В цій темі пропоную ділитись досвідом, порадами саме щодо педагогічного прикорму. Для мене педприкорм є природною частиною розвитку дитини (яка перебуває на правильному ГВ) перших років життя. Суть педприкорму (педагогічного прикорму), полягає в ознайомленні з новою для дитини їжею, навчити жувати, добувати їжу не тільки з маминої груді. Метою педприкорму не є нагодувати маля, а саме ознайомити. Дитина отримує мікродози (шматочки їжі, які вміщаються між подушечками вказівного і великого маминих пальців) їжі з маминої тарілки, які поступово збільшуються і збільшується кількість їжі, що дозволяє уникнути перевантаження дитячого ШКТ. Таким чином організм знайомиться і з раціоном сім‘ї і поступово вчиться пережовувати шматочки, перетравлювати «дорослу» їжу. Участь у сімейній трапезі допомагає малюку навчитись поведінки за столом, чого важко (на мою думку, майже неможливо у перші роки) досягнути, коли дитина їсть окремо від решти членів сім‘ї. Детальніше можна почитати, наприклад, тут : Педагогічне догодовування, ч.1 Педагогічне догодовування, ч.2 http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/статьи http://community.livejournal.com/ped_prikorm/tag/теория+ПП З теорією ознайомилась, але маю ряд питань до тих, хто вже прикормлювався за цією схемою. 1.Починати можна з будь-якого продукту? Тобто навіть з м‘яса? 2. Як виглядає процес запивання молоком? Денис ще не сидить сам, тобто я його підтримую. Чи я маю дати мікро дозу, прикласти до грудей, так 2-3 рази , потім сушку в руку і знімаю на підлогу? Чи не хоче, то й не треба? 3. Чи тільки мама бере прикормлює? Чи може тато дати з своєї тарілки? 4. Саме болюче питання – маєм атопічний дерматит. Вже трохи краще, почервоніння нема, але висипка є. Чи я маю чекати поки зовсім шкіра почиститься, чи можна прикормлювати коли нема почервонінь? Як при такій халепі вводити продукти? Один продукт в день? Чи декілька ? Взагалі-то ми вже почали, якось майже підсвідомо почала Давала мікродозами картоплю з зупи, крупинку пшоняної каші вареної на молоці, твердого сиру. В руку – сушку. 9F Раджу почитати статті (1,2, 3, 4, 5, 6) про прикорм, тоді якщо ще залишаться питання, задавайте. Про те, що варто обмежити.
Відповідь: Педагогічне догодовування мікродози з тарілки за столом, в руку печенько (не дитяче, а шось типу марії або вівсяного), сухарик, яблуко, моркву-вивчати, облизувати, пробувати кусати і жувати. Пити давати, баватись за столом - ні. Про їжу з рук - нічого страшного в тому нема. По-перше, непогано б було разом з дитиною мити руки перед їжею, по-друге за пару міс. дитина сама буде їсти руками, а ще за пару місяців дивлячись на маму буде вимагати собі столові прибори, і то не спец. дитячі, а такі самі як в мами.
Відповідь: Педагогічне догодовування О, в мене вже хоче виделкою їсти А в мене питання щодо шоколаду Я така солодкоїжка, що капець. А дитині як- давати?
Відповідь: Педагогічне догодовування Взагалі-то бажано бути з тим обережною років 3-х. Але коли мама то певно важко. Ми для себе вирішили, що якщо шоколад, то чорний і з мінімумом хімії, а ще краще самим робити.
Відповідь: Педагогічне догодовування Дала сьогодні Софійці бублика замість зубогризки. То було море задоволення! Можна такій мацьопі бублик смоктати?
Відповідь: Педагогічне догодовування Galya, я не в тому плані що в мене руки брудні, а в тому чи він потім не буде вважати що їсти треба руками... але є і відповідь - так що будем надіятись! Знаєте як в нас харчовий інтерес було видно? він не просто видирав мені все з рук, коли я їла він почав кожен кусок проводжати поглядом, навіть якісь жувально-подібні рухи робити...
Відповідь: Педагогічне догодовування сьогодні переконалась, що даючи дитині варену моркву на виході получаємо ... варену моркву! вопрос к знатокам, а де кабачок, картопля, капуста? ми все разом їли... я докладної інспекції так би мовити не робила в памперсі, але цікаво - це ж також мало вийти в неперевареному виді..
