Більшість людей так і розуміють, але деякі лікарі пишуть, що друга доза - це не ревакцинація, а «підчищання» тих, в кого не виробився імунітет після першої. Тобто економічно вигідніше вколоти всіх другий раз, ніж виясняти, кого дійсно треба. То так, до роздумів...
Це трохи інакше і не ті цифри. 85% щеплених виробляють високий рівень антитіл після одного щеплення, десь в районі 95% (точно не пам'ятаю, не писатиму) - після двох, а решта не реагує на щеплення. По крайній мірі, так офіційно вважають інфекціоністи. Я здається то в Голубовської читала.
Вважається, що можна, але наша сімейна проти. В 6 років нам належало по графіку ревакцинація дифт.-правець і КПК, то спочатку зробили перше, а за місяць - друге.
Так, можна. Це нормальна практика, в наказі це дозволено. У нас хороший педіатр був, я їй схильна довіряти, тому ми згодилися зробити КПК і АДП в один день (колеться в 2 руки). З реакцій невелика місцева реакція на руці, там де кололи АДП (пройшло саме за кілька днів). На КПК віддаленої реакції не було взагалі. Я теж вагалася, чи робити в один день, виявилося зовсім не страшно . Тим більше так як мій малий хапає віруси в першому класі, то ми були зацікавлені зробити це одним махом, а не розтягувати на місяці через майбутні болячки.
тобто зробивши одне щиплення я можу здати якісь аналізи і знати можемо ми захворіти на кір чи ні? якщо такий чарівний аналіз є, то як він називається і скільки коштує і яка його достовірність?
@Kandya Ви і перед щепленням можете здати вони по-різному називаються Igm, Igg ніби, щоб знати, чи є антитіла і скільки їх. І тоді вирішувати, чи робити.(якщо вже робили одне, тоді тим більше варто здати). Вартість десь 200 грн. Достовірність, мабуть 100%, якщо лікарі нормальні роблять.
ну так, я якраз тим, кому робила одне щеплення хотіла здати. А що дитина без щеплення теж може мати такі антитіла в достатній кількості?
Жоден аналіз на 100 процентів вам не скаже, що ваша дитина не захворіє на кір. Аналіз на Ig g до кору показує напруженість імунітету. Тобто чим більша кількість антитіл, вироблених внаслідок щеплення, тим більша ймовірність, що дитина не захворіє. Є нюанс: лікарі радять здавати цей аналіз у лабораторіях, же роблять кількісно, а не якісно. Якісне визначення більш помилкове. --- дописи об"єднано, Feb 21, 2019 --- Як нам розповіла наша медсестра з кабінету щеплень і з досвіду свого й знайомих, найчастіше може виникати місцева реакція. Тобто в місці введення може виникнути почервоніння, біль, затвердіння. У нас на болгарську АДП було невелике почервоніння і незначний біль. Нічого не приймали, не мазали, пройшло само за 2-3 дні.
А й не писала, що при високих титрах потрібне щеплення. Я писала про те, що лабораторний аналіз на напруженість імунітету до кору не може на 100 відсотків дати певність, що дитина не захворіє. Якраз нині читала статтю лікаря про складність цього аналізу. Простими словами, важко спрогнозувати як себе поведе імунітет при контакті з хворим на кір. --- дописи об"єднано, Feb 21, 2019 --- І ясно, що з високими титрами антитіл, можна спати спокійніше)
Дик...100% впевненість є лише ,коли перехворієш. Але, коли на даний момент є імунітет, навіщо колотись? Ну,то таке, комусь треба ще більше імунітету. Хоч, щеплення взагалі не дає ніяких гарантій. Ніхто ж не знає, як відповість імунка на нього, чи й зовсім не відповість.
Як нам пояснювали у державній поліклініці, до 7 років колеться АДП (без кашлюку) на ревакцинацію. Виробництво Болгарія, вакцина не нова, вже використовувалася раніше. Найпоширенішу реакцію я вище описала. А після 7-ми вже індійського виробництва. Нам по віку підходила болгарська, перенесли добре. --- дописи об"єднано, Feb 22, 2019 --- Власне, раніше не був поширений цей аналіз на антитіла до кору. Та й він деколи не може реально показати як зреагує імунка (тобто там не говориться про безсумнівний результат). До прикладу, показує, що антитіл мало внаслідок щеплення, але при контакті людина не хворіє. Відповідно, коли не знаєш, чи на першу вакцину є достатня імунна відповідь, то роблять другу для певності. Тим більше так збільшуються шанси у випадку, якщо першу вакцину неправильно ввели, неправильно зберігали (особливо, в сільських місцевостях з відключенням світла) і т.п.
Є й інші випадки. Незважаючи на високий показник антитіл, людина хворіє. Правда іншого способу на даний момент перевірити чи спрацювало щеплення поки немає.