Відповідь: Разом до церкви Трохи оффтоп, але я недавно прочитала статтю одного священника і він власне каже що якщо б хор обирав репертуар який ближчий і зрозумілий для всіх, то вся церква б співала і було б більше відчуття пережитої Служби. Я також люблю коли вся церква співає, а не лише хор. Я така що деб я не ходила співаю і за хором, і за людьми але не всі люди так до того відносяться.
Відповідь: Разом до церкви В мене теж з чоловіком вічна проблем з ходінням до церкви. Це взагалі одна єдина проблема, через яку ми сваримося. З одної сторони я його розумію, бо його охрестили аж у 19 років і то завдяки мені, а з іншої сторони я хочу, щоб ми завжди разом ходили до церкви як сімя. По святах без жодних відмовок я його заставляю іти, а от у інші дні вже важче. Я надіюсь, що Бог мені допоможе його наблизити до церкви.
Відповідь: Разом до церкви Не сумнівайтесь! Декілька років назад мій хлопець теж практично не ходив до церкви, лиш по великих святах (Різдво, Великдень) і то не завжди. Мене така ситуація не дуже влаштовувала, тому спершу я його питала чи не хоче піти зі мною. Звісно, що у 80-90% відповідь була ні. Але таки інколи він казав: "Ну добре, йдемо". Я не сварилась з ним, не змушувала його, не благала, але з часом він все частіше і частіше погоджувався. Дійшло до того, що він інколи питає в неділю зранку в яку церкву йдемо (ходимо в різні), на яку Службу. Враховуючи те, що я дуже нетерпелива, сама не можу повірити, що мені знадобилось практично 2 роки для цього. Але Бог допоміг В цьому ділі, на мою думку, не варто спішити і не варто сильно настоювати.
Відповідь: Разом до церкви мій чоловік ніколи не ходив до церкви, хіба інколи носив святити паску, бо мама попросила, більше того і його мама не ходила до церкви, коли ми почали зустрічатись, я його просила щоб йшов зі мною, а він казав що для чого? що за компанію туди не ходять...я чесно кажучи цим дуже переймалась, та через пару місяців зустрічання він сам захотів піти зі мною на Літургію, потім я йому розповіла про сповідь і причастя і він у перше в житті пішов до сповіді перед заручинами і маму запросили на заручини і вона з того часу разом з нами кожної неділі ходить до церкви й до причастя і чоловік теж! Вже 3 роки, як разом ходимо на Літургію і до причастя, не перестаю дякувати за це чудо Богові!
Відповідь: Разом до церкви Якщо нема віри - то нічиї прохання чи накази не заставлять йти в церкву. Спитайте в чоловіка, чого йому не хочеться йти, може, в чомусь був розчарований? Бо краще не ходити, чим ходити тому що "треба" (мама ходила і я хожу, бо сусіди будуть дивними очима дивитись або тому що дружина вже задовбала). Бо коли нема віри - видається непотрібним стояння в темному приміщенні з свічками, коли слова священника часом практично не розібрати, бачити як люди на коліна стають та цілують сотнями одну ікону... А коли є віра - тоді вже на то дивишся по-іншому і бачиш в тому сенс. Свій сенс. З іншого боку, в Біблії написано, що якщо в подружжі чоловік не віруючий - то його не треба заставляти чи спонукати. Тільки власним прикладом показувати навіщо ви ходите до церкви, як ви вірите і як вам легше жити, коли ви вірите в Божу силу.
Відповідь: Разом до церкви Але є любов, чоловік ходить з жінкою до Церкви бо знає, що для неї це важливо... І, о навертається! Невже не в цьому суть? Не все однаково чорне чи біле. Не варто чесати всіх під одну греблю, бо шляхи Господні незбагненні.
Відповідь: Разом до церкви Якраз хотіла запитати про розуміння оцих слів: Чоловік бо невіруючий освячується в дружині, а дружина невіруюча освячується в чоловікові.
Відповідь: Разом до церкви Знайшов цікавий переклад цього місця: 1Кор.7:14 Потому что неверующий муж через жену посвящается Богу, и неверующая жена - через мужа. Иначе и дети ваши были бы нечисты, а так они посвящены Богу. Цікаво так...! Тільки щойно, прочитавши цей переклад, зрозумів це місце...