Відповідь: Педагогічне догодовування Ги-ги - у нас теж варена морква не перетравлюється Як він її відгризає - так і виходить потім. А от картоплі і кабачку шматочків не наблюдала... Щоправда теж не заглядала аж так.
Відповідь: Педагогічне догодовування в нас вчора була кумедія: я собі налила в склянку компоту і пила з малим на руках. Потім ще раз. Ви б його бачили: тягне руку, намагаючись вхопити склянку, потім тягне ту склянку до рота, рот відкритий так широко як ніколи, очі "горять" і такі рухи ковтальні в горлі... Капець. я не втрималась, дала язика вмочити в той компот, то потім ще довго плямкав і знову намагався в мене склянку відібрати. Це інтерес до їжі? і коли можна давати яблучко/мокрвину пооблизувати?
Відповідь: Педагогічне догодовування а кіко малому? пооблизувати, думаю, з місяців 6 можна))) моя яблуко (але таким шматком щоб не відзгризла) і моркву з пів року смоктала))))
Відповідь: Педагогічне догодовування Дівчата, цікавить, який раціон діточок, які були чи є на педприкормі, віком 1.3-1.6 рочки. Хоч приблизно - що дітки їдять за цілий день, в яких об'ємах. І наскільки часто вимагають груди.
Відповідь: Педагогічне догодовування Дівчата, малий мені видирає з рук яблука. Він реально хоче його теж до рота, так як я. Інші предмети (неїстивне) так не робить. Тобто немає до них такого інтересу "зробити як мама". Чи не зарано нам (минуло 5 міс)?
Відповідь: Педагогічне догодовування І мене це теж цікавить. Мій за сьогодні з"їв аж цілу столову ложку гречки і вечором перед сном навернув зі мною разом рогалик з кефіром. Прикладається часто. В нас теж таке було. Я почистила половинку то малий від задоволення аж стогнав. Йому було біля 6-ти місяців. А зараз він не їсть яблук.
Відповідь: Педагогічне догодовування В нас подібне.....Але ми не були на педприкормі. Ні, ну я давала пробувати нашу їжу, досі даю, тобто, харчову зацікавлність задовільняла....Але це додатково до введеного прикорму було. Словом, пробує все, їсть - майже нічого. Це зараз почалось таке.
Відповідь: Педагогічне догодовування о і нас так! але даю зі шкіркою - чищені моментально розгризає і давиться куском... а зі шкіркою тре до ясен і так їсть... шкурка остається, правда я часом підміняю на свіжий кусок...
Відповідь: Педагогічне догодовування Ранувато. Краще все-таки почекати, аби не зірвати ШКТ. Це все залежить відобставин і від індивідуальних особливостей розвитку дитини. Дехто в рік вже їсть кожен прийом їжі по пару столових ложок,а дехто до 1,5-2-х за день чайну ложку з*їдає. Денис почав по трохи їсти після 1 і 3 міс., але не снідав, їв в обід,і ввечері. Коли лізли зуби взагалі міг за цілий день ложку бульону сьорбнути і все. Після 1 і 7 почав снідати.Зараз приходить на кухню, сідає на своє місце і вимагає "ням-ням" Але порції теж різні. Ну а раціон залежить від раціону мами (і виразу обличчя мами, коли вона їсть - тобто не думайте, що достатньо змусити себе їсти вівсянку зранку, треба їсти з задоволенням )
Відповідь: Педагогічне догодовування Це не зі всіма дітками проходить Хоч для такого віку - скоріше підійде. В нас - вже ні, можливо поміняється ще...
Відповідь: Педагогічне догодовування Якби була лінієчка з віком дитини,було б трохи зручніше В цій темі ми говорим про педПРИКОРМ. Для когось це буде початком, для когось виправленням помилок, залежно від віку. Але це діє зі всіма дітками в тому віці, коли вони їдять прикорм
Відповідь: Педагогічне догодовування Моє чудо педприкормлюється з землі Як гуляє в садочку, то підбирає з землі аличу, яка з дерев падає, і одразу до рота. Розжує, посмокче трошки і випльовує. Вдома трошки кавуна просить. Зі мною або з татом мюслі їсть трошки. Але останніми днями більше, ніж раніше, почала на моє молоко налягати! Зазвичай зранку і до мого приїзду з роботи в обід випивала десь 60мл, чекала мене, а тепер може стакан вдудлити З такими розкладами я для Насті не можу нічого припасти, бо все, що вдається заморожувати, випиває Магда:confused: