Відкрила свіжий тижневий "Експрес", і там натрапила на статтю "Антирейтинг ВУЗів - куди не варто вступати", тут також є ця стаття Антирейтинг вузов: куда не стоит поступать абитуриентам і відео за результатми аналізу (і це з абсолютно відкритих і зафіксованих звернень): Серед Львівських Вишів корупцією відзначились: Львіський державний ін-т економіки і туризму, Львівська комерційна академія, Львівський аграрний національний ун-т. Так що робимо висновки
а в них з самого початку планувався захист польською? чи може англійською? (такі програми у Франції є і в Німеччині)
знаю точно що навчання велось лише польською, коли головуючого запитала якою мовою краще задавати питання (щоб було всім зрозуміло), головуючий відразу відмовився від англійської ми як знайомились, я вирішила вести розмову англійською і десь півгодини вільно розмовляли з викладачами, але потім перейшли на польсько-українсько-російську, тому дуже сумніваюсь що дівчата готувались до захисту англійською.
До захисту їх допустили, і якщо вони рік там вчились то здавали ще певно якісь екзамени? Це говорить лише про ставлення до навчання в приватних вузах Польщі, які не сильно тим переймаються. І думаю якби Ви були не з України то особливо тим не парились.)))
не зовсім про виші, але про вступ у інститут. Чи мають батьки допомагати дітям поступати у навчальні закладати? Не в розумінні фінансово чи через знайомих\родину, а з дитиною поїхати документи подавати, цікавитись кількістю місць, допомагати вибрати навчальний заклад. сьогодні трапилась досить дивна ситуація, яка повністю перевернула мій погляд на поступлення. Дьоргнуло мене подивитись куди подав документи один мій родич, і те що я побачила, мене вбило на повал. Дитина подала документи в один вуз, де є тільки 35 місць (платних!), бали в нього так собі і не факт що пройде. З цікавості глянула на ту ж спеціальність, але в інших закладах, ситуація набагато краща, ну як не крутіть, але якщо є 150 місць, то шансів поступити значно більше. Подзвонила до родички - то моя дитина, і що він хоче то він і робить! Він вже дорослий і вправі сам приймати рішення. Ну сам, так сам. От після того задумалась...то прояв самостійності чи просто дурі? Бо якби був самостійний, то у батьків гроші на платне навчання б не клянчив, а вчився б!
Цьогоріч я приймала активну участь у вступній компанії - як мама. Виглядала повною вар"яткою - наївна та довірлива, думала, тільки подай папери - і ти студент. Після 9 класу все як було, так і лишилося - державні місця були куплені ще в січні-лютому ( про це відкрито говорили батьки при брамах коледжів), діти-відмінники "раптом" отримували 4 та5, а діти з середнім балом 6-7 "раптом" іспити здавали на 12. При подачі документів ( !!!) посадова особа коледжу прямим текстом сказала мені: добрі бали, добра дитина, комерційне чекає вас. Моя дочка вступила. В 3 коледжі на 4 спеціальності. Якщо зайти в загальнодоступну систему "конкурс" то можна побачити, що багатенько коледжів не набрали дітей навіть на державні місця. Зате на маркетинг та ІТ просто аншлаг. Для себе не бачу сенсу вчити дитину в ВИШі в Україні.
ЛНМУ ім. Данила Галицького – найкращий освітній медичний заклад України ЛНМУ ім. Данила Галицького – найкращий освітній медичний заклад України У міжнародному рейтингу Webometrics Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького посів 1-ше місце серед медичних та 16-те місце серед усіх вишів України. Про це повідомила керівник прес-центру університету Андріана Гриновець, передає прес-служба Львівської міської ради. Відповідний рейтинг, до якого увійшли понад 20 тисяч університетів світу (з них 344 ВНЗ України), опублікований на сайті Ranking Web of Universities. Крім ЛНМУ ім. Данила Галицького (1 місце), у першій десятці українських медичних вишів представлені Донецький національний медичний університет ім. М. Горького (2 місце), Тернопільський державний медичний університет (3 місце), Національний медичний університет ім. О.О. Богомо льця (4 місце), Національний фармацевтичний університет (5 місце), Буковинський державний медичний університет (6 місце), Івано-Франківський національний медичний університет (7 місце), Вінницький національний медичний університет ім. М.І. Пирогова (8 місце), Запорізький державний медичний університет (9 місце) і Дніпропетровська медична академія (10 місце). Довідка Webometrics Ranking of World Universities – один з рейтингів університетів світу, за яким аналізують ступінь представлення діяльності вузів в інтернеті. Його складають з 2004 року і публікують два рази на рік (в червні-липні і січні). Розробкою рейтингу займається Лабораторія кіберметрики («Cybermetrics Lab») Національної дослідницької ради Іспанії («Spanish National Research Council», CSIC), яка діє при Міністерстві науки і освіти Іспанії. Найбільшу значимість в рейтингу (сумарно 80 займають показники цитованості ВНЗ в мережі Інтернет та в базі даних Scopus. Рейтинг також враховує рівень впровадження в університеті політики «відкритого доступу» до результатів наукових досліджень, навчальних матеріалів, нормативної бази тощо. Авторитетність рейтингу підтверджується використанням його результатів іншими рейтинговими агентствами: QS (рейтинг вишів країн Європи, що розвиваються, та Центральної Азії), SCImago, Центр «Євроосвіта» (рейтинг «Топ–200 Україна»), освітній проект «Osvita.ua» (консолідований рейтинг ВНЗ України) тощо. Рейтинг не оцінює веб-сайти ВНЗ за популярністю або зручністю використання, натомість за допомогою вебометричних індикаторів вдається опосередковано оцінити усі аспекти діяльності вишу: наукову, навчальну, культуру, соціальну, спортивну тощо.