Відповідь: Разом до церкви Мається на увазі, що якщо жінка каже "Ходімо сходимо, там нічого поганого нема, тобі стане легше, мені то важливо і т.д.", а чоловік каже "Ні, не хочу, йди сама", то не треба висказувати йому "От, ти мене не любиш, невже тобі важко зі мною сходити, невже так тяжко заради нас постояти на проповіді?!..." - бо то шлях в нікуди. Створення конфлікту з нічого. Буває таке, що дружині близький католицизм, а чоловік виховувався в пасивному православї КП, та всіляко буває. Можливо, просто чоловік в собі не розібрався - буває же елементарне тимчасове зневірення. А штрикання "Ходімо до церкви, бо я тебе люблю" - то освячення через зовсі інші емоції. Я ще не зовсім вмію писати цитування з Біблії, але 1Петра, глава 3, перші вірші: Также и вы, жены, повинуйтесь своим мужьям, чтобы не из них, которые не покоряются слову, житием жен своих без слова приобретаемы были, когда увидят ваше чистое, богобоязненное житие. Я за те, щоб людина свідомо ходила до церкви, а не тому що всі ходять, чи треба яйца посвятити.
Відповідь: Разом до церкви У мене теж є така проблема. Чоловік не любить ходити до церкви, лише по святах ходить. Священник каже не тиснути на нього, тому я змирилася і поки чекаю.
добрий день дівчата я не можу свого хлопця залучити до церкви ..дайте пораду і скажіть як мені його залучити до церкви
я сама не хочу я хочу з своїм майбутнім чоловіком у нас чере 2 роки весілля в 2017 збирається робити пропозицію і я хочу щоб він був привчений до церкви окрім свят --- дописи об"єднано, Nov 18, 2015 --- треба 2 дружки незнаю де взяти
Церковь??? Ужас какой. Не знаю как у вас, но у нас это просто фабрика по выкачке денег - меня на базаре так не разводили как на кристинах в церкви =( Причем верующие люди у меня вызывают только позитивные эмоции, а вот ненужный посредник между человеком и богом - только раздражение.
а чого ж ви там хрестини робили, якщо в вас таке ставлення до церкви? От щоразу дивуюся як люди які вперше згадали про існування церкви на шлюб, або на хрестини - ну то ж всі роблять і я піду, та і знимки гарні, а потім ходять і хають на кожному кроці, бо бачте їх обібрали. Чомусь побори такі лише для них, а люди які завжди ходять, з таким не зустрічалися
Юланда, не будьте такі категоричні. Я теж із задоволенням ходжу до церкви і особисто якогось такого негативу не відчуваю. Можливо, бо церква у Львові і велика. І особисто мене це не дуже стосувалося поки. Але бачу і знаю достатньо, щоб скласти враження по церкву як про трохи інший інститут. Можливо так не видно чи менше, але певні речі таки є. Бо як можна відмовитися хрестити чи поховати людину, бо не сплачує обов'язкового щомісячного внеску на церкву ( так- так, і таке буває). Хоча кілька років перед тим та сім'я всю церкву пообшивала рушниками- серветками. Як можна зобов'язати людей в селі кожен тиждень по черзі носити священику торби з молоком/ яйцями. Як можна повісити прайс на дверях на проведення хрестин/ вінчань і тд? Як може священик не прийняти запрошення на якийсь захід мотивуючи це тим, що із священником іншої парафії там не буде. Або коли більша церква пресує меншу, бо менша більш схильна до людей і люди потихеньку переходять туди, хоч і конфесія одна? Можливо, форумлянка трохи перегнула в своєму дописі. Але диму без вогню не буває.
До речі, на жаль, теж про таке частенько чула. І таке частенько приводять як пояснення чому не сприймають церкву чи священиків. Хоч це звісно не причина взагалі не відвідувати храм, бо як є бажання, то можливість знайдеться. На жаль, таких вовків в овечій шкурі розвелося дуже багато, особливо по селах, де церков не так багато як у місті і ті священики починають вести себе як місцеві князьки і просто нахабніти. В місті таке може не так поширено, бо є великий вибір. Не подобається в одній церкві, то просто обираєш іншу, де краще. Бо то таки дуже залежить від того, який священик. Біля мене є кілька церков, то в одну колись ходила, але там священик був якийсь дуже агресивний, у мене його служби викликали негативні емоції, то перейшла до іншої і була задоволена.
Коли ми з чоловіком готувалися до весілля, то я думала, що то буде так як у моєї подруги, за науки їй ціну назвали, за шлюб також ( православна церква), але я натомість була приємно здивована, адже в ту церкву де ходжу я з чоловіком ( греко -католицька церква), нам цін ніхто ніяких не називав, сказали, що це добровільна пожертва, скільки зможете дати. Але про такі речі які вище описані я чула не один раз, і це дуже засмучує, адже реально духовності нема в такій церкві, один бізнес. Коли і так скрутно з тою копійкою, а ще цілу службу думаєш, де ж то її взяти ще на службу, то напевно я теж би відмовилася від такого. Надіслано від мого D6503, використовуючи Tapatalk
То не від конфесії залежить. Такі речі я знаю і в греко- католиків, і в православних. Питання більше в самих людях.