якщо є можливість вилікуватись; в) змиряюся з відключенням - якщо все безнадійно і страждання перевищують існування.
@Online, то вам і намагаються донести, що всі люди хочуть мати варіанти а, б, в: лікуватися, не лікуватися, де лікуватися; їхати, не їхати, чим їхати (громадськтим транспортом, таксі, власним транспортом); ходити в масці, не ходити; йти будь-куди чи не йти; зачинитися вдома і обризкуватися антисептиком регулярно чи вести звичний спосіб життя; працювати чи ні; водити дитину в садок чи ні. А людей цього вибору позбавили, досить необгрунтовано, зачинивши більшість лікувальних закладів на карантин (через що, до речі, додалося смертей через ненадання необхідної допомоги вчасно - в нас тут по району недавно людину з інсультом поки возили, шукаючи некарантинну лікарню, то чоловік помер, і навряд такі випадки поодинокі) , не дозволяючи виходити з дому, зупинивши транспорт, змушуючи носити маски. І це все під лозунгом "загального блага в одному човні". Тільки реальна картина ні разу не показує, що ті заборони хоч якось допомагають отому загальному благу.
Через суди. Мічіо Хірано лише у липні 2017 дозволили обстежити дитину, але було занадто пізно. Батькам весь цей час не дозволяли вивезти дитину з країни, хоч були пропозиції як лікування за кордоном (хай і експериментального, але батьки були згодні), так і від двох госпіталів у Римі, які погодилися на перебування в них Чарлі, доки він або не буде перевезений до США на лікування, або до природної смерті. Дитина мала право померти з гідністю, але в неї це право відібрали. Наступного року була подібна історія з Альфі Евансом, якого ВБ також не відпустила у ватиканську клініку. Він прожив ще тиждень після відключення апаратів.
Дівчата, а як ви собі уявляєте в ідеалі-як мала діяти влада, щоб задовільнити усі верстви і сфери населення?(без сарказму питання) І при цьому залишити вибір для усіх, і максимально убезпечити усіх, і обійтися малою кількістю жертв, і щоб всім і кожному, і щоб усі живі і здорові... І як думаєте чи змогли б наші люди максимально організовано рухатись в соціумі при мінімальних необов'язкових обмеженнях. І чи коректно порівнювати колективний глузд-розум населення Швеції і України. І не треба тапками, бо "траву палити заборонено" і потім оті всі пости в фейсбуці з знимками паління, і так - трава тут наче ні при чому, але дуже навіть при чому. Бо як не треба робити, то всі знають, а от як треба - я б послухала.
В «цивілізованому» суспільстві якщо обмежуються права людей задля «загального блага», то взамін «благе суспільство» забезпечує базові потреби людей.
Так, для інформації. Подруга від 10 квітня постійно перебуває як супроводжуюча особа в лікарнях Львова та ще одного міста. Усе працює, реанімації працюють (сьогодні з нею розмовляла, якраз була там, всі ходять, на ковід ніхто уваги не звертає). Є хворі і на ковід, і на обтяжуючі хвороби (у її випадку в пацієнтки хвороби, які не дають їй шансів побороти ковід) перебувають практично в одних палатах. Жодного справжнього карантину НЕМА. Тести не роблять, щоб не закривати реанімації, відділення, лікарні. Входять-виходять всі, хто хоче чи не хоче). Оперують тощо.
Нут тобто я збрехала про дідуся (м. Івано-Франківськ), @Provizor і @Haidee збрехали про батьків, вагітні з форуму не ходили в ЖК (бо нічого не працювало), а все працює? Я особисто не могла потрапити до вузького спеціаліста, які водяться тільки в лікарнях. Тому я рада за людей в яких все працює. Не рада за хворих, яких пхають всіх разом - отут то би їм дистанцію тримати, але ні - тільки в парку небезпечно, а і в церкві. Доречі про вагітних, як я приходила на 25 тижні, то казали, що жах як пізно і безвідповідально, а тепер виявляється все нормально. І є ж вагітні, яким потрібна терапія, але як кошмарити здорових, то нормально, а як треба дійсно лікувати, то нікому. Я дуже-дуже зла на подвійні стандарти. у всьому світі запроваджували карантин під соусом «розтягнути хвилю захворівших, щоб встигнути підготувати медичні заклади» - я не буду вам розказувати наскільки «готові» наші медичні заклади, системи тестувань і засоби індивідуального захисту. Наскільки готовий персонал обслуговувати обладнання, я навіть не хочу починати. О, і ще ломбарди! Я вважаю, що в Україні сама ідея карантину була повністю спотворена. Тому, звісно, Швеція з нас не вийшла. Як написала мама однієї з форумлянок в ФБ «замість піднімати медицину до рівня Німеччина, влада піднімає паніку до рівня Італії». BTW в багатьох країнах садки-школи не закривались, щоб власне медики, прибиральники, працівники які підтримують життєдіяльність суспільства мали де залишити дітей, а не розривались. Про систему транспорту я вже писала. Я думаю що кількість хворих була б такою самою (бо вона ж у нас не по факту, а по тестуванню), тому хто зна, ну і так менше вмерло б інфарктних, інсультних, онкохворих, поки їх швидка катала містом, а ще гірше районом.
Ну значить подруга бреше?... До речі, носила їй передачі, то певно таки не бреше... Маю сестру медика, і чоловік у неї медик, який зараз з ковідом на самоізоляції, і його рідна сестра-медик, яка нещодавно померла від того ж діагнозу без всяких супутніх захворювань... І знаю трохи ту картину зі сторони лікарів. Не все так однозначно. Страшенно не люблю безкомпромісності. Є різні ситуації, є різні випадки, є різні люди і різні погляди. І оте «я краще знаю» якось вже підхарює трохи. То не конкретно до @Orman, то в принципі.
Та нє, подруга бреше, сестра бреше, чоловік сестри бреше. А всі на форумі і у Фб ні ні не брешуть. Давайте не будемо
Ну я вірю своїм безстидним очам: я не потрапила в лікарню (Львів), дідусь не потрапив в Франківську. Може в кожного своя точка зору і уявлення як це коли «все працює». Бо куди мені треба було, то не працювало. А куди вашій подрузі, то працювало, я ж не знаю в якому стані люди, яких вона супроводжує. Може то всі «в гострому стані». --- дописи об"єднано, May 30, 2020 --- Дайте п‘ять!
А взагалі це світова змова вчителів та викладачів щоб учні задовблювали не їх, а батьків. А, і ще тих, хто ровери продає, бо йдуть як гарячі пиріжки.
Дівчат, ну давайте зберігати тверезий розум. Вона мабуть не бреше, але ж чи її "все працює" стосується абсолютно всіх медзакладів, чи тих, де їй довелось попрацювати за три місяці карантину? Я особисто в березні не змогла потрапити в лікарню, в яку треба було, вона була закрита. Я теж не брешу. Надіслано від мого Redmi 4X, використовуючи Tapatalk