Абсолютно вірно все сказане.Мій син теж вступав до коледжу. Дуже серйозно та наполегливо готувався. А оцінки отримав досить посередні. В школі прекрасно знав українську- на екзамені оцінка - нижче плінтуса - я в шоці. Хотіли подати на апеляцію - так комісія все зробила , щоб ту роботу не показати. Мій син поступив на комерційній основі. І тепер розказує які телепні вчаться в його групі і отримують стипендію. Ось якось так ... я ,теж наївна фіалка ,- навіть і не думала - що треба ще в січні було ворушитися.
Не журіться. Мені озвучили суму хабара для вступу на бюджет - вона абсолютно співмірна з тим, що заплатиться в касу як оплата за навчання. Плюс вчителі теж не подарують отримання стипендії- шантажуватимуть кожним балом. Ми теж на комерційному, але в нашому коледжі взагалі нема бюджетних місць. І як виявилось, навіть за платні місця люди проплачували.
А я пригадую як в нас в на магістратуру такі кадри пройшли, що ледь на трійки вчились, а деякі мудріші діти на спеціалістів пішли. Все вказувало на те що за тих просто "все порішали". Але з тим незалежним оцінюванням і новою прозорою системою всупу у ВУЗи я думала все якось чесніше стало, а виявлєтьс ящо не зовсім? Ну ще на магістратуру я чула є таке далі, але просто на всуп? Та ВУЗи зараз за студентів боряться, бо є недобір у багатьох, а щоб ще й хабарі за вступи вимагати? То таке більше на державну форму навчання процвітає, як я розумію?
Саме погане з того- то , що дійсно розумні і працьовиті діти не змогли поступити на бюджет - адже далеко не всі батьки в змозі оплачувати навчання. І дітей в такому віці вже є негативний досвід ЧЕСНОЇ ПРОЗОРОЇ системи .
Зараз в неті гуляє така стаття. Прикро що так відзиваються про нашу вищу освіту. І багато молоді так починають думати. Ну але повно все одно йдуть в ті ВУЗи "бо батьки сказали", "щоб диплом був" і т.д.Українська вища освіта — мертва. Тримайтесь від неї подалі.
Стаття двояка.з одніє сторони,вона написана молодим чоловіком- максималістом,коли все сприймається трішки по іншому. З дрцгоі сторони- є частка правди. Зокрема у тому,що у вузах на 90% викладацький склад,який зроду не бачив практики. Викладають теорію,відірвану від практики. Якшо ряд факультетів- це норма, то для тих же юристів,економістів,психологів ( вже не говорячи про прикладні технічні факультети)- це просто дійсно мертвий диплом. Навіть в середині 90-х,у нас з відкритим ротом на парах слухали хіба викладачів- сумісників,для яких основне місце праці було поза межами вишів. Але іх було відсотків 10% і то в основному вже на останніх курсах спеціалізаціі. Інші 90% викладалися теоретиками,яких своіми питаннями " під плінтус" заганяли ті ж уже працюючі однокурсники
Знаєте, а мене дивує інше, якщо всі кажуть що все так погано, то чого 90% випускників шкіл поступають у ВУЗи? На скільки я розумію, у вузах мають вкиладати теорію, оскільки це заклад, який мав би випускати науковця і провідного спеціаліста. Технікуми і спеціалізовані училища - мали б давати більше технічну освіту, яка б давала достатніх знань для роботи. На жаль в наш час встидно там вчитись. За викладачів там і там...от в паралельних темах гучна дискусія про зарплату, так чисто риторичне питання, чи зацікавлений толковий викладач вчити студентів, які в майбутньому будуть отримувати в 10 більше ніж той горе викладач? ну і великий офтоп, самі студенти не готові отримувати якісну освіту- навіть якщо викладач готовий показати щось поза програмою, яке їм пригодиться, 80% тупо це проігнорять, нема в програмі, ми вчити того не будем! Я стикнулась навіть з тим що всі студенти надали перевагу полежати на канапі, ніж вивчити щось потрібне
ну мабуть тому, що всі хочуть працювати в офісах, і щоб гроші на них падали з неба.. просто тенденція така- має бути виш... і це пережиток срср. будеш мати вищу освіту. сидітимеш в кабінеті і будеш начальником.. а насправді бракує хороших спеціалістів-технарів і золотих ручок..
