Хочу спробувати приготувати хліб на заквасці, але моя хлібопічка не має режиму просто випічки без замісу. То нереально в ній зробити? В мене панасонік. Дівчатка, як викручуєтесь?
немає просто випічки? а яка це така модель цікава? мені чомусь здавалось що навіть в самої примітивної ХП є просто режим випічки для всяких кексів тощо.
А..ну просто режим КЕКС є, а він допоможе? Тобто це потрібно вручну замісити тісто і в режимі кекс спекти?
Хочеться щоб смачно і щоб як на автоматі - закинув кнопку нажав і витягнув хлібчик. А на якомусь з звичайних режимах хліб на заквасці пекти не можна? Так щоб від початку і до кінця без мого втручання?
Можна поставити на заміс, замісить, виключити програму, витягнути лопатку, яка замішує і залишити тісто підходити. Коли підросте хоча б в 1,5 рази, включити програму хліба, воно почне місити , але без лопатки тісто не потурбує, воно ще підросте за цей час і спечеться.
Я беру звичайний рецепт білого хліба і додаю закваску. На практиці це виглядає так: Насипаю у відерко борошна 400 г, зверху закваску (вічна, ізюмна або інша) - 200-300 мл, підготовлену, тоді додаю столову ложку цукру, півтори ч.л. солі, столову ложку олії, теплу воду (приблизно 240 мл) і включаю заміс. І дивлюсь - чи треба долити води трошки, чи навпаки досипати борошна, щоб вийшов колобок. Тісто замішується, я залишаю його у відерку у виключеній хлібопічці (якщо планую пекти по таймеру), тоді виймаю руками лопаткудля замішування і виставляю таймер і програму для випічку звичайного хліба або режим французького хліба. Як визначаю? На око )) На режимі французького тісто довше в теплі підходить, тому коли закваска молода, не дуже сильна, їй треба більше часу підняти хліб. Якщо сильна, тоді досить годину-дві простою по таймеру і ще під час роботи хлібопічки в режимі звичайного хлібу (йде заміс, але лопатки немає, тому хлібчик просто в теплі росте собі, а потім печеться). Або перекладаю тісто у форму (в мене звичайна (з дном в клітинку) сковорідка без ручки для таких цілей є), в духовку і час від часу заглядаю як тісто піднялось і час вже включати випікати. Це коли я вдень вдома )
Для тих, хто "в танку": закваску можна придбати в магазині? Вічна/ізюмна-це що: виробники? Підготовлена закваска-це що означає? Наперед дякую за відповідь.
Дівчата,мв когось є перевірений рецептик хлібчика з солодрм? Бо я знайшла в неті, спробувала, і вийшло якесь недорозуміння ((( хлібчик не виріс нормально, бувизовсім не смачним. У мене Мулінекс.
Я звітам "Моя хлебопечка" - форум всі рецепти беру. Сайт хоть і російський, але рецептики перевірені Надіслано від мого HTCONE, використовуючи Tapatalk
Люди, шось з моєю закваскою твориться скільки на ній пекла все було мега, а ото останнім часом таааак погано росте той хлібчик я маю підозру шо то через теммпературу. В нас в хаті достатньо прохолодно, більше 18 рідко буває. Ну але нині вже коло батареї ставила, чесслово, і знов низенький, а так як то житній цільнозерновий то виходить важкий і липкуватий . Що то робити? Або довше вистоювати(нині стояв години 4) або підсилювати закваску. Що скажете?
Я зараз ставлю в духовку, якщо готую до хліба. Теплою водичкою розвела, підгодувала, у вимкнену духовку поставила і до неї ще банячок з кипятком до компанії, щоб їй тепло було. А якщо просто підгодовую і кілька днів не планую пекти, тоді просто зверху лишаю, якраз добре зберігається і немає потреби часто підгодовувати. --- дописи об"єднано, Jan 18, 2016 --- Трохи затримались з відповіддю )) ЗАкваску можна зробити самостійно, а можна взяти в когось , в кого є, можна навіть купити в інет-магазині (Смак життя продавав). Це суміш води і борошна, що перебродила, в результаті чого в цій заквасці є і натуральні дріжджі, що піднімають тісто, і лактобактерії, і ще всяка-різна кориса живність ))) Закваски бувають різні (вічна і родзиноква це з цієї опери). Я от якраз повернулась до родзинкової, вона мені найкраще йде. Я колись в цій теми багато писала про нюанси "заквашування" - пошукайте в цій темі мої дописи. Про закваску з цього допису можна починати читати.
Оцей люблю, він мені Бородинський нагадує і 3-4 ст.л. солоду залити кип*ятком ( я беру 100-150 мл з тих 450, що зазначено в переписі, відповідно потім доливаю 300-350 мл води в тісто), перемішати, дати постояти хвилин 5.