А хто сказав що людина, яка закінчила технікум не буде сидіти в офісі?ну звісно, знову наш стереотип, треба папюрчик з інституту, а скільки людей отримали той папюрчик, навіть не знаючи які предмети на тій спеціальності викладають? знайомий іноземець, закінчив технічну школу, спеціальність програміст, дуже толковий хлопчина, як і в техніці, так і у філософії Нітше, я його запитала, а чого він не поступає в університет, а він круглі очі- а навіщо мені туди, я вивчився по спеціальності, в науку іти не планую, може після 30 поступлю, але то не факт. Так, бракує, бо в нас всі мають бути "елітою"...також історія своїх знайомих - хлопчина зі села, батьки лише на полі працюють, грошей у вуз впхнути не було та і син не дуже рвався, бо мав талант до різби по дереву, от і дали дитину в технікум, все село айкало і ойкало...був у того хлопця друг, який також різблею займався, його батьки всунули у вуз, і не куди небудь, а на економічний факультет! Логічне питання, хто з 2 хлопців краще влаштувався? хлопчина після технікуму зараз майструє елітні деревяні меблі, замовлення має на рік вперед...а економіст вдома сидів, зараз в друга різноробочим підпрацьовує, подай/прибери --- дописи об"єднано, Oct 22, 2016 --- п.с. сорі що трохи грубо, може і перебільшую, але вже наболіло. Начиталась купу відгуків про ту статтю, надивилась на студентів, переповнюють емоції.
я згідна. знач це помилка батьків, що не розгледіли чи не підказали хлопцю економісту.. наші батьки живуть ще в пострадянському просторі, і ніхто не думає, що дитині треба фах в руки дати.( це якщо руки дві праві) особисто я закінчила технікум. .. і заочно інститут.. знаєте важко працювати швеєю.отримувати мізер.хочеться руху, пішла на виш, Бо тоді всюди виш вимагали, треба чи не треба.. І от зараз по життю мені дуже помагає здобута спеціальність в технікумі ... чого не скажу про виш. любе-різне для себе-малого-чоловіка -сіла пошила, аби час був, а виш-це лиш папірчик.. це вже мабуть мене занесло.. пс. от вище читала, що йдуть вчитись закордон аби зачепитись.. якби так було в часи мого студенства. я б сама так робила. що поганого, коли людина хоче кращого? о, Австрія) в цю країну я закохалась))
Та і не тільки батьки...в дітей досить часто таке ж саме мислення, підіть в школу, хто з дітей захоче в технікумі вчитись? Ще гірше, що в нас "мода" на спеціальності, є елітні і не елетні...дуже часто дитина іде кудись вчитись не тому що їй то подобається, а тому що там велика зарплата або є можливість виїхати. Та і якщо ти вчишся на якогось слюсара в технікумі - це уже не престижно. Ну і ще одне з наболілого, для чого касирші закінчувати вуз? (нікому не в обіду), чому не простіше закінчити якісь курси/пту, піти працювати, далі уже по необхідності підвищувати кваліфікацію (курси, треніги) і мати карєрний ріст...але ні, в банк касиршою без папюрчика з вузу вас ніхто не приєме...
тому і маємо зараз таку ситуацію, що до хорошого автослюсара, столяра і т.п. - черги на мсяць вперед. Пішов перекос і брак робочих спеціальностей. Хоча дійсно, це ще питання, хто зараз влаштований краще: випускник вузу з "мертвим" дипломом і купою амбіцій ( ну ж бо він цілих 5 чи 6 років у вузі відсидів, тут одразу треба білу роботу і високу зарплату) ,чи той же випускник теперішнього коледжу ( бувшого пту) із робочою спеціальністю, і готовністю братися за те, що буде приносити йому дохід.У мене з однокласників, на яких вчителі ставили "хрест" і хрестилися, коли ті йшли у ПТУ зі школи- жоден не пропав. Двійочник і хуліган (який так і досі не має вищої освіти) отримав спеціальність у ПТУ та армії, після чого досить непогано влаштувався і розкрутився. Просто "двійочник", якому реально не давалося навчання, пішов у швейне училище і став дуже хорошим закрійником. На життя і зараз не жаліється. Ще один- закінчив автодорожній технікум, відпрацював слюсарем на СТО і зараз має свою майстерню. Жоден без копійки за душею не залишився. При потребі- завжди можна здобути вищу освіту заочно або на спецфакультетах ( толку з того, що я 5 років на стаціонарі юрфаку провчилася, коли у чоловіка брат кілька років тому такий же диплом за 3 роки спецправового факультету того ж вузу отримав. І нічого не прогадав. Бо уже мав роботу, яка просто потребувала "папірця" про відповідну освіту). Так само і робота за межами України скоріше знайде того, хто має робочу спеціальність. Наші економісти, юристи можуть свої дипломи прям на кордоні в урні залишати. Зате масажисти, манікюрниці, і спец. робочі професії на хліб собі зароблять- офіційно чи ні. Моя манікюрниця- в колишньому дипломований економіст. Яка за 10 років роботи з нігтями заробила більше, ніж за той же час "дипломованої офісної роботи". Крім того, зараз дійсно досвід, навчики, уміння для потенційного працедавця важливіші за диплом. Тобто диплом розглядається як необхідна складова, щоб отримати посаду, але його ніхто не дивиться: нівелювалося значення чи ти вчився у вузі на відмінно, чи просто перебував від сесії до сесії. У багатьох вакансіях основне значення має вік, і яких навичок ти на цей вік уже досягнув та можеш запропонувати в реалі працедавцю. хочуть і є. Але не всім батьки дадуть. Он моя коліжанка своєму сину не дала, ну ж бо це "фу" ,і що вона дарма у репетиторів вкладає стільки років? А тут син заявляє, що хоче в технікум. Коли моя родичка виходила заміж, то в родичів теж було купа "фу" : бо хто там наречений був? "Сапожнік" без вищої освіти. Причому серед більш заможніх людей до вибору дітей якось простіше ставляться. Теж у коліжанки, досить забезпеченої, яка могла би своїм дітям дати освіту за кордоном, донька після 11 класу пішла просто в технікум на кулінарний факультет. І вона не кіпішувала, що "як же ж так". Ну хоче дитина- то її вибір.У нашої колишньої вчительки син забрав документи з приватної школи після 9 класу і пішов у технікум. Вона була трішки у шоці, але теж вирішили дати йому можливість робити те, що вважає за потрібне. п.с. ну і ось останній приклад: у моєї співробітниці донька - розумниця, з червоним дипломом, практичним досвідом на посаді начальника відділення банку, зараз за кордоном на заробітках. Ясно, що не економістом. А її ж племінник- хлопчина із села, який закінчив медучилище і працював звичайним державним лаборантом , непогано влаштований у медичному приватному центрі.
є така річ, як те, що навіть за великі гроші і при зацікавленості викладач все-рівно не зможе дати потрібні на практиці знання. Таких "фанатиків-фанатиків" - то одиниці. які просто кохаються у своїй спеціалізації і світу божого не бачать. Для них тоді нічого не важливо. окрім того. у чому самі купаються. Бо отримують кайф від постійного перебування у "темі".Решта- чисто теоретично заробляють на тих же студентах, які прийшли за папірцем про освіту. Беру вже простий приклад своїх однокурсників, хто залишився на кафедрах у вузах. Дехто з них захистив кандидатські, одна- докторську і є професором. Толку з того, як вони 17 років за межі вузу носа не висовували? Так, багато хто має адвокатські посвідчення, які теж не застосовували у житті. Але "брали все, що може пригодитися". Зараз вони викладають студентам. Що викладають? Ту ж теорію, яку вчили 20 років назад самі ,і по якій 20 років пишуть наукові роботи. І це толкові викладачі ( бо і студентами були толковими). Ну але ж теоретики , хоч застрелись . І їхній студент прийде зі своїм дипломом в ту саму адвокатську контору, на митницю чи в більш-менш крупний офіс. І почує те саме, що і ми колись чули: "можете забути все, що вчили у вузі. Починаємо працювати і вчитися "